Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Моя на миксед е чук за G-тата.Само на мен на N ме връзва на 75Мб от време на време и незнам на какво се дължи :angry1

А сега въпроса по темата - КАК се свалят снимки от Desire на компа.

Няма диск със софт както на Вин мобиле и пак се налага да гадая а не ми се занимава :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Моя днес ми извъртя доста гаден номер. Тръгнах да пиша на един приятел СМС, то нещо даде че процеса щял да го затвори, оттам насетне няма рестартиране няма нищо - смс-ите ми са празни, не мога да пиша нов и въобще като гледам блокира нацяло. Сега се чудя как да го оправя.

 

Пробвах да сложа Handcent SMS и още една подобна - същата работа. Като тръгна да пращам СМС блокира. А имах тонове СМСи но сега списъка е празен. Идея как да го оправя баре да мога да пращам? (Без да ресетвам телефона тотално)

Link to comment
Share on other sites

копирах apk файл в картата, свалих програма за инсталиране на андроид приложения, но като влезна вътре ми изписва please mount your SD card ... а тя картата е вътре

 

оправих се. явно когато телефона е закачен чрез usb кабел за компютъра, sd картата става някак си неактивна, въпреки че се вижда съдържанието й и може да се слагат файлове на нея.

Link to comment
Share on other sites

Няма диск със софт както на Вин мобиле и пак се налага да гадая а не ми се занимава :wub:

 

Има диск със софт, но той е за съвсем различно нещо.

 

Имам чувството, че изобщо не си пробвал да сваляш снимки от телефона, а направо си решил да питаш.

 

Включваш го в компютъра, ако си бил достатъчно разумен да разкараш Windows XP ще ти го разпознае и ще ти го зареди като устройство. От телефона, избираш, че искаш да се вържеш в режим Hard Drive. От там, на компютъра излиза диалога за закачено устройство. Отваряш, намираш папката със снимките и сваляш.

 

копирах apk файл в картата, свалих програма за инсталиране на андроид приложения, но като влезна вътре ми изписва please mount your SD card ... а тя картата е вътре

 

оправих се. явно когато телефона е закачен чрез usb кабел за компютъра, sd картата става някак си неактивна, въпреки че се вижда съдържанието й и може да се слагат файлове на нея.

 

Става някакси неактивна, защото си я сложил да се връзва в режим Hard Drive. Тогава телефона остава без SD карта. Дори мелодиите ти ги няма.

 

@djadomraz - пробва ли да го рестартираш само? По принцип се прави бекъп на тия неща :D Да не говорим, че новия Сенс има такава функция вградена в телефона. От един ресет няма да загубиш абсолютно нищо след като възстановиш бекъпа. Дори Calllog-а пази.

Link to comment
Share on other sites

Има диск със софт, но той е за съвсем различно нещо.

 

Имам чувството, че изобщо не си пробвал да сваляш снимки от телефона, а направо си решил да питаш.

 

Включваш го в компютъра, ако си бил достатъчно разумен да разкараш Windows XP ще ти го разпознае и ще ти го зареди като устройство. От телефона, избираш, че искаш да се вържеш в режим Hard Drive. От там, на компютъра излиза диалога за закачено устройство. Отваряш, намираш папката със снимките и сваляш.

Почти позна.

Телефона е на един познат на познат,бях му правил разни настройки за нета.И сега започват допълнителните въпроси.

И за да не си губим времето взаймно - питам.

Накрая ще си купя някъкъв WildFire и ще знам всичко.

Сега просто трябва да предполагам или да питам други :wub:

Link to comment
Share on other sites

справих се с рутера. сега вече телефона го открива.

имам друг въпрос - освен официалния маркет, има ли някой по-така? в смисъл нещо "руско", изцяло безплатно :)

Link to comment
Share on other sites

Абе с в думи - ръгаш кабела и после той просто работи.

Предположих че е ръг енд тръг - на жената нокията е така и се учудих като ми казаха че не става.

Помислих си че тоя андройд ще излезе много умен :laughing: :laughing:

 

ААА и междо другото - някъкви отзиви за Хиро на ХТЦ.

Има оферта от Англия и да видим дали ще сменям ОС-а :pirate

Link to comment
Share on other sites

Предположих че е ръг енд тръг - на жената нокията е така и се учудих като ми казаха че не става.

Помислих си че тоя андройд ще излезе много умен :laughing: :laughing:

 

ААА и междо другото - някъкви отзиви за Хиро на ХТЦ.

Има оферта от Англия и да видим дали ще сменям ОС-а :pirate

 

 

Не е точно ръг енд тръг, защото трябва от телефона да се избере да осъществи връзката като преносимо устройство, а не другояче. В момента в който се мушне кабела излиза диалога в който пита как да се разпознае. Освен ако не е изключен тоя диалог или от настройките не му е зададен определен начин по който да се свързва всеки път без да пита.

 

Hero е хубав, но това е първо поколение телефон и е доста стар вече. Няма и операционната му система да се ъпдейтва, освен ако не ти се занимава с него, да му слагаш хакнати софтуери, което си е рисковано малко или много.

 

Освен ако няма да ти излезе по-малко от 300лв, не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

То и при нокията има едно поп ъп меню като вкараш кабела,но работи дори и под ХР без допълнителен софт което е още по интересното :rolleyes:

А за Хиро - ясно.

Няма да е около 300та но вече нямам нерви за хакнати неща.

Искам да си ползвам щайгата и да не мисля в кой момент ще роди отново :blink:

Link to comment
Share on other sites

То и при нокията има едно поп ъп меню като вкараш кабела,но работи дори и под ХР без допълнителен софт което е още по интересното :rolleyes:

А за Хиро - ясно.

Няма да е около 300та но вече нямам нерви за хакнати неща.

Искам да си ползвам щайгата и да не мисля в кой момент ще роди отново :blink:

 

Ами тя ще си работи без проблем, но просто е стара версия софтуера. Пък и ти един път като заредиш хакнат, забравяш.

Link to comment
Share on other sites

на market.android.com има google earth, но като потърся в търсачката на market от телефона, не я намирам :unsure:

Иска по-висока версия на Андроид от тази на телефона ти? Примерно... (google earth излиза на една от челните позиции в маркета).

Link to comment
Share on other sites

Влез си в акаунта с който ползваш телефона през браузъра и просто натисни Install бутона в ляво на страницата, която си показал. Ще ти се инсталира на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Иска по-висока версия на Андроид от тази на телефона ти? Примерно... (google earth излиза на една от челните позиции в маркета).

update-нал съм го до 2.1

 

Влез си в акаунта с който ползваш телефона през браузъра и просто натисни Install бутона в ляво на страницата, която си показал. Ще ти се инсталира на телефона.

точно това направих - логнах се с gmail акаунт, натиснах install ... и до там. не се инсталира.

Link to comment
Share on other sites

update-нал съм го до 2.1

 

 

точно това направих - логнах се с gmail акаунт, натиснах install ... и до там. не се инсталира.

 

Значи устройството с което е регистриран акаунта не се поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Няма да можеш да я ползваш защото Х8 и Х10 мини нямат multi-touch.

 

Не е само това. Моя е на 2.1 и има мулти-тъч и пак не мога да я инсталирам.

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах HTC Desire в Хендито в Мол-а... екрана е AMOLED на този който гледах (или поне кривеше значително по-малко когато го въртях), по-малък и удобен за хващане е, с хардуерни бутони е... само дето МТел не го прадлагаха като реших да сменям галаксито...

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах HTC Desire в Хендито в Мол-а... екрана е AMOLED на този който гледах (или поне кривеше значително по-малко когато го въртях), по-малък и удобен за хващане е, с хардуерни бутони е... само дето МТел не го прадлагаха като реших да сменям галаксито...

 

Как ще не са? Винаги са го предлагали. Дори в момента го предлагат за 460лв в брой.

 

S-LCD екрана на Desire е по-хубав от Amoled-а. Можеш да видиш сравнения в интернет. S-LCD има по-реални цветове, по остър текст и по-малко размазване.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми е че Desire е с по-хубав екран от Desire HD. A Mtel може и да го предлагат някъде и някакси но не и на корпоративните клиенти както можех да го взема а нова карта нямам никаква идея да взимам. Без договор обаче е 800+ кинта. Ай нЕма нужда...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...