Jump to content
BulForum.com

Дограма - избор на нова, смяна на стара


Recommended Posts

За да не усещаш студ от стъклото и почти никакъв шум.

 

Нямам проблеми със стъклопакета а с леко калпавите дръжки. Аз ако ще сменям стъклопакета ще сменя цялата дограма.

 

При това проблемите са ми че "ми се клатят" а не нещо друго. Просто не ми изглеждат стабилни, но както са нестабилни ги чакам да се чупят вече 7ма година и не са мръднали...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Профилинк не са никак зле - аз сложих преди година и половина на село на дядо ми и съм изненадващо доволен. Да не говоря, че първомайска фирма успя да ми изкара по-добра цена за "златен дъб", отколкото софийска за бало ПВЦ... Тройното стъкло е добро решение. Ама Теолино никак не ги знам как са с дограмата...

Link to comment
Share on other sites

Ами доколкото разбрах Профилинк и Теолинопласт са едно, така че трябва да е читава и дограмата. Днес бях при тях и ми направиха нелоша оферта за петкамерна със стъкло 4 сезона или както там го водят.

Сега ще звънна на още едно място, като до края на деня смятам да съм избрал фирма.

Link to comment
Share on other sites

Ами доколкото разбрах Профилинк и Теолинопласт са едно...

Не са едно. Един и същи собственик имат :)

1-во се създаде Теолино Пласт (две думи са). После се създаде Профилинк. И А Пласт.

Профилинк произвеждат профилите за дограма и за щори. А Пласт произвежда от тях дограмата напълно автоматизирано без човешка намеса. Теолино Пласт се занимават с монтажа. Затова където и да поръчаш няма значение... от едно място идва всичко.

И качеството на профила е отлично. Има изключително добри физико-механични свойства. Имат собствена лаборатория с която ежедневно се прави анализ на готовия профил и се следи за качеството. Малко фабрики в Европа имат такава собствена.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте колеги, най-накрая и аз реших да сменям дървената дограма с ПВЦ и след дълго лутане и с малко връзки се уредих с ТОВА дограмата е 5 камерна със стъклопакет четири сезона. Със отстъпките които ми направиха (понеже моя шев се познава с техния шев) ми легна на цената на 4 камерен профилинг и стъклопакет 4+4 бяло.

Мисля че трябва да е добра дограмата. Утре ще монтират.

Link to comment
Share on other sites

Аз почти сигурно съм се спрял на СААВ, 5 камерен Саламандър с троен стъклопакет (Ка+всесезонно+бяло). За София иде реч. Някой имал ли е вземане-даване с тях? Вече имам няколко препоръки за тях, ама повече мнения не пречат :)

 

ПП И още един въпрос - какво да правя с наличната стара алуминиева дограма? Има ли някаква стойност или да я предам на вторични суровини?

Link to comment
Share on other sites

Саламандър е страхотия, но някойо обясни ли ти колко струва? Че ще те боли много главата. 

 

Алуминиевата дограма я дислоцирай на някоя вила или я продай втора ръка. Ти луд ли си на вторични?!?!

Link to comment
Share on other sites

КА стъкла нещо поне?

 

Доколкото разучих стъклопакета 4 сезона е по добър от КА стъклото. Разликата в цената е 7лв на квадрат

 

Стъклопакет 4-ри сезона е с нискоемисийно, високоенергийно и бяло флоатно стъкло.

Аз съм с такава комбинация само че на Ролпласт. Там името на пакета е друго.Много съм доволен.

 

Ето за това иде реч.  :thumbsup:

 

Но за дограмата съм бил в грешка пак е немска само че е GEALAN 5 камерна

Link to comment
Share on other sites

нали знаете че това всъщност е двоен стъклопакет? пакетите са два, а стъклата са 3.

аз имам саламандър 5-камерен с двоен стъклопакет 5+4+5 и четирисезонно стъкло, но поради ред причини не съм се нанесъл там и не мога да дам отзиви от реална употреба. шума обаче доста намаля като затвориш прозореца а и тази зима ми се стори, че нямаше чак толкова отрицателни температури като не се отоплява, но пък и зимата не беше много негативна.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде да изхвърля старата дървена дограма,която си я бива.На 10г. лакирана 2 пъти.Мисля си,че ако я изхвърля пред блока ще минат чернилките ще начупят стъклата и ще насекат дъските за горене.Представете си какво ще остане след тях.

Фирмата,която ще монтира новата отказва да се занимава със старата.Свалят я и я подпират в коридора на стълбите.От там не ги интересува.

Link to comment
Share on other sites

Покрай колегата и аз да питам, за моята алуминиева. Къде биха ми я изкупили, щом представлява интерес, както казвате? Не мисля, че във форума, например, ще успея да я продам в рамките на месец, а повече няма какво да ми се размотава.

Link to comment
Share on other sites

И дървената и алуминиевата дограма ще бъдат отнесени от мангалския вихър за отрицателно време, ако ги оставите отвън. Никой нищо няма да счупи, тия неща СТРУВАТ ПАРИ, а и не забравяйте, че и циганите имат къщи и им трябват прозорци. 

 

Както казах и по-рано, спокойно може да продадете старите си дограми, така че да вземете някаква макар и символична сума. НЯма кой как да ви гарантира точно КОГА ще успеете да ги продадете, най-малкото защото не сме гадатели. Пуснете си обяви по разни форуми, продавалници и прочее, разлепете някоя и друга обява на някои места и т.н. - както си изберете. Все ще се намери купувач. Ако пък толкова бързате и не искате да вземете някой лев - подпрете дограмата до кофите за боклук и вижте колко бързо ще долети някоя каруца.  

Link to comment
Share on other sites

Тъй де, варианта бай Мангал да го отнесе е ясен. Просто мислих, че възможно да има популярно място, където да ги изкупуват. Всъщност след като питах тук, се плеснах по челото и веднага писах в гугъл, при което излезнаха няколко обяви за изкупуване и на алуминиева, и на пвц, и на дървена. Тия дни ще ги проверя.

Link to comment
Share on other sites

Ш'се сетите, дето се вика... И дървена дограма се търси и то на прилични пари. Има хора си оправят вили и т.н. с евтини неща втора ръка... Просто се огледайте малко. 

Link to comment
Share on other sites

А моята така я свалиха момчетата от Разград , че ще се варят буркани цяло лято на Калофер  :grin: останаха само 2-3 прозореца цели.

Link to comment
Share on other sites

Преди да погнат старата, питат трябва ли ми цяла и здрава или не....Поне мен ме питаха...И от още два-три други източника, ползвали различни монтажници от тези при мен, знам че питат..Ще гориш или ще ползваш..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам само обкова колко е читав, сложиха VORNE по сайта има разбирам че е Турски. Ама то пък няма нищо вечно така че каквото е.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой знае ли фирма в района на Пловдив предлагаща качесвтена пвц дограма (от рода на Саламандър, Кьомерлинг) заедно със вградени външни ролетни щори... Т.е. да ми монтират кутията със щорите заедно със дограмата, за да не се налага после да се дупчи профила

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Напълно непознато, но правилно се ориентираш към троен стъклопакет. В момента слагам на две места, разликата е невероятна. Погрижи се правилно да ти направят комбинацията - 4 сезона=MF стъкло отвън, Ка отвътре. И дано си на удобно място, че вече монтажниците намразиха силно тройката - вчера качвахме 100 кг стъкло само на един етаж и се изпотрепаха... Успех с монтажа. 

Link to comment
Share on other sites

Някои може ли да ми каже каква е разликата между Ка стъкло и стъкло 4 сезона. Днес бях в различни фирми за дограма и едната от тях- Пласт Маркет много ми похвалиха това второто, а аз не бях го чувал, само за Ка-то знам, че държи много топло и е супер за зимата. А това 4 сезона дали си струва парите? Ще слагам дограмата в южна стая и от фирмата ми казаха в никакъв случай Ка стъкло, защото ще се опържа през лятото, което има известна логика.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...