Jump to content
BulForum.com

Дограма - избор на нова, смяна на стара


Recommended Posts

Здр колеги искам да попитам за четири сезона стъклата някой дали е сложил от тях и дали евентуално може да ми каже как се разпознават освен цвета има ли нещо друго характерно за да се разбере дали стъклото ти е такова.

 

magdanos4o: Стъклопакет 4-ри сезона е с нискоемисийно, високоенергийно и бяло флоатно стъкло.

 

Аз сложих в началото на лятото такъв стъклопакет, много съм доволен, лятото държеше хладно, слънцето свети но не напича през стъклото , като отвориш прозореца и веднага усещаш топлината. А сега все още не съм пускал климатиците, вътре е 19 градуса , спрямо дървения стар ветрилник който беше още щом паднеха температурите под 15 градуса и надувахме климатиците.

Относно цвета не забелязвам разлика, понеже единия ми прозорец е вътрешен и там сложих бяло + бяло а се разпознава като щракнеш със запалката и погледнеж през стъклото цвета на пламъка се променя, а при обикновеното си остава същия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Аз сложих, не можеш да ги разпознаеш освен, ако всичките видове не са един до друг, а и пак има условности. Като цяло визуално се различават по светопропускливостта и отражението. Някой дограмаджия, ако има да каже дали има някакви други белези.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам конденз в банята. Конденза не зависи от стъклата. Той се образува на най-студеното място в стаята, което нормално е стъклото. Проблема е във влагата в помещението. За всеки случай провери, дали не са запушени отворите за вентилация на профилите от вън, ако не са, бори се с влагата, а не с прозорците!

Link to comment
Share on other sites

Значи с тези прозорци имам страшни проблеми от доста време и не знам вече какво да правя,2005 смених старата дървена дограма със нова немска уж която струваше два пъти по скъпо от предлаганите тогава на пазара.И зимата проблеми те почнаха конденз и течове страшни,цветя пране всичко го сведох да минимум даже един уред за влага на фагор 400 лв взех да изпомпва тая влага и нищо не помагаше.Тая година на края на септември викнах един майстор огледа дограмата и ми каза че монтажниците не са си свърши ли добре работата и не са сложили отводните ли едни малки дупчици които на пръв поглед не изглеждат нещо важно.Другото което ми каза че че част от проблема ми е от стъклата,препоръча ми тия четери сезона като ми каза на първо време да сменя само един прозорец и реших ме да направим най-проблемния във северната стая като се разбрах ме че самите профили няма нужда да се сменят само стъкло пакета,и всичко беше ок да миналата седмица когато температурите на вън така рязко паднаха  и съответно  вътре и конденза се появи.

Link to comment
Share on other sites

Тук не мога да ти помогна, при мен нямам този проблем, с външна изолация съм, но вътре няма и помен от конденз. Явно и дограмата има значение не само стъклопакета.

Link to comment
Share on other sites

За външна изолация не знам мислил съм но съм твърде на високо и няма кои да се навие а и под мен и над мен няма никои и няма смисъл да се прави,вътрешна фибран има ама той не върши работа според мен,за дограмата не знам ще видим може и нея да сменя по нататък за проба направо ,чета сега имало  и със аргон някакви стъкло пакети може да ги пробвам ако не са много скъпи и те.

Link to comment
Share on other sites

Значи с тези прозорци имам страшни проблеми от доста време и не знам вече какво да правя,2005 смених старата дървена дограма със нова немска уж която струваше два пъти по скъпо от предлаганите тогава на пазара.И зимата проблеми те почнаха конденз и течове страшни,цветя пране всичко го сведох да минимум даже един уред за влага на фагор 400 лв взех да изпомпва тая влага и нищо не помагаше.Тая година на края на септември викнах един майстор огледа дограмата и ми каза че монтажниците не са си свърши ли добре работата и не са сложили отводните ли едни малки дупчици които на пръв поглед не изглеждат нещо важно.Другото което ми каза че че част от проблема ми е от стъклата,препоръча ми тия четери сезона като ми каза на първо време да сменя само един прозорец и реших ме да направим най-проблемния във северната стая като се разбрах ме че самите профили няма нужда да се сменят само стъкло пакета,и всичко беше ок да миналата седмица когато температурите на вън така рязко паднаха  и съответно  вътре и конденза се появи.

Точно за тези дупчици говорих. Иначе влагата идва от друго място, а конденза по стъклото е само симптом. Както казах, конденза се образува на най-студената повърхност т.е. стъклата. Преди си нямал защото дървената дограма не е затваряла плътно, и заради това е бягала и влагата и топлото. Ако монтажа на дограмата е ок, проблема се решава със справяне с източника на влага. Ако не можеш (например причината е пране или гадна строителна влага (с/у нея има лек)), трябва да осигуриш достатъчно проветрение - или отваряй прозорците периодично или има автоматични клапи за тази цел. Също така, някои дограми имат екстра "микровентилация", която всъщност е леко открехнат прозорец.

Link to comment
Share on other sites

Значи той майстора като ми смени стъкло пакета на северната стая ми направи тия дупчици и аз много внимателно го гледах как го прави,после аз свалих всички стъкло пакети и си ги направих сам тъй като ми се видя лесна работа и решех да не го викам той да го прави да спестя някой лев.За проветрението се прави редовно минимум по два пъти във всички стай ,сега се и отоплява със климатици и една акумулираща печка във северната стая където трябва да е сменям със климатик и нея ама още няма пари за това и пак има конденз по- малко във северната ама си има а аз си мислих със тоя стъкло пакет четири сезона  ще спре на пълно.

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, тая влага дори да я "махнеш" от прозорците, ще почне да се "лепи" на друго място. Провери за венитлационните клапи, това е най-лесното решение според мен. Не съм пробвал, но познати са доволни - https://www.google.com/#q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B0

Link to comment
Share on other sites

Ок мерси ще прочета за тях в интернет какво пише че до сега не бях чувал и ако има дори и фирми във Пловдив за такива клапи мога да отида на място да видя за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

и всичко беше ок да миналата седмица когато температурите на вън така рязко паднаха  и съответно  вътре и конденза се появи.

Случайно вътре температурата ти да е под 15 градуса? На поне 3 места сме с ПВЦ дограми и на 2 други с алуминиева и грам проблеми не е имало. Но на всичките тези места температурата под 22 градуса зимата не е падала. Даже на едното гарантирам, че под 26 не е падала без значение дали отвън е -5 или -20. 

 

Евентуално може да сложиш троен стъклопакет - хем по-добре ще изолира. Такова ми е на терасата и съм доволен (като там въпреки по-ниските температури пак не съм забелязал конденз), нищо, че го слагаха Солис и ме нервираха толкова монтажниците им, поне дограмата и стъклопакета са ок

Link to comment
Share on other sites

Не е падала под 15 но има нещо за което прочетох днес и може да оказва то влияние въпреки ,че проветрявам по два пъти на на ден а именно това ,че спя в стаята на затворена врата не знам смятам да пробвам венитлационните клапи които ми препоръча колегата JDFU  за което съм му благодарен харесах едни на френската фирма AERCO като чета има доста добри отзиви за тях,но ще видя и за други,ако някои все пак ги е ползвал на AERCO или други ще съм му благодарен ако го сподели мнението си тук.
 

Link to comment
Share on other sites

Не вярвай в духове ! Слагай си троен стъкопакет: високоенергиино 4мм/  бяло 5мм/  нискоемисионно 4мм + pvc дистанционер м-у стъклата и си екстра!

Може да познаеш 4 сезона стъклото, което задължително трябва да е отвън като опреш ръката си челно срещу стъклото трябва да видиш пречупено отражение, а на обикновенното отражението си е 1:1.

Link to comment
Share on other sites

Ей Ангеле, трябваше да сменям едни панти. Ако не се сетя до пролетта, моля те напомни ми :)

 

ПС: Какво значи пречупено изображение (не съм в нас да пробвам)

Link to comment
Share on other sites

Опираш ръката в стъклопакета и гледаш в стъклото отражението и . На едната страна ръката ти е двойна-тройна ,а от другата не е!

А  аз трябваше да имам сайт...ама трябва да ми припомниш хи хи хи 

Link to comment
Share on other sites

Аз да ти припомням? АЗ? Човека, чиято слава относно забравянето на разни неща го предхожда? Нещо не сме се разбрали сигурно :) Това със сайта ще стане ама трябва доста упорито да ми напомняш докато уцелиш правилния момент. Няма нищо лошо в напомнянето, нито в забравянето, само трябва да си упорит :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Здравейте колеги!

Предстои ми подмяна на стара дървена дограма с нова PVC такава на цяла триетажна къща. След няколко дни прекарани в четене, разбирам че около 40% от крайния резултат зависи от монтажа. Моля препоръчайте ми няколко фирми в Пловдив за които имате положително мнение за извършения от тях монтаж.

Благодаря! 

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти препоръчам себе си. Доказателството за качеството на монтажа могат да бъдат мои завършени обекти и доволните клиенти от работата ми. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хора аз като нова във форума и пострадала от фирма за дограма, ще ви кажа внимавайте на кой поверявате монтажа. Вкъщи дойдоха едни типове, които ми монтираха чисто нова четирикамерна PVC дограма, която уж ми даваха на специална цена (това преди 5 години). Няма да се впускам в подробности каква зима изживях със съпруга ми :) само ще ви кажа, че кофти монтираната дограма създава яко проблеми свързани  с нахлуване на студен въздух, разхищение на ток и какво ли още не.

 

Разбира се, аз съм си виновна, че избрах тези хора. Няколко месеца по-късно направих оплакване (глас в пустния) и нищо не стана. Свързах се с други хора и коригираха проблема. Лошото е, че всичко в тая държава се върши без контрол и това ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

Даа виждам аз тука в София в общежитието как са икономисвали гадовете.Чак уплътнение на пакета отсрани няма :lol: Скоро ще взема от братовчед ми и ще го наблъскам,че ми отиде кръста от тоя прозорец :( 

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че всичко в тая държава се върши без контрол и това ме дразни.

И кой очакваш да извърши контрола? Държавна инспекция по строителството да дойде у вас и да провери какво са направили майсторите, които вие сте извикали? Нали се сещаш, че подобни соц-глупости водят до това да няма изобщо подобни майстори а само държавни организации-изпълнители и чакане на опашки, докато намерят време да дойдат до вас да ви обслужат и съответно контрола става "ми то така е навсякъде госпожа", защото са единствени и други няма. В случая липсата на контрол си е ваш пропуск. А който не разбира не вика квартални майстори и хваща голяма фирма с име ако ще да е по-скъпо, иначе риска да береш ядове го има, но си е лично твой проблем точно както и избора си е лично твой

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...