Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Godfather, вероятно го знаеш този но аз бих го разгледал по-подробно ако съм на твое място:

 

http://www.gsmarena.com/motorola_atrix_4g-3708.php

 

Display: TFT 540 x 960 pixels, 4.0 inches

OS: Android 2.2

CPU: 1GHz NVIDIA Tegra 2 AP20H Dual Core processor

Dimensions: 117.8 x 63.5 x 10.1 mm

 

- Biometric fingerprint reader

- Gorilla Glass display

 

До тук по параметри ми харесва.

 

Остава и като софтуер да е приличен (питах един приятел с Droid Incredible) - търсенето е както аз го искам... остава да се предлага и тук.

 

 

 

PS: Страшно удобно нещо е фенерчето на DesireHD-то :) Поне по 3 пъти на ден го ползвам. Нещо което би ми липсвало при следващия телефон с който го сменя.

Link to comment
Share on other sites

И аз си я харесах тая Моторола. Самоче никога няма да стъпи тук, най-малкото защото е 4Г. Трябва да я преработват за Европейския пазар, а това докато стане.....

 

Фенерче дядо, ще имаш на всеки телефон, който има светкавица на камерата.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, вероятно го знаеш този но аз бих го разгледал по-подробно ако съм на твое място:

Мдам, този е напомпан яко. Забравил си и още един сериозен параметър - чудовищната батерия:

* Standard battery, Lithium 1930 mAh

Изглежда интересна машина, обаче аз няма да бързам с покупките, така както направих с Галаксито. Поне трябва да изкара някой и друг месец живот в реални условия и да видим какви трески за дялане ще извади.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, този е напомпан яко. Забравил си и още един сериозен параметър - чудовищната батерия:

* Standard battery, Lithium 1930 mAh

Изглежда интересна машина, обаче аз няма да бързам с покупките, така както направих с Галаксито. Поне трябва да изкара някой и друг месец живот в реални условия и да видим какви трески за дялане ще извади.

 

Не го забелязах но верно и това трябва да се добави също към списъка по-горе.

 

Иначе аз от моята батерия съм доволен. Не за друго, ами защото малкия като ми отнесе телефона знам че след половин час ще ми го върне (там някъде изкарва с angry birds) към края на деня. Т.е. няма опасност да се олее и да си играе примерно 2 часа :) Иначе батерията на Desire HD е под всякаква критика

Link to comment
Share on other sites

От едно нещо съм страшно доволен от Андроида - лесното архивиране и възстановяване на контактите от/на SD картата. Малкия както си играл с телефона ми и изтрил телефонните номера на една камара хора. Днес ми звъни непознат номер, вдигам - Галин. Мислех че си е сменил номера но се оказа че просто е изтрит от телефонния ми указател. Отделно Locale ми показва някакви групи контакти които дори нямам идея как да намеря. Като начало си възстанових номерата поне.

Link to comment
Share on other sites

на айфона също може, само че ги качваш на компютъра. А на андроид аз контактите си ги държа в gmail

 

Не не... ако ги държиш там знаеш ли какво става след като изтриеш на 18 контакта телефонните номера? Почват да липсват и в gmail-a ти :)

 

PS: Is Your Android Phone Spying on You?

Link to comment
Share on other sites

Май върви натам че скоро ще пускаме crysis на телефоните :lol:

 

 

PS: Мойто HTC днес малкия го побара и както цъкаше неясно къде изведнъж телевизора се включи и почна да свири музика от телефона. Аз стоя и не мога да повярвам че през мрежата телефона е открил телевизора, превключил е медиа плеъра да праща данни към него (Sony 55EX*** последните 3 цифри ги забравих вече 500, 502, 503, 505 - нещо такова)... и 2те си комуникират просто прекрасно по lan/wifi и телевизора служи за плеър на телефона... ебаси

Link to comment
Share on other sites

Това няма как да е станало без допълнителен софтуер.

 

Аз си командвам VLC-то през телефона, но след сумати настройки.

Link to comment
Share on other sites

на айфона също може, само че ги качваш на компютъра.

Както и всеки друг смартфон :) То ако това не може какво ще им е смарт на смартфоните ;)

Link to comment
Share on other sites

Както и всеки друг смартфон :) То ако това не може какво ще им е смарт на смартфоните ;)

 

Да, но като с всеки друг вид синхронизация ако без да искаш го направиш и нямаш архив - гориш. Затова се кефех на архивите.

 

ПС: Я кажете програма с която да изчистя сега повторенията че имам 1 камара еднакви контакти но с леко различни имена че архива ми беше малко стар. Contact Analyzer 2 нещо не се справи (справи се с еднаквите имена, другите трябва да ги кликам 1 по 1).

Link to comment
Share on other sites

Да, но като с всеки друг вид синхронизация ако без да искаш го направиш и нямаш архив - гориш. Затова се кефех на архивите.

 

ПС: Я кажете програма с която да изчистя сега повторенията че имам 1 камара еднакви контакти но с леко различни имена че архива ми беше малко стар. Contact Analyzer 2 нещо не се справи (справи се с еднаквите имена, другите трябва да ги кликам 1 по 1).

Иронията в коментара ми за архивите беше насочена към iPhone :P

 

Sry, нямам идея за такава програма за контактите. Но ако не намериш винаги можеш да я напишеш и да я пуснеш в маркета ;) Хем и ние да намажем :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

един малко делитански въпрос - андорида има ли бг интерфейс?

мисля да взема gt540 optimus или sony ericsson x8, а те са с версия 1,6(доколктоо разбрах може да се update-не)

Link to comment
Share on other sites

Българските имат БГ интерфейс.

 

И двама се ъпдейтват до 2.1.

 

Аз ти препоръчвам X8. Резистивния екран на GT540 е ужасен.

Link to comment
Share on other sites

Българските имат БГ интерфейс.

 

 

какво значи българските имат бг интерфейс? кои са българските? :unsure:

 

п.п. ти LG-то пробвал ли си го? защото навсякъде чета, че екрана не му е толкова зле за slide-ване т.е. не е необходим натиск.

 

п.п.п. телефона ще е за жена, която никога досега не е ползвала джаджа без клавиши :)

Link to comment
Share on other sites

Българските - които се продават в България от Български оператори. С Multilanguage дистрибуции.

 

Не съм ползвал, но го пипнах във Vivacom. Екрана му е неприятен. Не е нужен много натиск, но не може изобщо да се сравнява с капацитивния.

Link to comment
Share on other sites

Екрана му е неприятен. Не е нужен много натиск, но не може изобщо да се сравнява с капацитивния.

 

Да не казвам прекалено голяма дума но резистивен дисплей просто НЕ МОЖЕ да се ползва с пръсти и това не става за телефон. Колкото пъти съм пробвал преди телефони с такъв екран съм стигал до извода че това не може да се ползва. Ти правиш нещо по екрана с пръстите телефона прави друго нещо и половината време го прави със закъснение...

 

Първия телефон който видях да работи АДЕКВАТНО беше HTC Legend. Всичко друго включително HTC HD което съм гледал при един приятел имам чуството че прави не това което съм натиснал или подръпнал а леко по-различни неща.

Link to comment
Share on other sites

Да не казвам прекалено голяма дума но резистивен дисплей просто НЕ МОЖЕ да се ползва с пръсти и това не става за телефон. Колкото пъти съм пробвал преди телефони с такъв екран съм стигал до извода че това не може да се ползва. Ти правиш нещо по екрана с пръстите телефона прави друго нещо и половината време го прави със закъснение...

 

Първия телефон който видях да работи АДЕКВАТНО беше HTC Legend. Всичко друго включително HTC HD което съм гледал при един приятел имам чуството че прави не това което съм натиснал или подръпнал а леко по-различни неща.

 

Резистивните екрани обаче могат да се ползват със стилус.

 

HTC Legend е с капацитивен екран. Или ти това искаше да кажеш?

Link to comment
Share on other sites

Българските - които се продават в България от Български оператори. С Multilanguage дистрибуции.

 

това означава ли, че ако го купя от магазин, а не от някой от мобилните оператори телефона няма да има бг меню? и ако няма, възможно ли е да му се сложи след това.

Link to comment
Share on other sites

един малко делитански въпрос - андорида има ли бг интерфейс?

мисля да взема gt540 optimus или sony ericsson x8, а те са с версия 1,6(доколктоо разбрах може да се update-не)

Познати имат и двата телефона. Всъщност тъч респонза на GT540 е учудващо добре за резистивен екран и като му се свикне няма да има проблеми, но в крайна сметка капацитивния е къде-къде по-добър. На GT540 още не съм виждал 2.1 (играх си с 1.6), но има фенски 2.2 докато за X8 няма тъй като е с локнат bootloader и едва наскоро телефона беше руутнат (декември 2010), но малко по малко може и да се появи в зависимост от интересът. Аз лично бих предпочел X8 - 2.1 работи много бързо, приятен е на вид и като скин и въобще за парите си предлага повече макар и да липсва divx/xvid декодване (GT540 има). Провери в Германос, цената с договор т.е. с месечните такси мисля излиза по-евтино от колкото да си купиш телефона без договор, а и дори не е локнат. Имаш три задни панела в комплекта - сив, син и май червен (в ревютата говорят за 5). Има и БГ език.

 

Ако 2.2 не те вълнува чак толкова - твърдо X8. Ако 2.2 те вълнува... то тогава GT540 e по-сигурния избор.

Link to comment
Share on other sites

И двата имат ъпдейт до 2.1 тъй, че предимствата ги смяташ между 2.1 и 2.2. Главните предимства от моя гледна точка са следните:

 

1. 2.2 работи по-бързо.

2. Новите версии на gmail и youtube не работят на 2.1 и 1.6. 2.2+ само. Старите си работят без проблем все пак.

3. Имаш официална функция да инсталираш приложения на SD картата. Помага много тъй като и на двата телефона паметта е ограничена за приложения. Но пък и при двата има хакове за 2.1 със същата функционалност.

4. Ако хардуера го позволява - Flash в браузъра. Но мисля, че и при двата телефона процесора не поддържа Flash.

Link to comment
Share on other sites

това означава ли, че ако го купя от магазин, а не от някой от мобилните оператори телефона няма да има бг меню? и ако няма, възможно ли е да му се сложи след това.

 

Да. Защото не знаеш магазина дали не го е взел брандиран от Vodafone UK примерно и ти го продава. По принцип мисля, че може да се сложи, но не мога да ти гарантирам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...