Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Тефлоновото покритие прави по-неусетно движението на пръста върху екрана.

 

Аз мислех че тефлоновото покритие е на задницата и се чудех дали няма да е гадно защото така ще ти се хлъзга телефона и ще го изпускаш :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Ами почти стоков Андроид, добър дисплей, добър процесор, достатъчно РАМ, A-GPS...

 

Ако нямаш възможност да вземеш HTC Legend - LG-то е добър избор май.

 

Виж за изработката обаче не мога да кажа нищо, защото не съм го виждал.

 

Едит: така като гледам, до 500лв можеш да намериш Legend втора ръка. Ако не ти пречи.

Link to comment
Share on other sites

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/lg-optimus-one-906650/review

 

 

Аз само заради dialer-a не бих го взел но ти си прецени сам все пак.

 

 

ПС: Гугъл мапс се изложиха днес. Трябваше да намеря един адрес при това номер на бул.България... който се оказа почти до панаира... а тъпаците ме засилиха до моста на ВИХВП (показваше го където е бензиностанцията на ОМВ там). Успокоителното е че motonav изобщо не беше и чувала за номера там та и тя се оказа безполезна в нашенски условия. 1 път ще ми притрябва навигация в Пловдив и пак ще се изложат всичките...

Link to comment
Share on other sites

LG Optimus One е със сравнително добър хардуер. Аз бих ти предпоръчал ако имаш възможност да си поръчаш на някой познат от Англия "Orange San Francisco", което е ребрандирано ZTE Blade.

sfmainshot.png

Струва 100 паунда (220лв) с предплатена карта, без никакви договори. Кодовете за отключване на телефона за други мрежи освен Orange има за по 5 паунда навсякъде в интернет и eBay. Хардуерът му е много близък до този на HTC Legend, дори в някои отношения по-добър - MSM7227 chipset, 512MB RAM и има чудесен 3.5" AMOLED capacitive дисплей. Чел съм няколко ревюта за телефона включително и това на Paul O'Brien от MoDaCo. Телефона идва с почти stock Android 2.1, с много малко bloatware. Root-ва се лесно. Перфектен Android телефон за 200 лв. Не си заслужава да даваш 500-600 лв за морално остарели телефони. По-добре събери пари и инвестирай (или лизинг) в нещо като HTC Desire HD или в краен случай HTC Desire. Иначе ще си останеш на Froyo или в най-добрия случай на някой custom Gingerbread ROM. :)

Link to comment
Share on other sites

Кфо му е морално остарялото на Optimus One?Излезнал е преди 3 месеца.А DesireHD и Desire са ми прекалено скъпи-за мен няма смисъл да давам толкова пари за телефон :) А Сан Франциско няма на кой да го поръчам от Англия за жалост.

Link to comment
Share on other sites

Кфо му е морално остарялото на Optimus One?Излезнал е преди 3 месеца.А DesireHD и Desire са ми прекалено скъпи-за мен няма смисъл да давам толкова пари за телефон :) А Сан Франциско няма на кой да го поръчам от Англия за жалост.

 

Не знам дали си запознат, но има услуга на Еконт - купуват ти определена стока от Англия и ти я доставят (http://onlineshoppinguk.econt.com/). Дори има вариант да я платят те ако нямаш кредитна карта и след това да я платиш в офиса им. Таксата за услугата не е никак висока. Иначе телефон с процесор ARM v6 определено е морално остарял ;)

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали си запознат, но има услуга на Еконт - купуват ти определена стока от Англия и ти я доставят (http://onlineshoppinguk.econt.com/). Дори има вариант да я платят те ако нямаш кредитна карта и след това да я платиш в офиса им. Таксата за услугата не е никак висока. Иначе телефон с процесор ARM v6 определено е морално остарял ;)

Е добре от стоте телфона в България където предоволно ми покриват нуждите аз ще си поръчам от майна си райна дето даже не знам дали ще тръгне-айде няма нужда.Предлагам да спрем със спама аз така или иначе си харесах вече и благодарих на момчетата,които се отзоваха и на теб в това число-всяко мнение е ценно

Link to comment
Share on other sites

Софтуера при повечето версии е еднакъв, затова не е нужно да казваш версията.

 

Преди ползвах ASTRO, но много започна да се дъни.

Сега ползвам ES Explorer.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Какво ползвате на телефона за кирилица? Самсунга си имаше вградена (въпреки че аз свалих една от маркета - на "sashomasho").

 

Някой да знае да не би случайно HTC-тата да имат кирилица, но да не съм гледал на правилното място?

 

ПС: Видях че има и някаква "SlideIt" на "DasurLtd" с фонетика. Това да го е ползвал някой?

Link to comment
Share on other sites

Аз си свалих някаква от маркета и си ги смянах при нужда. Има някои клавиатури, които си имат фонетична подредба. Ако си ползвал само клавиатурата на САМСУНГ-а до сега и не си видял, има много, много различни клавиатури, които можеш да сложиш да заместят стандартната ти. Някои имат и скинове. Други са с различни начини на писане.

 

Имаше една, на които клавишите са триъгълни, за да не натискаш съседните.

Имаше една, която преценяваше какво ще напишеш и уголемяваше клавишите съдържащи най-вероятната ти следваща буква.

Имаше една, която беше разделена на 3 секции и във всяка има определен брой букви. Натискаш по секциите и правиш по-малко грешки отколкото по цялата клавиатура.

 

Всякакви различни приумици. Трябва да гледаш обаче. Предлагам ти да гледаш в Интернет преди това. Да пробваш всичките като ги инсталираш не е работа.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах тази на sashomasho и на dasur - втората има SlideIt (или по самсунгскому swipe) технология където можеш да пишеш без да си вдигаш пръста. Ще я пробвам няколко дни и ще споделя. Тази на sashomasho не беше лоша но бяха доста близо едно до друго копчетата и понякога натисках съседните копчета.

 

 

ПС: Няма ли игричка подобна на Krazy Kart Racing или Asphalt където се кара някаква кола като се завива с накланяне на телефона? :)

Link to comment
Share on other sites

Я потърси бул. България 136 примерно или Дунав 140 да видим ще ги намери ли че iGo-то нещо е скаран с номерата на улиците в пловдив (поне тези 2та адреса не ги знае а според гугул са на коренно различно място - поне първия)

 

За фонетиката - и 2те за които писах на предната страница стават.

 

 

PS: Мамицата им нещастна това да не мога да си платя за приложение от маркета без да руутвам телефона е ултра тъпо!!!

Link to comment
Share on other sites

игричка подобна на Krazy Kart Racing или Asphalt където се кара някаква кола като се завива с накланяне на телефона? :)

 

Asphalt я има. Също и Need for speed shift. Можеш да прегледаш и игрите за Android на Gameloft.

 

PS: Мамицата им нещастна това да не мога да си платя за приложение от маркета без да руутвам телефона е ултра тъпо!!!

 

Просто България не е в списъка с поддържаните страни. Ако искаш да пазаруваш - трябва да мамиш. Руутни го де. Има руут за Desire HD мисля.

Link to comment
Share on other sites

В момента въртя в ръцете един HTC Legend, който ми дадоха докато моята тухла я разнасят за ремонт и не мога да разбера какво толкова му харесвате на този Sense. Пълна шитня е.

Link to comment
Share on other sites

В момента въртя в ръцете един HTC Legend, който ми дадоха докато моята тухла я разнасят за ремонт и не мога да разбера какво толкова му харесвате на този Sense. Пълна шитня е.

 

Legend е с доста по-стар Sense смятам. На теб пък какво не ти харесва?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...