Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Подробен поглед върху функциите и новостите в Android Honeycomb 3.0 версията за таблети. Забележителен напредък! Усещам как ще отрежа главата на една Motorola Xoom. :punk

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=_5Kin-g0-9M

 

 

Не е алтернатива този Уиджет. Само на вид го докарва. Уиджета на HTC се премята и освен, че показва времето, при отключване на екрана пуска анимация в зависимост от това дали вали дъжд, сняг, дали е облачно, мъгливо, слънчево и т.н.

Вече с последният ъпдейт на Beautiful Widgets има нов елемент, наречен super-clock, който показва анимации на текущата прогноза на времето при отключване, рендирани върху целия хоум скрийн, които са далеч по-добри от това на HTC. Същото го прави Weather & Toggle Widget от маркета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Вече с последният ъпдейт на Beautiful Widgets има нов елемент, наречен super-clock, който показва анимации на текущата прогноза на времето при отключване, рендирани върху целия хоум скрийн, които са далеч по-добри от това на HTC. Същото го прави Weather & Toggle Widget от маркета.

 

Не можах да намеря видео дето го показва, но нали не е това?

 

New Live Wallpaper: Rewritten in OpenGL with improved weather effects, new grass, and the ability to change the background image.
Link to comment
Share on other sites

Не можах да намеря видео дето го показва, но нали не е това?

 

Не, няма нищо общо с лайв тапетите. Това си го прави самия уиджет. Трабва да намеря с нещо да ти го снимам и да го пусна, защото анимацията на дъжда е много интересна - вали по целия екран и отделно разни капки се стичат като истински по стъкло. Тук намерих кратък клип в youtube, но е само анимацията за облачно време.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=TBzYyDmO6EA

Link to comment
Share on other sites

Досадно е. Аз още не съм намерил как да го изключа на HTC-то но и не съм търсил дълго. И все пак отключвам телефона то почва да ми прави някоя анимация като първото кликане върху някоя икона не захапва ами прекъсва анимацията.

Link to comment
Share on other sites

Досадно е. Аз още не съм намерил как да го изключа на HTC-то но и не съм търсил дълго. И все пак отключвам телефона то почва да ми прави някоя анимация като първото кликане върху някоя икона не захапва ами прекъсва анимацията.

 

Като добавяш уиджета с часовника и времето към екрана, първо те пита за часовата зона, за която да показва времето, после ти вади още един екран с 1 опция, която по дефолт е избрана.

 

"Show full screen animations"

 

Махаш отметката и няма да има анимации.

Link to comment
Share on other sites

Аха.. мислех да го пробвам но не е успяло да ме подразни достатъчно. Махнах го сега но то престана дори вътре в собственото си екранче да ги прави анимациите...

 

А някой има ли информация гугъл кога ще ни позволят да си пазаруваме от маркета нормално?

Link to comment
Share on other sites

Аха.. мислех да го пробвам но не е успяло да ме подразни достатъчно. Махнах го сега но то престана дори вътре в собственото си екранче да ги прави анимациите...

 

При мен уиджета други анимации не прави. Нали за стоковия говорим?

Link to comment
Share on other sites

Като има мъгла или облаци минава през целия екран дори отдолу върху иконите на разните програми... примерно Messages.. и докато вървят облаците като цъкна да видя SMS-ите не става нищо (всъщност става - престават да минават облаците). Което ако го направя много бързо не се усешам защото за да се забележи анимацията трябва малко време понече тя тръгва от края на екрана... и един вид хем цъкам хем нищо не става и трябва да цъкна 2ри път. Ако след отключването почна да му се любувам и да го съзерцавам какъв е красив и какви години анимации прави е ок но аз обикновено цъкам доста бързо защото имам нещо предвид и на няколко пъти ме подразни защото съм сигурен че съм цъкнал а нищо не се случва.

Link to comment
Share on other sites

Махнах го - но сега престана да прави и анимацията вътре в собственото си прозорче (освен да се бъркам и там да не е правило анимация никога)... но стои прекалено статично някак. Както и да е по-добре така отколкото другото

 

 

При мен самия Уиджет не прави никаква анимация освен прехвърлянето на часовника.

 

Май си прав. Не знам защо съм останал с впечатление че мърда там нещо по принцип не само на целия екран.

Link to comment
Share on other sites

Махнах го - но сега престана да прави и анимацията вътре в собственото си прозорче (освен да се бъркам и там да не е правило анимация никога)... но стои прекалено статично някак. Както и да е по-добре така отколкото другото

 

При мен самия Уиджет не прави никаква анимация освен прехвърлянето на часовника.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко видях, че са излезнали нови ъпдейти на пълната версия на Beautiful Widgets и addon-а за анимациите. Вече при отключване на екрана анимацията на времето се задържа само за 3 сек., след което изчезва. Променили са доста и самите анимации, кадо са добавили нови елементи и са ги поукрасили.

Link to comment
Share on other sites

Проблема обаче е, че стоковия Android не е създадено за толкова малък екран и ще имаш много сериозни проблеми с ползваемостта.

Link to comment
Share on other sites

днес взех на майка ми xperia x8 и тъй като за първи път се сблъсквам с андроид, имам няколко бързи въпроса.

искам да й сложа няколко приложения, от които ще има полза(по-нататък - повече) - скайп, бг карта за gps-а, редактор/четец на excel,word и pdf документи.

също така как мога да прехвърля бележки(notes), които са на друг телефон(samsung d900) на сониериксона. :unsure:

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

искам да й сложа няколко приложения, от които ще има полза(по-нататък - повече) - скайп, бг карта за gps-а, редактор/четец на excel,word и pdf документи.

също така как мога да прехвърля бележки(notes), които са на друг телефон(samsung d900) на сониериксона. :unsure:

 

За приложенията, слагай и не се притеснявай. Не съм сигурен за въпроса в случая. :)

Бележки можеш да прехвърлиш, но зависи как ще ги експортира Самсунга. Има Notes програми, които могат да импортират бележки от txt файлове.

Link to comment
Share on other sites

днес взех на майка ми xperia x8 и тъй като за първи път се сблъсквам с андроид, имам няколко бързи въпроса.

искам да й сложа няколко приложения, от които ще има полза(по-нататък - повече) - скайп, бг карта за gps-а, редактор/четец на excel,word и pdf документи.

също така как мога да прехвърля бележки(notes), които са на друг телефон(samsung d900) на сониериксона. :unsure:

 

благодаря предварително.

За GPS софтуер ти препоръчвам iGO. Има го кракнато в mobilism, отделно трябва да си сложих допълнителни файлове на SD картата със скинове, гласове и карти. Тях можеш да ги намериш в някой от българските андроид сайтове както и в pocket bulgaria. За office можеш да ползваш DocumentsToGo като си го регнеш (mobilism помага) или quickoffice.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми го отваря.

 

http://forum.mobilism.org/

хм ... от няколко дни имам проблеми с определени сайтове. първо беше hd-torrents(в който в последствие успях да влезна, но днес пак не мога), сега е този ...

Link to comment
Share on other sites

телефона не може да разпознае безжичната домашна мрежа ... тя е N(mixed mode), а телефона поддържа G.

 

п.п. значи режима е mixed т.е. би трябвало да се конектват както устройства на N стандарта, така и такива на G.

иначе телефона хваща разни мрежи, които доста далеч от него ... но моята - тц.

Link to comment
Share on other sites

телефона не може да разпознае безжичната домашна мрежа ... тя е N(mixed mode), а телефона поддържа G.

 

Е смени режима на рутера де.

Link to comment
Share on other sites

Е смени режима на рутера де.

нама как да го сменя. тоя рутер е с много крив firmware и държи само един режим - mixed(по подразбиране се води Auto). знам че работи и с N устройства, и с G, но телефона(който е G) не го открива :unsure:

 

п.п. я по-добре ми изтрийте постовете тук, щото това не се отнася много за андроид. ще пиша в темата за смартфони :)

Link to comment
Share on other sites

нама как да го сменя. тоя рутер е с много крив firmware и държи само един режим - mixed(по подразбиране се води Auto). знам че работи и с N устройства, и с G, но телефона(който е G) не го открива :unsure:

 

п.п. я по-добре ми изтрийте постовете тук, щото това не се отнася много за андроид. ще пиша в темата за смартфони :)

 

Моя рутер работи на B/G Mixed в момента и се държи много добре. На изцяло Mixed режим се разцепи да прави парчета на G устройството. Имай го на предвид.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...