Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Double 6-pool vs 3 gate/3 rax rush (имах само 2 гейта но и 2та ми зелъта ги бях chronoboost-нал и почти бяха готови като имах даже 1 отпреди това). Точно се качват при моя - той се запушил, айде при мен - гепи тия 3 зелъта + проби... напред-назад, айде още 3 зелъта станаха моя човек налива и той марини, контра... зергите излизат без нищо да кажат дори едно ГГ... КЕФ!

 

ПС: Има ли игра в горния диамант или мастър лигите в която не се прави някакъв ръш? В най-лошия случай на 6тата минута... обикновено още на 5тата вече трябва да съм събрал някакви юнити иначе сме аут... и то не 1-2 юнита колкото да не е без хич. Преди бях свикнал да не правя нищо или почти нищо преди да стане гейт технологията като понякога се замотавам и става чак на 7мата минута... напоследък ако нямам поне 5 зелъта ноще на 5тата минута все едно нямам нищо

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

VODs от турнира Dreamhack Invitational 2011: http://www.gosugamers.net/starcraft2/news/15237-dreamhack-stockholm-invitational-tournament-vods

 

------------

 

NASL, Day 1 (на живо в момента, ще има повторение за Европа от 20:00 наше време)

 

Moon vs Grubby - sweet mother of Jesus! Невероятна серия, задължително трябва да се гледа!

 

2:1 за Moon

 

 

ViBE vs TLO

0:2

 

 

Artosis vs Sheth - sweet mother of the mother of Jesus! O.O

 

2:0 за Sheth след луда първа игра с над 10 вълни от зергски атаки и мощен роуч бъроу/блинг дроп пуш във втората.

 

 

Fenix vs Kiwikaki

 

2:0, много добро ТвП!!!

 

 

Morrow vs Rainbow

 

Banelings, banelings, banelings - 2:0 :D

 

Link to comment
Share on other sites

Бахти, супер гадно е да играеш зерг, като имаш разстройство! Не знаеш хачерито, овърлорда или червата издават тия звуци...

Link to comment
Share on other sites

От вчера нямам загуба срещу протос. Направо ще се разцепя от кеф! И то само с една тактика - 10 пуул, като повечето пъти дори не тръгвам за кучета, а го залъгвам да пусне фордж и кула, а през това време аз правя ФЕ... :D

Link to comment
Share on other sites

А след това? Дотук си назад с икономиката а той се е окопал малко повече от необходимото но с forge пък спокойно пуска ъпгрейд на атаката примерно което помага срещу линги...

Link to comment
Share on other sites

От вчера нямам загуба срещу протос. Направо ще се разцепя от кеф! И то само с една тактика - 10 пуул, като повечето пъти дори не тръгвам за кучета, а го залъгвам да пусне фордж и кула, а през това време аз правя ФЕ... :D

Рънър, бейнлинг бъст на високо ниво - НАСЛ. Пойнт ен клик.

Link to comment
Share on other sites

Щото мас колоси не е поинт енд клик, нали?

 

Иначе не бих казал, че съм много назад. Толкова ранна кралица ускорява нещата много. Трябва да засека, колко минерала се събират за 3 минути при стандартна игра и при 10 пуул с дрони вместо зерглинги.

Link to comment
Share on other sites

Щото зерга надуши ли колоси не пуска 8 коруптора от воле...

 

Между другото много голям кеф ми прави да подлъжа противника. Одеве играем 3 зерга и аз... тръгвам направо за феникси... моя масира хлебарки... отивам, опуквам 1-2-3 кралици малко овърлорди те пльосват по 4 кули около дроните... потормозих ги още малко колкото да сложат достатъчно кули междувременно и пуснах 2 робитикса и направих 1 колос като се се погрижих да го забележат... после видях че имат основно хлебарки а единия направил и ултралиски... пуснах 10тина имортала и атакуваме... и отсреща ни посрещат може би 20 коруптора... СНИМКАААА :)

 

PS: Имали ли сте игри срещу някой на който му правите дропове и какво ли не, тормоз отвсякъде и той едвам се спасява... но някак оцелява... и в следващия момент (10 мин по-късно докато продължавате да си мислите че водите темпото в играта) установявате че вие сте с 2 бази а той е с 4 + една златна? :) Това обикновено зерги го правят но ей такъв номер успях да извъртя току-що на един теран. 29 минути борба, дропове, битки в които включвам и проби, кули на разни места които той чупи нам си колко пъти... накрая една епична битка до златния експанд при която пак ми отнесе пробите (на тоя експанд само)... и ми вика "не мога повече да играя"... то какво да играеш 4 срешу 2 бази... тъкмо мислех да пусна още 6 гейта да нацвъкам зелъти до 200:200 и точно щеше да стане 3/3/3 ъпгрейда и да приключвам играта и той излезе :) Взема да изгледам риплея да видя свършиха ли му минералите или да...

 

 

ПС2: Пича прави невероятни еквилибристики - дроп на 2 места... страшно микро... и общо взето цялата игра беше на 1 база - свърши минералите на основната и се премести на тази отдолу... после направи и 3та... average income моя беше обикновено 2но над неговия а ако беше изчакал още съвсем малко сигурно щеше да е над 3но... последно 2400 срещу 1100... и то докато са живи мулетата. Аз малко в стил Идра като че ли играх но каквото и да прави, каквито и номера в крайна сметка икономиката си казва думата. И ъпгрейдите...

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха. Верно много удобно нещо срещу зерг и теран са сентритата поне в началото... като се сетя че преди почти не ги правех...

 

 

Абе само на мен ли иконката за "team protoss 750" ми прилича на х♚й?

 

 

Вчера си мислех какво се прави ако партньора ти го дропи в началото... особено ако е зерг... и днес ми се случи... 7-pool + canon rush... това няма спиране... лингите не само излизат уникално бързо ами имах пари и за овърлорд и за кралица... че после напляках 2 пилона пред рампата на терана (бяха теран и протос) и сложих кули да не излиза с марини... а кулите до протоската база свършиха най-голяма работа.. лингите се качват и докато бият по казармата кулите опукаха каквото докопаха, той направи и 1-2 зелъта които точно кулите ги отнесаха... в момента в който чупих казармата имах може би 15 линга - право при дроните и пича излезе... дочупих си базата му спокойно и гледам терана тръгна танкове да прави (аз щото пльоснах сигурно 7 кули около входа му)... спокойно хванах 2 златни експанда и един не-златен + базата на другия преди той да се сети да дойде с 3 баншита... малко след като беше станал spire-a на зерга... утрепа някой дрон докато се организирам да изкарам овърсиър и муталиски но нищо съществено... все пак 6 бази срещу една... и следващото нещо което видя беше как се warp-наха 9 stalker-a да очистят баншитата... после с тези 9 и още 9 stalker-a, някакви зерглинги останали, 10тина-зелъта и де да знам вече колко муталиска на А+click в базата му.... и той излезе... а нямах време да се организирам - бях напускал сигурно още 8 гейта че да го замерям със зелъти докато му писне :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги изпитвам някакво задоволство, когато смачкам теран в PvT. Особено и сиренар. Супер забавно ми беше, че пича цяла игра прави викинги, без да съм направил и робо бей...

Link to comment
Share on other sites

Много добра игра, но дали знае от къде идва вокала на парчето, което слуша. А и как играе с тая графика?!

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз на тая игра заспах. Не знам дали заради музиката, дали заради динамиката на играта, или заради бирите, дето изпих, ама просто задрямах...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз на тая игра заспах. Не знам дали заради музиката, дали заради динамиката на играта, или заради бирите, дето изпих, ама просто задрямах...

Няма да се изказвам за баланса, но ...няма баланс. Затова зерг срещу теран е скучен мечъп. Зергът седи на 3000 минерала, 10 газ и е 200 лимит, а теранът е на 100 минерала, 100 газ и е на 100 лимит и в постоянна защита. Баси интригата.

 

Колкото до графиката, аз не познавам прогеймър който да не играе на най-ниско ниво на детайлите, ако има възможност (демек да не е на турнир, на който го задължават да играе на ултра). Вижте Груби, Зийракс, Муун, Идра (ако се нарича прогеймър тва лайно). Рънър, не разбирам какво те притеснява?

Link to comment
Share on other sites

Кажете за мишката. Как се прави такава голяма?

 

PS: Според мен добре си игра човека. Аз това, което той направи не мога да го направя. Не че не можеше и по-добре но направо разноглед станах опитвайки се да следя какво прави а той го мисли даже... и почти през цялата игра АПМ-то му беше доста добро... не като мен - има моменти да блея и да чакам да се случи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...