Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Точно си купих G2, но ще го връщам утре, щото излезна OTA update за Vibrant (JI6). Знаете ли как мога да си руутна самсунга, за да добавя wi-fi tethering? Има ли значение кой точно ъпдейт си сложил. Смисъл сега като ъпдейтна телефона, ако пробвам да руутна с програма, която е предназначена за преди упдейта има ли значение. И също така трябва ли да слагам нов ром, за да добавя wi-fi tethering или само root е достатъчен?

Може дори без руут. Тук има туториал как става далаверата без руут, само с USB кабела и Kies.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

да де, ама целта е да имам нет на ipod touch, което няма как да стане. На твоя телефон отключена ли е опцията за wi-fi tethering фабрично?

Link to comment
Share on other sites

да де, ама целта е да имам нет на ipod touch, което няма как да стане. На твоя телефон отключена ли е опцията за wi-fi tethering фабрично?

Да, опцията си ми работи перфектно (само че се явява "Mobile AP Setting" като опция в "Wireless and Network") и tethering функцията ми е част от плана, който ползвам. При теб в този случай определено ще трябва руут.

 

А каква е разликата между root и rom и ако руутнеш, задължително ли трябва да се слага нов ром

Руутването просто е получаване на пълни администраторски привилегии върху системата, което означава, че вече можеш да променяш на практика всичко. РОМ-ът е просто някаква врсия на фърмуер. При теб не е задължително да слагаш нов РОМ, но с него задължително ще получиш и tethering функцията плюс всичко останало.

Link to comment
Share on other sites

Тук нарочно е изключена, мислели да предлагат план за това, естествено да лапат повече пари. Ама няма да им стане номера. На Nexus One работи перфектно тази функция, но той се купуваше онлайн директно от google, а не от оператори. А каква е разликата между root и rom и ако руутнеш, задължително ли трябва да се слага нов ром

Link to comment
Share on other sites

Руутнах си телефона! Въпреки, че при мен не работят 3-те бутона и не мога да влезна в recovery mode. Но това не знам за какво може да ми трябва? Използвах OneClick Root. Отне 1 минута цялата работа. Сложих wi-fi tethering програма, свързах лаптопа към телефона и постигнах тези скорости. Само не знам дали гълта много батерия по този начин

 

983694646.png

Link to comment
Share on other sites

Recovery ти трябва, за да сложиш ROM.

 

След като руутнеш телефона, гаранцията ти автоматично не важи вече.

 

Трябва да върнеш руута ако можеш, преди да го носиш на сервиз.

Link to comment
Share on other sites

Май Samsung са почнали да активират 2.2 Froyo FW ъпдейта по региони. Току-що един българин е написал следното в XDA форума:

i just checked Kies and it shows the JPM update for GT-I9000HKDMTL without test mode...

Дедо, крайно време е да пуснеш Киес и да видиш какво ти дава за ъпгрейд. Предполагам при нас ще се забави малко, но нищи чудно и да излезе до края на седмицата.

 

 

Edit: Уупс, явно това е било издънка на МТел. За момент фърмуера е бил активен, след което са го махнали. :lol:

false alarm, it cant be downloaded anymore, but it was there for a short time, maybe it was something with MTL operator....

Така или иначе явно вече е въпрос на дни да излезе официално.

Link to comment
Share on other sites

Относно мойте дропвания на разговори - правих доста тестове (още не съм получил ъпдейта). Като ползвам speaker, hadnsfree или слушалки НИКОГА не дропва разговор (редовно говоря по 40 минути, даже 1 час без никакви проблеми). Когато държа телефона до ухото дропва по няколко пъти на ден! (понякога след 15-та минута, друг път след 2-та). А сега къде е проблема.

Link to comment
Share on other sites

А сега къде е проблема.

Твоят проблем може би е свързан с повреден проксимити сензор или пък фърмуер, който не работи добре с този сензор и когато сложиш телефона до ухото, не се изключва автоматично екрана, а остава активен и по някое време на разговора просто натискаш неволно бутона за прекъсване или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Така или иначе явно вече е въпрос на дни да излезе официално.

 

При мен излезе следното:

 

Текуща версия: PDA:JFB / PHONE: JF5

Най-нова версия: PDA:JM1 / PHONE: JM1

 

Сега или ще му е***а мамата или ще се оправи. Ай стискайте палци.

 

 

ПС: Колкото този телефон успява да ме нервира само един единствен телефон е успявал... и пак е бил самсунг :lol:

Link to comment
Share on other sites

При мен излезе следното:

 

Текуща версия: PDA:JFB / PHONE: JF5

Най-нова версия: PDA:JM1 / PHONE: JM1

 

Сега или ще му е***а мамата или ще се оправи. Ай стискайте палци.

Това все още е Eclair версия, но така или иначе трябваше отдавна да го инсталираш този ъпдейт, вместо да караш с архаичния JFB/JF5.

 

а аз съм с версия

2.1-update1

Baseband version T959UVJFD

Kernel version 2.6.29

Твоята е почти толкова архаична като на дедото. Няма начин да нямаш някоя по-нова в Киес.

Link to comment
Share on other sites

Update-на се - почти никаква разлика освен на "sweep glass to unlock". Но щом е 2.1 ще чакам още да излезе нещо по-ново. Гледам Т9 търсенето и в тази версия е същото. А да видим в 2.2 как е. Аз съм почти сигурен че няма да има особена разлика защото е на самсунг dialer-a но надеждата умира последна...

Link to comment
Share on other sites

Тръгна вече. :)

За по-нетърпеливите в тази тема на XDA е описано какво да се настрои в реджистрито на Киес за да се ъпгрейдне телефона (става въпрос за международната версия).

 

Edit: Засега държавите, в които официално е излязъл са:

Sweden

Norway

Denmark

Finland

Iceland

UK O2 (?)

Germany

Netherlands

 

Edit2:

Android 2.2 JPM for the Galaxy S reportedly adds the following:

 

* Android 2.2 JIT compiler

* Adobe Flash Player 10.1 compatibility

* New Android Market with auto-updating

* Speed improvements

* Pinch-to-zoom homescreen flyover

* Improved default keyboard

* Quick links to "GPS" and "Auto rotation" toggles on notification bar added

* Slightly different graphics and transitions with app drawer and default icon dock

* Colored icons in settings

* GPS Fix

* Colored settings icons

* Media Hub

* Darker menu theme, navy blue color

* Better Exchange support

* Video records in MP4 format

* New Search widget

* New Gmail application

Link to comment
Share on other sites

Нищо не казват за файловата система освен ако не е в графата "speed improvements" ... и за Т9 търсенето от dialer-a но за това не възлагам надежди да го оправят някога

Link to comment
Share on other sites

Нищо не казват за файловата система освен ако не е в графата "speed improvements" ... и за Т9 търсенето от dialer-a но за това не възлагам надежди да го оправят някога

Файловата система си остава същата. Всъщност Самсунг трябва да оправят проблемите на фърмуера при работа с файловата система, а не да я подменят. Все пак тя има някои фундаментални предимства при работа върху NAND памети в сравнение с native Linux файловите системи.

 

това Т9 го пробвах и работи само на first name. Не е ли достатъчно за теб?

Работи и с фамилиите, ако настроиш контактите да ги сортира по фамилни имена, ама дедото май имаше некви други изисквания.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не казват за файловата система освен ако не е в графата "speed improvements" ... и за Т9 търсенето от dialer-a но за това не възлагам надежди да го оправят някога

това Т9 го пробвах и работи само на first name. Не е ли достатъчно за теб?

Link to comment
Share on other sites

Определено. Аз именно затова мрънкам защото хваща само по първо име и то началото. Имам примерно "Ivan Petrov Darvodelec" искам да мога да търся и за "Петров" и за "дърводелец" при това да ми предлага като най-вероятен този с когото съм говорил наскоро а не по азбучен ред да ги хваща. Dialer One работи точно така. Само че някак не ми се вписва като визия с другите неща в телефона. Айде това и да успея да го преживея някак обаче този dialer не ми изчиства неприетите повиквания и иконката си стои отгоре докато не пусна другия dialer.

Link to comment
Share on other sites

Определено. Аз именно затова мрънкам защото хваща само по първо име и то началото.

Ако само това ти е проблема, просто настрой да ти сортира контактите по фамилни имена.

Link to comment
Share on other sites

Файловата система си остава същата. Всъщност Самсунг трябва да оправят проблемите на фърмуера при работа с файловата система, а не да я подменят. Все пак тя има някои фундаментални предимства при работа върху NAND памети в сравнение с native Linux файловите системи.

 

Ми не знам какви фундаментални предимства има, но като гледам телефона с онзи "lag fix" работи в пъти по-бързо.

 

Само че след последния ъпдейт друг номер ми прави - верно лага който много ме дразнеше май го няма, но сега като се събудя и погледна че имам неприети повиквания и премествам парченцето от пъзела да ги видя и ако е един ми го показва. Виждам го, натискам копчето за връщане и нищо не става (т.е. става - извибрирва леко и нищо), цъкам 2ри път - пак нищо (до тук секунда-две нищо не се случва), почвам нервно да цъкам към 18 пъти бутона за връщане - нищо натискам средния бутон - пак нищо, пак бутона за връщане - нищо (т.е. нещо - извибрирва си леко т.е. усетил се е че съм натиснал бутон но не се променя нищо на екрана), и тъъъъкмо вече почва да ми напира да пробвам ако го засиля в стената дали ще се промени и той излиза от този екран и се успокоявам леко.

 

Ако само това ти е проблема, просто настрой да ти сортира контактите по фамилни имена.

 

Не позна. Един приятел ми го предложи същото като теб но не това искам. Аз искам по част от името да търси не просто по началото на първото или по второто име. Не е трудно да търсиш не само по началото на низа а по началото на всяка дума от името. По-лесно ми е да го разпиша като алгоритъм:

 

bool IsMatch = false;
string[] WordList = ( FirstName + " " + MiddleName + " " + LastName ).split( ' ' );
foreach( string Word in WordList ) 
 if ( CheckForMatch( Word ) ) {
   IsMatch = true;
   break;
 }

 

a това което те правят е следното:

 

bool IsMatch = CheckForMatch( OrderByFirstName ? FirstName : LastName );

 

Нито е толкова по-бавно нито толкова по-сложно това. Като при търсенето следва да се провери първо Call Log-a после контактите.

 

ПС: Този код не е просто илюстрация на алгоритъма - съвсем валиден код на java си е (или почти - не съм го компилирал но общо взето е правилен). За ей такава промяна става дума...

Link to comment
Share on other sites

Ако си сигурен, че е само това, защо просто не прекомпилираш променения сорс?

 

A source code на TouchWiz-а публикуван ли е някъде?

 

Я публикуван бил... 155мб... остава после да се ориентирам какво да направя за да го кача на телефона и ако това ми оправи търсенето ще си ударя задника в тавана от кеф

Link to comment
Share on other sites

Сорсът на целия Froyo фърмуер е публикуван. Просто май само трябва да хванеш този на dialer-а и да промениш каквото ти трябва, след което компилираш пакета с Android SDK и го инсталираш (за последното ще ти трябва руут, защото dialer-а е част от системата). ;)

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...