Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Екрана на Самсунг-а е по-икономичен откъм батерия. Иначе на 100%, световете на Desire HD-то са ярки, но много хабят батерия. Моя го държа на 40%.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

че нали амолед дисплея точно с това се отличава, че има супер ярки цветове. Няма как LCD-to на HTC да има по-ярки цветове. Сравни черното при LCD и AMOLED и при LCD-то черното отива към сиво, при супер амолед си е абсолютно черно

Link to comment
Share on other sites

It also appears they will be the first to announce a high-resolution IPS LCD display that offers double the brightness of Samsung’s Super AMOLED display

 

Samsung ако си изгубят и титлата за най-добър дисплей, не знам какво ще правят.

Link to comment
Share on other sites

Някой ако се е зарибил по angry birds (seasons) може ли да каже как се минават 4ти, 9ти, 10ти и 17ти? :)

В Youtube има филмчета и обяснения как се минава всяко едно ниво ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, има ли начин да се свали имидж на OS-a от телефон с Android 2.1

 

Инсталира се Recovery. През Recovery-то има Nandroid Backup. Той прави цялостен имидж на системния партишън на телефона.

 

За да ти кажа как да инсталираш Recovery, трябва да кажеш какъв ти е телефона.

Link to comment
Share on other sites

Инсталира се Recovery. През Recovery-то има Nandroid Backup. Той прави цялостен имидж на системния партишън на телефона.

 

За да ти кажа как да инсталираш Recovery, трябва да кажеш какъв ти е телефона.

Налага се да уточня въпроса. Става въпрос за Privileg SM3 - dual boot Android 2.1 и WM 6.5. Телефона не е мой а на колегата @Runner. Аз ще му предам за да се включи в дискусията.

Аз съм с SM1 и той е със същия, но си качи новия firmware/ROM и вече е с двете ОС. Иначе двата модела са абсолютно еднакви като "желязо".

Моя въпрос е може ли да се направи имидж/ROM от неговия дивайс, който да кача на моя за да имам и Андроид.

Link to comment
Share on other sites

Ами то аз няма какво да добавя. TuiTo е разяснил ситуацията. Ако трябва някаква допълнителна информация, само кажете.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не мога да ви помогна. Не съм наясно с толкова ъндърграунд дистрибуции на Android.

 

Но дори и да беше с нормални Android телефони, не знам дали имидж може да се прехвърля от един, директно на друг.

Link to comment
Share on other sites

Не се изразих правилно. Има ли Андроид, който да мога да го инсталирам на телефон с 2 карти, но да може да работи и на двете. Изобщо възможно ли е такова инсталиране на ОС или смарфоните не са точно като ПЦ-тата?

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не мога да ви помогна. Не съм наясно с толкова ъндърграунд дистрибуции на Android.

 

Но дори и да беше с нормални Android телефони, не знам дали имидж може да се прехвърля от един, директно на друг.

Опаaa ........ "Богопомазани" и "Низвергнати" дистрибуции ......

Колега, достатъчно е че казваш, че не можеш да помогнеш. Няма нужда от повече. Нали всички виждаме какво става сега - същото което правеше омразния "M$" преди 10-15 г. сега се прави от Google - да са живи и здрави - масово зарибяване на новото PC - SmartPhone с инсталирана ОС.

Няма лошо - една по-нова ОС трябва да замени по-старата. Само че да не навлизаме в спорове кой е по-реномиран. Не съм фен на Privileg/Компютър 2000/ но всички даже не-ъндърграунд произхождат от Китай-Кореа-Тайван.

 

И моето инфо е такова - скоро след НГ /след няколко дни :)/ ще има Андроид работещ с 2 СИМ-а. Patience Jedi :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Опаaa ........ "Богопомазани" и "Низвергнати" дистрибуции ......

Колега, достатъчно е че казваш, че не можеш да помогнеш. Няма нужда от повече. Нали всички виждаме какво става сега - същото което правеше омразния "M{:content:}quot; преди 10-15 г. сега се прави от Google - да са живи и здрави - масово зарибяване на новото PC - SmartPhone с инсталирана ОС.

Няма лошо - една по-нова ОС трябва да замени по-старата. Само че да не навлизаме в спорове кой е по-реномиран. Не съм фен на Privileg/Компютър 2000/ но всички даже не-ъндърграунд произхождат от Китай-Кореа-Тайван.

 

 

И моето инфо е такова - скоро след НГ /след няколко дни :)/ ще има Андроид работещ с 2 СИМ-а. Patience Jedi :laughing:

 

?

 

Какво ти стана не разбрах?! Това даже не са думите, които аз използвах. Всички произхождали от Китай-Кореа-Тайван - ОК! Все едно това има огромно значение. За контрол на качеството, май не си чувал.

 

Това, че излиза Гигабайт телефон с 2 СИМ карти, не означава, че на следващия ден ще можеш да го сложиш на Privileg-а. Тя една и съща версия на Android едва, едва се прехвърля на два телефона с почти сходен софтуер (само с различни Mpix на камерата), а какво остава за такъв вид прехвърляне. Между телефони, които може 1 нещо да не им е еднакво по характеристики. Ами ако е супер заключен софтуера на Гигабайта? Както е този на SE Xperia X10 примерно.

Link to comment
Share on other sites

Te един смотан dialer не могат да докарат на тези телефони вие искате дистрибуции да инсталирате от "image" :)

 

Не че няма логика да става точно така но доколкото виждам си има доста "подробности" щом софтуера на HTC е толкова различен от този на Samsung, LG или стандартния Google Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Te един смотан dialer не могат да докарат на тези телефони вие искате дистрибуции да инсталирате от "image" :)

 

Не че няма логика да става точно така но доколкото виждам си има доста "подробности" щом софтуера на HTC е толкова различен от този на Samsung, LG или стандартния Google Nexus.

 

Не е само това.

 

Има сумати проблеми при прехвърлянето на ROM-ове.

 

Пример. HTC Magic има две устройства. 32А и 32B. Разликата е, че това, което се продава заключено към повечето оператори е 32B и е с 192МБ РАМ, а другото е с 288 и се продава отключено от HTC. Сумати промени и писане и т.н. отнема прехвърлянето на официален ъпдейт за 32B, за да работи и на 32A.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво ми е станало - просто попитах тук, защото се надявах да има по-знаещи от мен дали може или не може. Нищо не съм искал или твърдял. Обаче получих /за дивайса де/ квалификации като "ъндърграунд" за оригиналния ми китаец, който най-вероятно е със страна на произход същата както вашите маркови телефони.

А някъде да съм казал, че ROM-a на Gigabyte ще може да се качи директно на SM1? До този момент няма Андроид апарат, който да работи с 2 СИМ-а освен накакъв DSTL1, който никой никъде не е виждал до сега. Така, че след като бъде генерално решен този въпрос в самата ОС съм убеден, че бързо ще бъде приложен на много места.

Както и да е. Peace people!

 

За да завърша въпроса - получих отговор на моя въпрос и ще го споделя с вас - работата на Privileg SM3 с две ОС е чрез софтуерна емулация на Андроида под WM. Мен това не ме устройва, защото освен, че не може да работи с 2-та СИМ-а тази бъгъвина /емулацията, не ОС-а/ яде огромна част от паметта и обърква и други функции на основната ОС.

 

Весела Коледа и НГ на всички :)

Link to comment
Share on other sites

ъндърграунд дистрибуции на Android.

 

 

Не знам какво ми е станало - просто попитах тук, защото се надявах да има по-знаещи от мен дали може или не може. Нищо не съм искал или твърдял. Обаче получих /за дивайса де/ квалификации като "ъндърграунд" за оригиналния ми китаец, който най-вероятно е със страна на произход същата както вашите маркови телефони.

 

Чукча читател. Чел, чел, ама разбрал каквото си харесал.

 

Под "ъндърграунд" дистрибуция, имах на предвид, качването на Android OS върху устройство, което оригинално не е с Android OS. Примерно на Sony Ericsson Vivaz (не казвам, че може. давам пример.).

 

Весела Коледа и от мен.

Link to comment
Share on other sites

Обаче получих /за дивайса де/ квалификации като "ъндърграунд" за оригиналния ми китаец, който най-вероятно е със страна на произход същата както вашите маркови телефони.

пропускаш факта, че китайска марка правена в Китай и айфон правен в Китай имат разлика от тук до небето. Най-малкото частите са различни и качествения контрол е различен.

Link to comment
Share on other sites

брее че оригинални ....... то не е чукча-мукча или сме чааак на небето трябваше ли като чукча-сънародници да сложа навсякъде кавички за да се разберем ако се върнете към оригиналния ми въпрос ще видите колко са безсмислени писанията след това

аз сега като по-****** ще изляза от този спор щото е напълно безсмислен и е Коледа все пак

Link to comment
Share on other sites

Някой с HTC може ли да ме светне как се изключва това досадното "Friend Matches" или нещо подобно - постоянно отгоре излиза че било намерило нам си колко си човека и все някакви шантави имена, които имам "request" и "ignore" и постоянно трябва да натискам ignore all. Как да му обясня да престане?

 

Временно избрах да спре да sync-ва HTC Sense-a не знам от него ли е...

Link to comment
Share on other sites

Автоматично HTC Sense-а ти търси линкове с приятелите във фейсбук, туитър, e-mail контактите и други записи в указателя ти, които принадлежат на един и същи човек.

Link to comment
Share on other sites

Автоматично HTC Sense-а ти търси линкове с приятелите във фейсбук, туитър, e-mail контактите и други записи в указателя ти, които принадлежат на един и същи човек.

 

A тъпаците не се ли сещат да пропускат junk mail-а? :)

 

Защото имената които ми намира са изключително оттам..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...