Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Имате ли проблеми с прекъсване на разговори? Като гледам май съм единствения в света или един от малкото. Вече втори телефон смених, 2 сим карти и при 5 (пет) черти както говоря прекъсва. Днес имам около 15 (не е преувеличение) прекъснати разговора при пълен обхват. А интересното е, че когато имам 0 черти няма никакви проблеми и се говори и чува нормално. Не е от мрежата, щото други хора с други телефони нямат никакви проблеми, а и на този оператор съм бил 4 години и такова нещо до сега не съм чувал и виждал. Утре връщам телефона и ще чакам някой друг. Явно с този а и изобщо с Андроид не ми върви :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Имате ли проблеми с прекъсване на разговори? Като гледам май съм единствения в света или един от малкото. Вече втори телефон смених, 2 сим карти и при 5 (пет) черти както говоря прекъсва. Днес имам около 15 (не е преувеличение) прекъснати разговора при пълен обхват. А интересното е, че когато имам 0 черти няма никакви проблеми и се говори и чува нормално. Не е от мрежата, щото други хора с други телефони нямат никакви проблеми, а и на този оператор съм бил 4 години и такова нещо до сега не съм чувал и виждал. Утре връщам телефона и ще чакам някой друг. Явно с този а и изобщо с Андроид не ми върви :(

За първи път чувам точно за такъв проблем. Поискай от оператора да ти сменят SIM картата евентуално ако наистина този номер ти го прави с различни устройства.

Link to comment
Share on other sites

Ако си на Мтел - последните седмици нещо имат проблеми. Обхвата играе, прекъсват ми разговори. Нещо съвсем омазаха мрежата. Говоря с колегата и изведнъж разговора прекъсва и гледам обхвата - 0 и изведнъж до горе. Май се опитват да имитират лоша мрежа, след като ги накараха да махнат антените от блоковете и да си търсят по-подходящи места за тях. Телефона е една чупена Нокия, ама е нямало проблеми до сега. Само в последно време.

Link to comment
Share on other sites

За първи път чувам точно за такъв проблем. Поискай от оператора да ти сменят SIM картата евентуално ако наистина този номер ти го прави с различни устройства.

Смисъл второ галакси и смених 2 сим карти. С друг модел нямам такъв проблем

Link to comment
Share on other sites

Botev1912, ти колко човека имаш в контакт листата и лагва ли ти?

 

Ако не значи наистина ще трябва да си почистя дублираните контакти... един по един 500+ човека (250+ удвоено)... как ме мързи....

Link to comment
Share on other sites

Влизаш в "Contacts" и след това цъкаш на меню бутона, после избираш "Display Options" и в новия прозорец махаш отметката на SIM и оставяш тази само на Phone.

Само като ми каза и цъкаш и вече ми се изясни картинката че е в този пуст бутон аз какво ли не се опитвах задъраж на контакти та кво ли не .... благодаря ти много

Само още нещо да питам искам да сменя с избрана от мен мелодия за получаване на notification че тези фабричните са ми някви кратки по 2 секунди макс и не мога да чуя че получавам някъф месидж...

Link to comment
Share on other sites

Само като ми каза и цъкаш и вече ми се изясни картинката че е в този пуст бутон аз какво ли не се опитвах задъраж на контакти та кво ли не ....  благодаря ти много

Само още нещо да питам искам да сменя с избрана от мен мелодия за получаване на notification  че тези фабричните са ми някви кратки  по 2 секунди макс и не мога да чуя че получавам някъф месидж...

 

Инсталирай си Ringdroid от Market-a.

Link to comment
Share on other sites

Ако си на Мтел - последните седмици нещо имат проблеми. Обхвата играе, прекъсват ми разговори. Нещо съвсем омазаха мрежата. Говоря с колегата и изведнъж разговора прекъсва и гледам обхвата - 0 и изведнъж до горе. Май се опитват да имитират лоша мрежа, след като ги накараха да махнат антените от блоковете и да си търсят по-подходящи места за тях. Телефона е една чупена Нокия, ама е нямало проблеми до сега. Само в последно време.

 

M-tel ъпдейтват цялата система в момента и ще има проблеми докато приключат. Миналия ден за пръв път откакто съм клиент - над 10 години - ми се случи да стоя на изчакване 8 минути на *88. Захапах диспечера за врата, но той обясни, че в момента е лудница заради ъпдейта. Ще трябва да потърпим, защото доста проблеми взеха да се появяват и бе крайно време да направят нещо.

Link to comment
Share on other sites

Това е от 2 седмици насам. На един приятел не могат да му активират старата карта със стария номер (който ползваше преди да замине за щатите), защото трябвало да се деактивира първо и после да се активира наново но деактивирането нещо не можели да го направят... така 2 седмици... голям ъпдейт голямо нещо

Link to comment
Share on other sites

Botev1912, ти колко човека имаш в контакт листата и лагва ли ти?

 

Ако не значи наистина ще трябва да си почистя дублираните контакти... един по един 500+ човека (250+ удвоено)... как ме мързи....

нямам много контакти и не лагва контакт листата. Днес ми смениха 3-ти телефон и на втората минута прекъсна разговора при пълен обхват. Прекъсването е внезапно все едно съм натиснал хикса на дадена програма или е крашнала самата програма. Отидох до магазина и един от работещите ми каза, че и той имал същия проблем, било от софтуера и просто трябва да чакаме 2.2 скоро и това ще бъде оправено.

Link to comment
Share on other sites

нямам много контакти и не лагва контакт листата. Днес ми смениха 3-ти телефон и на втората минута прекъсна разговора при пълен обхват. Прекъсването е внезапно все едно съм натиснал хикса на дадена програма или е крашнала самата програма. Отидох до магазина и един от работещите ми каза, че и той имал същия проблем, било от софтуера и просто трябва да чакаме 2.2 скоро и това ще бъде оправено.

Хм, е това наистина ме хвърли в дълбок размисъл. Ежедневно преглеждам почти всички теми в най-популярния за целта форум на xda-developers и за такъв случай изобщо не си спомням да съм срещал тема. Това си е сериозен проблем, ако наистина е свързан по някакъв начин с телефона и просто няма начин да не се е обсъждал. Сигурен ли си, че този от офиса не те гъбарка? Честно, от всички проблеми за този телефон, като се започне от разните там лагове, мине се през липсата на трибутонния download/recovery режим та се стигне до прословутите проблеми с GPS, точно това, което описваш изобщо не съм го срещал описано от някой. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм имал подобни оплаквания. А от обхвата съм чак впечатлен... на жена ми сонито на места няма обхват а моя има.

 

Единственото оплакване което имам е от dialer-a хем е лагав call log-a при мен хем T9 търсенето не му работи както аз искам. Надявам се в по-новата версия да са го оправили (лага, за Т9-то не храня особени надежди)

Link to comment
Share on other sites

Хм, е това наистина ме хвърли в дълбок размисъл. Ежедневно преглеждам почти всички теми в най-популярния за целта форум на xda-developers и за такъв случай изобщо не си спомням да съм срещал тема. Това си е сериозен проблем, ако наистина е свързан по някакъв начин с телефона и просто няма начин да не се е обсъждал. Сигурен ли си, че този от офиса не те гъбарка? Честно, от всички проблеми за този телефон, като се започне от разните там лагове, мине се през липсата на трибутонния download/recovery режим та се стигне до прословутите проблеми с GPS, точно това, което описваш изобщо не съм го срещал описано от някой. :wacko:

ами може да е свързано с конкретната версия за този оператор (Vibrant). Във форума на Т-Мобил ми казаха, че ако инсталирам някакъв неофициален ъпдейт всички проблеми изчезвали, но решавам да изчакам официалния 2.2. За 4 години с този оператор, сменил съм няколко телефона и такова нещо за първи път ми се случва. Не е от мрежата, щото по принцип ако няма обхват първо почва да накъсва и минават няколко секунди и телефона изписва network error или call failed. А в моя случай все едно някой дърпа щепсела на програмата за говорене. Ето същия проблем

Link to comment
Share on other sites

ами може да е свързано с конкретната версия за този оператор (Vibrant). Във форума на Т-Мобил ми казаха, че ако инсталирам някакъв неофициален ъпдейт всички проблеми изчезвали, но решавам да изчакам официалния 2.2. За 4 години с този оператор, сменил съм няколко телефона и такова нещо за първи път ми се случва. Не е от мрежата, щото по принцип ако няма обхват първо почва да накъсва и минават няколко секунди и телефона изписва network error или call failed. А в моя случай все едно някой дърпа щепсела на програмата за говорене. Ето същия проблем

Странна работа. А не ти ли дава изобщо някакъв официален ъпдейт като го вържеш към Kies? За такъв проблем трябва да са извадили нещо. Ъпдейта, който инсталирах на моя пооправи някой проблеми, включително този при връзване с Kies.

Link to comment
Share on other sites

Като говориш през Google Voice през интернет ли се говори? Щото сега говорех през него до БГ и след 4 минути се изключи.

 

Edit: на втория разговор след 2 минути спря

 

На третия разговор след 2 секунди!

Link to comment
Share on other sites

Като говориш през Google Voice през интернет ли се говори? Щото сега говорех през него до БГ и след 4 минути се изключи.

 

Edit: на втория разговор след 2 минути спря

 

На третия разговор след 2 секунди!

Ако проблемите ти са с Google Voice, тогава може (и е твърде вероятно) те да нямат връзка с телефона изобщо.

 

проблемите са и през Google Voice и през телефона директно. Имах предвид, че не е от оператора щом и с Google Voice прекъсва значи е софтуерен проблем

Инсталирай Kies и вържи телефона към него, след което провери за ъпдейт на фърмуера. Със сигурност трябва да има нещо. Преди това си направи бекъп на важните неща.

Link to comment
Share on other sites

проблемите са и през Google Voice и през телефона директно. Имах предвид, че не е от оператора щом и с Google Voice прекъсва значи е софтуерен проблем

Link to comment
Share on other sites

Call Disconnect:
If you are on a call or in the process of receiving an incoming call and you press the search button the call may be disconnected.

 

Това го тествах няколко пъти, но разговора не спря

 

http://www.boygeniusreport.com/2010/09/10/samsung-fascinate-known-issues-document-leaks/

Link to comment
Share on other sites

Още един бъг хванах: отворил съм да погледна email - докато съм на светофара, светнало е зелено и аз съм оставил телефона до мен както е бил отворен този email, след това след минута се е загасил екрана и както си карам чувам че идва email (или смс). Спирам на следващия светофар, отключвам телефона и виждам този си email и нищо горе до часовника - никаква индикация защо е избибиткал - нов email ли е, sms ли е - нищо. А на всичкото отгоре е маркирал и другия email като прочетен и за да се сетя какво е станало трябва да си спомня кой съм чел последно че да видя че има и друг над него. Не знам с всички андроиди ли е това или само с този samsung но почвам лека по лека да му се изнервям. Телефона трябва поне като телефон да работи безупречно а като има нещо да ме уведоми това да не изчезва току-така от самосебе си. Освен това нещо не ми е много удобно това с подръпването на горната част. И на последно място - като се активира screen savera ми показва колко sms-а имам непрочетени и колко неприети повиквания.... а ЗАЩО ДА ИМ ГО №$@%$ не направиха и email-ите да са там?

 

Nokia 6500 показваше просто прекрасно неприетите - ако е само 1 неприетото повикване показваше името на човека и в колко часа е било дори на screen savera (т.е. когато не е отключен телефона)... тук с този екран са го направили да си редя пъзели за да видя кой ми е звъннал като можеше още там да го покажат (ако са 1-2 само).

Link to comment
Share on other sites

на айфон е така както казваш. Още преди да отключиш телефона ти показва кой е звънял, колко пъти, а ако е СМС даже и текста на смс-а. Даже и на фейсбук ако имаш нов notification ти го пише барабар с текста. Това ми липсва много

Link to comment
Share on other sites

Още един бъг хванах: отворил съм да погледна email - докато съм на светофара, светнало е зелено и аз съм оставил телефона до мен както е бил отворен този email, след това след минута се е загасил екрана и както си карам чувам че идва email (или смс). Спирам на следващия светофар, отключвам телефона и виждам този си email и нищо горе до часовника - никаква индикация защо е избибиткал - нов email ли е, sms ли е - нищо. А на всичкото отгоре е маркирал и другия email като прочетен и за да се сетя какво е станало трябва да си спомня кой съм чел последно че да видя че има и друг над него. Не знам с всички андроиди ли е това или само с този samsung но почвам лека по лека да му се изнервям. Телефона трябва поне като телефон да работи безупречно а като има нещо да ме уведоми това да не изчезва току-така от самосебе си. Освен това нещо не ми е много удобно това с подръпването на горната част. И на последно място - като се активира screen savera ми показва колко sms-а имам непрочетени и колко неприети повиквания.... а ЗАЩО ДА ИМ ГО №$@%$ не направиха и email-ите да са там?

 

Nokia 6500 показваше просто прекрасно неприетите - ако е само 1 неприетото повикване показваше името на човека и в колко часа е било дори на screen savera (т.е. когато не е отключен телефона)... тук с този екран са го направили да си редя пъзели за да видя кой ми е звъннал като можеше още там да го покажат (ако са 1-2 само).

 

Това не е бъг. Бил си отворил приложението за мейла и телефона е предположил, че си видял новото си писмо. Затова е махнал Notification-а горе от бар-а. Той все така си седи като непрочетен в e-mail приложението. За да не се чудиш дали е дошъл e-mail или SMS, вземи си смени мелодиите. :)

 

Подръпването на бар-а ми е супер удобно на мен. Можеш да го направиш да ти се скрие тоя бар и да натиснеш някой от бутоните, за да се появят Notifications. По-добре е от iPhone примерно, на който трябва да обикаляш из програмите, за да им гледаш иконките, дали случайно си получил нещо ново.

 

Lock Screen-a можеш да си го смениш както си пожелаеш. Има достатъчно други в маркета. Може да го направиш дори да има активни Widget-и на него с RSS, пълна информация за телефона (батерия, натоварване, свободно място) и какво ли още не.

 

HTC Sense интерфейса е точно така. Ако има 1 пропуснато повикване, показва от кой е и в колко часа е било. Ако има повече от едно, показва последното на екрана и пише Missed CallS, вместо Missed Call.

 

на айфон е така както казваш. Още преди да отключиш телефона ти показва кой е звънял, колко пъти, а ако е СМС даже и текста на смс-а. Даже и на фейсбук ако имаш нов notification ти го пише барабар с текста. Това ми липсва много

 

На Андроид също можеш да го направиш. Ако имаш нов SMS, може дори да отговориш от тоя екран. Самоче ако ти излезе така, всеки, който погледне телефона в тоя момент, може да ти го прочете. Освен ако не вдигнеш Privacy настройките. Тогава изписва само, че има ново съобщение и от кой е, а за да го видиш, трябва да натиснеш един бутон View, който се появява.

 

Handcent SMS.

Link to comment
Share on other sites

За notification и приети неприети и.т.н явно целта им е всичко да го съберат на едно да не е разхвърлено ... аз като един бивш сектант на нокия цял живот малко поядосваше тва с неприетите но се свиква...по това което чета до няколко дни вече трябва да ни огрее ъпдейта към 2.2

Някой да е подкарвал Sygic без Sd карта ? че без нави ми е криво .....

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...