Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Тия са ебати и мизерниците. Два месеца не могат да деплойнат един пиклив фърмуеър на 5 милиона устройства. Освен това оставят тестването в ръцете на местните оператори. При нас последно се очаква да почне да пристига по жицата някъде в средата на декември, което май означава сигурно по Коледа. Идеален пример как един невероятен хардуер може да бъде напълно прецакан от некадърност, неразбории и глупава организация при развитието на софтуера. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

аз за това самсунг едва ли ще си взема отново освен ако не е stock android, ако изобщо има такъв. Просто ще гледам другите марки. Самсунг са много зле с тоя софтуер

Link to comment
Share on other sites

Мдам, не случайно Самсунг се опитват да пробутат идеята за Nexus S. Просто е очевидно, че нямат ресурси за сериозна софтуерна разработка, което пък лесно може тотално да прецака иначе невероятния хардуер. Ако Гугъл се заемат с разработката и оптимизацията, ситуацията ще е коренно различна. Да се надяваме, че поне проекта Nexus S ще бъде доведен до край - все пак щом лично Ерик Шмид го демонстрира наскоро, нещата явно са сериозни и в напреднала фаза.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас и стоковия андроид, аз си чакам Desire HD и се спасявам. Хем е удобен в писането на email-и и другите неща заради които взех самсунга хем не ми липсва правилното търсене, интерфейса е по-мазен определено и като цяло ми се струва по-удобен и пипнат. Дреболии но ми се набиват в очите постоянно...

 

Досега 1 единствен телефон ми се е държал ТОЛКОВА неадекватно като този и пак е бил самсунг :lol: (който сестра ми го спаси от удавяне като го взе да си го ползва защото аз наистина се бях засилил тогава да го хвърлям в марица - дотолкова се бях изнервил преди 5-6 години)

Link to comment
Share on other sites

Според повечето ревюта от разни авторитетни сайтове твърдят точно обратното, Samsunga го изкарват доста по-мазен и то не само заради дисплея ами и заради TouchWiza.

 

Nexus S се говори че ще бъде със стоков андроид, което ще реши всички проблеми на Galaxy S и ще сложи точка в спора кой е най-добрия смартфон :)

Link to comment
Share on other sites

Според повечето ревюта от разни авторитетни сайтове твърдят точно обратното, Samsunga го изкарват доста по-мазен и то не само заради дисплея ами и заради TouchWiza.

 

Nexus S се говори че ще бъде със стоков андроид, което ще реши всички проблеми на Galaxy S и ще сложи точка в спора кой е най-добрия смартфон :)

 

Стоков андроид не означава по-добър интерфейс от HTC Sense.

 

А HTC Sense е много по-добре от TouchWiz.

Link to comment
Share on other sites

Стоков андроид означава край на безкрайното чакане за евентуалните бъдещи версии както в случая с Galaxy S и 2.2.

 

HTC Sense може би е предимство, чудех се дали да не го мъча на Samsunga, обаче го поразцъках на Wildfire-a и не ми хареса. Може би е така защото сравнявам различни класове телефони, но определено TouchWiz ми се струва по-мазен.

Link to comment
Share on other sites

Стоков андроид означава край на безкрайното чакане за евентуалните бъдещи версии както в случая с Galaxy S и 2.2.

 

HTC Sense може би е предимство, чудех се дали да не го мъча на Samsunga, обаче го поразцъках на Wildfire-a и не ми хареса. Може би е така защото сравнявам различни класове телефони, но определено TouchWiz ми се струва по-мазен.

 

Ти пък намери кой да разгледаш. Я хвъли 1 око на Desire HD

Link to comment
Share on other sites

Ти пък намери кой да разгледаш. Я хвъли 1 око на Desire HD

 

Еми тва имам под ръка =)

Но въпреки липсата на HTC Sense Galaxy пак е сред топ телефоните с не чак толкова многобройни проблеми, така че би трябвало да обърнат внимание при 2ката, особено пък ако е от Nexus серията. Реално се надявам да не е чак толкова як, че не искам да се изкушавам пак да се бръкна толкова парички ;>

Link to comment
Share on other sites

Стоков андроид означава край на безкрайното чакане за евентуалните бъдещи версии както в случая с Galaxy S и 2.2.

 

В крайна сметка ти функционалност ли искаш или цифрите на последния ъпдейт веднага след излизането му?

Link to comment
Share on other sites

Еми тва имам под ръка =)

Но въпреки липсата на HTC Sense Galaxy пак е сред топ телефоните с не чак толкова многобройни проблеми, така че би трябвало да обърнат внимание при 2ката, особено пък ако е от Nexus серията. Реално се надявам да не е чак толкова як, че не искам да се изкушавам пак да се бръкна толкова парички ;>

 

А малко проблеми имаше той. Кликаш на телефона и чакаш по 10 секунди да ти изкара call log-a. Блокира ми 1-2 пъти та го рестартирах (верно общо взето стабилен е). Говориш, затваряш, цъкаш копчето да се загаси екрана но телефона си има собствено мнение и след половин секунда се включва пак. И ако ти е в джоб на дънки почват да стават случайни неща - примерно се пуска браузър, цъка на произволни неща - това го усетих защото bluetooth слушалката ми беше на ухото и взе да ми цъка такова. По време на разговор - набираш човека (имаш си слушалка на ухото) и телефона след като е почнал да набира му цъкаш отстрани копчето да си загаси екрана обаче той най-малоумно след като човека ти вдигне си включва екрана сам и ако си го прибрал в джоба отново почват да се случват случайни неща. Аз в задния джоб на дънките го държах. Е те тези 2те и до ден днешен не са ги оправили и като гледам или не знаят за тях или са в пълно неведение как да ги оправят.

 

Може пък аз да съм най-капризния човек на планетата и да издребнявам излишно но мен това ме издразни страшно много.

 

От екрана нямам оплаквания - идеален си е. Липсва малко софтуер който се набавя или от маркета или си го купуваш за 10тина-15 долара (locale примерно - без този софтуер не бих могъл да живея).

 

Знам че е субективно и че самсунга не е грозен но HTC Sense е доста по-красив от него.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка ти функционалност ли искаш или цифрите на последния ъпдейт веднага след излизането му?

 

 

Хах, ами извинявай предполага се че 2.2. е по-добър функционално от 2.1, а излиза официално за Samsung Galaxy S половин година след премиерата. Това което имах предвид е че при Стоковия андроид няма да разчитаме основно на Самсунг за софтуера на телефона, който очевадно е недостатъка.

 

@djadomraz аз не съм имал повечето от тези проблеми. Телефона има собствено мнение с цел, поне аз съм забелязал, че тия заключвания на телефона по време на разговор се случват ако телефона не мърда, като го мръднеш малко светва и не е заключен. Поне при мен е така, което ме улеснява - дисплея не свети докато телефона ми е на ухото, а светва точно когато искам да приключа разговора. Не зная защо са решили, че да е в положение заключен по време на разговор докато не мърдаш е добра функционалност, но ... мен не ме притеснява.

 

Проблемите с джоба не зная как ги имаш, но дисплея реагира само при допир с ръка по принцип, други предмети и материи уж не го активират, поне аз съм пробвал 2-3 неща и .. не се активира изобщо. Може проблема да е в твоя телефон. Единствените проблеми които имах беше със забавянето от по 5-10 сек на моменти, но в момента съм сложил само и единствено One Click Lag Fix = Root + Ext2 и телефона лети!

 

Очаквам да подобрят лаг фикса за 2.2 и качвам и него :)

Link to comment
Share on other sites

Телефона има собствено мнение с цел, поне аз съм забелязал, че тия заключвания на телефона по време на разговор се случват ако телефона не мърда, като го мръднеш малко светва и не е заключен.

 

Да защото разработчиците а гледам и ти считат че телефона ще си го слагам на ухото. Е хубаво но аз си имам чудна bluetooth слушалка и ми е по-удобно да говоря с нея докато с ръцете си правя нещо друго а не едната ми ръка да е заета да държи телефона на ухото ми.

 

А за допира - случва се само в задния джоб на дънките когато ми е топло и вероятно съм леко изпотен. С други материи верно не става но точно в задния джоб на дънките ставаше всеки път :)

 

 

Единствените проблеми които имах беше със забавянето от по 5-10 сек на моменти, но в момента съм сложил само и единствено One Click Lag Fix = Root + Ext2 и телефона лети!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Да защото разработчиците а гледам и ти считат че телефона ще си го слагам на ухото. Е хубаво но аз си имам чудна bluetooth слушалка и ми е по-удобно да говоря с нея докато с ръцете си правя нещо друго а не едната ми ръка да е заета да държи телефона на ухото ми.

 

А за допира - случва се само в задния джоб на дънките когато ми е топло и вероятно съм леко изпотен. С други материи верно не става но точно в задния джоб на дънките ставаше всеки път :)

 

 

Да нямаш пръстови отпечатъци на дупето ;>

Link to comment
Share on other sites

А за допира - случва се само в задния джоб на дънките когато ми е топло и вероятно съм леко изпотен. С други материи верно не става но точно в задния джоб на дънките ставаше всеки път :)

Това изобщо не е нормално, дедо. Първо, екрана не трябва да реагира на допир от нещо, което не променя капацитета на мястото на допир, защото все пак екрана е капацитивен - пробвай например да го управляваш с ръкавици. Второ, когато е в джоба проксимити сензора трябва задължително да изключва екрана - също като в случая, когато го държиш на ухото. Аз редовно използвам bluetooth системата в колата ми за разговори, при което телефона винаги ми стои в джоба (тук наскоро направиха адски солени глоби за ползване на телефон без handsfree), но такъв проблем като твоя не съм имал никога досега.

Link to comment
Share on other sites

Хах, ами извинявай предполага се че 2.2. е по-добър функционално от 2.1, а излиза официално за Samsung Galaxy S половин година след премиерата. Това което имах предвид е че при Стоковия андроид няма да разчитаме основно на Самсунг за софтуера на телефона, който очевадно е недостатъка.

 

Че стоков Galaxy ще е по-добър от TouchWiz като функционалност - спор няма. Но не съм съгласен за HTC Sense. Ти май си нямал допир с друго освен със Samsung-а. Познах ли? И Wildfire за малко. Извинявай. Самоче Wildfire-a е с много малък дисплей, което също е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Чета последната страница-две и се убеждавам, че добре постъпих като реших да изчакам да видя какъв ще да е този велик телефон. До последно не вярвах, че Самсунг могат да направят сносен апарат и май все още не могат. Без значение каква е причината - при тях винаги има причини...

Link to comment
Share on other sites

Чета последната страница-две и се убеждавам, че добре постъпих като реших да изчакам да видя какъв ще да е този велик телефон. До последно не вярвах, че Самсунг могат да направят сносен апарат и май все още не могат. Без значение каква е причината - при тях винаги има причини...

Видене, ако си тръгнал да търсиш идеалния телефон, гарантирам ти, че няма да го намериш. В момента конкуренцията в този бранш е толкова ожесточена, че всеки гледа да вади модели без изобщо да му пука за дреболии, че в доста от случаите и за по-сериозни неща. Просто избираш този, който е с най-малко проблеми относно твоите мераци. Дедото вече гледам се е ориентирал. Аз също не съм във възторг от Галаксито, но засега ще го подмятам, докато не излязат новите двуядрени системи и докато Гугъл не хванат нещата с версиите на Андроид по-изкъсо. :)

Link to comment
Share on other sites

Откровено признавам, че съм се заричал неведнъж, че Самсунг телефон никога не бих си взел, както и Сименс, Моторола и т.н. - това разбира се преди повече от 3-4 години... Като четох в началото какви ги изписахте за тоя Галакси и като се поогледах, направо започнаха едни такива мисли да ми минават през главата devil.gif. Добре че реших да не бързам с глупави и излишни харчове. Към момента моя С905 ми върши отлична работа и даже като се замисля, май повече от 50% от възможностите му не ползвам. Камо ли пък Галакси. Ще си поизчакам аз да се разберат кой е по-по-най и дгодина ще видим кой къде е :)

Link to comment
Share on other sites

Това изобщо не е нормално, дедо. Първо, екрана не трябва да реагира на допир от нещо, което не променя капацитета на мястото на допир, защото все пак екрана е капацитивен - пробвай например да го управляваш с ръкавици. Второ, когато е в джоба проксимити сензора трябва задължително да изключва екрана - също като в случая, когато го държиш на ухото. Аз редовно използвам bluetooth системата в колата ми за разговори, при което телефона винаги ми стои в джоба (тук наскоро направиха адски солени глоби за ползване на телефон без handsfree), но такъв проблем като твоя не съм имал никога досега.

 

И да и не. Това ми се случва само докато се разхождам, телефона ми е в задния джоб на дънките и съм нещо изпотен. Т.е. подозирам че колкото и смешно да звучи като ми се препоти задника и се навлажняват леко дънките и става. Откак го слагам в едно калъфче го няма този проблем. Случва се много рядко но се заклевам че не си правя майтап - 100% съм сигурен че след като приключи разговора единия път почна да цъка нещо и като го извадих гледам зарежда някаква уеб страница. Това се случи лятото в МОЛ-а точно като влизах в асансьора и докато се качим на 3тия етаж ми цъкаше в ухото.

 

 

Ще си поизчакам аз да се разберат кой е по-по-най и дгодина ще видим кой къде е :)

 

Видене, и да искаш няма. Запазил съм си от 1 седмица насам от новите бройки които ще дойдат в МТел и подозирам не съм само аз. Декември я има я не така че от догодина ще е. Ако искаш като взема HTC-то преди да дам на w00x galaxy-то може да се видим 3мата някъд да разгледаш за какво става въпрос. Аз съм прекалено претенциозен и си го знам освен това като четеш май съм единствения забелязал подробностите които ме дразнят

Link to comment
Share on other sites

но означава най-бърз, както и сигурни бъдещи ъпдейти без чакане

 

Глупости. Как ще означава най-бърз? Има ROM-ове дето са по 40MB. Свали си един такъв, не му слагай нищо и гледай как лети. Да не говорим, че на всеки може да се сложи отделен Launcher и всички стават еднакво бързи.

 

За справка, един Sense от старите е към 120-140MB.

 

За ъпдейтите си прав, но до кога? Като унифицират системата и интерфейсите на всеки производител станат като теми, какво става тогава? Темите на производителите ще се преправят за по 2 дни и с тестването - 1 седмица след официалния ъпдейт ще са в разпространение.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност много го джангъркам телефона и да като всеки телефон си има недостатъците, но са лесно разрешими. Както споменах при качване на OCLF телефона лети с 2.1 - затова и не бързам и недоволствам че нямам все още 2.2.

 

Проблеми наистина нямам никакви, а го използвам за бая неща. Сигурен съм, че с друг телефон нещата биха били подобни.

@w00x играх си доста с Wildfire-a и очевадно Galaxy-to е по-добро, но както споменах не могат да бъдат сравнявани, тъй като са различен клас телефони. Играх си преди време като излезе 2.2 за Desire точно с такава машинка и не намерих големи разлики в производителността сравнено с Галаксито. HTC Sensе може би се усеща като си поиграеш повечко с него, а не са 15-20 минутки.

Изчетох из нета бая неща чудейки се между Desire и Galaxy S и видях, че дисплея на Galaxy-to е далеч по-добър(несравнимо по-добър дори), графичния процесор се справя в пъти по-добре особено с 3д-то и browsera също беше по-бърз от Desire и от Iphone4 в поне 2-3 клипчета в youtube, които изгледах.

 

Това ми беше на мен мотива да го взема и не съжалявам.

 

Ако искате да се оплакваме за всичко - ок след месец и половина ползване ми се прецака дисплея. От горе до долу една линийка, може би 2 пиксела широка стана по-светла и се виждаше почти навсякъде. Отидох в Мтел и ми смениха дисплея за 3 работни дни. Телефона си беше като нов - с лепенка, с всичко. Нямаше тракания, каквито очаквах след като е отварян. Това е нещо, което може да се случи с всеки телефон, но сега да хвана и аз да се оплаквам как Samsung и дисплея не им е свестен...

 

Телефона е адски добър всъщност, дребните недостатъци, които вие изброявате са прекалено дребни на фона на позитивните неща, които телефона притежава. Познавам няколко човека със Galaxy и нито един не е недоволен. Ако имахте HTC щяхте също да сте недоволни от нещо, сигурен съм.

 

А тва Samsung кви телефони правят има голямо значение за миналото, но не и за настоящето. И Nokia бяха гиганти(и все още са) но в high-end телефоните са много много назад!

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...