Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

На Андроид също можеш да го направиш. Ако имаш нов SMS, може дори да отговориш от тоя екран. Самоче ако ти излезе така, всеки, който погледне телефона в тоя момент, може да ти го прочете. Освен ако не вдигнеш Privacy настройките. Тогава изписва само, че има ново съобщение и от кой е, а за да го видиш, трябва да натиснеш един бутон View, който се появява.

 

Handcent SMS.

а може ли да се изтегли друг dialer app

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Пичове, не забравяйте, че все пак става въпрос за версия 2.1 на Андроид. Не знам коя от толкова ранните версии на някоя от другите ОС е имала и наполовината на тази функционалност.

Link to comment
Share on other sites

а може ли да сменяш иконите, които са отгоре, след като слайднеш notification bar-a. Говоря за wi-fi, bluetooth, silent и т.н. Смисъл могат ли да се сменят по твой избор

Link to comment
Share on other sites

НЕКАДЪРНИЦИ! ИДИОТИИИИИ! Синхронизирането с outlook изтри плюсовете от контактите. То бива бива да изтърват нещо ама ТАКОВА основно нещо чак... А Kies колко неудобно редактира телефоните просто не е истина. Май ще ми е по-лесно да си ги експортна на сим картата после да си ги редактирам с текстов редактор отколкото да си играя да синхронизирам. Пу д****а нещастниците некадърни!!!

 

Айде да пускат HTC то новия Desire HD че да минавам на него!

Link to comment
Share on other sites

Както вече казах, Самсунг се отличават с любопитната черта да правят уникален хардуер, който обаче върви с доста осран софтуер (изключваме ОС-а, който не е тяхна заслуга). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тъй де тъй... освен да го руутна и да се опитам да кача HTC sense (ако е възможно).

 

И да, като хардуер грам забележка нямам. Софтуера взе обаче много да ме дразни. Верно дребни подробности са ама ми бъркат отзад и взеха че се натрупаха....

 

 

-------------------------------

 

Разгледах днес един iphone - няма десктоп - демек няма голям часовник и да ми показва времето, няма Т9 търсене на контактите, браузъра нещо не ми хареса. Иначе някои неща изглеждат леко по-добре като дизайн (менютата и подобни) но като цяло не ми хареса, поне работата с контактите е по-зле и от галаксито.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Canada се стреснаха от масовата вълна на мрънкане по отношение на проблемите с т.нар. трибутонен Recovery/Download режим и пуснаха специален фикс на буутлоадера в JH2 ъпдейта. Интересното е, че този проблем го има по всички краища на света от Австралия през Америка до Европа, обаче засега само нашите пуснаха този ъпдейт, защото страницата им във Фацебук беше засипана от недоволни коментари. Моят телефон също беше от проблемните с липсваща Recovery/Download функция, но днес вече успях да го фиксна. Смешното в случая е, че ъпгрейда става само ако имаш на телефона оригиналната JG9 - поредната издънка на Самсунг, защото почти всички притежатели на телефони с този проблем бяха вече направили ъпдейта до предишната версия на JH2 с надежда нещата да се оправят, включително и аз самия (както бях писал по-горе). За щастие този момент има елементарен фикс - просто се сменя версията в registry секцията за Kies и софтуера прави ъпдейта отново на JH2. Интересното е, че този ъпдейт работи и за международната версия на модела, така че който има този проблем, може и да пробва. В тази тема на XDA форума е описано продробно какво трябва да се направи. :)

Link to comment
Share on other sites

Друго нещо което почна да ме дразни в този телефон: back бутона е крайно неудобен. Предпочитам хардуерен бутон вместо това. Съвсем естествено е да хванеш телефона за края му... е хубаво ама половината пъти успявам и този бутон да докосна. Ако беше нормален бутон нямаше да е проблем но като е сензорен се натиска мамка му.

 

Абе аз ли съм единственото мрънкало или просто много се вглеждам в подробности. Знам че не е лош телефона даже напротив - екрана е много добър, бърз процесор и т.н. обаче ей такива дреболии ме нервират ужасно... но пък никой друг не мрънка като мен...

Link to comment
Share on other sites

back бутоните на андроид вече ги правят така. Само на Nexus one back бутона е първи от ляво на дясно. Наистина има повече логика, не знам защо почнаха да ги правят така

Link to comment
Share on other sites

Абе аз ли съм единственото мрънкало или просто много се вглеждам в подробности. Знам че не е лош телефона даже напротив - екрана е много добър, бърз процесор и т.н. обаче ей такива дреболии ме нервират ужасно... но пък никой друг не мрънка като мен...

Свиквай с прогреса, дедо. Тенденцията е такава - не си ли гледал Стар Трек? Mакар и в една от поредиците имаше един, който се оплакваше също като теб, че му писнало от сензорните панели и беше наблъскал една от совалките с истински ръчки и бутони за ужас на останалите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми най-много да го сменя за Desire. http://www.gsmarena.com/htc_desire-pictures-3077.php

 

При HTC sense липсват някои от кусурите на самсунга, няма ги кривите бутони. Не знам със синхронизацията как ще е но надявам се по-добре. 3д-то ужким е по-зле но навигация ползвам един път на 6 месеца предполагам ще го преживея... като гледам натам върви работата. Новите HTC-та и те са като Galaxy-то със сензорни бутони. Трябва екрана да видя колко е по-зле и дали ще ми пука особено...

Link to comment
Share on other sites

Според мен Desire ще е крачка назад. Имах Nexus one, който е американската версия на Desire и мога да ти кажа, че с нищо дори не се доближава до галаксито. Единственото предимство, е че е със stock android и получава ъпдейтите бързо

Link to comment
Share on other sites

Единственото предимство, е че е със stock android и получава ъпдейтите бързо

Това предимство важи единствено за Nexus One, но не и за Desire. Иначе аз не бих направил подобна замяна, но все пак въпрос на вкус и удобство.

Link to comment
Share on other sites

Я обясни по-подробно...

според мен ще съжеляваш. Хардуера на галакси е ненадминат, може би само iphone 4 може да го бие. Чакай 2.2 за галакси

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм се разбързал особено, ползвам ви за арменския поп а дори не ме дразни чак толкова (то ако ми беше писнало от него отдавна да съм го сменил) по-скоро леко ме гъделичка чат-пат но има какво да се иска... Трябва да видя новия Desire и ще си помисля... само дето новия desire още не е излезнал но и аз нямам бърза работа :)

Link to comment
Share on other sites

Мислих да не му взимам калъфи и подобни но вече почвам да се ядосвам че на задният капак някви мизерни джазгици са се появили от нищото(които само с допир от слънчева светлина мога да се видят ама като се вманиячаваш така се получава) ...... и най-много ще ме ядоса по дисплея ако нещо стане (макар че нали е с Gorila Glass) та някой да каже хубавi калъфи някъде из нашия град да разгледаме ... Вчера бях до кауфланда отидох до глобулски магазин тя наща ми изкара хиляда калъфа в които телефонa не може да влезне или ще влезна ама насилствено и най-интересното беше след като разгледах всички калъфи наща ми сервира ми те тея калъфи не са предазначени за тоя телефон:D :D :D ....изобщооооооо ужас ... Стига с личните драми ....

Чрез йбей го обмислях варианта но се отказах ....... та съм решил утре да потърся хем калъф хем някво мемори да забия ако някой може да каже мемо до 2gbSDHC 6-ти клас да е че не виждам смисъла (поне за мен) повече да взема , така или иначе главната причина за която взимам меморито е да мога да му забия една навигация че инак не става без мемо ;)

Link to comment
Share on other sites

Чрез йбей го обмислях варианта но се отказах ....... та съм решил утре да потърся хем калъф хем някво мемори да забия ако някой може да каже мемо до 2gbSDHC 6-ти клас да е че не виждам смисъла (поне за мен) повече да взема , така или иначе главната причина за която взимам меморито е да мога да му забия една навигация че инак не става без мемо ;)

eBay е единственият вариант за читави аксесоари на прилични цени. Аз никога не купувам аксесоари от местните магазини. За телефона си взех 4 батерии (същите Samsung G7 1500mAh) от Хонг Конг за $20-$30 със зарядното. Ако някой си мисли, че тия батерии са фалшиви, а тези дето ги продават дилърите за $80 парчето истински, да има много здраве от мен. Батериите са абсолютно същите и са бетон, даже карат малко повече от оригиналната. Вече изобщо не се притеснявам какво правя с телефона и съм включил всички смукачи на ресурси като GPS, WiFi, Bluetooth постоянно.

По твоя въпрос за калъфите, най-доброто нещо не само според мен, но и според една камара народ в XDA форумите е този Galaxy S Mesh Case. Произвеждат се от някаква корейска фирма, специално за Galaxy S и могат да се поръчат само от корейски търговци в eBay. Аз си поръчах червения модел от същия търговец от линка - стои перфектно на телефона. Иначе ако ти трябва калъф за колан или нещо такова, можеш да пробваш всеки, в който телефона ще може да се побере (ако смяташ да ползваш горния Mesh Case разбира се калъфа трябва да е малко по-голям).

За картите изобщо не ти трябва 6-ти клас, само ще си дадеш парите на вятъра. Никаква разлика няма да усетиш между карта 2-ри клас и такава 6-ти клас. Гледай само да не те измамят с някой от многобройните фалшификати, че са доста популярни напоследък.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си го държа в едно "чорапче" с дръжчица която да подръпвам като искам да го извадя. Намерих я в един магазин - като гледам на тошиба разни реклами май е за такива телефони но става за моя - влезнах в един магазин на хенди, взех да разглеждам и ми хареса тази. Някаква велурена кат' за без пари. Бях поръчал някакви гумени за по $5 - пълен ташак излезнаха

Link to comment
Share on other sites

мерси за линка, купих си черен. супер изглежда

Според мен червеният изглежда още по-стилно. То всъщност не е точно червено, нещо маслено-убито-червено с металиков оттенък. Адски стилно пасва на телефона и качеството на материала е изключително. Просто с този кейс телефона придобива съвсем друг вид. Освен това става и доста по-удобен за държане в ръката.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...