Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

3 гигахерцови не знам, ама 4-ядрени до края на годината знам. :lol:

 

4-ядрен процесор подсилва смартфоните

 

А аз ще изчакам докато мога да си пусна примерно последния Crysis на фул макс настройки в 1920х1080 на геймфона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Би трябвало да ги засече само настройките. Ако не ги засече, трябва да ги запишеш от сайта на Вивател.

Мерси много.

Уж пробвахме но явно нещо сме пропуснали. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Rooting. Чудесно, само дето аз съм от късметлиите извън мрежата на T-debile. О, чудесно, гайд за offline. Всичко би било супер, само да ми откриваше телефона. adb devices = кор. Разбира се, няма възможност да се опитам да се свържа по друг начин, освен чрез интернета на T-mobile. Единствената опция, която ми излиза след като се увери, че няма връзка с google е "emergency call". Android SDK не открива телефона ми, както може да се очаква. Независимо колко го рефрешвам. Не знам, имам чувството, че никой Linux не ме е измъчвал толкова, колкото тая недомислица на съвременната техника.

 

Яко, а? Thank you, Android, for making all this possible!

 

Не мога да повярвам през какво трябва да мине човек за да може да слуша музика и да може да говори по телефона си... Щото заради този проблем тръгнах да се занимавам с тия тъпотии. Щото слушам ли музика - при позвъняване телефона онемяваше и оглушаваше. Тоест дори и да дигна - нито чувам, нито ме чуват. Да, благодаря, супер телефон. Много ми е трудно да не го раздробя на елементарни чаркове тоя боклук. Пък вие ми обяснявайте колко е велик андроид.

-----

Ред: Чудесно, с малко бой се разбрахме adb-то да разпознава устройството. Само дето писаната в гайда команда нещо не се разбира с теуефончиту :(

-----

РеРед: OMFG & WTF?! Де*а тъпия гайд - командата е написана с правописна грешка. Пет пъти я пиша - петте - член. Накрая пробвах от друг гайд и... ВОАЛА... Имам Android 1.0

Link to comment
Share on other sites

Rooting. Чудесно, само дето аз съм от късметлиите извън мрежата на T-debile. О, чудесно, гайд за offline. Всичко би било супер, само да ми откриваше телефона. adb devices = кор. Разбира се, няма възможност да се опитам да се свържа по друг начин, освен чрез интернета на T-mobile. Единствената опция, която ми излиза след като се увери, че няма връзка с google е "emergency call". Android SDK не открива телефона ми, както може да се очаква. Независимо колко го рефрешвам. Не знам, имам чувството, че никой Linux не ме е измъчвал толкова, колкото тая недомислица на съвременната техника.

 

Яко, а? Thank you, Android, for making all this possible!

 

Не мога да повярвам през какво трябва да мине човек за да може да слуша музика и да може да говори по телефона си... Щото заради този проблем тръгнах да се занимавам с тия тъпотии. Щото слушам ли музика - при позвъняване телефона онемяваше и оглушаваше. Тоест дори и да дигна - нито чувам, нито ме чуват. Да, благодаря, супер телефон. Много ми е трудно да не го раздробя на елементарни чаркове тоя боклук. Пък вие ми обяснявайте колко е велик андроид.

-----

Ред: Чудесно, с малко бой се разбрахме adb-то да разпознава устройството. Само дето писаната в гайда команда нещо не се разбира с теуефончиту :(

-----

РеРед: OMFG & WTF?! Де*а тъпия гайд - командата е написана с правописна грешка. Пет пъти я пиша - петте - член. Накрая пробвах от друг гайд и... ВОАЛА... Имам Android 1.0

 

Проблема с ADB-то може да ти идва от драйверите. При мен беше така. Телефона се разпознава на едно място, но не може да се разпознае на моя компютър, защото драйверите не работеха правелно за Windows 7. Като ги оправих, всичко тръгна пушка.

 

Android 1.0 ?!!?! WTF?! Ще ти пратя довечера един гайд, да си сложиш друго Radio и SPL и да смениш ROM-а с Cyanogen 2.2. Тоя 1.0 е АНТИЧЕН! Официалния ъпдейт за твоя телефон стига до 1.6, което е ВЕКОВЕ след 1.0. 1.0 даже няма Bluetooth трансфер.

Link to comment
Share on other sites

Човек, ти май пропусна нещо. Cyanogen 6.1 така ми закова телефона, че буквално не можех да го ползвам. Единственото, което можех да правя е да цъкам [OK] на прозорчетата, описващи кое точно е забило сега. И след всяко едно - друго. Радостта, че имам android 1 идва от това, че РЕАЛНО имам телефон. Сега инсталирах 6.1 наново, следейки дословно guide, който е даден във wiki-то им, всичко необходимо, Amon Ra, друго радио, Danger SPL. И същия номер. Забило приложение, забило приложение, забило приложение - посрещна ме със "няма мрежа", последва "клавиатурата заби", "това заби", "онова заби"... ай сиктир вече! Дадох му рестарт и го чакам сигурно втора минута да зареди. Иначе да, красива анимация...

---------------------

Ред:

Даааа... само с анимацията ще си остана... ще трябва през safeboot да се опитвам да върна нещата отново до кота нула...

Link to comment
Share on other sites

Проблема не е в телефона или ROM-а.

 

Провери дали за твоя телефон има Cursor Sense и пробвай него. Ще ти иска друго Radio и SPL, така че внимавай.

Link to comment
Share on other sites

Въобще не знам какъв е тоя курсор сенс. Нито каква роля има, нито какво представлява. След поредния firmware reset, мисля да пробвам да кача cyan 5.0 И ако пак fail-не - оставам си на 4.х и не знам. Да ги шибам в андроидите бъгави...

Link to comment
Share on other sites

Съвсем определено. Дебилщината ми беше безкрайно полезна по няколко причини - научих се как да ресетна телефона до ниво фабричен firmware, научих се как да инсталирам custom loader, научих се как се флашват ромове и най-важното - научих, че НАИСТИНА е добра идея да wipe-неш, преди да качваш нова OS :Х

 

Ред:

Кажи ми, че не си Wipe-вал всичко през Recovery преди всяка поредна инсталация на РОМ. Моля те.
Казвам. И то без да молиш, щото си е така :D
Link to comment
Share on other sites

Първият Tegra 2 Dual Core телефон в света - LG Optimus 2X (Star). Impressive!

 

Да отбележа че камерата е почти толкова неприятно издадена колкото на HTC Desire HD. Единствения плюс е че е с квадратна форма пластмасата и ще е леееко по-стабилно сложено на бюро или маса, докато HTC-то си се клати при всяка лека вибрация (примерно писане на клавиатура).

 

И бутоните са сензорни.

 

 

Един приятел в Щатите си взе някаква Моторола и е доволен. Търсенето в телефонния указател е правилно също... някой ден трябва да разгледам и моторолите с андроид.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел в Щатите си взе някаква Моторола и е доволен. Търсенето в телефонния указател е правилно също... някой ден трябва да разгледам и моторолите с андроид.

 

В България няма да ги намериш. Направо гледай Motorola Droid X. Milestone/Droid 2 няма да ти хареса. Droid/Milestone го предлагат само и единствено Vivacom.

Link to comment
Share on other sites

Това, което наистина би си заслужавало да го има човек е таблета на Motorola XOOM, който се очаква да излезе това тримесечие и е първият с ОС Android Honeycomb, която е специално оптимизирана за таблети. За съжаление и тази невероятна машина (поне по параметри на хартия) ще си остане ограничена само за пазара в САЩ. Моторола все още не могат да преодолеят проблемите на твърде ограничения си производствен капацитет.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PNCBT8Hlims

Link to comment
Share on other sites

Прави ли ти впечатление грозния time и грозните бутони напред/назад при Honeycomb? За мен това е доста голяма крачка назад ако останат да изглеждат по този начин. Ужасни са просто, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Аз не видях подобни бутони на това видео.... или ти друго видео имаше предвид?

 

За Моторола - ако толкова се навия има кой да ми я донесе, не е там работата. Въпроса е дали това Е телефона или поредната джаджа с която след като си поиграя ще изкарам 2 педи забележки :lol:

Link to comment
Share on other sites

Прави ли ти впечатление грозния time и грозните бутони напред/назад при Honeycomb? За мен това е доста голяма крачка назад ако останат да изглеждат по този начин. Ужасни са просто, според мен.

Така е, обаче според мен това е все още доста далеч от окончателния вид на Honeycomb. Просто е някаква приблизителна графична компилация за нуждите на рекламата.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали си запознат, но има услуга на Еконт - купуват ти определена стока от Англия и ти я доставят (http://onlineshoppinguk.econt.com/). Дори има вариант да я платят те ако нямаш кредитна карта и след това да я платиш в офиса им. Таксата за услугата не е никак висока.

 

 

В кой сайт си гледал Zte Blade+San Francisco ?

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ ъхъ... те еконт ей сега ще купят нексус С от UK и ще го занесат на Godfather в Канада... Леко се обърка :lol:

 

Пък и той ако толкова гори от желание винаги може да се сдобие с произволен телефон на подходящата цена. Вероятно не му се дават толкова след като другия телефон му е примерно на една пета от цената на която може да вземе нексуса. Ти при такова положение не би ли размислил? :)

 

 

A да за честотите не бях се сетил но и те допринасят. Доскоро имаше само 3 честоти, американците нямаше как да не се проявят при честитите и на 3G-то. Хубаво че и руснаците не са изразили собствено мнение че да е пълен кефа

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ ъхъ... те еконт ей сега ще купят нексус С от UK и ще го занесат на Godfather в Канада... Леко се обърка :lol:

 

Пък и той ако толкова гори от желание винаги може да се сдобие с произволен телефон на подходящата цена. Вероятно не му се дават толкова след като другия телефон му е примерно на една пета от цената на която може да вземе нексуса. Ти при такова положение не би ли размислил? :)

Проблемът изобщо не е цената, ами смотаните честоти на 3G лентите. Европйският пакет е различен от американския, макар и в щатите да има разни изключения като T-Mobile, при нас обаче няма. За да ползвам даден телефон, трябва да има модел работещ в тукашния диапазон на 3G, иначе телефона мога да го ползвам само като PDA, което е тъпо разбира се. ;)

Link to comment
Share on other sites

да, примерно Nexus S е четирибандов и ще работи за разговори в целия свят, но 3G честотите му са 900,1700 и 2100 и ще работи в цяла Европа и само на Т-Мобил в Северна Америка. Стандартните 3G честоти за Северна Америка са 850 и 1900

Link to comment
Share on other sites

3 гигахерцови не знам, ама 4-ядрени до края на годината знам. :lol:

 

4-ядрен процесор подсилва смартфоните

 

А аз ще изчакам докато мога да си пусна примерно последния Crysis на фул макс настройки в 1920х1080 на геймфона.

Не е телефон но може и да му сложат един модул скоро :laughing:

Играят си Ънриъл хората :ph34r: http://vbox7.com/play:afe262e5

 

П.С. Понеже стана дума за гейм-фон затова :wub:

То ясно че не е андройд :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...