Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Изключително интересна новина за една съществена (в смисъл не шарении и 3D безсмислици) иновация за Андроид, която по всичко личи, че ще даде мощен тласък на възможностите на платформата. Комичното в цялата ситуация обаче е личността на основния инвеститор в този проект. :lol:

 

ARO Finaly Launches After Years Of Secret Development

 

What’s Aro? It’s an Android skin created by Kiha Software with the funding of 20 million dollars from Microsoft co-founder, Paul Allen. But unlike others that built itself on top of the android operating system, it weave into system itself and using AI and machine intelligence to make sense of what you’re doing with your phone. It natively ties into your email, phone, calendar, address book, and browser to make them potentially much more useful to you when you’re on the go.

 

They will fully show the system in the web summit 2.0 at San Fransisco. Until then, they are handing out 1000 exclusive beta testing and videos to show the basic.

 

http://www.youtube.com/watch?v=DLg1904fd8o

 

 

Мераклиите за тестване на бетата могат да се запишат тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Мдааа... и най-приятените неща няма да могат да се ползват у нашенско предполагам. Докато почне да разпознава имената а да ми намери телефонния номер на фирмата само по името ѝ не се и надявам :(

Link to comment
Share on other sites

да наистина. Сега имам проблеми с гласовото набиране на българските имена в контактите. Такива неща като swype, гласово набиране, разпознаване на адреси и номера са си главно за английско говорящите страни и най-вече САЩ и Канада

Link to comment
Share on other sites

Мдааа... и най-приятените неща няма да могат да се ползват у нашенско предполагам. Докато почне да разпознава имената а да ми намери телефонния номер на фирмата само по името ѝ не се и надявам :(

Дедо, няма девелопъри, които да се захванат с този проблем. У нас има нагласата всичко да се получава наготово. ;)

Link to comment
Share on other sites

То и аз от тях :) Майтапа настрана, но ако се намери спонсор могат много неща да се направят. Аз съм сигурен че ако намеря време бих си оправил и Т9 търсенето за което мрънкам толкова само че пусти старкрафт ми е по-интересен а търсенето мога и без него като имам другото :)

 

А за фирмите - това го има от край време в щатите - оператора ти подава не само caller id като номер ами и като име. Не знам по закон ли е това или как но ми харесва, докато тук дори за техни фирмени абонати не искат да дадат информация. Ей днес от някъде (банка ли, някаква институция ли са) са ме търсили - питам ги дали могат да ми кажат кой е защото е централа и в момента в който се обадя да върна повикването ме отрязва, но от МТЕЛ не пожелаха да ми кажат.

 

А темата за жълтите страници е просто болна. Има един индекс на фирмите според търговски регистър, но няма нищо общо със жълти страници и още по-малко с правилни телефони за връзка.

 

Та като изключим гласовото набиране което на една от по-старите ми "не-умни" нокии общо взето работеше другото е което няма да стане а то зависи от операторите и законите в страната...

Link to comment
Share on other sites

Майтапа настрана, но ако се намери спонсор могат много неща да се направят.

Именно. България е твърде мизерен пазар, за да се трогне някой от големите разработчици. Единствената надежда е някой от българските оператори да спонсорира нещо, ама като ги гледам как кътат всяка стотинка, май изобщо няма да им дойде на акъла нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

След 3 дни опит с gt540 НЕ ти го препоръчвам. Този телефон (екран) е ужасен! Мен поне ми скъса нервите колко трудно хваща движение, как не се вързва към РС ... въобще е гадно малко гнусно телефонче.

Link to comment
Share on other sites

Някой би ли ми казал каква е разликата между LG gt540 optimus и LG gt540 SWIFT ?

Няма разлика, просто различни имена за различните страни. Също така някъде може да съществува и под името Loop. Иначе телефончето е много приятно на вид и на пипане, а скоро излезе и ъпдейт до 2.1.

Link to comment
Share on other sites

С капацитивен дисплей е.И аз го бях гледал,но се отказах сега се чудя между два модела(xperia x10 mini pro и htc wildfire) ,но май вече реших :)

Иии малко офтопик въпрос:Има ли някакъв абонаментен план,освен на глобул,който да има постоянен достъп до интернет с месечка такса до към 10лв?

Link to comment
Share on other sites

Екрана е resistive, затова е такъв гаден, но за тази цена... Затова би трябвало да има писалка.

 

Целта на телефона е да е евтин и да е с Android.

 

А това за свързването с компютър, нещо не ми се вярва... То по принцип си е от операционната система и самото устройство не би трябвало да има много общо.

 

HTC Wildfire има ужасен дисплей. Не го препоръчвам въпреки версия 2.2 на Андроид.

Link to comment
Share on other sites

X10 mini Pro е с много малък дисплей. Според мен е за жени главно, заради компактния размер, но пък от друга страна си има QWERTY клавиатура.

 

Rachael интерфейса на SE X10 Mini pro пък позволява само по един уиджет на екрана, което си е супер задръстено. Но пък е много красив на външен вид...

 

Погледни X8.

Link to comment
Share on other sites

Вчера гледах на един приятел HD-то и сериозно се замислям дали да не сменя самсунга за desire hd... Не си падам прекалено много по настройките и смяната на РОМ... малко като с обувките - една обувка или ми е удобна от първото обуване или не, това да я чакам да се "отпусне" обикновено освен мазоли друго не ми докарва, след 2 месеца пак си ми е неудобна. Самсунга продължава да ми е неприятно търсенето а на пълната клавиатура са ми малки буквите.. мрън мрън... :)

Link to comment
Share on other sites

Още не. Чакай първо да взема другия. Ако го искаш на теб специално ще ти го дам на доста прилична цена.

 

Без 3г имам обхват, опитвам се да отварям страници - нищо. Я да взема да им потормозя съпорта :)

 

Ахааа от настройката на проксито било... съпорта се оказа наясно че последните им промени правели проблеми на андроидите. И всъщност работело но толкова отчайващо бавно че всички си мислели че хептен нд работи...

 

 

ПС: Дали други телефони могат хем да говоря хем да браузвам? Или е от мрежата на Ментел? Щото с моя самсунг както си гледам нещо ако ми звъннат и дотам...

Link to comment
Share on other sites

Още не. Чакай първо да взема другия. Ако го искаш на теб специално ще ти го дам на доста прилична цена.

 

Без 3г имам обхват, опитвам се да отварям страници - нищо. Я да взема да им потормозя съпорта :)

 

Ахааа от настройката на проксито било... съпорта се оказа наясно че последните им промени правели проблеми на андроидите. И всъщност работело но толкова отчайващо бавно че всички си мислели че хептен нд работи...

 

 

ПС: Дали други телефони могат хем да говоря хем да браузвам? Или е от мрежата на Ментел? Щото с моя самсунг както си гледам нещо ако ми звъннат и дотам...

 

Аз лично бих предпочел Desire Z, но като човек на ограничен бюджет съм склонен да се "примиря" със самсунга. :) Ако решиш да го продаваш, направо пиши, че моя и без това съм го договорил вече. Само заместител му търся.

 

Когато DCC правеха мизерии, ползвах Tether през USB-то на телефона. На компютъра пусках 128кбит неограничения нет на Глобул. Докато съм говорел по телефона, съм браузвал сайтове и съм пишел по скайп. Без никакъв проблем действа.

 

Самоче ми казват, че понякога ме дава извън обхват или с изключен телефон, а телефона си е включен и е на място за което съм сигурен, че има обхват.

 

По принцип HDSP трябва да прекъсва когато има входящо обаждане и после да продължава, но при мен са вървели паралелно. Също съм говорил по телефона с Handsfree и съм браузвал сайтове и програми. Пак през 3G мрежата.

Link to comment
Share on other sites

и на мен ПОНЯКОГА ми изчезва интернета, когато говоря, не знам защо. При 3Г не би трябвало да го прави, защото 3Г поддържа едновременно data и voice. Сигурно телефона го прави не знам

Link to comment
Share on other sites

Prepare your Nexus One (Developer version) for Android OTA update 2.3 (Gingerbread) for the next few days

 

Това е туийтнал един от водещите девелопъри в Гугъл. Мдам, а пък някои още са в очакване на Froyo. Утешението в тази ситуация е, че все пак други пък току-що получиха Eclair.

Link to comment
Share on other sites

Да споделя че днес гледах Desire HD и съм направо очарован. Коренна разлика в интерфейса сравнен с галаксито в ползва на HTC. И менютата са по-приятни, dialer-a е на светлинни години и менютата около контактите са по-добре направени. Малко по-тежък е но пък изглежда по-стабилно направен и по-метален от галаксито. Като размери е горе-долу същия (като усещане, знам че е с 4мм по-голям но сложени един върху друг няма особена разлика). Като го хвана отстрани не се натиска search бутона по начина по който се натиска back бутона на галаксито. Единствения проблем е че Мтел нямаха бройки в момента и всичко което са получили преди ден-два вече е взето (имаше 1 бройка която успях да видя преди собственика да успее да дойде да си я вземе) та чакам новото зареждане :)

Link to comment
Share on other sites

Сестра ми се чуди за някакъв бюджетен телефон и понеже е голям фен на Сони харесала Xperia X8 и Vivaz... какво ви е мнението за тях? Гледам процесора не е много зле на Vivaz, само екрана не ми харесва на мен освен това е с android 1.6 ... Но като за нещо под 400лв...

 

Дълго ѝ предлагах моя самсунг (при това като подарък - т.е. без пари) - не щя да го вземе, фенството е голяма работа... сони искала :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...