Jump to content
BulForum.com

Дограма - избор на нова, смяна на стара


Recommended Posts

Говоря наизуст но един комарник където и да го поръчаш е около 60лв... освен ако не си купиш от Практикер материалите и да си сглобиш комарника или приятел дограмаджия да ти го направи без пари...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Най-добре е с приятел дограмаджия,само да се вземат материалите,така идва сравнително по-евтино.

 

Сега го сметнах като материали = 15 лв. - на половина :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Колеги, някой да има актуална информация за фирми, които поставят качествено PVC дограма? Става дума за 4-5 прозореца и няколко врати.

!

Аз предлагам дограми от Ролпласт, извършвам и довършителните дейности(обръщане).

Link to comment
Share on other sites

Профили TROCAL. Предупреждавам отново, че много хора предлагат дограма от името на Ролпласт, но нямат нищо общо с фирмата, съответно качеството на изпълнението е под въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Профилите на Ролпласт са Трокал и Етем, а дограмата идва в склада в Пловдив изработена в базата им в София. Ние поемаме транспорта до обекта,монтажа и довършителните дейности. Качеството е същото както, ако ти го монтират от фирмата, но така излиза по-скъпо, а и не предлагат довършителни дейности!

Link to comment
Share on other sites

Качеството е същото както, ако ти го монтират от фирмата...

 

Това НЕ Е ВЯРНО. Във всеки различен случай може да се попадне в различна ситуация. Разбира се ако се държи снемането на размери и монтажа да е от тях се плаща разходката от София, като за дребни поръчки може и да откажат.

 

По принцип както и в други случаи, клиентът сам избира как да постъпи и кого да предпочете.

Link to comment
Share on other sites

Профилите на Ролпласт са Трокал и Етем, а дограмата идва в склада в Пловдив изработена в базата им в София. Ние поемаме транспорта до обекта,монтажа и довършителните дейности. Качеството е същото както, ако ти го монтират от фирмата, но така излиза по-скъпо, а и не предлагат довършителни дейности!

Каква и колко години гаранция даваш?

Link to comment
Share on other sites

Това НЕ Е ВЯРНО. Във всеки различен случай може да се попадне в различна ситуация. Разбира се ако се държи снемането на размери и монтажа да е от тях се плаща разходката от София, като за дребни поръчки може и да откажат.

 

По принцип както и в други случаи, клиентът сам избира как да постъпи и кого да предпочете.

В предвид текучеството на монтажници в Ролпласт напоследък не се знае кой ще ти дойде и каква ще я свърши, а ние сме заклети монтажници с дългогодишен стаж, което е гаранция за рутина и професионализъм!

И едва ли да намериш фирма да ти монтира дограма, ако тя не си е взела размерите!

Link to comment
Share on other sites

Работил съм достатъчно с Ролпласт и знам какво могат и не могат много добре. По-назад в темата сме коментирали достатъчно въпроса.

 

Вие може да сте всякакви майстори, но тук важния за клиента въпрос е въобще фирма ли сте и какви гаранции ще му предоставите? Договор ще подпишете ли, фактура ще му дадете ли и т.н.? Или с рутина и голям професионализъм ще му вземете парите и ще си тръгнете след монтажа? Питам просто, защото не се споменава нищо по тия много важни въпроси.

Link to comment
Share on other sites

10 години...писмена естествено!

Работил съм достатъчно с Ролпласт и знам какво могат и не могат много добре. По-назад в темата сме коментирали достатъчно въпроса.

 

Вие може да сте всякакви майстори, но тук важния за клиента въпрос е въобще фирма ли сте и какви гаранции ще му предоставите? Договор ще подпишете ли, фактура ще му дадете ли и т.н.? Или с рутина и голям професионализъм ще му вземете парите и ще си тръгнете след монтажа? Питам просто, защото не се споменава нищо по тия много важни въпроси.

А гаранция преди монтажа?Защото ако поръчам в официалния офис на Роллпласт,знам къде съм дал капарото за дограмата,а ако поръчам от тебе каква ми е гаранцията че няма да духнеш с парите?

Link to comment
Share on other sites

Профилите на Ролпласт са Трокал и Етем, а дограмата идва в склада в Пловдив изработена в базата им в София. Ние поемаме транспорта до обекта,монтажа и довършителните дейности. Качеството е същото както, ако ти го монтират от фирмата, но така излиза по-скъпо, а и не предлагат довършителни дейности!

Още еди въпрос за неразбрали като мен,защо излиза по скъпо ако ти го монтира фирмата?За довършителните работи е ясно...

Link to comment
Share on other sites

Защото Ролпласт, нямат офис и база в Пловдив.Съответно ако ги извикаш идват от София и трябва да си платиш транспортните разходи.Имат няколко франчайз фирми в Пловдив и може да се поръча от тях.Аз лично съм ползвал услугите на една от тях и съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Дайте мнение за пвц дограма 4-камерна, стъклопакет бяло / бяло стъкло - 24 мм, бяла дограма с профил KMG и немски обков Siegenia? Ще се слага на панелка, така че търся бюджетно решение, разбира се с добро качество. Спрях се на оферта от тази фирма, близо е хем до нас

http://velika-bg.com/cgi-bin/index.pl?_state=ProductCategory&productcategory=1

Link to comment
Share on other sites

Ами рециклиран ( произведен от рециклирана пластмаса) ПВЦ профил...поне смени едното стъкло с нискоемисийно, че с тия две бели...Като даваш пари, поне дай мааалко отгоре, че дограма не сменя всеки ден.

Link to comment
Share on other sites

че какво им е на обикновените стъкла? по принцип не ме интересуват стъклата, а това дограмата да не провисне, да не се изкриви, да уплътнява добре, да няма конденз, да не духа...

Link to comment
Share on other sites

Ако не си вземеш К стъкла ще съжаляваш. А те далеч не са кой знае колко скъпи. Също така е препоръчителен 5 камерен профил. Изчети темата и ще видиш какво сме дискутирали по тези въпроси. Дограма се слага веднъж на 10-15 години, спокойно може и 20 да изкара. Така че помисли си дали си струва да правиш компромиси с избора.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...