Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Legend е с доста по-стар Sense смятам. На теб пък какво не ти харесва?

Не знам колко е стар сенса, но телефона въврви с Андроид 2.1 (може да е ъпгрейдван, нямам идея). Има някои невероятно дразнещи номера. Например когато сложиш unlock pattern за отключване на екрана, преди него продължава да показва онзи нещастен слайдър, което е супер малоумно. Дока е безкрайно непрактичен също, да не говорим за дайалъра. Единственото свястно нещо е прословутия уиджет с часовника и прогнозата за времето. Това са личните ми впечатления. Не можах да го издържа този док и веднага инсталирах LauncherPro.

 

Доста добра алтернатива на този widget с часовника има в Beautiful Widgets. Избираш си съответния скин и до голяма степен няма разлика, даже е по-готино щото има голям избор от скинове :) Само дето Beautiful Widgets е платено приложение, но това не е проблем :) LauncherPro рулз.

Това бяха двете от първите три приложения, които си купих от маркета. Тройката заформих с Advanced Task Killer.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Не знам колко е стар сенса, но телефона въврви с Андроид 2.1 (може да е ъпгрейдван, нямам идея). Има някои невероятно дразнещи номера. Например когато сложиш unlock pattern за отключване на екрана, преди него продължава да показва онзи нещастен слайдър, което е супер малоумно. Дока е безкрайно непрактичен също, да не говорим за дайалъра. Единственото свястно нещо е прословутия уиджет с часовника и прогнозата за времето. Това са личните ми впечатления. Не можах да го издържа този док и веднага инсталирах LauncherPro.

Доста добра алтернатива на този widget с часовника има в Beautiful Widgets. Избираш си съответния скин и до голяма степен няма разлика, даже е по-готино щото има голям избор от скинове :) Само дето Beautiful Widgets е платено приложение, но това не е проблем :) LauncherPro рулз.

 

Защитниците на ADW Launcher нека пробват да си изтрият иконката за programs/applications и после да ме светнат как да получа достъп до apps или да върна иконката? Ресет на настройките не помага !?

Link to comment
Share on other sites

Има някои невероятно дразнещи номера. Например когато сложиш unlock pattern за отключване на екрана, преди него продължава да показва онзи нещастен слайдър, което е супер малоумно.

 

Нещо което аз не ползвах изобщо ами си го слайвах настрани :)

 

Дока е безкрайно непрактичен също, да не говорим за дайалъра.

 

Кое за дока че не мога да се сетя изобщо за какво ми говориш.

 

А dialer-a пък какво не ти харесва на него? Мен той ме кефи най-много. Като се замисля явно по доста различен начин боравим с телефона... ти като искаш да се обадиш на някой какво правиш? Аз натискам на phone и ако е измежду няколкото по-специални човека натискам и задържам съответната цифра, иначе почвам да му пиша част от името с цифрите за да го намеря после цъкам върху него за да го набера. Предпочитам да са цифрите защото са по-големи и лесно се натискат дори в движение. Та щом този dialer не ти харесва явно ти правиш нещо доста по-различно и ми стана любопитно.

Link to comment
Share on other sites

Кое за дока че не мога да се сетя изобщо за какво ми говориш.

 

А dialer-a пък какво не ти харесва на него? Мен той ме кефи най-много. Като се замисля явно по доста различен начин боравим с телефона... ти като искаш да се обадиш на някой какво правиш? Аз натискам на phone и ако е измежду няколкото по-специални човека натискам и задържам съответната цифра, иначе почвам да му пиша част от името с цифрите за да го намеря после цъкам върху него за да го набера. Предпочитам да са цифрите защото са по-големи и лесно се натискат дори в движение. Та щом този dialer не ти харесва явно ти правиш нещо доста по-различно и ми стана любопитно.

Дедо, този десен бутон на dock-a "Add to Home" е абсолютно малоумна история. Бутоните там трябва да отговарят на най-често постоянно използваните функции. За какво по дяволите са сложили това "Add to Home"? Съвсем друга история е да си сложиш пълната версия на LauncherPro. Daialer-а пък има всичко друго, само не и бързо прехвърляне към контактите. Трябва да цъкаш поне два пъти, което отново е глупаво. Може тия Т9 пинизи да са му в ред ама аз това изобщо не го ползвам. Просто ако някой ден си взема HTC машина, първото нещо, което ще направя е да разкарам максимално доколкото е възможно т.нар. Sense.

Link to comment
Share on other sites

Доста добра алтернатива на този widget с часовника има в Beautiful Widgets. Избираш си съответния скин и до голяма степен няма разлика, даже е по-готино щото има голям избор от скинове :) Само дето Beautiful Widgets е платено приложение, но това не е проблем :) LauncherPro рулз.

 

Не е алтернатива този Уиджет. Само на вид го докарва. Уиджета на HTC се премята и освен, че показва времето, при отключване на екрана пуска анимация в зависимост от това дали вали дъжд, сняг, дали е облачно, мъгливо, слънчево и т.н.

 

Освен този уиджет обаче, има и много други, които другите не ги предлагат.

 

На някой като му трябват контактите, може да си сложи Shortcut до People на десктопа.

 

Legend се ъпдейтва до 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Като искаш анимация при отключването на телефона си цъкаш на времето и хоп - анимация плюс времето за следващите 3 дни.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, този десен бутон на dock-a "Add to Home" е абсолютно малоумна история.

 

Кое всъщност е "dock"-a? Ако под dock имаш предвид това най-отдолу което го има винаги (като на самсунга 4те икони) - на HTC-то за мен е просто идеално (айде почти). Лявото ми вади менюто с програмите, средното (и най-голямо) вади телефона а дясното е "personalize". Не знам може ли да се смени, защото наистина е леко излишно точно това, но не ми пречи, а пък на самсунга 2 от нещата там също бяха телефона и ваденето на менюто, излиза че ти липсват 2 икони което не ми се струва особен проблем, защото те пак не ми достигаха и 4 да са защото исках интернет, email, messages, calendar и calculator да са ми под ръка. Сега календара и калкулатора са ми на widgeti направо и с натискане на къщичката ги избирам. Messages и Email пък са на икони на основния екран.

 

Има още няколко удобни widgeta като примерно календара на самия desktop си го пльосвам, калкулатора и той, прогнозата за времето и нея съм сложил не че ми трябва.

 

ПС: Камерата има разни ефекти... не знам дали Vignette за която ми каза е подобна на тази, но верно има идея. Тази на самсунг беше по-проста, не че аз съм придирал нещо.

 

 

 

ПС2: Това за времето и анимациите не мога да кажа че ми е особено важно. Със или без анимация то да го показва какво е ми е по-важно. И между другото - лъже. Редовно показва доста по-ниска температура от реалната. Одеве беше -5 някъде то показваше първо -10 после -8 а реално беше -4 до -5

Link to comment
Share on other sites

Дедо тоя "суджук" се оказа доста яка работа.Освен че знае номерата на улиците ,но и те пита кой точно номер.Малко тъпо че е на латиница ама няма значение.

Още един + е че ти следи и скорост и може да те предупреждава ,ако си я превишил.Също може да гледа за радари :) И има доста точки добавени в България :)

Link to comment
Share on other sites

Не е алтернатива този Уиджет. Само на вид го докарва. Уиджета на HTC се премята и освен, че показва времето, при отключване на екрана пуска анимация в зависимост от това дали вали дъжд, сняг, дали е облачно, мъгливо, слънчево и т.н.

Буахахахаха, значи това премятане е най-важното предимство на великия сенсов уиджет. Уникално. Може би вместо телефон на теб ти трябва пееща и подскачаща играчка. :lol:

Както и да е, вече съм абсолютно убеден, че ако някой ден си взема HTC, първото нещо, което ще направя е да разкарам почти всичко от този сенс, доколкото е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Конкретно към Godfather (че имах въпроси и ми беше любопитно, най-вече това болднатото):

 

 

Кое всъщност е "dock"-a? Ако под dock имаш предвид това най-отдолу което го има винаги (като на самсунга 4те икони) - на HTC-то за мен е просто идеално (айде почти). Лявото ми вади менюто с програмите, средното (и най-голямо) вади телефона а дясното е "personalize" (верно то е леко излишно но го преживявам). Горе-долу същото е и при самсунга. Но телефона е по-голям докато при самсунга се слива с другите неща.

 

 

За dialer-a също ми е любопитно какво не ти харесва на него и какво ти е харесвало повече при самсунга? Мен този на HTCто ме кефи най-много. Явно по доста различен начин боравим с телефона... ти като искаш да се обадиш на някой какво правиш? Аз натискам на phone и ако е измежду няколкото по-специални човека натискам и задържам съответната цифра, иначе почвам да му пиша част от името с цифрите за да го намеря после цъкам върху него за да го набера. Предпочитам да са цифрите защото са по-големи и лесно се натискат дори в движение. Та щом този dialer не ти харесва явно ти правиш нещо доста по-различно и ми стана любопитно.

 

 

ПС: Камерата има разни ефекти... не знам дали Vignette за която ми каза е подобна на тази, но верно има идея. Тази на самсунг беше по-проста, не че аз съм придирал нещо.

 

 

 

kotora, този sygic откъде си го свалил както и картите за него?

Link to comment
Share on other sites

Конкретно към Godfather (че имах въпроси и ми беше любопитно, най-вече това болднатото):

Дедо, сори, че ти пропуснах въпросите. Значи dock е контролната лента с бутони, която винаги стои отдолу. В момента за мен няма по-добро решение от LauncherPro, с което да се подменят всички измислени докове. Просто исках да посоча, че този на сенса е безумен и най-малкото нелогичен.

Относно dialer-а, за мен най-важното в него е да има отлична интеграция с контактите - това трябва да му е основната функция. В този на сенса интеграцията е почти нулева, да не говорим за нескопосания начин на изваждане на самите контакти и функциите за работа с тях. Това с търсенето в кол-лога не ми е трябвало никога. ;)

Link to comment
Share on other sites

Явно правим различни неща. Интеграцията му за мен е идеална. Контактите 99% от случаите искам да им се обадя като натисна телефона. Когато ще въвеждам нов или да променя нещо дори да е с 2-3 цъкания повече не ме бърка.

 

Ти явно предпочиташ да ползваш qwerty клавиатурата за да търсиш хората, докато аз предпочитам Т9.

 

Въпреки това не разбирам кое те дразни и кое смяташ че при галаксито е по-добро? Аз не намирам никаква разлика затова попитах ти какво правиш като искаш да набереш някой че да се ориентирам.

 

При галаксито като натиснеш телефона ставаше точно същото - трябваше да натиснеш после на контакти както и при Sens-a да натиснеш най-дясното бутонче. Само call log-a беше на отделен бутон докато тук е или той или контактите.

 

За да намериш контакт и при 2та телефона е нужно да цъкнеш телефон -> контакти -> търсене. Само че при HD-то имаш отделен бутон за търсене докато в галаксито се натискаше и задържаше левия.

 

Разликата за мен е че HD-то има ПРАВИЛНО Т9 търсене докато галаксито са го направили 5 за 4.

 

Все пак ще се радвам ако отделиш малко време да ми кажеш какво правиш и кое те дразни че ме гризе любопитството :)

 

PS: И на последно място - какво му е по-хубавото на Launcher Pro от примерно стандартния за Галаксито?

Link to comment
Share on other sites

Ти явно предпочиташ да ползваш qwerty клавиатурата за да търсиш хората, докато аз предпочитам Т9.

Е ти откри Америка. Разбира се, че е така - това Т9 си спомням какви емоции на отвращение предизвикваше в мен, когато се активираше автоматично в предишните ми нокии (аз май затова ги намразих). :lol:

 

За да намериш контакт и при 2та телефона е нужно да цъкнеш телефон -> контакти -> търсене. Само че при HD-то имаш отделен бутон за търсене докато в галаксито се натискаше и задържаше левия.

Явно при HD-то са пооправили dialer-a, щото при Legend-a изобщо не е така. За да превключваш между dialer-a и контактите трябва да минаваш през два екрана, т.е. с натискането на два бутона, което е адски изнервящо.

 

PS: И на последно място - какво му е по-хубавото на Launcher Pro от примерно стандартния за Галаксито?

Просто е - LauncehrPro ти дава невероятна свобода за промяна и персонифициране на хоум скрийновете и най-вече бутоните и вида на дока. Например аз намирам за уникално предимство опцията на LauncherPro да показва броя на неотговорените обаждания върху бутона за телефона, броя на непрочетените SMS-с върху съответния бутон, както и броя на непрочетените нови съобщения върху Gmail бутона. От практическа и функционална гледна точка това е просто невероятно удобство. LauncherPro има и някои полезни уиджети, но най-важното за мен е тези опции за персонифициране на dock-a с показването на пропуснатите/непрочетени събития.

 

На самсунга можеш да триеш който искаш номер от call log-a, докато на стандартния андроид или всичко или нищо. Как е при htc?

Няма проблем за изтриване на единични позиции в лога, поне при Legend-а е така.

Link to comment
Share on other sites

Просто е - LauncehrPro ти дава невероятна свобода за промяна и персонифициране на хоум скрийновете и най-вече бутоните и вида на дока.

Аз си спомням като сложих launcherpro имах проблеми с някой от иконите му. Като натисках и ми даваше грешка, че не може да се отвори това което искам. Може ли да си избираш какви икони да имаш?

 

Например аз намирам за уникално предимство опцията на LauncherPro да показва броя на неотговорените обаждания върху бутона за телефона, броя на непрочетените SMS-с върху съответния бутон, както и броя на непрочетените нови съобщения върху Gmail бутона. От практическа и функционална гледна точка това е просто невероятно удобство. LauncherPro има и някои полезни уиджети, но най-важното за мен е тези опции за персонифициране на dock-a с показването на пропуснатите/непрочетени събития.

като на айфон ли става това

Link to comment
Share on other sites

На самсунга можеш да триеш който искаш номер от call log-a, докато на стандартния андроид или всичко или нищо. Как е при htc?

 

Можеш да триеш само за потребителя, само едно повикване или целия лог.

 

За мен интеграцията на HTC Sense с Facebook е много удобна. Автоматично всичките ми контакти са със снимки.

Link to comment
Share on other sites

Е ти откри Америка. Разбира се, че е така - това Т9 си спомням какви емоции на отвращение предизвикваше в мен, когато се активираше автоматично в предишните ми нокии (аз май затова ги намразих). :lol:

 

Тук бъркаш - не е истинско Т9 т.е. ти да натискаш цифрите то да се опитва да познае коя дума на английски искаш да напишеш ами върти всички възможни комбинации от букви които може да напишеш с тези цифри и ги търси в телефонния указател. Удобно е като свикнеш един път защото бутоните са по-големи и се нацелват по-лесно а ако избира тези на които си звънял последно както обикновено се случва още с първото копче го нацелваш. Оттам ако искаш може SMS да напишеш, може и да звъннеш.

 

 

ПС: Наистина екрана на Desire е по-гаден. Ъгъла на виждане е доста по-малък от този на Галаксито.

Link to comment
Share on other sites

От цветовете нямам оплаквания нито от яркостта, само от това че екрана явно е нещо като TN и много бързо променя цветовете като го въртя нагоре-надолу.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...