Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

За кой home бутон говорите, щото международната версия има само 3 бутона, а американските версии 4. И home бутона ме съмнява да работи, когато телефона е заключен

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

За кой home бутон говорите, щото международната версия има само 3 бутона, а американските версии 4. И home бутона ме съмнява да работи, когато телефона е заключен

Това е единственият хардуерен бутон в средата при международната версия и канадската на Бел. Американските варианти са доста по-различни, заради странните приумици на операторите. Затова канадската версия се разпродаде за отрицателно време, защото масово американците го изкупуваха, поради простата причина, че телефона е едно към едно с международната версия (единствената разлика е в едната честота на 3G: 850MHz вместо 900MHz).

Link to comment
Share on other sites

Това е единственият хардуерен бутон в средата при международната версия и канадската на Бел.

 

Отпред. Отстрани имам за увеличаване/намаляване на звука и от другата страна е любимия ми power бутон.

Link to comment
Share on other sites

Godfather канадската версия на Vibrant има ли фронтална камера? Много ми е чудно за какво правят по 100 версии на 1 телефон за всяка държава или оператор. Направи 1 за целия свят както правят Apple, така и подръжката е по-лесна

Link to comment
Share on other sites

Godfather канадската версия на Vibrant има ли фронтална камера? Много ми е чудно за какво правят по 100 версии на 1 телефон за всяка държата или оператор отделна версия. Направи 1 за целия свят както правят Apple, така и подръжката е по-лесна

Има разбира се, нали ти казвам, че е едно към едно с международната, само една от честотите на 3G е 850MHz, вместо 900МHz. Различните версии са само за американските оператори. Навсякъде другаде се продава единствено международната версия. Сега обаче чувам, че нашенския Роджърс щяли да пускат Captivate - този на AT&T, което е голяма глупоост от тяхна страна (да не говорим, че го пускат с месеци закъснение).

Link to comment
Share on other sites

Абе ако си руутна телефона мога ли да кача 2.2 със HTC Sense?

Всичко може. Влизай в този раздел на XDA и поразгледай съответните теми. Froyo версията, която народя отбелязва като най-сполучлива е XXJPK. Най-важното е преди да започнеш всички операции е да видиш дали ти работи трибутонната Download/Recovery комбинация, в противен случай ще трябва да ъпдейтнеш буутлоадера (и за това има специална тема). Има някакви вървежни комбинации на този фърмуер с различни лагфиксове, които уж правели машината страшно бърза (идеята е да заменят лагавия RFS партишън на Самсунг с линуксовия EXT2/3). Трябва също да прочетеш за някои тънкости при използването на програмата за флашване Оdin, иначе можеш лесно да си брикнеш телефона (което не би било кой знае какво, ако ти работи гореспомената трибутонна комбинация, с която можеш винаги да възстановиш някакъв работещ фърмуер).

 

а имате ли идея, като излезе 2.2 за галакси дали ще използва отново лагавата файлова система на самсунг

Никой не знае това, освен шеметите в Самсунг. Ако са чели реакциите на масите и имат малко акъл в главата може и да се отърват от това недоразумение. Всъщност забавянето на Froyo (трябваше да излезе в края на септември по предварителна информация) общо-взето е добър знак, защото щеше да е голяма трагедия да хвърлят на пазара поредното софтуерно недоразумение, но кой знае. Самсунг трябва очевидно да осъзнаят веднъж завинаги, че издънките със софтуера им просто прецакват жестоко един уникален хардуер, който има реални възможности да завземе тотално пазара. Някой трябва да почне да реже глави в софтуерния отдел на тази корпорация, иначе ще духат супата сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Какво им пречеше да го пуснат със stock android. Всички тези проблеми нямаше да ги има сега

Там е работата, че никой не пуска устройства със сток Андроид. Гугъл се опитват да канализират до известна степен нещата и уж тази тенденция ще бъде силно ограничена в Gingerbread 3.0, но кой знае. Все пак утехата е, че някои са и доста по-зле. SE например още не могат да минат на Eclair 2.1 и Експериата продължава да си стои на 1.6, което е повече от абсурдно. Моторола също имат големи издънки с техния Motoblur. Дори HTC се забатачиха с ъпдейтите на Desire, който трябва да е почти хардуерен клонинг на Nexus One. От друга страна това разнообразие трябва да е предимство за потребителя, който да може да избира сред далеч повече варианти както на хардуер, така и на софтуер. Така или иначе нещата вървят повече от добре за Андроид и тези проблеми са си съвсем в реда на нещата при този бурен растеж и навлизане на платформата.

Link to comment
Share on other sites

Ми чак толкова добре не мисля че е Андроида като цяло. Моя телефон почва да ми напомня прекалено много на ранните версии на windows когато стои и се swap-ва и ти всичко което можеш да правиш е да го съзерцаваш тъпо. Не знам на какво се дължи но май не call log-a ми лагва - днес забелязах че пускането на някои програми (които са доволно дребни за да са толкова тежки че да тръгват цели 5 секунди) също се мотат много.

 

Друго "брилянто" решение е изключването на телефона след разговор. Праволинейното мислене е следното: приключвам разговора като натискам копчето за затваряне, после натискам копчето за изключване на екрана и си го прибирам в джоба... е да ама не - самсунг имат собствено мнение по въпроса, кога да се изключи този екран или по-скоро кога да се включи отново. Приключваш разговора и 2-3 секунди стои екрана, който ти отброява колко време е продължил, после се сменя на почти същия но с call/video call на него след което след още 2-3 секунди на dialer-a или call log-a според това кое си гледал, при което след всяка от тези смени ако си го изключил от power бутона той се вклюва сам... айде първия път може и да го забележиш но той го прави ДВА ПЪТИ последователно... и ако не обърнеш внимание на това и си го прибереш в джоба спокойно може да почне да си браузва докато е там... или да звънне на друг човек Бог знае какво... докато е в заден джоб на дънки СЪС СИГУРНОСТ (проверено нееднократно) прави случайни неща. Та така... не знам чия е идеята след като съм го изключил да се включи сам но И ТОВА днес успя да ме подразни.

 

Един ден ще седна да си направя списък с всички дразнещи неща в този телефон, но толкова недомислици съм имал в един единствен телефон който по случайност (или не) също беше произведен от самсунг :lol:

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че никой не пуска устройства със сток Андроид.

не баш. HTC понякога пускат устройства със stock android. Сега излезна HTC G2 за T-Mobile с хардуерна клавиатура и stock android 2.2, замислил съм се да си взема него след тези проблеми с галаксито. Не знам в БГ дали ползвате GPS, но галаксито има огромни проблеми с GPS-a (всички версии без изключение), редовно не може да ти каже къде се намираш, а ако ползваш навигацията, може да се изгубиш :laughing: Иначе как може да шерваш нета на оператора примерно на лаптопа ти? Може ли безжично. За сега само на Nexus One май може без кабел, щото е вградено в самата ОС

Link to comment
Share on other sites

Иначе как може да шерваш нета на оператора примерно на лаптопа ти? Може ли безжично. За сега само на Nexus One май може без кабел, щото е вградено в самата ОС

 

E как да не може. Толкова е просто - menu -> settings -> wireless & network -> mobile ap settings

 

Перфектна работа ми свърши това докато бях на море. Само дето ми се налага 1 път в годината

 

 

PS: Проверих - 3те бутона бачкат при мен. Значи мога да си го руутна спокойно. Честно много взе да ми лази по нервите с тези издънки

Link to comment
Share on other sites

Ми чак толкова добре не мисля че е Андроида като цяло. Моя телефон почва да ми напомня прекалено много на ранните версии на windows когато стои и се swap-ва и ти всичко което можеш да правиш е да го съзерцаваш тъпо. Не знам на какво се дължи но май не call log-a ми лагва - днес забелязах че пускането на някои програми (които са доволно дребни за да са толкова тежки че да тръгват цели 5 секунди) също се мотат много.

 

Друго "брилянто" решение е изключването на телефона след разговор. Праволинейното мислене е следното: приключвам разговора като натискам копчето за затваряне, после натискам копчето за изключване на екрана и си го прибирам в джоба... е да ама не - самсунг имат собствено мнение по въпроса, кога да се изключи този екран или по-скоро кога да се включи отново. Приключваш разговора и 2-3 секунди стои екрана, който ти отброява колко време е продължил, после се сменя на почти същия но с call/video call на него след което след още 2-3 секунди на dialer-a или call log-a според това кое си гледал, при което след всяка от тези смени ако си го изключил от power бутона той се вклюва сам... айде първия път може и да го забележиш но той го прави ДВА ПЪТИ последователно... и ако не обърнеш внимание на това и си го прибереш в джоба спокойно може да почне да си браузва докато е там... или да звънне на друг човек Бог знае какво... докато е в заден джоб на дънки СЪС СИГУРНОСТ (проверено нееднократно) прави случайни неща. Та така... не знам чия е идеята след като съм го изключил да се включи сам но И ТОВА днес успя да ме подразни.

 

Един ден ще седна да си направя списък с всички дразнещи неща в този телефон, но толкова недомислици съм имал в един единствен телефон който по случайност (или не) също беше произведен от самсунг :lol:

Това ми направи много лошо впечтление още първите дни след като го взех ....... Дано да го фикснат

Link to comment
Share on other sites

не баш. HTC понякога пускат устройства със stock android. Сега излезна HTC G2 за T-Mobile с хардуерна клавиатура и stock android 2.2, замислил съм се да си взема него след тези проблеми с галаксито. Не знам в БГ дали ползвате GPS, но галаксито има огромни проблеми с GPS-a (всички версии без изключение), редовно не може да ти каже къде се намираш, а ако ползваш навигацията, може да се изгубиш :laughing: Иначе как може да шерваш нета на оператора примерно на лаптопа ти? Може ли безжично. За сега само на Nexus One май може без кабел, щото е вградено в самата ОС

G2 само външно е със сток Андроид, но не това е основния проблем. Хардуерното изпълнение на телефона е просто трагично:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vd6DKd_gMO8

 

Иначе стигам до извода, че очевидно голяма част от проблемите на повечето с Galaxy S идват от стари фърмуери. Нито един от тези толкова коментирани проблеми с GPS-а или лагването не мога да ги изпитам на моя телефон. Имах два сериозни проблема с първия фърмуер. Единият беше разпознаването на телефона от Киес, а другия беше липсата на трибутонен Download/Restore режим. И двата проблема бяха изчистени напълно с официалния ъпдейт JH2 и от тогава насам не съм имал абсолютно никакви проблеми, освен едно леко дразнещо нещо - при рестарт на телефона трябва да изключа и след това отново да включа bluetooth, иначе прави проблеми при свързването с handsfree-то на колата ми. Този проблем обаче лесно се оправя с приложения като Tasker.

Link to comment
Share on other sites

какво значи само външно е със сток андроид? Иначе процесора е 800 мхз, но е някакъв нов чип и бие нексуса, който има 1 GHz. Няма абсолютно нито един от проблемите на галаксито и ъпдейтите ще идват ведната след като google ги изкарат. Накрая ще си взема iPhone 4 и ще мирясам.

Link to comment
Share on other sites

какво значи само външно е със сток андроид? Иначе процесора е 800 мхз, но е някакъв нов чип и бие нексуса, който има 1 GHz. Няма абсолютно нито един от проблемите на галаксито и ъпдейтите ще идват ведната след като google ги изкарат. Накрая ще си взема iPhone 4 и ще мирясам

Това значи, че само обвивката му е сток Андроид. Иначе има една камара неща, които нямат нищо общо със "сток" 2.2 Froyo, като най-биещата на очи е липсата на Wi-Fi tethering:

“T-Mobile does not currently support handset tethering or offer a tethering rate plan. Though tethering and Wi-Fi sharing will not be initially supported on the T-Mobile G2, we know that consumers are interested in these features and we are working to develop a solution to support them in the future.”

Интересно също как реши, че този телефон няма да притежава подобни проблеми? Тепърва ще се види какви изненади се крият зад тази слушалка. А това с излизането на ъпдейтите пък посмъртно няма как да се случи. :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather бъркаш се. Със stock android идва, единствената забранена функция е wi-fi tethering, което е логично - оператора няма да иска да точиш неограничения си трафик на лаптопа си. Но с програма easy tether и това става. Иначе поредната глупост на самсунг - не можеш да ползваш камерата и музикалния плеър, докато говориш по телефона и когато батерията е под 20%. Някой с HTC и андроид ако знае дали там може да каже. Иначе G2 се пуска точно за 4 секунди и вече можеш да го ползваш. Галаксито се пуска за повече от минута

Link to comment
Share on other sites

Godfather бъркаш се. Със stock android идва, единствената забранена функция е wi-fi tethering, което е логично - оператора няма да иска да точиш неограничения си трафик на лаптопа си. Но с програма easy tether и това става. Иначе поредната глупост на самсунг - не можеш да ползваш камерата и музикалния плеър, докато говориш по телефона и когато батерията е под 20%. Някой с HTC и андроид ако знае дали там може да каже. Иначе G2 се пуска точно за 4 секунди и вече можеш да го ползваш. Галаксито се пуска за повече от минута

Не бъди наивен. Знаеш ли от колко време вече Nexus One върви с 2.2.1? Всъщност това е основната причина, че G2 не е и няма как да бъде със сток Андроид. Верно, доближава се максимално, но не е. Хайде да видим кога точно ще излезе 2.2.1 за G2. ;)

Link to comment
Share on other sites

PS: Проверих - 3те бутона бачкат при мен. Значи мога да си го руутна спокойно. Честно много взе да ми лази по нервите с тези издънки

Руутването е лесно. При флашването на новия ром може да се объркат нещата, защото специално при htc има spl и radio специфични за различните ромове. При тяхнаа подмяна се получават авариите.

 

Имай на предвид също, че устройството, чийто ром ще инсталираш има различен хардуер от твоето. За копчета и диоди говоря. Специфични настройки на екран и акселерометри също. Камера. Така че, може да останеш изненадан ако нещо просто не работи, но това са рисковете.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile-review.com/articles/2010/birulki-87-en.shtml

 

A rumor that Samsung Wave and Samsung Galaxy S (apart from several carriers' phones) will be withdrawn from the market has been confirmed by 99%. There will be no fast replacement for Galaxy S and in December all new shipments will come to a halt. A comparable model will be unveiled in Barcelona in February. Russian partners of Samsung were informed by the manufacturer that they should not expect Wave or Galaxy S deliveries in December. Wave has already got a replacement with Super TFT display instead of Super AMOLED. They can be compared, but the newcomer still loses out. The deficit of Super AMOLED screens is high, but I still do not understand where to put the displays if not into your own products. There is no confirmed information available.
Link to comment
Share on other sites

Точно си купих G2, но ще го връщам утре, щото излезна OTA update за Vibrant (JI6). Знаете ли как мога да си руутна самсунга, за да добавя wi-fi tethering? Има ли значение кой точно ъпдейт си сложил. Смисъл сега като ъпдейтна телефона, ако пробвам да руутна с програма, която е предназначена за преди упдейта има ли значение. И също така трябва ли да слагам нов ром, за да добавя wi-fi tethering или само root е достатъчен?

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...