Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Хм. Аз винаги точно така си го нагласям на всички телефони и не ми е направило впечатление. Сега гледам че имам настройка колко силно да звъни но трябва да пробвам дали се усилва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

едно дразнещо нещо намерих. Като говориш по-дълъг разговор телефона се заключва и ако искам да затворя разговора, трябва да го отключвам и чак тогава да натисна end call. Това може ли да се фиксне?

 

Може да се фиксне. :) Вземи си телефон с хардуерни бутони. Аз такъв проблем никога съм нямал, дори и след 50 минути разговор.

 

още едно нещо - като звъни мелодията от тихо почва да се увеличава, което ме дразни. Може ли да се оправи да е нормално

 

Такъв проблем никога не съм имал аз. Можеби си включил опцията да се намаля мелодията като си преместиш телефона. Или нещо от сорта.

Link to comment
Share on other sites

още едно нещо - като звъни мелодията от тихо почва да се увеличава, което ме дразни. Може ли да се оправи да е нормално

Това явно е проблем на самия модел. Няма такава опция дори в специалното Service Menu на телефона. Попадал съм на няколко девелопърски треда, където са отправяни запитвания за някакво софтуерно решение точно за това, но до този момент не съм открил нищо. Може би Samsung ще направят някакъв фикс в следващите ъпдейти на фърмуера.

 

знаете ли как може да се смени file name на снимки? по default e дата/час

В опциите май може да се сменя само мястото за сторидж на снимките, дали да е на вътрешната или на външната SD карта.

Link to comment
Share on other sites

Мен това ме устройва като име (т.е. все ми е едно какво е името), само че не съм особено доволен от снимките - имам спомени че четох ревю, че не била нищо особено камерата му но тъй или иначе аз за снимки ползвам един канон а не телефона...

 

Те самсунг да вземат да оправят търсенето в контактите че дяволите ще ги вземат. Имам примерно First Name: X LastName: Ivan... натискам на телефон, набирам 4826 и не ми го намира. Ако Ivan е във First Name го намира, но в така не ми го намира а другите dialer-и (пробвах 2) не ме кефят като визия. Знам мога да цъкна на contacts и да го търся с qwerty-то но ми е криво.

Link to comment
Share on other sites

Доста съм доволен от оптимизираната консумация на телефона и издръжливостта на батерията. След първоначалния цикъл от няколко зареждания вече мога да изкарам две денонощия с нормална работа с всякакви приложения през деня. Standby режима на SuperAMOLED екрана просто е върха. През нощта, когато единственото нещо, което работи е синхронизацията на пощата, нивото на батерията спада само с около 2-3%. :punk

Link to comment
Share on other sites

Явно аз правя нещо погрешно. Едно че като натисна "phone" днес ми се моташе по няколко секунди (няколко > 3... до към 10 единия път чак се изнервих) и второ че едвам изкарвам 1 ден (понякога не мога). Пусна ли 1 игрица (tower defence нещо си) и батерията свършва за отрицателно време...

 

Ще го ресетвам до фабрични настройки явно...

Link to comment
Share on other sites

Дедо, не си единствения, но в този случай явно се натрупват много фактори - все пак това си е РС с всички последствия на по-големите си събратя, макар и събрано в една шепа.

Що се отнася до батерията ако играеш игри до забрава, естествено, че тя ще свърши за отрицателно време. В този случай ти предлагам да си купиш от онези комплекти от eBay - две батерии с чарджър за около $10 с доставката от Хонг Конг. На пръв поглед тази цена навява мисли за пълно менте, но на практика батериите са си съвсем като оригиналните. Просто дори т.нар. "оригинални" батерии се произвеждат от същите китайски фирми, а операторите и големите търговски вериги обожават да режат главите на клиентите си именно с аксесоарите.

Link to comment
Share on other sites

Доста съм доволен от оптимизираната консумация на телефона и издръжливостта на батерията. След първоначалния цикъл от няколко зареждания вече мога да изкарам две денонощия с нормална работа с всякакви приложения през деня. Standby режима на SuperAMOLED екрана просто е върха. През нощта, когато единственото нещо, което работи е синхронизацията на пощата, нивото на батерията спада само с около 2-3%. :punk

и на мен батерията след първите няколко зареждания от трагична стана доста издръжлива

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурен съм че има нещо общо с това че си качих контактите в gmail и винаги когато ми лагне после гледам че има индикация за данни (при това на не-3G защото обхвата обикновено не е перфектен).

 

Батерията не ми е проблем просто ти завидях че успяваш да изкараш 2 дни. Аз успях един единствен път и то когато го бях забравил в къщи :)

 

Игрите няма как - с 2 от тях "храним" малкия... другата обаче (тази която аз играя) ужким не е нищо особено но ми направи впечатление че като се заиграя половин час и батерията минава на жълто.

 

Но пък зарядно имам и в колата и покрай компютрите та не е проблем

Link to comment
Share on other sites

Почти сигурен съм че има нещо общо с това че си качих контактите в gmail и винаги когато ми лагне после гледам че има индикация за данни (при това на не-3G защото обхвата обикновено не е перфектен).

 

За пореден път ще ти кажа, че това не е вярно. Синхронизира ги веднъж и това е. После седят в паметта на телефона докато не ги синхронизираш отново. Лагва ти, защото task killer-ите ти го изключват и всеки път се стартира на ново.

 

А за да избегнеш нежелан трафик по мрежата, можеш да си сложиш APN on/off widget. С едно натискане на Widget-а, автоматично ти преименува APN-ите и слага суфикс зад тях, за да не ги разпознава мрежата и да не ги ползва. Щом решиш, че ти е нужно, натискаш си widget-а и веднага можеш да си пуснеш интернета през мрежата на оператора.

 

За следене на интернет трафика (и мрежа и Wi-Fi), мога да препоръчам NetCounter. Много удобно приложение. Дори може да му се зададе дата на зануляване на някой от броячите и аларма за достигане на определен брой MB, ако имате ограничение от оператора за месечния трафик.

 

@Botev1912: А ти как мина от най-върховният телефон познат на човечеството - iPhone - към недомислицата Android?

Link to comment
Share on other sites

Ужким не съм пуснал таск килър ама знам ли. Качих един но не съм му давал да трепе наред. Взема да го разкарам да пробвам какво ще излезе...

 

NetCounter вече съм си сложил и на мен ми харесва дори показва трафика много правилно.

 

 

Между другото някой пробва ли Tasker? Аз го гледах, чесах се и реших че за телефон ми идва някак прекалено да правя такива сложни скриптове, променливи и какво ли не. Несъмнено е много мощно но чак толкова май е прекалено.

 

Нежелан трафик нямам, нека си синхронизира, имам 1gb, дотук нямам и 500мб а не съм пестил. Само лагването ме притеснява.

Link to comment
Share on other sites

Между другото някой пробва ли Tasker? Аз го гледах, чесах се и реших че за телефон ми идва някак прекалено да правя такива сложни скриптове, променливи и какво ли не. Несъмнено е много мощно но чак толкова май е прекалено. 

 

Нали ти го споменах като алтернатива на Locale, когато ти казах за него? Май е въпрос на избор..

Link to comment
Share on other sites

@Botev1912: А ти как мина от най-върховният телефон познат на човечеството - iPhone - към недомислицата Android?

айфона го направих на нищо на черно море - надраска се дисплей и всичко от пясъка и реших да го продам и тъй като ми писна да нямам 3G интернет си взех galaxy/vibrant на Т-Мобил поне имам от 2 до 5 мбит мобилен интернет. Но ако имаше айфон 4 на Т-Мобил нямаше да се замисля кое да си взема. Все още съм на мнение, че iOS е по-стабилната и с по-хубави аппс от двете. Но иначе андроид има много повече опции за настройки

Link to comment
Share on other sites

Знам че ми го посочи, то аз се разрових после и видях че е добра алтернатива но ми беше любопитно дали си го ползвал (или някой друг от форума). Защото аз пробвах но ми дойде в повече. А Locale си го купих даже - доволен съм :)

 

Botev1912, не съм си играл с iOS много, на мен не ми хареса особено но тогава още не ми трябваше телефон с много екстри. Иначе продължавам да съм на мнение че Nokia E52 е много по-удобна за телефон отколкото кой да е от смартфоните (тези без копчета) и то е по-удобна не защото е смартфон а само заради търсенето, иначе произволно SE от по-новите също става, само че ми изглеждаха прекалено пластмасови и паянтави когато си избирах телефон предния път

 

ПС: При вас 3G-то как е? Защото тука ту го има ту го няма. Общо взето е колкото да не е без хич май. А впечатленията ми са че при вас обхвата е още по-зле даже...

Link to comment
Share on other sites

3G в големите градове и околности има на 99%. Дори да има 0 черти пак е 1 мбит интернета. Като цяло 3Г-то е по-добре от БГ според мен. 2Г може и да е по-зле не знам

Link to comment
Share on other sites

Знам че ми го посочи, то аз се разрових после и видях че е добра алтернатива но ми беше любопитно дали си го ползвал (или някой друг от форума). Защото аз пробвах но ми дойде в повече. А Locale си го купих даже - доволен съм :)

 

Не съм ползвал подобно приложение, защото не ми е нужно за момента. Точно при купуването, четох в коментарите, че Tasker е по-евтино и върши същата работа. Та май щом си решил да купуваш, трябваше да вземеш Tasker. По-евтин е. Locale много пари, но пък нали за това са тия сайтове... :)

Link to comment
Share on other sites

Tasker e безплатен всъщност, обаче проблема е че е прекалено сложно измислен. Дава ти изведнъж направо възможности за програмиране а на мен за това което го искам ми идва в повече. Всъщност проклетия NightRinger ми е идеален но не мога да си го купя. Locale пък успях и върши работа (май дори по-добре от NightRinger-a)

 

 

PS: Не знам каква е причината но като цъкна на телефона и се замисля сериозно. Доро ако съм излезнал току-що като трябва да влезне повторно мисли около секунда докато ми покаже разговорите (последно ако съм го оставил на call log-a)

 

Я кажете как най-ефективно да изтрия телефоните от паметта му и да ги кача наново? Правя архив, трия всичко и тогава? Със сигурност има нещо което го бави и ако го надуша ще му извия вратленцето на секундата..

Link to comment
Share on other sites

Малко не е по темата, но може ли да ми кажете каква е ОСНОВНАТА разлика между Галакси и Wave. Гледам процесора един и същ, дисплея - почти един и същ(май беше малко по-малък. От ся казвам, че телефоните не са ми най-силната страна.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете как най-ефективно да изтрия телефоните от паметта му и да ги кача наново? Правя архив, трия всичко и тогава? Със сигурност има нещо което го бави и ако го надуша ще му извия вратленцето на секундата..

 

Най-ефективно? Просто оставаш да се виждат само контактите в телефона. Тоя архив не знам как ще го направиш обаче, защото ефективните програми за архив искат root достъп. Имаше някакви дето не искаха root, но бяха много зле. Един път ми се е налагало да я ползвам и едва успях да си ги възстановя. Има програми от създателя на SMS Backup and restore. Може и за контакти да е направил. Потърси в маркета за "SMS Backup and restore" и като я намериш, цъкни на "more from developer" или нещо от сорта надолу под коментарите. Но това ще е безсмислено. Просто имаш някакъв софтуер, който си работи или се пуска при стартиране без да е желан и ти бави телефона. Но няма как да си оправиш startup-a без да имаш root достъп.

 

Ето ти 2 приложения на root. :)

 

Операционната система е разликата. Galaxy e с Android, Wave е с BadaOS (ако правилно съм изровил модела - т.е. за този Wave ли говориш http://www.gsmarena...._wave-3146.php)

 

Това е разликата. Както и Големината на дисплея, размера на вградената памет.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да направя Factory Reset. И SMS-и и подобни не ми трябват - там само глупости. Само контактите ми трябват. Аз разкарах няколко програми да видим сега ще се мота ли толкова. Може от тях да е било. Намалих и малко анимациите

Link to comment
Share on other sites

3G в големите градове и околности има на 99%. Дори да има 0 черти пак е 1 мбит интернета. Като цяло 3Г-то е по-добре от БГ според мен. 2Г може и да е по-зле не знам

Доколкото става ясно от тази тема май 3G в България го има тук-там, което е доста странно като се има предвид, че нормалното ползване на смартфон без 3G е просто немислимо. В мрежата на моя оператор в 99% от времето и мястото ползвам 3.5G или HSDPA по-точно, като много рядко се случва да пада на 3G.

Link to comment
Share on other sites

При теб може и да е добре но в Калифорния беше по-трагично и от България по мои впечатления, а тук го има само в големите градове пи пак не навсякъде. В къщи имам 3G (вероятно затова тук не ме дразни отварянето на телефоните и се синхронизира по-бързо) но когато се забави виждам че праща и получава данни и не е 3G ами H иконката...

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...