Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

моя продължава да дропва разговори. Интересното е, че когато използвам handsfree не помня да е дропвало, а когато държа телефона с ръцете почти всеки разговор. Обадих се на оператора и ще разгледат случая. Ако не се оправи ще трябва да взема друг телефон

Link to comment
Share on other sites

Дедо, дай малко подробности за тарифния на М-тел за ЮЛ и условията за Galaxy S - че май ще трябва да пусна 2 служебни и се чудя.

Link to comment
Share on other sites

според мен ще съжеляваш. Хардуера на галакси е ненадминат, може би само iphone 4 може да го бие. Чакай 2.2 за галакси

 

Iphone вика. Заблудата... desire hd ще е с по-добър процесор. Иначе за сега няма телефон с по добър хардуеар от този на галакси.

 

П.п майната им на тия смотаняци от дцц. 1 седмица и повече съм без нет вече. Хубаво, че глобул предлагат неограничен нет за 2.50.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, че глобул предлагат неограничен нет за 2.50.

Къде го видя това? Извадка от техния сайт:

76476093.jpg

След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада до 128 kbps. GLOBUL си запазва правото да въведе допълнително ограничение по отношение на потреблението на услугата или да я прекрати/деактивира едностранно в случай, че бъде надвишено разумното потребление от 2 пъти включените МB на максимално достижима скорост

http://globul.bg/bg/postpaid.18.html?posm=18

Link to comment
Share on other sites

Iphone вика. Заблудата... desire hd ще е с по-добър процесор. Иначе за сега няма телефон с по добър хардуеар от този на галакси.

 

То добре хардуера му е хубав но закачам back бутона много лесно защото е голям и е накрая и е сензорен. HTC Sense и по-конкретно dialer-a би ми бил по-удобен. Какво толкова му е по-куцо на Desire (не-HD ами нормалния)? HD като излезе ще го гледам но и той е със сензорни бутони. Екрана толкова ли е по-зле на desire и по-бавния графичен процесор къде ще го усетя - това което най-много правя е да говоря по телефона, да гледам нещо в интернет и да чета email-и. Като изключим навигацията къде другаде ще се усети разликата?

Link to comment
Share on other sites

за това ти казах iPhone. Там не можеш да натиснеш нещо без да искаш.

 

Iphone вика. Заблудата... desire hd ще е с по-добър процесор. Иначе за сега няма телефон с по добър хардуеар от този на галакси.

 

Не е никаква заблуда. Това е хубавото на Apple продуктите. Може да нямат най-добрия хардуер, но просто работят перфектно стабилно, и не те изнервят с бъговете си както примерно Galaxy S. Какво като има най-добрия хардуер? Хардуера е нищо без стабилен софтуер

Link to comment
Share on other sites

Не е никаква заблуда. Това е хубавото на Apple продуктите. Може да нямат най-добрия хардуер, но просто работят перфектно стабилно, и не те изнервят с бъговете си както примерно Galaxy S. Какво като има най-добрия хардуер? Хардуера е нищо без стабилен софтуер

Не съм много сигурен. Софтуерните проблеми се оправят лесно просто с поредния ъпдейт. Докато веднъж вземеш ли скопен хардуер, както е в случая с iPhone, отърване няма.

Link to comment
Share on other sites

и какво му е на хардуера на iphone 4? Има същия процесор като на галаксито, същото видео, по-добър дисплей, по-добра камера и същия размер рам?. Има също 2 микрофона, като втория маха шумовете. Има и предна камера. Ако имах възможност за 3G data нямаше изобщо да се замисля за iphone 4

Link to comment
Share on other sites

и какво му е на хардуера на iphone 4

 

Не знам за 4ката точно но този който гледах T9 търсенето му беше по-зле и от на galaxy-то и като цяло не ме впечатли особено. Помня че и преди време бях гледал iphone и не ме грабна. Ефектно но не дотам функционално ми се стори... то и galaxy-то същия дол дренки но някак мааалко по-удобен ми се стори андроида като това вероятно се е дължало на HTC Sense защото гледах Legend в магазина тогава.

 

Godfather, това калъфче което си го купил имаш ли възможност да го снимаш под 2-3 ъгъла но с 10 мегапикселов апарат че се чудя дали ще ми реши проблема с натискането на back бутона като тръгна да го хващам за ъгълчето...

Link to comment
Share on other sites

Къде го видя това? Извадка от техния сайт:

76476093.jpg

 

http://globul.bg/bg/postpaid.18.html?posm=18

 

И аз го видях в последстие това. За днес съм с 50mb трафик. Това са си 5 пъти повече. Още е тук. Ако го спрат, ще пиша.

 

Графичния процесор няма да го усетиш дори и в навигацията. Desire също има графичен, но е по слаб.

 

Iphone е със същия процесор, но само за пред хората, защото работи на по ниска честота. Да пести батерия най вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Добре, тогава къде ще усетя по-добрия процесор на Галаксито освен в някоя програма която аз не ползвам защото най-тежкото нещо което съм ползвал е навигацията

Link to comment
Share on other sites

Процесора ще го усетиш навсякъде. По бързият графичен ускорител обаче, ще го усетиш само в по сериозните игри. За останалото ускорителят на desire ще е достатъчен.

 

А теб като те кефи телефона, но не те кефи софтуера, намери начин да му сложиш друг ром. Това му е хубавото на android. Такъв от desire примерно. Аз на моя magic съм с ром на legend, а мога да сложа и такива от nexus one и дори galaxy s. В момента дори имам launcher на touchwiz, но не гл ползвам. Неудобен ми е. Беше окомплектован с рома.

Link to comment
Share on other sites

и какво му е на хардуера на iphone 4? Има същия процесор като на галаксито, същото видео, по-добър дисплей, по-добра камера и същия размер рам?. Има също 2 микрофона, като втория маха шумовете. Има и предна камера. Ако имах възможност за 3G data нямаше изобщо да се замисля за iphone 4

Е как можа да го кажеш това? Ти сравнявал ли си екраните на двете машини един до друг? Т. нар. Retina Display е пълен смях, поставен до екрана на Галакси-то, независимо от прословутата му разделителна способност, което впрочем си е чист рекламен трик и нищо повече - абсолютно никаква реална иновация. SuperAMOLED технологията от друга страна е съвсем нещо от бъдещето, сравнена с която и да било конкурентна технология в момента. Контраста на цветовете при Galaxy S е несравним, като най-добре това си личи при отделните цветове на черен фон. Няма друго такова черно, каквото е черното на Galaxy S. В сравнение с него, черното на Retina Display си е направо мише сиво. Да не забравяме и Gorilla Glass стъклото на Galaxy S - нещо изключително важно за подобен клас смартфони.

Да се говори за еднаква процесорна мощ между двете машини също е доста наивно, след като Galaxy S притежава чип от следващото поколение (може би този чип и 3D ускорител ще се ползват в следващата пета версия на iPhone) . Държал ли си двата телефона едновременно в ръце и забелязвал ли си разликата - все едно вместо iPhone държиш тухла, общо взето такова е усещането.

Виж за втория микрофон си прав (макар аудио-чипа на Галакси-то да е забележително по-добър, което стопява тази разлика), обаче нищо не казваш за сензорите. Galaxy S има може би най-авангардната комбинация от сензори за смартфон в момента. Като започнем от maXTouch суперчипа на Atmel, минем през прословутия 6 Axis Motion Sensors with Gyroscope и стигнем до също така по-съвършения Ambient-Light сензор (май единствено магнитомерите им са еднакви). Както и да го гледаме, Galaxy S е далеч по-съвършен и иновативен хардуер във всяко едно отношение и тепърва преимуществата му ще стават още по-изразени с новите версии на Android както и с приложения, писани специално за тази машина.

Link to comment
Share on other sites

минем през прословутия 6 Axis Motion Sensors with Gyroscope ...

 

Дано му оправят софтуера за това горното преди да ме изнерви... одеве говоря и едната bluetooth слушалка ѝ свърши батерията. Искам да превключа на другата (което става като цъкна на handsfree бутона - най-десния от 3те и после избера с коя слушалка искам да говоря)... е да ама не - понеже телефона беше на масата, вдигам го - черен екран, цъкам копчето отстрани да светне то светва, и моментално изгасва. Разтръсквам го - цъкам пак копчето - lock screen... отключвам го и то загасва. Поставям го внимателно на бюрото (като междувременно повтарям на човека с който говоря да не затваря) и натискам пак копчето да се светне - никаква реакция. Цъкам другото копче отпред - светва и загасва в следващата секунда. Полудях. Тръсках го, псувах го цъках като луд копчетата баре светне за над половин секунда и тъкмо да го зафуча (в нещо по-меко че поне да се поуспокоя малко) и взе че се включи и успях да прехвърля разговора на другата слушалка... но успя да ме изнерви дотам че да благословя поне 5ма от програмистите на самсунг и семействата им до 5то коляно.

Link to comment
Share on other sites

Е как можа да го кажеш това? Ти сравнявал ли си екраните на двете машини един до друг? Т. нар. Retina Display е пълен смях, поставен до екрана на Галакси-то, независимо от прословутата му разделителна способност

всъщност да. Отидох в apple store-a и сравних 2-та телефона и iphone 4 има по-чист и доста по-ярък дисплей. А на слънце разликата вече става огромна.

Link to comment
Share on other sites

всъщност да. Отидох в apple store-a и сравних 2-та телефона и iphone 4 има по-чист и доста по-ярък дисплей. А на слънце разликата вече става огромна.

Нямам намерение да спорим, но в моята огромна фирма има маса народ с iPhone 4 и досега нито един не е оспорил тоталното превъзходство на дисплея на Galaxy S, нито шефката ми, нито дори и колегата, който е луд почитател на Епъл и не ползва нищо друго освен техните продукти. :)

 

Абе дедо, какви са тия ситуации при теб? От одеве се мъча да схвана какво точно си направил с телефона и пак не зацепвам и каква всъщност е връзката с въпросния сензор. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Godfather, значи почвам да говоря и ми свършва батерията - искам да превключа на друга слушалка и не мога да се докопам до менюто - вдигам телефона - светва за секунда и решава че ще си го допирам до ухото и загасва дисплея преди да успея да натисна нещо. Натискам копчето отстрани - за части от секундата светва и загасва отново. Натискам го пак - lock screen. Дърпам го настрани - показва се екрана с разговора и пак загасва самичък. Полудях!

 

Днес пак ми образуваше нерви - call log-a е отвратително бавен. И пускането на браузъра също ми се мота много. Нещо много централно не е наред с моя телфон но този уикенд ще си разчистя контактите и ако не се оправи ще го сменям.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, значи почвам да говоря и ми свършва батерията - искам да превключа на друга слушалка и не мога да се докопам до менюто - вдигам телефона - светва за секунда и решава че ще си го допирам до ухото и загасва дисплея преди да успея да натисна нещо. Натискам копчето отстрани - за части от секундата светва и загасва отново. Натискам го пак - lock screen. Дърпам го настрани - показва се екрана с разговора и пак загасва самичък. Полудях!

 

Днес пак ми образуваше нерви - call log-a е отвратително бавен. И пускането на браузъра също ми се мота много. Нещо много централно не е наред с моя телфон но този уикенд ще си разчистя контактите и ако не се оправи ще го сменям.

Хм, все едно ми говориш за някакъв друг телефон. Отиди да ти го сменят, по всяка вероятност нещо е скапано при теб. Очевидно имаш проблеми с проксимити сензора пък и с една камара други неща. И защо ползваш пауър бутона за активиране на екрана, като това се прави с хоум бутона? Аз никога не съм имал такива проблеми. Проксимити сензора си ми работи безупречно и в момента, в който си отделя телефона от главата, екрана се активира автоматично и излиза dialer-а. Дори да го оставя така известно време и да се изкючи екрана, след това само при натискане на хоум бутона dialer-а отново изскача, без да се появява лок скрийна изобщо (всъщност той се появява само ако разговора е приключил). Наиситна е по-добре да го рекламираш и да ти го сменят.

 

И с двата става. Каква е разликата?

Е как го ползваш този пауър бутон като е толкова неудобен? Няма нищо по-лесно и по-естествено от цъкането на хоум бутона, вместо онази мизерна пъпка забучена отстрани.

 

Да да... стига преди това телефона да ми е бил долепен до ухото.

Това при теб не е нормално. Както вече ти казах, по време на разговор дори и да оставя телефона на масата, в момента в който натисна хоум бутона и веднага излиза дайалъра без да се показва изобщо лок скрийна. При теб нещо определено не е в ред. Виж дали има някакви официални ъпдейти на фърмуера през Киес, ако и това не помогне отивай да ти го сменят.

Link to comment
Share on other sites

И защо ползваш пауър бутона за активиране на екрана, като това се прави с хоум бутона?

 

И с двата става. Каква е разликата?

 

 

Аз никога не съм имал такива проблеми. Проксимити сензора си ми работи безупречно и в момента, в който си отделя телефона от главата, екрана се активира автоматично и излиза dialer-а.

 

Да да... стига преди това телефона да ми е бил долепен до ухото. Аз рядко говоря през самия телефон - обикновено през една слушалка Plantronics Voyager 510 говоря (тази ми е най-удобна). Само че като свърши на едната батерията исках да прехвърля разговора на другата. За целта трябваше да натисна handsfree бутона и да избера от списъка другата слушалка. Е да ама не - екрана се самоизключваше защото телефона отчита че не съм го подместил и явно ми е до ухото и преценява че бутона го натискам с пръсти без да искам ли как не знам. Ще пробвам следващия път с home бутона защото аз само с този страничния пробвах.

 

 

Хубавото е че мнооого рядко ми се случва да ми свърши батерията по средата на разговор. Обаче бавния call log ме дразни ежедневно. Дано е от дублираните контакти...

Link to comment
Share on other sites

Хм, все едно ми говориш за някакъв друг телефон. Отиди да ти го сменят, по всяка вероятност нещо е скапано при теб

да ти кажа май всички версии на галакси са различни. T-Mobile версията има огромни проблеми с прекъсване на разговори, други версии имат други проблеми. Просто телефона е пълен с проблеми. Вчера чашата преля след 3 дропвания за 6 минути и си сложих сим картата на един стар телефон и вече няма проблеми с разговорите. Пускам телефона за продаване в ebay, макар че ми се иска да изчакам първо OTA update-a

Link to comment
Share on other sites

Е как го ползваш този пауър бутон като е толкова неудобен? Няма нищо по-лесно и по-естествено от цъкането на хоум бутона, вместо онази мизерна пъпка забучена отстрани.

 

Как бе човек. Като хвана телефона с лявата ръка power бутона ми е точно под показалеца. Нищо по-естествено и лесно от това. С дясната ми е под палеца пък...

 

Ако не ми трябваха email-ите и да гледам разни неща online в движение (преди се чудех какво толкова, сега вече съм сигурен че е много удобно) бих взел отново старата ми нокия е52 - като телефон е безупречен но за друго не става.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...