Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Настроен си е на AUTO UPDATE, аз нямам Wi-Fi и се чудя защо се мотам. Но това не е важно - важен е принципът! Откъде накъде няма да мога да си вържа нормално телефона с компютъра? Най-интересното е, че понякога захапва, но е пълна мистерия защо търси това ID....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Ники, нищо чудно да си прав за софтуеъра... Язък за перфектния хардуеър...

Аз за още колко неща съм прав ами никой не ме слуша... или ми обясняват че се лигавя.

Link to comment
Share on other sites

Не е само по WiFi. Но тук през мрежата на оператора ако трябва да свали 60-100 МБ... ще падне едно чакане.. Затова предимно през wifi.

Link to comment
Share on other sites

Не е само по WiFi. Но тук през мрежата на оператора ако трябва да свали 60-100 МБ... ще падне едно чакане.. Затова предимно през wifi.

HSPA+ мрежата не се ли държи добре на даунлоуд? M-tel уж дават 21 Мбит/с за тяхната мрежа.

Link to comment
Share on other sites

HSPA+ мрежата не се ли държи добре на даунлоуд? M-tel уж дават 21 Мбит/с за тяхната мрежа.

 

Е защо да си хабя 150МБ от 1000-та, за да сваля ъпдейта, при положение, че мога да си го дръпна по Wi-Fi?

Link to comment
Share on other sites

HSPA+ мрежата не се ли държи добре на даунлоуд? M-tel уж дават 21 Мбит/с за тяхната мрежа.

 

Аз съм при 'зелените'. Досега каквито и ъпдейти и по-големи файлове да съм теглил, е пъъълна трагедия.

При Мтел не знам как е, ползващите го да споделят.

Link to comment
Share on other sites

Че не бяха ли неограничени плановете в България? Аз имам 12GB споделени между два номера, но никога не мога да ги запълня само с телефона, освен ако не включа WiFi hotspot към лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Някой с Xperia Go? Да питам дали е успял да получи ъпдейта до ICS? Уж е излязъл от около месец, а не го дава за ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

Нищо интересно ако трябва да сме честни. Самсунг са се усетили, че знаят как се правят качествени дисплеи и са го показали. Другото някак си не изпъква.

А и скоро трябва да се появи Surface с win 8 pro, а до него всички други таблети изглеждат като играчки някак си :)

 

http://mashable.com/2012/10/29/craigslist-ad-galaxy-note/ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Нищо интересно ако трябва да сме честни. Самсунг са се усетили, че знаят как се правят качествени дисплеи и са го показали. Другото някак си не изпъква.

 

Най-добрият Андроид телефон за момента срещу $349 не е нищо интересно?

Link to comment
Share on other sites

1. LG :)

2. Като конфигурация е аналогичен на One X, S3 и т.н. които излезнаха в началото на годината. Ценово - 60-на евро по-евтин от аналогичният модел с 16 G

Та по-ниската цена ми се вижда някак си логична :)

Другото си е същото, нищо впечатляващо

Link to comment
Share on other sites

1. LG :)

2. Като конфигурация е аналогичен на One X, S3 и т.н. които излезнаха в началото на годината. Ценово - 60-на евро по-евтин от аналогичният модел с 16 G, но е без микро сд.

Та по-ниската цена ми се вижда някак си логична :)

Другото си е същото, нищо впечатляващо

 

1. LG имат хубав хардуер, а и правят дисплея на iPhone 4 (примерно). Определено са за предпочитане пред Samsung. Софтуера им куцаше, но това тук не е фактор.

2. Като конфигурация не съм сигурен как го намираш аналогичен, при положение, че е с 2 пъти по-бърз процесор, 2 пъти повече RAM, станция за безжично зареждане и нова технология на батерията и екрана.

 

$349 са 523лв по днешния курс.

 

Ще ми покажеш ли Galaxy S3 или HTC One X за 523лв нов? Било то и в САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Погледни цената в Англия, а не щатската. Доста по-близко ще е до очакваната в БГ :)

£269 = 653 лв което е с цели 130 лв по-евтино от S3 например. Който излезна доста по-рано обаче :) Или с 70 лв по-евтино от One X :)

2 пъти по-бърз CPU ? 4 ядра не е 2 пъти по-бързо от 2 освен ако апа ти не е достатъчно умен, че да ползва и 4те. Това в сравнение с 2 ядреният S3 който ползва Snapdragon S4 Krait. Nexus 4 e със същият но 4 ядрен. :)

Дали е 2 пъти по-бърз обаче от 4 ядреният ARM Cortex-A9 който е в S3 в Европа и в One X ? :)

Мда, РАМ-а е плюс, ако все пак се ползва де, но никога не е зле да е там.

Дисплея - ипс, сумер амолед и т.н.. - резолюцията е подобна в крайна сметка. От там нататък е въпрос на вкус и взиране :) .

Батерията - важни са mАh. Законите в електротехниката важат и при най-новите технологии. ;)

Link to comment
Share on other sites

Погледни цената в Англия, а не щатската. Доста по-близко ще е до очакваната в БГ :)

£269 = 653 лв което е с цели 130 лв по-евтино от S3 например. Който излезна доста по-рано обаче :) Или с 70 лв по-евтино от One X :)

2 пъти по-бърз CPU ? 4 ядра не е 2 пъти по-бързо от 2 освен ако апа ти не е достатъчно умен, че да ползва и 4те. Това в сравнение с 2 ядреният S3 който ползва Snapdragon S4 Krait. Nexus 4 e със същият но 4 ядрен. :)

Дали е 2 пъти по-бърз обаче от 4 ядреният ARM Cortex-A9 който е в S3 в Европа и в One X ? :)

Мда, РАМ-а е плюс, ако все пак се ползва де, но никога не е зле да е там.

Дисплея - ипс, сумер амолед и т.н.. - резолюцията е подобна в крайна сметка. От там нататък е въпрос на вкус и взиране :) .

Батерията - важни са mАh. Законите в електротехниката важат и при най-новите технологии. ;)

 

Нещо ти е грешна информацията за процесорите на тия телефони.

 

Nexus 4 - Snapdragon S4 Pro - 4 ядра и по-нова технология. По-бърз графичен ускорител от Snapdragon S4.

US Galaxy S3 - Snapdragon S4 - 2 ядра

US One X - Snapdragon S4 - 2 ядра

EU One X - Tegra 3 - 4 чдра

EU Galaxy S3 - Exynos 4412 - 4 ядра

 

mAh не са единственото важно нещо за батерията и издръжливостта телефона.

Snapdragon S4 Pro го дават много по-икономичен от останалите 3 процесора. Освен, че е и по-бърз във всеки един аспект.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност съм допуснал грешка горе. CPU-то на Нексуса е Krait

А Tegra/Snapdragon/Exynos не са CPU-та.

Разликата м/у Snapdragon S4 Plus /това ползват в S3 и One X/ и S4 Pro е минимална. 1MB повече l2 кеш в CPU–то и 33Mhz по-бърза шина на паметта :)

Все са по 28 nm технология. :))

Очакваме звездни разлики разбира се ;)

 

edited

 

Уаф, поправям се веднага. One X наистина пада здраво :D

Ето реален benchmark

http://whatswithjeff.com/lg-optimus-g-vs-samsung-galaxy-s3/

Тук пък е по-различно

http://www.androidauthority.com/lg-optimus-g-gets-benchmarked-lets-us-have-first-taste-snapdragon-s4-pros-performance-115817/

Link to comment
Share on other sites

А Tegra/Snapdragon/Exynos не са CPU-та.

Разликата м/у Snapdragon S4 Plus /това ползват в S3 и One X/ и S4 Pro е минимална. 1MB повече l2 кеш в CPU–то и 33Mhz по-бърза шина на паметта :)

Все са по 28 nm технология. :))

Очакваме звездни разлики разбира се ;)

 

То и Snapdragon не е CPU, а цял чип.

Издребняваш. Чипсети/процесори, все едно. Разработки на различни компании са и имат различна производителност.

 

Пак ще ти кажа, че Galaxy S3 в Европа не е с двуядрен Snapdragon S4, а с четири-ядрен Exynos 4412. Не знам твоето устройство от къде си го купувал, ако е с двуядрен Snapdragon S4, но не е било официално внесено за продажба тук.

Samsung Galaxy S3 в Техномаркет е на цена от 1050лв. Цената при операторите е същата. Все пак Техномаркет са вносител на Самсунг.

Разликата между 653лв и 1050лв е значителна, особено като говорим за по-добро устройство.

 

Тестовете на двата процесора вече са направени така или иначе, още преди да излезе Nexus 4 официално. Може да ги потърсиш из нета. Производителността на S4 Pro е почти двойна.

Link to comment
Share on other sites

Не четеш ;)

2 пъти по-бърз CPU ? 4 ядра не е 2 пъти по-бързо от 2 освен ако апа ти не е достатъчно умен, че да ползва и 4те. Това в сравнение с 2 ядреният S3 който ползва Snapdragon S4 Krait. Nexus 4 e със същият но 4 ядрен. :)

Дали е 2 пъти по-бърз обаче от 4 ядреният ARM Cortex-A9 който е в S3 в Европа и в One X ? :)

 

И точно в цитираното от теб, в последният ти пост, съм написал, че Snapdragon не е CPU :P . И въобще не издребнявам. Разликата е огромна. :)

А в едита съм постнал и линкове, та се вижда колко ултра мега гига по-бърз е новият snapdragon ;)

 

Виж за цената си прав, въобще не съобразявам, че този тел го взех през договор.

Link to comment
Share on other sites

Както и да го въртим, нововъведенията в операционната система по време на "събитието" за обявяване на устройствата са "по-нови", отколкото в новата версия на iOS. А 650лв за това устройство си е обир.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...