Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

след като имам руут мога ли да си сменя примерно вместо Phone или Dialer да пише нещо друго, или да променям какво пише на иконите?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

след като имам руут мога ли да си сменя примерно вместо Phone или Dialer да пише нещо друго, или да променям какво пише на иконите?

 

Ако не можеш да го промениш с Metamorph, значи не можеш, или поне не лесно. Има го в маркета. Можеш да си смениш цялата цветова схема на телефона, като е достатъчно само да качиш файл (csv) с исканите от теб цветове.

Link to comment
Share on other sites

Samsung са махнали Froyo от Kies. Имало е много оплаквания за много бъгове. Samsung почват да ми падат в очите с тея малоумни софтуери

Бахахаха, голям майтап. Маса образи мрънкат, че не могат да даунлоаднат нищо дори с промените в реджистрито на Киес - съвсем очевидно е, че тия са махнали Froyo ъпдейта. Някакъв пич излезе с тезата, че това било все още бета версия, която била пусната само за кратко време с цел тестване в скандинавските дрържави (всички големи производители използвали уж този трик - скандинавците за опитни мишлета). Самсунг определено няма да ги бъде на Андроид пазара, ако продължават с подобни издънки. Аз лично не смятам да си ъпдейтвам телефона веднага след излизането на софтуера. Ще изчакам поне месец да видя какви каши са ги забъркали. Сегашния ми фърмуер се държи достатъчно добре и не ми се занимава с различни изненади.

Link to comment
Share on other sites

При мен откакто го руутнах и сложих онзи лагфикс телефона се държи по-добре. Единствено след поглеждането на неприетите повиквания където ми прави онзи номер да не мога да излезна от това екранче в бутона за връщане други проблеми нямам. Като това бутонче повечето време даже работи само чат-пат засича.

Link to comment
Share on other sites

Еее. Тука все пак има 2.1. Ами хората е х10, дето карат още на 1.6 и се надяват на 2.1 до края на този месец. А уж беше за предишния.. По-добре са нещата при самсунг. СЕ много се изложиха с това забавяне и ще си спечелят отлив на доволни клиенти. Ей го на - брат ми чака тоя прословут ъпдейт да си вземе телефона. Ама като гледам още малко и той ще си търси друг, че чака вече месеци.

Link to comment
Share on other sites

450 часа не съм го спирал и се усеща че нещо го мъчи ........ като най-редовно преди да го заключа килвам всички процеси които съм ползвал .....

най-много съм издържал 84 часа за едно зареждане

Link to comment
Share on other sites

450 часа не съм го спирал и се усеща че нещо го мъчи ........ като най-редовно преди да го заключа килвам всички процеси които съм ползвал .....

най-много съм издържал 84 часа за едно зареждане

Добре де, какъв е смисъла да се гони такъв ъптайм при мобилен телефон, все едно е някакъв сървър с критични бизнес приложения? Моят ъптайм е не повече от 24 часа (понякога дори и по-малко), в зависимост от това колко съм го тормозел през деня. Никога не зареждам телефона с USB-кабела, защото ползвам няколко батерии, които зареждам отделно със специално устройство. Принципно всичко ми е включено постоянно, но винаги имам поне три заредени батерии с мен, затова когато тази в телефона се изхаби, просто я сменям за минута и продължавам със следващата заредена предварително.

 

 

Нещо интересно. Самсунг още не са оправили всички проблеми с настоящата серия на Galaxy S, но вече излизат техническите характеристики на новото поколение Galaxy S2:

 

4.3-inch SAMOLED2 display at 1280×720 and 340 dpi

2 GHz processor

Modules Bluetooth 3.0 and Wi-Fi 802.11 b / g / n A-GPS

32 GB of internal memory, a slot for MicroSD memory cards up to 32 GB

1 GB RAM, 4 GB ROM

8-megapixel camera with autofocus and video recording resolution FullHD (720p) and Front Facing (Bonus)

3.5-mm audio jack

Accelerometers, Gyroscopes and Proximity Sensors

Link to comment
Share on other sites

Ами аз примерно имам само 1 батерия и не го изключвам никога. А да нося батерии с мен не ме кефи. В колата да зарежа някоя - да, но пък няма никога да е заредена защото ако я оставя там няма да се зарежда ако ключа не е на контакт...

 

 

Ти обаче ме накара да се замисля, дали един рестарт сутрин няма да е добра идея. Но пък откакто ъпгрейднах до последната версия и сложих онзи лагфикс не съм имал някакви забавяния от по 5-6-7 секунди като преди които ме изнервяха. Единствените 2 забележки които имам са следните:

 

1. След отключване на телефона ако избера от "пъзела" да видя пропуснатите повиквания не ми работи "back" бутона. За да сработи трябва да скролна леко списъка и тогава да го натисна. Подозирам че причината е фокус върху неактивен прозорец и че те първо показват call log-a а после скриват screensaver-a но фокуса отива в небитието някак и затова и back бутона не работи.

 

2. Прословутото Т9 търсене с което ви надух главите.

 

Имам приятел който още си кара с оригиналната версия и не е имал забавяния изобщо а много се кефи на камерата и според него видеото което прави телефона било уникално - по-добро от такова на доста фотоапарати е според него но не съм сигурен за последното колко може да му се вярва. Аз не съм го пробвал още и мразя да снимам с фотоапарат но 1-2 снимки които направих не бяха нищо особено.

 

 

 

PS: Galaxy S2 не ми харесва това че екрана е по-голям. То самото Galaxy ми идва леко голямо та с още близо 1см по-голямо да го направят. Удобен е голям екран но не е удобно да се носи в джоб... Айде зимата ще го преживея но лятото е кофти.

ПС: Някой ако разбере как да сменя TouchWiz с HTC Sense интерфейса ще съм му изключително благодарен да ми каже... щото много ме мързи да загубя цял ден да се ровя с форумите :) а пък като проверих набързо така и не намерих някакво добре описано решение и затова си мисля че не може.

Link to comment
Share on other sites

звзука на видеото не е добро, а когато е шумно е направо трагично - почва да пръщи. Ето едно сравнение на Galaxy S и iPod Touch 4. За мен галаксито е по-зле и като картина и като звук

 

http://www.youtube.com/watch?v=24bydE2ISgQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=4Tpes8ysvfY

Link to comment
Share on other sites

ПС: Някой ако разбере как да сменя TouchWiz с HTC Sense интерфейса ще съм му изключително благодарен да ми каже... щото много ме мързи да загубя цял ден да се ровя с форумите :) а пък като проверих набързо така и не намерих някакво добре описано решение и затова си мисля че не може.

 

 

Трябва да смениш ROM-а. Тук вече е рискованата част. Не е като руутването.

Link to comment
Share on other sites

Според най-новите слухове и тази статия от Gizmodo, очевидно новия Google Experience Nexus 2 работещ под Gingerbread 2.3 всъщност ще е Galaxy S машина от Самсунг. Всички очакват точно това да бъде анонсирано на обявеното от Самсунг представяне в Ню Йорк на 8-ми ноември. Остава да видим след една седмица дали това ще излезе истина или ще е поредния шантав слух.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, истината се оказа доста по-различна от слуховете. Засега Samsung отричат всичко казано за Nexus 2. Съвсем други телефони ще се представят следващата седмица, които след това ще се появят в мрежата на Verizon:

 

Samsung will announce the Continuum at their event on November 8th, but it will start being sold on Verizon on November 11th, together with Samsung Zeal and Motorola Citrus. After Samsung recently denied the rumors about a Nexus Two, it seems that these are the only devices we will see from Samsung, at least for now. They might still have a new device coming out by the end of the year, for the Christmas period.

 

The Continuum will have 2 screens, one smaller, which is isolated from the larger one and shows information such as e-mails, texts, time and so on, and the other regular-sized screen, which is a 3.4″ Super AMOLED at 800×480 resolution. The smaller screen will have a 96×480 resolution. The phone will run Android 2.2, but expect Touchwiz 3.0 on top of it.

 

It will also include a 1 GHz Hummingbird CPU, 5 MP camera with auto-focus and Flash that supports 720p recording. It will come with 2 GB of internal storage, 8 GB of removable storage, 384 RAM, Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Link to comment
Share on other sites

w00x, ОБИЧАМ ТЕ!!! Остава сега да те напия за благодарност... пък аз от щастие... дано се напиваш лесно че тия питиета които имам са май всичките навършили пълнолетие :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, не бързай да се радваш. Има доста време докато излезе читав ROM. Освен това гледам първо са се фокусирали на Epic 4G. ;)

 

Оооо аз даже ги спонсорирах лекичко :) Иначе аз не бързам. Мрънкам си но докато наистина се наканя да направя нещо по-радикално като да взема Desire Z/HD примерно могат да минат 6-7 месеца :) Пък и той спря да ме дразни ТОЛКОВА освен това изкарах търсенето на десктопа та вместо да кликам на зелената слушалка кликам на търсенето и ползвам qwerty клавиатурата.... и все пак Т9 търсенето би ми било доста по-удобно (най-малкото защото бутоните са по-големи и лесни за уцелване). Лага, откак инсталирах онзи lagfix, който сложи EXT и не знам си какво още набърника, също се пооправи. Та основните дразнители или ги заобиколих или ги премахнах.

 

А да видим като изкарат новата версия след някой месец дали няма самите samsung да са го оправили.

 

ПС: Къде бих могъл директно на самсунг да се оплача но така че да ми дадат "issue-ticket" относно това търсене? Или на оператора по телефона да се оплача (подозирам че последното ще попадне в 9та глуха)... Я дайте идеи тъй и тъй съм се ентусиазирал днес :)

Link to comment
Share on other sites

ПС: Къде бих могъл директно на самсунг да се оплача но така че да ми дадат "issue-ticket" относно това търсене? Или на оператора по телефона да се оплача (подозирам че последното ще попадне в 9та глуха)... Я дайте идеи тъй и тъй съм се ентусиазирал днес :)

Не знам за теб, но при нас се оказа, че страницата на Samsung Canada във Фацебук върши добра работа. След няколкодневно мрънкане по повод липсата на Download/Recovery mode в голяма част от телефоните, веднага извадиха специален ъпдейт, който оправи нещата (лично тествано, понеже и моя беше засегнат).

Link to comment
Share on other sites

След няколкодневно мрънкане по повод липсата на Download/Recovery mode в голяма част от телефоните, веднага извадиха специален ъпдейт, който оправи нещата (лично тествано, понеже и моя беше засегнат).

 

Какво и къде е това? Аз имам ли го изобщо?

 

 

 

това е с 3-те бутона. При мен също не работи

 

При мен си работеше от край време

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...