Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Да но когато са в google не може да си слагаш различно звънене и други такива.

 

Най-добре в телефона и си правиш чат-пат архив на SD картата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Да но когато са в google не може да си слагаш различно звънене и други такива.

 

Най-добре в телефона и си правиш чат-пат архив на SD картата.

ДНес си капарирах телефона в глобул (много са зле милите те нямат в целия град галакси) да ми кажете как мога да си изсмуча контактите от овито на пц-то тъйкато вчера си изгубих нокийката ;((и вече няма да членувам в сектата) да ги метна веднага щом се сдобия с галактическото чудовище :D :)

Link to comment
Share on other sites

ДНес си капарирах телефона в глобул (много са зле милите те нямат в целия град галакси) да ми кажете как мога да си изсмуча контактите от овито на пц-то тъйкато вчера си изгубих нокийката ;((и вече няма да членувам в сектата) да ги метна веднага щом се сдобия с галактическото чудовище :D :)

Експортираш контактите във .vcf формат и след това просто ги импортираш в телефона.

Link to comment
Share on other sites

ДНес си капарирах телефона в глобул (много са зле милите те нямат в целия град галакси) да ми кажете как мога да си изсмуча контактите от овито на пц-то тъйкато вчера си изгубих нокийката ;((и вече няма да членувам в сектата) да ги метна веднага щом се сдобия с галактическото чудовище :D :)

Бързай, бързай, че Нокиа обявиха, че ще закриват ovi. Или поне ovi files, ако е различно. Нямам точен поглед върху услугата.

Link to comment
Share on other sites

 

Най-добре в телефона и си правиш чат-пат архив на SD картата.

точно това ми е била грешката, че не съм направил архив на контактите и за това са изтрити. Нищо следващия път ще знам

Link to comment
Share on other sites

Да но когато са в google не може да си слагаш различно звънене и други такива.

 

Най-добре в телефона и си правиш чат-пат архив на SD картата.

 

Аз пък мога да им слагам всичко. Точно както си е на контактите от телефона. Даже ми се пазят асоциациите с фейсбук и като синхронизирам ми се зареждат.

 

Верно софтуера им е по-гаден на Samsung явно..

Link to comment
Share on other sites

Не ме изненадва защото на контактите от сим картата и нокия нищо не можеха да слагат и трябваше да се копира в паметта. На един windows mobile който имах преди време и с него така. Дори не ми е направило впечатление това, пробвах и не стана.. казах си - аха иска ги в паметта и ги преместих там.

Link to comment
Share on other sites

Е няма ли да ти го дадат в затворена кутия?

Нямам доверие на никой... днес пристигна телефона не можах да си го взема тъй като си бях спрял картата и станаха едни завъртяни осукани че направо ме вбесиха 300 пъти ....и знам ли? чак в понеделник ще мога да го взема докато се активира старата карта та да си го взема изобщо ужас ........ и знам ли телефона кво може да се прави в тези 2 дни малко паранойчен може да звуча но в днешно време нищо не е сигурно :)

@host Благодаря ти за кода :) най-вероятно трябва да отида на Phone Information

Link to comment
Share on other sites

И все пак... за 2 дни дори да е ползван какво може да му стане? То така ако ставаше ти как ще го ползваш половин година. Освен ако не го изпускат и подритват дори да го скъсат от ползване 48 часа нищо му няма.

Link to comment
Share on other sites

И все пак... за 2 дни дори да е ползван какво може да му стане? То така ако ставаше ти как ще го ползваш половин година. Освен ако не го изпускат и подритват дори да го скъсат от ползване 48 часа нищо му няма.

Няма значение въпроса е принципен.... не може да заплатя за чисто нова стока и да е говорено по него дори 1 минута .....

Link to comment
Share on other sites

Направих първия официален ъпдейт на фърмуера с шашавия Kies. Освен софтуера за РС, оказва се, че и някои от по-старите фърмуери имат проблем с Kies модула. Ако на някой му се случи при свързване Kies на телефона да започне да се шашка и да сменя непрестанно между екрана за конекцията и хоум скрийна и в същото време инсталацията на съответните драйвери в РС-то да запецва - решението е едно: бекъп на вътрешната SD карта и след това формат. След формата нещата тръгват по мед и масло. Оказва се, че проблемът на Kies в телефона идва от някои дълги имена на файлове, записани в картата (тъпо, но факт). Бая ми изпили нервите, докато го оправя.

Мераклиите за ъпгрейд на фърмуера да знаят, че всичко се затрива до factory defaults, затова преди операцията бекъп на всичко важно. Нарочно не направих бекъп на приложенията, защото исках да видя доколко хитър ще излезе Андроид маркета. След като се логнах за първи път в маркета, в секцията Downloads си стоеше списък с всички приложения, които бях инсталирал преди това, включително и обозначените платени приложения, които имат опция просто за инсталация като безплатните.

Сега остава да се види колко бъгове са успяли да изчистят с тази версия на фърмуера (както и колко нови са вкарали). :)

Link to comment
Share on other sites

официален ъпдейт? за 2.2 ли говориш? Щото никъде не го пише

Не, все още не е 2.2. Това е някакъв minor update на 2.1, в моя случай на Bell GT-I9000М от JG9 на JH2. Това са специфични ъпдейти за конкретния модел и за конкретния оператор.

 

относно download-вани аппс, аз бях дал factory reset и в маркета като отида на downloads не ми пише кое съм имал свалено преди това.

Нямам идея какво става при теб. Принципно маркета трябва да ти пази историята на свалените приложения. Секцията Downloads показва и наличните ъпдейти за всички качени приложения, просто е един специфичен за твоя акаунт списък. Ако се логваш със сигурност с един и същи акаунт, трябва задължително да ти вади този списък.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес забелязах че бавното при мен е отварянето на call log-a... т.е. това което съм си мислел че е бавно не е телефона като цяло а call log-a. Трябва най-сетне да си почистя контактите - почти съм сигурен че са под 300 а телефона последно показваше над 500 и сигурно нещо се е дублирало...

Link to comment
Share on other sites

Нарочно не направих бекъп на приложенията, защото исках да видя доколко хитър ще излезе Андроид маркета. След като се логнах за първи път в маркета, в секцията Downloads си стоеше списък с всички приложения, които бях инсталирал преди това, включително и обозначените платени приложения, които имат опция просто за инсталация като безплатните. 

 

След версия 2.1, в настройките има опция да ти пази бекъп на контактите и разни други неща на SD картата. Прави го автоматично. Измежду тези "разни други неща" е и маркета.

Link to comment
Share on other sites

След версия 2.1, в настройките има опция да ти пази бекъп на контактите и разни други неща на SD картата. Прави го автоматично. Измежду тези "разни други неща" е и маркета.

Взех го най-накрая телефончето ее изрудия от всякъде .....НО ..... нормално ли е толкова да ми бави като влезна да видя call log-a имам чувството че е единственното нещо което бави в целият телефон цъкам на лога и чакам поне 10тина секунди да го зареди

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо много ме дразни: Т9 търсенето при набиране на windows mobile e МНОГО ама МНОГО по-добро. Като начало не показва хората на които съм звънял скоро най-отгоре като най-вероятни. По-лагаво е всичко... Поне на samsung dialer-a а другите които гледах всичките са едни по-грозни и по-неудобни.

Link to comment
Share on other sites

как да направя да използва номерата само от паметта на телефона ... в случая да не ми се виждат по два пъти съответно памет телефон памет сим

Link to comment
Share on other sites

как да направя да използва номерата само от паметта на телефона ... в случая да не ми се виждат по два пъти съответно памет телефон памет сим

Влизаш в "Contacts" и след това цъкаш на меню бутона, после избираш "Display Options" и в новия прозорец махаш отметката на SIM и оставяш тази само на Phone.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...