Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Наближавам платината! http://eu.battle.net/sc2/en/profile/483981/1/liquid/matches

Дано да е по-скоро, че ми писна вече.

 

Аз миналия сезон 2 пъти бях на косъм да ме засили в диаманта и не исках - единия път бях абсолютно сигурен че ще го направи и излезнах на секундата в която видях ГГ (а той беше направо favored не slightly favored). После се намеси и малкия и ми натрака за половин час 8 загуби и се успокоих :)

 

 

Само че в платината не е много по-лесно отколкото в Д. Разлика между горна П и долен Д няма или е доста малка. Опонентите са почти същите.

Link to comment
Share on other sites

The Next 12 Weeks...

 

April 19th, 20th, and 21st will be our first three episodes, and we'll be kicking it off with one of the best Protoss players in the world: Socke.

 

Честито :)

 

------------------

 

Започва MVP vs MKP

Link to comment
Share on other sites

------------------

 

Започва MVP vs MKP

 

 

vxyG6.jpgpoormkp.png

A така бих се радвал да вземе злато най-накрая.

 

 

А за това което направи МКР срещу МС, шапка му свалям. Уникален играч е !

5-те игри между тях двамата периодично си ги преповтарям - с научно-образователно-забавляваща цел.

А третата ми е топ играта на СК2, досега която съм виждал. Какъв натиск, и то на играч като МС удържа... не е истина направо ! Беше нещо като битката при Курската дъга: "грандиозното /танково/ сражение, което обръща хода на /Втората Световна Война/ цялата игра..." :)

Link to comment
Share on other sites

Колко победи трябва да направя в платината за да ме метне в Диаманта ? Определен брой победи или следващия сезон ? Има ли терани да направим обмяна на опит :D ?

Link to comment
Share on other sites

Няма определен брой победи. Когато побеждаваш (Slightly) Favoured играчи или такива, които са просто 1 лига над теб - тогава играта започва да те наглася за повишение.

 

Днес за сега съм 5-0. Явно няма да я видя платината скоро, един ден правя загуби, на другия побеждавам. Поне да имаше някакво константо представяне от моя страна, но уви :Д

Link to comment
Share on other sites

Абе играй за удоволствие макар , че никой не обича да губи :beer: . Има такива дни къде от 10 игри взимам 2 но както се казва "practice makes perfect" .

Link to comment
Share on other sites

Срамота... на новия Шакурас нещо никак не ми върви. И Талдаримба Олтар също.

Пробва ли с някаква музика, която ти действа добре?

Знаеш, че по-трудното е да умееш да падаш с достойнство... всеки може да печели.

Не, че ми разбира главата нещо де... :)

Link to comment
Share on other sites

Сега ще влезне баба яга и ще потвърди всичките му сълзи, ще подсмръкне и той, след това ще изпадне в берсерк и ще опръска монитора си с поредната доза rage :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има много добри терани. Има и терани, които си мислят, че 2 base marine/tank трябва да е UBER ALLES! Ама не е. Особено срещу 2/2 ултра/инфестор/линг с адренал гландс.

Link to comment
Share on other sites

Сега ще влезне баба яга и ще потвърди всичките му сълзи, ще подсмръкне и той, след това ще изпадне в берсерк и ще опръска монитора си с поредната доза rage :lol:

RAGE!

RAGE!

RAGE

Аз в последно време зарязах терана и се мъча да играя добре с уарп призми.

Link to comment
Share on other sites

А в същото време тераните продължават да доминират по всички турнири...

 

Виж обаче кой доминира ? IMMvp, МКР и... май това е. С уменията които демонстрират, на мен ми се струва, че ще имат доста по-големи успехи с тосс и зерг. Mvp с неговата flawlessness :) какви игри прави, и въпреки това е в код А. Пък колко други освен МКР биха удържали подобен натиск като този на МС в третата им игра ?

 

A и Runner, ти сам си казваш, че срещу теран ти е най-лесно и имаш най-добра статистика... :)

 

П.П. Пък и защо въобще обръщате внимание как някой рейджвал ? Ми то такива има от всички раси и единственото което може да се научи от тях е някоя нова глупост.

 

 

---

Калин играе на Go4SC2 #96 с някой си Happy /T/:

http://www.teamliquid.net/video/streams/GameCreds

Далеч по-слаб натиск от страна на Калин не беше удържан от терана, просто влезна и мина през бункери, мункери и др.

Въобще началния натиск, който тосса може да прави е много, много силен.

 

 

Нека те "светна" кой е Happy: http://sc2ranks.com/eu/1058669/Happy

 

:)

 

:) Още по-зле от теранска гледна точка. Калин просто го изрина от картата с 5 зЕлъта и 5 сталкера. Тосса с тия прокси пилони, абсолютно нищо не го спира да влезе където си поиска. А като си даде и вижън се налива направо централно без да се съобразява с бункери, сгради затворили рампи и др. подобни заигравки.

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли с някаква музика, която ти действа добре?

Знаеш, че по-трудното е да умееш да падаш с достойнство... всеки може да печели.

Не, че ми разбира главата нещо де... :)

 

Ти играеш ли я тази игра изобщо та пишеш тука? Или ей тъй да се изявиш като много веща във всичко?

 

Аз в последно време зарязах терана и се мъча да играя добре с уарп призми.

 

Това би било интересно да се види. Отдавна не съм гледал протоски дропове... основно щото ако има колоси и блинк и се обезсмисля дропа общо взето...

 

 

ПС: Едно време имаше една яка въздушна карта... май беше dire straits. Защо няма подобни сега...

Link to comment
Share on other sites

Брей Калин, е на полуфинала. Като на четвърт е бил GoOdy !!! И всъщност е единствения тосс на полуфинала. Браво на него ! Сега ще играе с ClouD.

Другия полуфинал е Stephano vs Beastyqt.

Link to comment
Share on other sites

Аз в последно време зарязах терана и се мъча да играя добре с уарп призми.
Знам, писал си. Но прекалено емоционалните ти (на моменти) реакции ме карат да пускам фитили :P

 

 

Протос ми беше и може би продължава да ми е любимата раса. Просто не влагам кой знае какво в играта и в момента разнообразявам със зерг. Но самия аз избягвам да отдавам победи или загуби на самата раса. Това, че дадена раса ме бие, далеч не е достатъчно доказателство, че е ОР.

 

А МКР за мен е феноменален играч. Просто нечовешко микро. Играта с proxy pylon и zealot/void ray push, когато удържа сума ти атаки, оживя и победи... за мен просто беше нечовешка.

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, на другия ден ще има ристрийм в удобно за нас време - някъде следобед беше май.

 

Иначе сега Кас разглоби НаДа. Лаг със сигурност е помогнал, но като цяло от игрите, които гледам си го надиграва тотално, не е само до микро.

 

Аз си ккупих ХД пас за НАСЛ, но в последната седмица и половина-две ДжъстинТВ много лагва, не не мога да гледам нищо там. Някой има ли такъв проблем? Не е от нета ми - супер пинг, добра скорост и всички други стрийминг сайтове ми работят нормално.

 

http://i.imgur.com/LpeHT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз последно време нямам много време, обаче гледам поне с водовете да не изоставам много. Та в момента ми се струва, че зерга е леко небалансиран (отстъпва) срещу тос на малки карти, ОК срещу теран... обаче на големи карти е мега ОП. July прави това, което винаги съм се страхувал, че зергите ще почнат да експлойтват на карти с много експандове. А тея новите гсл-ските са просто ужас в това отношение. Един вид... играч, който си е почти нула спрямо про-тата успя да се намърда, че и да се говори за него. А е едно кюфте, което прави едно и също всяка игра. Хвани тея муталиски, роучове и бейнс. Mass production. И даже когато примерно МВП имаше много по-разумно изградена армия, която да контрира точно тоя шит... именно многото експандове решиха примерно първата карта.

Предполагам знаете, че на МВП му викат магьосника (понеже вади много единици за кратко време) и като го гледах срещи july направо направи магии в определени ситуации и съм мега хепи, че отстрани кюфтето, което за разллига от Димага и Фруитдилър примерно е кръгла нулга от към стратегии.

От ТСЛ, в момента най-силно впечателние ми прави Торзейн... много разчупени билдове и скаутинга му е перфектен като рядко губи единици докато скаутва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...