Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

A тъпаците не се ли сещат да пропускат junk mail-а? :)

 

Защото имената които ми намира са изключително оттам..

Това ми напомня и за друга невероятна простотия на тъй прехваления Сенс. Независимо, че в контактите съм дал да показва единствено качените в телефона и то само ако имат валиден номер, когато пускам СМС винаги в списъка за избор на получател показва всичко де що намери като имейл адреси от джимейл акаунта ми и не виждам никакъв нормален начин тази идиотщина да се махне.

 

При мен не е така. Показва само хората с телефони при мен.

Може и да са го оправили хайваните. При ледженда, който ползвам в момента обаче е баси и досадата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Това ми напомня и за друга невероятна простотия на тъй прехваления Сенс. Независимо, че в контактите съм дал да показва единствено качените в телефона и то само ако имат валиден номер, когато пускам СМС винаги в списъка за избор на получател показва всичко де що намери като имейл адреси от джимейл акаунта ми и не виждам никакъв нормален начин тази идиотщина да се махне.

 

При мен не е така. Показва само хората с телефони при мен.

Link to comment
Share on other sites

A тъпаците не се ли сещат да пропускат junk mail-а? :)

 

Защото имената които ми намира са изключително оттам..

 

 

Маха се отметка на опция от рода на "All people i've sent mail to" или нещо от сорта. Тогава показва само контактите в указателя, а не всеки с който някога си имал досег по e-mail.

 

Това ми напомня и за друга невероятна простотия на тъй прехваления Сенс. Независимо, че в контактите съм дал да показва единствено качените в телефона и то само ако имат валиден номер, когато пускам СМС винаги в списъка за избор на получател показва всичко де що намери като имейл адреси от джимейл акаунта ми и не виждам никакъв нормален начин тази идиотщина да се махне.

 

Няма го това и при мен. И ROM от Legend съм ползвал, и там също може да се маха. Не помня обаче къде се намира точно.

Link to comment
Share on other sites

Да дам още малко информация за HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S, че нали излезна че нищо не ми харесва (което е така междувпрочем - идеални неща няма).

 

Значи това което ми харесва повече в Desire е че изглежда по-добре и по-стабилно (ако не беше това разминаване при моя щеше да е почти идеален на вид...хардуерни бутони и AMOLED дисплей ако имаше сигурно щях да получа оргазъм). Екрана на по-светло се вижда по-ясно и като е малко по-голям се натискат копчетата на клавиатурата по-лесно. С изкривяването свикнах и не ме дразни толкова вече колкото в началото. Интерфейса е по-изпипан. Като цяло ми е по-удобен от галаксито. Особено dialer-a. Имам 1-2 забележки но ми харесва повече. Нещо средно между този на самсунг и на HTC би било най-удобно но за целта сигурно ще трябва да си напиша сам. Има някакви навигации които не съм ги пробвал как работят но си имам и iGo а то май е най-добро. Фенерчето е удобно. И мелодиите за звънене, които идват стандартно ми харесват повече и го чувам когато звъни докато самсунга половината време дори не знаех че са ми звъняли - не знам от калъфчето ли беше или от телефона но доста често имах неприети повиквания от хора които ми звънят винаги, независимо дали съм изключил звъненето за останалите или не. Дори на силно звънене пак не го чувах понякога самсунга докато HTC-то го чувам винаги (когато е включен... което пак не е гаранция че ще вдигна :bgrin: но поне го чувам). Другото много приятно е че колкото и силно да е почнал да звъни в момента в който го вдигна и намаля до минимум звука а не да пищи с пълна сила докато натисна някое копче. Натискането на power бутона обаче спира звъненето а това не е много добре защото ако го нося в някой джоб мога да го натисна и без да искам преди да разбера че звъни. Другото което ми хсресва е че не успявам да натисна "back" бутона без да искам както при самсунга. За сметка на това power бутона се натиска малко трудно.

 

Галаксито му издържаше батерията повече. Освен angry birds да хабят доста процесора защото сега малкия основно с тях си играе а преди с едни балончета които имаха доста по-малко анимация, но преди нямах спомени да е свършвала батерията по 2 пъти на ден а сега редовно ми го носи с изхабена батерия. Галакси е по-лек но пък изглежда по-пластмасов. На мен не ми пречеше това нито ме притесняваше, само споменавам. Копчето за включване/изключване отстрани ми е по-удобно но пък софтуера не винаги го обработва правилно - примерно при разговор трябва да се натиска другото копче а не това отстрани (колко нерви изхабих докато някой ми каза че няма подобни проблеми и за включване си натиска средното копче). След последния ъпдейт и лаг фикса обаче като че ли самсунга работеше малко по-бързо от HTC-то което на моменти е лееко лагаво но нищо дразнещо. Самсунга също на моменти се е "замислял" но е било доста по-рядко и като цяло май беше мааалко по-пъргав. И ми харесваше онзи task manager widget на самсунг повече от АТК-то (което освен всичко друго ме дразни с реклами). Bluetooth-a му беше по-добър (антената вероятно) и по-малко ми шумеше слушалката.

 

Като цяло 2та телефона са на кантар както и да го гледам.

 

Та така... чакаме по-следващото поколение защото Nexus S не ми се струва чак толкова по-добър че да сменям HTC-то скоро. Но някой хубав ден ако излезнат с по-добри процесори, повече памет, по-добър дисплей и най-вече хардуерни бутони ще го сменя моментално.

Link to comment
Share on other sites

Но някой хубав ден ако излезнат с по-добри процесори, повече памет, по-добър дисплей и най-вече хардуерни бутони ще го сменя моментално.

 

Вече излезе в Корея.. :) LG Optimus 2X

 

двупроцесорен с дисплей 200+% по-ярък от този на самсунга, с IPS матрица като на iPhone 4. 4" екран.

 

Подмокряш ли се? :)

Link to comment
Share on other sites

Vchera upgreidnah legend do 2.2.

 

Opravi li sa problema s sms-ite i veche poleto za pisane e mnogo po goliamo ot predi i niakak si sabira poveche text kato chetesh emails naprimer.

Djdo mraz, i na men mi haresva kak minava na silent kato go povdignesh. ;) Ili pak kato si izkluchva displeya kato go dopresh do glavata. I ne na posledno miasto lampichkata tip blackberry. Zasega sam mn. dovolen ot telefona i ot OS-a.

Link to comment
Share on other sites

Вече излезе в Корея.. :) LG Optimus 2X

 

двупроцесорен с дисплей 200+% по-ярък от този на самсунга, с IPS матрица като на iPhone 4. 4" екран.

 

Подмокряш ли се? :)

 

Ако и dialer-a е какъвто трябва да бъде - направо се олигавих целия :lol:

Link to comment
Share on other sites

Галаксито му издържаше батерията повече. Освен angry birds да хабят доста процесора защото сега малкия основно с тях си играе а преди с едни балончета които имаха доста по-малко анимация, но преди нямах спомени да е свършвала батерията по 2 пъти на ден а сега редовно ми го носи с изхабена батерия.

Малка извадка от http://mobile-review.com/articles/2010/al-2010-en.shtml :

 

If earlier when asked which model to buy if the price is not a factor I could come up with a list full of smartphones and communicators together with high quality and expensive Nokia phones for calls now I can advise only three models: Samsung Galaxy S, HTC Desire with two spare batteries and Apple iPhone 4 as a high quality phone for calls.

Само, че според мен човека е пропуснал да напише, че става дума за Desire HD. Та явно проблемът с батерията си е нормален и не е от игрите.

Link to comment
Share on other sites

Човека гледам също като мен не му харесва лъскавата пластмаса, сензорните бутони, и явно номерата с батерията на HTC-то :) Хареса ми за 2те резервни батерии лафа. Аз си имам зарядно в колата вместо батерии но е факт че половината време телефона го държа закачен някъде. От друга страна друг телефон не съм го бъзикал толкова колкото този (и самсунга де) така че донякъде е оправдано. Явно AMOLED екрана наистина хаби доста по-малко ток.

Link to comment
Share on other sites

Абе за какво ли ще ти е телефон с двуядрен процесор :confused Да много е як признавам :) ,но никога няма да можеш да му използваш потенциала докрай.Пък и 8gb вътрешна карта си е доста голям плюс.Макар че при 2.2 на андроид си слагащ програмите където искаш :)

Link to comment
Share on other sites

Абе за какво ли ще ти е телефон с двуядрен процесор :confused Да много е як признавам :) ,но никога няма да можеш да му използваш потенциала докрай.Пък и 8gb вътрешна карта си е доста голям плюс.Макар че при 2.2 на андроид си слагащ програмите където искаш :)

 

Айде сега глупости. То и 640кб щяха да са достатъчни на всеки...

Link to comment
Share on other sites

Абе за какво ли ще ти е телефон с двуядрен процесор :confused Да много е як признавам :) ,но никога няма да можеш да му използваш потенциала докрай.Пък и 8gb вътрешна карта си е доста голям плюс.Макар че при 2.2 на андроид си слагащ програмите където искаш :)

 

Двуядрения процесор е демонстриран с браузване. Има клипче в YouTube точно с демонстрация на този.

 

А вътрешната памет е по-бърза от картата.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега глупости. То и 640кб щяха да са достатъчни на всеки...

Не съм казал че трябва да е малко.Аз сега даже виждам зор с 256.Ама не ми се занимава да го руутвам.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал че трябва да е малко.Аз сега даже виждам зор с 256.Ама не ми се занимава да го руутвам.

 

Всъщност каза велика глупост точно в този стил. И гледам си ме разбрал буквално даже не си стоплил това за 640-то КБ какво имам предвид

Link to comment
Share on other sites

HTC явно са си взели бележка от негодуванието на Дедо относно изпълнението на камерата при Desire HD и резултата вече е повече от добър в изтеклите кадри на вероятната версия на Thunderbolt. Лошото е, че машината ще е истински 4G, което засега означава май само в мрежата на Verizon. Спекулациите за възможните параметри са следните:

 

    [*]Qualcomm MSM8960 dual-core processor clocked at 1.2 GHz

    [*]Quad band UMTS, LTE, HSDPA & HSUPA

    [*]4.3-inch touchscreen display

    [*]5-megapixel front facing camera

    [*]8-megapixel rear camera with auto focus

    [*]Support for 128 GB of storage

    [*]Android 2.3 OS

Link to comment
Share on other sites

Понеже не съм хващал още такова животно в ръцете си,а ми трябват настройки за Вивател интернет - някой да има идея какво къде се прави.

На моя Win 5.0 има едно .cab file - ръг енд тръг но тук ми е мъгла все още :rolleyes:

Ако има значение модела - HTC Desire - макар че в един друг форум мернах че за тази система всичко е еднакво :music

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да ги засече само настройките. Ако не ги засече, трябва да ги запишеш от сайта на Вивател.

 

После:

 

бутон Menu > Settings > Wireless & Networks > Mobile Networks > Access Point Names

бутон Menu > NEW APN

Въвеждаш настройките, които си преписал и после бутон Menu > Save.

 

Излизаш обратно в Wireless & Networks менюто и слагаш отметка на Mobile Internet.

 

Готов си. Трябва да ти се върже в мрежата.

 

И не забравяй да го пуснеш на 3G, защото иначе ще си даваш заето и ще си браузваш със скоростта на "светлината".

Link to comment
Share on other sites

И не забравяй да го пуснеш на 3G, защото иначе ще си даваш заето и ще си браузваш със скоростта на "светлината".

 

Но пък даде ли отметката на 3G почва да губи сигнала чат-пат докато говори... пълен кеф няма :(

 

Т.е. ако се движи с кола де. Ако си в къщи или в офис не е проблем толкова но клетките с 3G са нещо по-капризни според моите впечатления

Link to comment
Share on other sites

Но пък даде ли отметката на 3G почва да губи сигнала чат-пат докато говори... пълен кеф няма :(

 

Т.е. ако се движи с кола де. Ако си в къщи или в офис не е проблем толкова но клетките с 3G са нещо по-капризни според моите впечатления

 

Затова има AUTO. Не знам какъв му е алгоритъма, но много добре се справя.

Link to comment
Share on other sites

Я верно HTC-то ми е на ауто... На самсунга в един момент се изнервих и изключих 3G-то. Явно в това отношение софтуера на HTC се справя отново по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Не, заклевам се, т'ва HTC G1 не е smartphone. Т'ва е tardphone...

 

След безброй опити да кача по-нов* Cyanogen, първо успях де, като изключим, че всеки един service crash-ва, работеше добре. После опит за root-ване, се стигна до следния прекрасен сценарий - телефона остава с прекрасното впечатление, че съм му първия собственик и ми предлага да мина през един чудесен wizard, в който да си въведа google account, без да разполагам с екстри като wifi и съответно - хубавеца не може да се върже. Аре честито, ше си търся старата нокия...

Link to comment
Share on other sites

Не, заклевам се, т'ва HTC G1 не е smartphone. Т'ва е tardphone...

 

След безброй опити да кача по-нов* Cyanogen, първо успях де, като изключим, че всеки един service crash-ва, работеше добре. После опит за root-ване, се стигна до следния прекрасен сценарий - телефона остава с прекрасното впечатление, че съм му първия собственик и ми предлага да мина през един чудесен wizard, в който да си въведа google account, без да разполагам с екстри като wifi и съответно - хубавеца не може да се върже. Аре честито, ше си търся старата нокия...

 

Ти си Tard :D

 

Активационния уизард си е по подразбиране навсякъде и при всеки РОМ. Би трябвало да има опция да се скипне активацията. Май се появяваше като се опита да се свърже и не успее. Тогава вади Wi-Fi уизарда. Виждал съм го по няколко начина, но все съм успявал да заредя.

 

G1-то си е класика и има сигурно най-много РОМ-ове за него отколкото за всеки друг телефон с Андроид. Добре си се ориентирал към Cyanogen. По-добро за G1 май няма да можеш да сложиш.

 

Не се ядосвай, ще те оправим. Виж първо дали си сложил SPL и Radio дето си подхождат едно за друго. По принцип се тухлясва ако не съвпадат, но знам ли.. може да си уцелил нещо.

После виж дали РОМ-а е за твоята версия на G1. И след това сложи чист Cyanogen от тяхната им страница, а не някви модификации.

Крашване на сървисите говори за неправилна инсталация или някакво разминаване на някой етап.

Link to comment
Share on other sites

Я верно HTC-то ми е на ауто... На самсунга в един момент се изнервих и изключих 3G-то. Явно в това отношение софтуера на HTC се справя отново по-добре.

и самсунга има dual mode. Като цяло наистина 3G-то ми се струва по-капризно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...