Jump to content
BulForum.com

Дограма - избор на нова, смяна на стара


Recommended Posts

Аз искам да попитам следното наскоро ми монтираха ПВЦ дограма, но на панелката профилът на дограмата от вътрешната страна дойде наравно с бетона.Проблем ли ще е ако прозорците се обърнат така или ще пукне след известно време ако не си сложат майсторите от металните ъгълчета когато измазват

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Принципно е добре да си се сложат метални ъгли. Но при такова равнение може и без него, стига сместа да е добра. може да се сложи и някой от видовете ленти по края. Да не застъпват профила обаче, защото това със сигурност ще изпада. 

Link to comment
Share on other sites

Слага се алуминиев ъгъл като се набива в пяната едната му страна. а другата се шпаклова по стената.  След изсъхване и преди боя се силиконира с акрил ръбчето дограма/ъгъл, боя и готово.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Наех си фирма да ми направи дограмата. Всичко е договорено. Дойдоха две момчета сториха ми се прилични, а и цената ме устройва. Та по въпроса в понеделник ще пускам поръчкатаи ще давам капаро, но понеже съм патил реших все пак да ги проверя тук там, за сега не намирам нищо но да питам и вас. www.bgmaistor.weebly.com някой знае ли ги и читави ли са. Срам ме е, че съм толкова мнителен, ма пусто парите не ме бият през ръцете ...

Link to comment
Share on other sites

Добре, като правите договорка , защо не сключвате договор с гаранционни условия ? Ако ви откажат договор - работата е ясна. Поредния гаражен чи**джия !

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Утре именно ще сключваме договора и ще дам капарото. Всичко е описано има и гаранция. Как да ти кажа патил съм от голяма фирма па и договор си имам да си го закича на стената. Работници там много и всякви. А на комшията прозорците му струват майка си и баща си ма дограмата така я монтираха, че седи та гледай. Абе кво да ти кажа аз ако не съм патил ще се тормозя ли толкова - все пак пари се печелят ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Знам ти го, ма бали та, га си буден. Проблемът общо взето е следният - pvc дограма, сложена с гъза си. Балконната врата-крило не може да се открехва, по-точно, окрехва се, но между застопоряващата планка в долната част и механизма, има около 1-1,5мм разстояние - демек, самият щифт не влиза в планката и ...онуй, трибуквеното.Другата балконна врата има подобен проблем, но с обратен знак - там пък са прекалено близко и трие, съответно иска усилие при затварянето, като има и една метална пластинка, която се мърда...бая. Да направя ли снимки?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да изтупаме темата от нафталина. Този месец трябва да сменяме дограмата в нас. Става дума за 2 прозореца и прозорец с врата (пистолет, както се оказа, че го водели). Обиколих няколко фирми, като цените за една и съща дограма и стъклопакет варират доста. В едно офисче на голяааама фирма, дори нямаше компютър или каталог, даваш размери, жената ги праща в отдела им в централата по ФАКС :), после се обаждаш, за да ти кажат цената, защото обажданията им са ограничени само в групата.. и не могат да набират... :wtf:

 

В друга пък - на сайта си имат сигурно над 20 страници с различни модели, размери и прочие. Сметнах си 3те, които ми трябват на мен и им ги изпратих за всеки случай по мейла, с няколко уточнения.. Това, което ми изпратиха, беше с над 50% по-скъпо от цените в сайта. Обяснението - били единични модели, останали от различни инсталации във времето....

 

Та, някой да е сменял дограма наскоро? Не търся нещо луксозно и мега, гига качествено - 4 или 5 камерна примерно, обикновен стъклопакет (някъде ми казаха, че ако има нискоемисийно стъкло, не виреят цветя). Комарници, первази също.. Ако някой има и познат, който работи добре (не държа да е фирма), може да го препоръча. Стига да дава гаранция на материала и монтажа.. Че и за 10 000 лева да е, монтажа като е калпав..

Link to comment
Share on other sites

Имам прекрасен човек за работата, пиши ми на ЛС, че телефона ми се зарежда в момента и не мога да ти дам номера.... 

Link to comment
Share on other sites

0887454742 - Николай

 

Правил ми е няколко неща - изключително доволен съм. Много коректен, отлично пипа при демонтаж, отличен монтаж - от него нямам забележки. Кажи му, че Виден ти е дал номера.

 

Това за стъклата и цветята са глупости... И не слагай алуминий вкъщи.  

Link to comment
Share on other sites

Да, да, никакъв алуминий.. За PVC говорим. Благодаря и на двама ви, ще се обадя и на двамата в понеделник, да си кажат мнението и цената.

Лека и приятна :)

Link to comment
Share on other sites

На кой етаж си ? Ако си на първи етаж без решетки имай впредвид, че с отверка и лека дупка в PVC е готова отворена. Има и варианти с по-скъпи механизми, които не се отварят толкова лесно.

 

Rumbata  фирмата му се казва Манист, но от доста време си махна офиса в Кършияка. 

Link to comment
Share on other sites

Ам, едва ли е толкова евтин тройния, но ще видим в понеделник. Уикенда не съм свикнал да притеснявам хората :)

Link to comment
Share on other sites

Разликата не е никак съществена в пари - в ефект - голяма. Ако ти покажа какво остъклихме за около 4500 ще ме разбереш...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...