Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Това като проблем с картата (мапс приложението) ли да го разбирам? Не се заяждам, а просто питам, защото ми стана интересно.

 

Не. Няма проблем с МАПС приложението. Просто, както при Apple, навигацията не е налична във всички страни по света. Като се пусне приложението за turn-by-turn навигация, програмата казва, че не е налична за твоя регион. Ако телефона е отключен обаче, може да се премахне това ограничение и навигацията си върви без проблем. Не знам защо е заключена. Можеби, защото я няма на Български език... Или пък защото не са сигурни в качеството на картата в БГ и не искат да я пускат пред публиката в Beta режим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Google просто са ограничили достъпа до услугата в нашия регион. Както например не дават офалйн кеширане на картите освен за няколко курорта по морето. Така и услугата за филми и списания също е блокирана за региона.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но това 4.0.3 ми скъса нервите отвсякъде. Дали той е виновен или нашите оператори не знам, но който и да е виновният, кайсиите му да изсъхнат!!! angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но това 4.0.3 ми скъса нервите отвсякъде. Дали той е виновен или нашите оператори не знам, но който и да е виновният, кайсиите му да изсъхнат!!! angry1.gif

 

Какви са ти проблемите?

Link to comment
Share on other sites

Махнали са google play за филмите и книгите - така и така ми даваха, че услугата е недостъпна. Поне не ми се мандахерцат излишни икони.

Link to comment
Share on other sites

Google now е най-интересната нова екстра. На мен доста ми допада, а и от войса му не мога да се оплача. :)

Някой да си е взел NFC tag-чета ?

 

 

edited : Мдамм, не обърнах внимание, че е 1.2 :)

Link to comment
Share on other sites

Какви са ти проблемите?

 

Вече няколко пъти споменах, че телефонът често лагва ужасно при набиране. Оказа се, че този проблем го имат и много други хора. Единственото решение, което ми казаха, е изключване на 3G/data network, какъвто аз имам платен неограничен, за да работи нормално апарата. Така и не знам кой се е насрал в тая схема, ама мамичката му долна. Отгоре на всичкото Киес-ът не може да се свърже с телефона и ми дава някакво липсващо ID. Редовно ми го прави тоя номер! Ей го на - днес го ъпдейтнах и отново се насра. Предната версия се свързваше, по-предната пак се дънеше.

Link to comment
Share on other sites

Така и не знам кой се е насрал в тая схема, ама мамичката му долна.

 

Самсунг, кой може. Не са нито Гугъл, нито операторите.

Link to comment
Share on other sites

Самсунг, кой може. Не са нито Гугъл, нито операторите.

 

Точно Самсунг не може да е, след като преди тове всичко работеше перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Точно Самсунг не може да е, след като преди тове всичко работеше перфектно.

 

Точно Самсунг са, защото отгоре е сложен техния скин, с тяхната програма за набиране, с техния указател и с техните боклуци, които работят на заден план, без изобщо да осъзнаваш или да имаш нужда от тях.

Link to comment
Share on other sites

Точно Самсунг не може да е, след като преди тове всичко работеше перфектно.

 

А на бас!

 

Нали точно това беше ПЪРВИЯ ми проблем с моя първи самсунг. Натискам да набира и произволно работи мигновено или се мота. Като мотането някой път съм успявал да преброя на глас до 20. Я погледни реването ми по темата отпреди 2 години (или 3.. или колкото там беше когато взех Галакси С1, преди да го сменя с HTC-то)

Link to comment
Share on other sites

Аз нямах НИКАКВИ подобни проблеми преди ъпдейта към 4.0.3. И съм убеден, че ако се върна на оригиналната версия пак няма да имам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямах НИКАКВИ подобни проблеми преди ъпдейта към 4.0.3. И съм убеден, че ако се върна на оригиналната версия пак няма да имам проблеми.

 

Да. Няма да имаш проблеми, разбира се. Работата е, че явно Самсунг са се оляли с надграждането и са прецакали оптимизацията с новата основа на Android. Ако проблема беше във версията на Android, то щеше да го има и при чистия Андроид - а там такъв проблем няма. При мен също няма такъв проблем с 4.0.3, но не на Самсунг, а на HTC.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямах НИКАКВИ подобни проблеми преди ъпдейта към 4.0.3. И съм убеден, че ако се върна на оригиналната версия пак няма да имам проблеми.

 

И от това вадиш извода, че софтуера на Самсунг няма нищо общо?

 

Точно техния софтуер е Dialer-a на TouchWiz-a, който ползваш... точно този софтуер ти лагва и точно този софтуер няма нищо общо с версията на андроид, освен че върви с нея и с всяка нова версия на андроида те ти я окомплектоват с леко по-нова версия на TouchWiz.

Link to comment
Share on other sites

И от това вадиш извода, че софтуера на Самсунг няма нищо общо?

 

Точно техния софтуер е Dialer-a на TouchWiz-a, който ползваш... точно този софтуер ти лагва и точно този софтуер няма нищо общо с версията на андроид, освен че върви с нея и с всяка нова версия на андроида те ти я окомплектоват с леко по-нова версия на TouchWiz.

 

Извадил съм си извод, че проблемът е софтуеърен. А който е виновен, казах - да му изъхнат кайсиите, мамицата му долна!

 

Сега пак си късам нервите с това HARDWARE ID MISSING. angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Самсунг. Те са втората компания, на която искам със закон да им се забрани да пишат софтуер. Първата са Adobe. Те да си гледат фотошопа и друго да не барат, че каквото пипнат съхне. А Самсунг да правят хардуер - това го могат, от софтуера да стоят далече!

Link to comment
Share on other sites

Извадил съм си извод, че проблемът е софтуеърен. А който е виновен, казах - да му изъхнат кайсиите, мамицата му долна!

 

Сега пак си късам нервите с това HARDWARE ID MISSING. angry1.gif

 

Защо свързваш изобщо телефона с компютъра?

Случайно да имаш някакъв task killer дето автоматично ти трепе процесите по свое усмотрение?

Link to comment
Share on other sites

Защо свързваш изобщо телефона с компютъра?

Случайно да имаш някакъв task killer дето автоматично ти трепе процесите по свое усмотрение?

 

Е как защо? Заради Киес и евентуален ъпдейт, естествено! Нищо нямам подобно, поне аз не знам за такова. Още щом включа телефона в кабела, Вирус 7 долу в дясно веднага изкарва HARDWARE ID MISSING. Накрая верно ще се свържа с производителя, ама така ще го напсувам, че ще запомни...

 

Ники, нищо чудно да си прав за софтуеъра... Язък за перфектния хардуеър...

Link to comment
Share on other sites

Е как защо? Заради Киес и евентуален ъпдейт, естествено!

 

Ами аз мислех, че са го премахнали това недоразумение. Моя се ъпдейтва директно през телефона по Wi-Fi. HTC Sync никога не ми е бил инсталиран.

Я провери дали и при теб няма подобна опция.

 

Settings > About Phone > Software Update

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...