Jump to content
BulForum.com

AVATAR


Recommended Posts

Поредната боза с ефекти....Определено няма да гледам този филм. Писна ми от изтъркани сюжетчета, разчитащи само на ефекти...Не разбирам каква е тая истерия.. И кво като е три-де, да не сере павета?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Филма е много хубав и определено е прекрасен за кино. 3D или псевдо-3D качеството беше добро. Ефектите на ниво, историята готина, макар и леко бозава. Прекалено предсказуем, но пък много приятен филм :)

 

Препоръчвам!

Link to comment
Share on other sites

Same here.

 

Някои персонажи бяха твърде клиширани, сюжетът - нормален, но като цяло филмът си беше много хубав и е перфектен повод да се посети киносалона :) Просто сега не ми се обяснява всичко останало колко е добро, пък и има риск да спойлна без да искам.

Link to comment
Share on other sites

Поредната боза с ефекти....Определено няма да гледам този филм. Писна ми от изтъркани сюжетчета, разчитащи само на ефекти...Не разбирам каква е тая истерия.. И кво като е три-де, да не сере павета?

Още 1 разбирач. Не се ли научихте, че киното е наука и се развива като ВСЯКА ТАКАВА. Гледай си OLD SCHOOL бозите, прави си собствени филми ииии така. Поне ще си доволен. Аз искам ефекти. Искам като излезна от салона да ме болят очите, ушите и целия да съм изтръпнал. За това е КИНО.

Link to comment
Share on other sites

Още 1 разбирач. Не се ли научихте, че киното е наука и се развива като ВСЯКА ТАКАВА. Гледай си OLD SCHOOL бозите, прави си собствени филми ииии така. Поне ще си доволен. Аз искам ефекти. Искам като излезна от салона да ме болят очите, ушите и целия да съм изтръпнал. За това е КИНО.

 

Евала, повече такива хора трябва да има!

Българина е свикнал да нарежда и да се прави на интересен, не визирам никого с думите си. Напоследък е много по-ефектно(модерно) да кажеш за някой наскоро нашумял филм "малее, баси бозата човечеееееее..." отколкото да похвалиш същия :)

 

Не мога да си обясня защо някои хора продължават да гледат филми като нищичко не им харесва..на мен ако реално всеки филм ми беше толкова тъп нямаше да си губя времето с още и още.

 

Аватар е страхотен за кино, бих го гледал пак - наистина радва окото, но нещо не ми се дават пак тия 11 лв... пък кой знае.

Link to comment
Share on other sites

Днес четох , че Камерън е казал , че това е шедьовърът на живота му и малко след Титаник го е узарила идеата за филма , но никое кино студио не се е захванало да го снима на времето , а и технологиите тогава не са били достатъчно развити , а явно той е искал да се получи точно така , както е сега- на 3д с много ефекти и т.н. Аз лично утре ще го гледам в синема ситито и имам доста големи очаквания :) След филм , станал N1 , като титаник да кажеш , че това е шедьовърът на живота ти и да го изпипваш близо 10 години .. не може да нямам големи очаквания :)

Link to comment
Share on other sites

Току що се прибирам от АВАТАР. За филма, който беше много добър, ще пиша утре като ми се пооправи настроението от селяндурщината и безхаберното бездарие на некадърниците от т.нар мол.

Link to comment
Share on other sites

Филма беше полу-копие на World Of Warcraft искам да ви кажа аз. Става въпрос за визуалните аспекти. Драконите, висящите планини, сияещите цветя и т.н.

 

Историята присъстваше, но смея да твърдя, че ако заради нея отивате, по-добре си останете в къщи. Гледали сте я вече.

 

Единствено заради 3Д-то си заслужава, но то също нямаше WOW ефекти, като неща излизащи извън екрана примерно. Просто имаше дълбочина, което също е достатъчно.

 

Общо взето, филма ще бъде забравен няколко месеца след като излезне Blu-Ray-а.

 

6,5/10 мога да му дам аз.

Link to comment
Share on other sites

Филма наистина си заслужа да се гледа на кино. Според мен беше доста добър, но щеше да е още по-добър, ако в залата не беше 40 градуса и да се потим като свине, като излезнах бях целия вир вода

Link to comment
Share on other sites

От картинките , които гледах става ясно че филма определено не струва, единственото което е хубаво, да излизат повече 3д филми, пък макар и били боклуци, за да падат цените на 3д телевизоорите по-бързо...

Link to comment
Share on other sites

Според мен филма е повече от страхотен.Да има обичайните холивудски ефекти и да не са на килограм, но мен ме грабва идеята на филма..надявам се повече хора да я осъзнаят и да коментират по-трезво.Филма според мен определено си заслужава - да и вдигам двете си ръце горе за него! Браво, не съм гледал по-стойностна хливудска продукция от доста време насам!

Link to comment
Share on other sites

Според мен филма е повече от страхотен...

 

За съжаление не съм го гледал още, но си говорихме с братото. Там (САЩ) след края на прожекцията хората в целия салон са се изправили на крака и са ръкопляскали. С една дума възхитен е (и не само той, както изглежда) !

Повечето хора (изключвам високоерудираните всичкокритици от нашия форум) явно остават удивени от красотата и визията, която е създал Камерън.

 

Като го гледам и аз най-после, ще си кажа и собственото мнение.

Link to comment
Share on other sites

Филма наистина си заслужа да се гледа на кино. Според мен беше доста добър, но щеше да е още по-добър, ако в залата не беше 40 градуса и да се потим като свине, като излезнах бях целия вир вода

 

Аз умишлено се спрях при оня "управителя" и 2 минути му обеснявах преди прожекцията как не е нужно да прави климатиците на 26 градуса. Той от своя страна се кълнеше че духали за 23 максимум. В крайна сметка първия час и половина беше приятно но после стана адска жега.

 

От картинките , които гледах става ясно че филма определено не струва, единственото което е хубаво, да излизат повече 3д филми, пък макар и били боклуци, за да падат цените на 3д телевизоорите по-бързо...

 

Ти на комикс ли го гледа филма та прецени че ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СТРУВА ? По добре не ходи на кино сега ,щото няма да ти хареса ,изчакай го на 3д телевизор.

 

Моето мнение е че Джеймс се доказа отново че е велик ,пък нека говорят че филма е лош и бил само едни ефекти...

Link to comment
Share on other sites

Филмът е много повече от някакви си ефекти ! На които даже не им обърнах особено внимание. А и защо историята вече да сме я гледали? Някой ще ми каже ли подобен филм със същия сюжет ? За 2012 - да , там даже има сигурно 50 филма , с които историята се припокрива. Такъв филм не е излизал с години , дори според мен ( :) ) това е филма на десетилетието. Всичко беше перфектно - историята , сценария , актьорската игра , ефектите. Честно казано с приятелката ми след филма поне 30 мин си говорихме , че ние човечеството наистина сме такива боклуци, както и хората около нас като слизахме по ескалатора бяха страшно разпалени и обсъждаха същността на филма - именно това че не осъзнаваме , че земята ни е една едничка и бавно я унищожаваме. Мисля че това наистина е един шедьовър , който ще се помни дълго време за разлика от 2012 и копилетата и тем подобни...

Link to comment
Share on other sites

Красота...няма такова въображение.

 

За мен летвата е вдигната.

 

 

 

Напоследък този както и много от филмите все по-яростно ни напомнят, че ни се губи връската със природата и със самите нас.

 

Link to comment
Share on other sites

ZGAN как беше на IMAX-а ? Аз съм довечера,след вече 3 отменяния на прожекцийте ... :pirate

 

Аз бях на гадно място щото резерваците отпаднаха пореди мега-закъснение.Ззвук и картина бяха на ниво.Самата големина на екрана те вкарва във филма як.Почти не ми правеше впечетление рамките на екрана или на очилата което немога да кажа за фламинго примерно.

 

Ще се разцепиш особено ако си на яки места в залата направо ще ахнеш.

Link to comment
Share on other sites

Според мен филма е повече от страхотен.Да има обичайните холивудски ефекти и да не са на килограм, но мен ме грабва идеята на филма..надявам се повече хора да я осъзнаят и да коментират по-трезво.Филма според мен определено си заслужава - да и вдигам двете си ръце горе за него! Браво, не съм гледал по-стойностна хливудска продукция от доста време насам!

 

Идеята? Сподели моля те тая революционна идея, защото се уморих да слушам за нея. Пък после ще я коментираме трезво.

 

Филмът е много повече от някакви си ефекти ! На които даже не им обърнах особено внимание. А и защо историята вече да сме я гледали? Някой ще ми каже ли подобен филм със същия сюжет ? За 2012 - да , там даже има сигурно 50 филма , с които историята се припокрива. Такъв филм не е излизал с години , дори според мен ( :) ) това е филма на десетилетието. Всичко беше перфектно - историята , сценария , актьорската игра , ефектите. Честно казано с приятелката ми след филма поне 30 мин си говорихме , че ние човечеството наистина сме такива боклуци, както и хората около нас като слизахме по ескалатора бяха страшно разпалени и обсъждаха същността на филма - именно това че не осъзнаваме , че земята ни е една едничка и бавно я унищожаваме. Мисля че това наистина е един шедьовър , който ще се помни дълго време за разлика от 2012 и копилетата и тем подобни...

 

Не си гледал историята преди? Никога?

Добрият отива да работи за лошите, защото те търсят нещо ценно, за получаването на което им пречи друго племе/раса/нация, която от своя страна не се интересува от самия материал. Добрия се влюбва в жена от противниковият лагер. Лошите нападат. Добрите претърпяват поражение. Главният герой е прокуден, защото е сметнат за виновен. После се връща по една или друга причина и обединява добрите, за да спечелят. Главният лош герой от своя страна е като по образец, а епичната финална битка също е на лице. Накрая главния герой и неговата изгора, заживяват щастливо.

И тая история НИКОГА не си я виждал представена по един или друг начин? Че това едва ли не е основата на всяка приказка.

 

Че човечеството си погубва планетата е представяно безброй пъти. За съжаление в момента не мога да се сетя за конкретен пример, но почти всеки Sci-Fi филм се основава на това. Че земята загива и хората търсят нова планета за живот(макар че тук затриването на земята от безхаберие няма нищо общо. Не знам защо го намеси.)

 

 

концепцията с "добрия отива да убие лошите, но става от тях и се обръща срещу тези, които са го пратили, защото много му е харесало" я е имало и преди. Показана е в

The Last Samurai.

 

Колкото до невероятно красивата и добре измислена природа на Пандора:

 

nagrand%20birdie.jpg

 

Като това не е единственият пример. Сияещите растения, това:

Green_Proto_Drake_by_Zoy.jpg

 

Обърнете внимание на стойката, когато е на земята и коя част от крилата е на земята.

 

Приликите продължават.

 

Дразни ме факта, че историята е продавана като напълно уникална и невероятна. Нещо, което се вижда за първи път в кино индустрията. А не е така. Историята е посредствена и праволинейна. Фактът, че са използвани познати на хората форми и закони за представяне на далечна непозната цивилизация, свидетелства за това, че не е гонено нещо революционно и невиждано, а се е целяло по-лесно възприемане.

 

Айде яжте сега...

 

И ще помоля ако ще водим дискусия за филма, да няма обиди. Тъй като май само аз не съм въодушевен от тоя филм, дискусията ще е интересна. Сигурно ще се стигне и до момента "толкова много хора го харесват, само ти не го харесваш, значи грешиш".

Link to comment
Share on other sites

Тъй като се разгледах из интернет, да видя дали аз и психара не сме единствени, попаднах на много интересна информация и приликите на филма с книга от 1950 година, наречена "Call Me Joe".

Книгата се разправя за парализиран мъж, който използва устройство, за да контролира изкуствено тяло и да се бие с чудовища на жестока планета - Юпитер. С времето свиква с тялото си, заради свободата и силата, която му дават.

Link to comment
Share on other sites

Идеята? Сподели моля те тая революционна идея, защото се уморих да слушам за нея. Пък после ще я коментираме трезво...

 

Защо пък трябва да е революционна, хората които цитираш казват, че ги е грабнала просто. И аз мисля същото - трябва първо да има, и второ да е хубава, а с това дето си открил от къде са взети и си мислиш как откриваш топлата вода... :) ми те всички идеи са от древните свещенни книги на която и да е религия. Няма нужда да ровиш в уики, за да го прочетеш.

 

...приликите на филма с книга от 1950 година, наречена "Call Me Joe"....

 

Е и ? Не става ясно какво точно искаш да кажеш.

 

П.П. Доста време чакахме високоерудираните всичкознайци и всичкоможци... Сега чакаме вашият продукт, който да е революционен, да няма прилики с нищо и същото време да е на нивото на филм като Аватар :lol: ... дали ще дочакаме :confused

Link to comment
Share on other sites

Защо пък трябва да е революционна, хората които цитираш казват, че ги е грабнала просто.

П.П. Доста време чакахме високоерудираните всичкознайци и всичкоможци...

О, мила моя. Отново ти. Чакай...

А и защо историята вече да сме я гледали? Някой ще ми каже ли подобен филм със същия сюжет ? За 2012 - да , там даже има сигурно 50 филма , с които историята се припокрива... именно това че не осъзнаваме , че земята ни е една едничка и бавно я унищожаваме.

Забравих, че мразиш да четеш. Нищо... Бойко ще те научи. И нека ти представя нещата по друг начин:

Ти каза, че Т4 ти е харесал. Добре. 9 от 10 души казаха, че не им е харесал. Ето защо Т4 е провал. Малко приходи (да похарчиш 150 000 000 за филм и да си върнеш само 2 пъти парите е меко казано смено), слаба история, малко ефекти. Няма проблеми. Тогава те оборих, но ти каза да направя собствен филм, и че приходите не говорели нищо. Да, да.

Сега "примерно" 9 от 10 ще харесат този филм. Ти си в тези 9 от 10. Но ... Отново ти си правия. Защото Бойко е зад теб или има причина да не можеш да видиш чуждото мнение?

И ако следващото ти мнение няма нито 1 довод, спести си го. Искам:

1во - блабла. 2ро - блабла. А не - "ти тва говориш ама нищо не казваш". Нищо не казвам, защото не получавам нищо отсреща. Показваш и коментираме.

Ето го и моето всезнаещо мнение:

Отидох да гледам филм с много ефекти. Видях филм с много ефекти.

Точка. Grande е, но не новаторски, не е гениален, не е Джурасик Парк, нито SW.

За тези, които не знаят - идеята на Камерчо (приятели по чашка сме) е да създаде 1 нов свят. Това е идеята на целия филм. За това е правен 12 години. Не е мислил история, а цял нов свят.

FAIL!

Link to comment
Share on other sites

Е и ? Не става ясно какво точно искаш да кажеш.

 

Аз съм си го казал. Историята е клиширана и банална, претендираща за уникалност, а в същност крадена от безброй места. Аз не виждам нищо ново в тоя филм, освен

свързването на съществата с природата по този начин

 

 

Това, че ти не можеш да излезеш от кутийката и да си представиш нещо новаторско и невиждано, не означава, че абсолютно никой не е способен.

Link to comment
Share on other sites

О, мила моя. Отново ти. Чакай...

 

Забравих, че мразиш да четеш. Нищо... Бойко ще те научи.

 

Довода на светлия винаги е един и същ - ако не ти хареса направи го ти тоя филм или за каквото и друго да става въпрос... За него или трябва да си съвършения консуматор харесващ всичко или да можеш да правиш от всичко което не ти харесва :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Добре ,я да чуя заглавие на филм дето сюжета е уникален ? Няма друг такъв ,подобен с прилики или квото там. И нали знаеш че Камеран ще го отпишат като режисьор и ще го върнат в 1-ви курс ако направи такъв красив филм и после избие всички добри в името на човешката лакомия. Идеята на Аватар (така както аз е разбирам) е да видиш нещо красиво (love incl) и да си тръгнеш от киното щастлив и усмихнат а не плачейки за главния герой или дървото на дърветата. Ако ще искате изненади в сюжета сте объркали жанра и филма...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...