Jump to content
BulForum.com

AVATAR


Recommended Posts

On Friday, Avatar wrangled a stellar estimated $27 million on approximately 7,000 screens at 3,452 sites (including $3.5 million from its midnight start). The picture's 3D presentations at 2,038 sites accounted for 58 percent of the gross.

 

...and ranks 33rd among all movies...

Цифрите също говорят. За филм с 300 000 000 $$$$ за реклама, и с тези цени на билетите... Слабо. Или е криза? ХАХХХАХХАХАХАХААХ

Или светлия ще ни осветли как Бойко още не е гледал филма.. Той като отиде и приходите ще се умножат по 5. И ПАК НЯМА ДА МУ СТИГНЕ ДА Е НА 1-ВО МЯСТО! ХААХХААХХА

Dark Knight - 158 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
Добре ,я да чуя заглавие на филм дето сюжета е уникален ? Няма друг такъв ,подобен с прилики или квото там. И нали знаеш че Камеран ще го отпишат като режисьор и ще го върнат в 1-ви курс ако направи такъв красив филм и после избие всички добри в името на човешката лакомия. Идеята на Аватар (така както аз е разбирам) е да видиш нещо красиво (love incl) и да си тръгнеш от киното щастлив и усмихнат а не плачейки за главния герой или дървото на дърветата. Ако ще искате изненади в сюжета сте объркали жанра и филма...

 

Идеята е, че филма бива обявен за революция в киното. И откъм ефекти и откъм сюжет. А не че е гаден и изплагиатстван. Ако беше изплагиатстван, но не беше се тръбило колко е уникален, нямаше да имам никакъв проблем, но тук случая не е такъв.

Link to comment
Share on other sites

Еми не съм го гледал още ама щом е като Wow ще ида :) Иначе то уж и Wow филм щяха да правят нз си кво,но нищо не става.Ако го направят 1 към 1 по книгите 3D ще съберат толкоз пари тия близард че ....

Link to comment
Share on other sites

... Бойко ще те научи. И нека ти представя нещата по друг начин:

Ти каза, че Т4 ти е харесал...

 

:) Какъв Бойко, какъв Т4 :confused Живееш в някакъв филм май ? Тук става дума за Аватар !

 

...Малко приходи (да похарчиш 150 000 000 за филм и да си върнеш само 2 пъти парите е меко казано смено)...Тогава те оборих, но ти каза да направя собствен филм, и че приходите не говорели нищо. Да, да...

 

Радвам се, че си толкова голям та 150 000 000 са ти смешни. :lol: За мен не са ! А това за оборването, някак съм го пропуснал, но ми прилича на превживяване. Няма нужда.

 

Аз съм си го казал. Историята е клиширана и банална, претендираща за уникалност...

 

:) Ами нали и аз ти казах, темите са изчерпани преди хиляди години още. Естествено не броя гениите като Вас, които винаги са способни на революционни пробиви във всяка област. :lol:

...Това, че ти не можеш да излезеш от кутийката и да си представиш нещо новаторско и невиждано, не означава, че абсолютно никой не е способен.

 

Благодаря естествено, но пък имам едничката утеха, че има подобни тебе ТИТАНИ на мисълта и действието.

 

Довода на светлия винаги е един и същ - ако не ти хареса направи го ти тоя филм или за каквото и друго да става въпрос... За него или трябва да си съвършения консуматор харесващ всичко или да можеш да правиш от всичко което не ти харесва :wacko:

 

С теб мисля, че нямаме какво особено да си кажем, но все пак: Наистина смятам, че самоцелното критикуване не води до нищо, и само ако си по-добър можеш да казваш колко е лош някой. (Камерън и w00x в случая) Единия ще остане в историята, другия засега поне, ще остане само в архива на булфорум. :lol:

 

 

Добре ,я да чуя заглавие на филм дето сюжета е уникален ?...

 

Няма да чуеш, според мен, поне от тях. ТЕ са добри в "оборването" не в създаването, организирането или измислянето.

Link to comment
Share on other sites

:) Ами нали и аз ти казах, темите са изчерпани преди хиляди години още. Естествено не броя гениите като Вас, които винаги са способни на революционни пробиви във всяка област. :lol:

 

Кои теми са се изчерпали преди хиляди години? Защо говориш глупости, колкото да предизвикаш някакъв спор. Не дискусия, а спор. От одеве не си казал нищо, само празни приказки.

 

Мога да ти изброя поне 10 филма, които нямат аналог като основна сюжетна линия.

 

Pi

Dexter

Donnie Darko

Star Wars

Equilibrium

Charlie and the chocolate factory

Big Fish

Match Point

1408

Everything is Illuminated

Gattaca

Phenomenon

 

edit: забравих The Curious Case of Benjamin Button

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се проведе яката дискусия, без да се споилне...но и няма как да се споилнат пеизажите от филма,атмосферата и другите неща, които го изтрелват много.

 

w00x: Не знам ти каква идея си видял,която се била повтаряла,но няма да е зле да прегледаш няколко пъти двд-рипа след като излезе за справка какво е точно уникалното в "идеята" и си прочети пак постовете след тва.

 

Светът който е създаден и начинат по който е създаден е неповторим,тва не знам къде ще прочетеш да го отричат.За какви спец ефекти говорим, като всичко без на нашия инвалидната количка е анимация къде ги ефектите ? Не е като да хвърлят магии или да ги гримират 10 часа за да поподскачат малко през зелен екран.Филма е правен все пак 5 години.

 

Equilibrium - V for vendeta: Ето ти и линията - и в двата филма говорим за човечество подчинено от един диктатор които им промива мозъците по различни способи и в двата филма има 1 добър мъж и една добра жена в Equilibrium загива жената в началото в V - мъжа.И в двата хората са ли шени от изкуство като музика , картини и тн.

 

Интересно ми е какво мислиш за Чарли и фабриката каква е историята - яденето на шоколад е вредно ? Стига моля ти се не се излагаи.А там е крадено от Гъливер /великани и джуджета/ :) на мен света в фабриката много ми напомня за смесица от света на Алиса и част от налудничевите щуротии в пътеводителя на галактическия стопаджия.

 

Исками се още много да напиша,но ще се брои за споилер.

Link to comment
Share on other sites

w00x: Не знам ти каква идея си видял,която се била повтаряла,но няма да е зле да прегледаш няколко пъти двд-рипа след като излезе за справка какво е точно уникалното в "идеята" и си прочети пак постовете след тва.

 

Любовната история и клишираното развитие като цяло. Мога да ти дам пример за всеки елемент от "уникалната" и многократно премислена история на Аватар, освен за това, което съм написал по-горе, а именно

свързването им с околната среда и животните по този начин

.

 

Това се повтаря. Никой не обсъжда света в момента. За него казах от къде е взет според мен и не само. Искам KILLERINCHO или TAZ или някой друг играл и преигравал WoW да си каже мнението за света представен във филма.

Link to comment
Share on other sites

Стига с този свят на WOW играта е от 2004 -2005 историята на филма е 96 -98 както камеран казва погледаи из нета.А и тези от УоУ ли са измислили яхването на дракони видящи планини и лилави растения ? Едва ли.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, Камерън е бил съден за плагиатство и преди. С Терминаторът. Това може да ни навява на мисълта, че има възможност уникалният му свят в същност да е уникален свят на някой автор от преди 60 години, чиято книга е била издадена в 1000 екземпляра примерно.

 

Колкото до света на WoW. Не може да се пропусне факта, че доста от нещата са сходни, а на места дори идентични. За драконите, не ставаше въпрос за яхването им, а за физиката на птицата и начина по който седи на земята. Blizzard може и да не са измислили всеки един от елементите, но не ги е измислил и Камерън, а това е нещо за което претендира. 12 години е мислено и какво по-точно е отнело 12 години? Всички земни животни бяха с един и същи маниер. Имаше само 2 вида "птици". Фауната наподобяваше джунгла изцяло, а уникалните елементи

(включително и голямото дърво)

казах вече къде съм ги виждал лично аз.

 

Като се замислим, дори и малкото история, която присъстваше беше праволинейна и необмислена.

 

 

Като пример мога да дам великото божество Ейва. Толкова години, На'ви живеят на планетата, но при нужда, божеството се доверява на преобразен човек, който е там от 3-4 месеца. И това доверяване е прецедент в историята им. Също и за голямата птица. Нашето момче, което беше яздило малката птица не повече от 1 месец успя да го надхитри и да го яхне, при положение, че местните, които са много по-свързани с обкръжаващата ги природа са успели само 5 пъти.

 

 

Загледайте се в класациите за най-добри филми на всички времена. При повторното гледане на всеки от филмите в топ20 ще видите нещо ново от историята. При повторно гледане на Аватар, може да видите единствено нещо ново по компютърната анимация, което сте пропуснали предния път. Нещо в заден план примерно.

 

И тъй като дискусията тръгна да се отклонява, отново ще кажа, че филма като цяло е нормален, но далеч не е уникалното 12 годишно отроче за което претендира.

 

"Алиса в страната на чудесата" ще е един много по-добър филм.

Link to comment
Share on other sites

w00x , доверява се на него , защото само той може да ги спаси :) То по логиката на някои хора и Стар уорс е измишльотина. Типичната черта за бъгларина да гледа само кусурите. Вижте тийн сапунката здрач и този филм на кое място са в imdb. Първият е аут от топ250 а 2рият е на 25 място за 2 дена. Честно казано не ми пука от коя безизвестна книга е крадено , но е факт , че хората по цял свят са удивени от гения на Камерън да представи нещата по такъв изумителен и красив начин. Това че винаги ще има хора които да плюят .. не знам дали го правят , защото не им харесва или защото просто трябва да са против за да се отличава мнението им от останалите :)

Link to comment
Share on other sites

w00x , доверява се на него , защото само той може да ги спаси :) То по логиката на някои хора и Стар уорс е измишльотина. Типичната черта за бъгларина да гледа само кусурите. Вижте тийн сапунката здрач и този филм на кое място са в imdb. Първият е аут от топ250 а 2рият е на 25 място за 2 дена. Честно казано не ми пука от коя безизвестна книга е крадено , но е факт , че хората по цял свят са удивени от гения на Камерън да представи нещата по такъв изумителен и красив начин. Това че винаги ще има хора които да плюят .. не знам дали го правят , защото не им харесва или защото просто трябва да са против за да се отличава мнението им от останалите :)

 

Аз нямах на предвид измишльотината, а прекалената праволинейност на сюжета.

 

Просто за пореден път никой не чете какво се пише, а просто си пише.

 

Ако наистина е крадено от някоя безизвестна книга, в какво по-точно се изразява гения на режисьора? В това, че е похарчил много пари, за да открадне чужд труд и да го представи за свой?

 

И как успя да намесиш Twilight?

 

Колкото до това дали не ми харесва филма или просто съм против останалите, вече го изясних в един от предните постове.

 

И между другото, сюжета беше толкова уникален, че на средата на филма знаех,

че накрая ще яхне тоя големия гълъб и ще спаси света

 

Link to comment
Share on other sites

Последния епизода на South Park имаше странния мотив свързан с "Танцуващият със Смърфове", зачудих се кой ли е филма който ги е вдъхновил.

Явно дори тези които критикуват "Аватар" за оригиналност не са гледали "Танцуващият с вълци",

където смъртно ранен в крака войник (кофти хирурзи) се проявява като герой и след като за награда е закърпен, е пратен на самотен преден пост, където с времето се сприятелява с индианците и става един от тях, влюбва се. По някое време армията пристига и той избира страната на индианците. В Аватар въпреки че местните са сини, имат доста индиански черти, лъкове и т.н. .

 

 

Но не това е което е важно тук. Някой да е очаквал уникален сюжет от Титаник?

Кораб, айсберг, бавно потъване под звуците на симфонична музика, трагична любовна история.

 

Джеймс Камерън е майстор. Той е майстор на камерата, майстор на образа, майстор на диалога, майстор на сценария. При това той знае как да забърка тези неща, така че да не прекали с нищо. Има нещо в неговите филми което те кара да ги гледаш с удоволствие, въпреки че прекрасно знаеш какво ще стане. Има живец който никой друг не може да изкопира, независимо колко серийни копия правят на неговите филми.

 

Мога да сравня Камерън само с Хичхок, чиито филми също са в пъти по-добри от всички опити за remake.

 

Не съм гледал "Аватар", смятам да отида в София когато понамалеят тълпите. Като го гледам ще ви кажа защо (не) ми е харесал.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам Танцуващият с Вълци е споменат като филм използван за вдъхновение. Макар че според мен, копирането на сюжета не може да се нарече вдъхновение.

Link to comment
Share on other sites

Намесих , защото според мен има филми , които са прекалено прехвалени , както въпросният. Между другото това с гълъба беше може би единственото , което леко ме издразни от цялата работа , как толкова лесно успя да го захапе :) , но все пак това по никакъв начин не може да ми повлияе на крайната оценка. По принцип 99% от филмите имат предвидим край, но това не значи , че всички са посредствени. Важно е как е представена историята , а този начин беше изумителен според мен. Не знам , но спокойно го нареждам в топ 3 ever... лично мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви помоля да си представите как би изглеждал филма след няколко години, като го пуснат по телевизията и тогава да дадете оценката си отново. Защото на телевизионния екран няма да е 3Д и няма да има огромен екран като този на IMAX. Тогава ще се оценява само и единствено заради историята си и начина по който е представена на зрителя.

 

Все още не разбирам какво интересно намирате в сюжета на филма. 90% от коментарите за филма, които прочетох я споменават като повърхностна и едва ли не ненужна.

Link to comment
Share on other sites

Кои теми са се изчерпали преди хиляди години? Защо говориш глупости, колкото да предизвикаш някакъв спор. Не дискусия, а спор. От одеве не си казал нищо, само празни приказки...

 

w00x всичко, което пишеш е колкото да не заспиш. Ако създадеш дискусия и то интересна ще е хубаво, но не правиш това. От филмите, които си изброил не съм гледал всички, но в повечето от тях, както и във всички други въобще, има две основни категории: любовта (преди всичко) и борбата на доброто със злото - поднесени по милиони начини, но погледнато по-мащабно в крайна сметка са те.

Те Библията я обвиняват в плагиатство, ти ми говориш тук за филм.

И най-интересното е, че всичко това няма значение, защото важното е какво се е получило от сюжет, фантазия, грандиозна визия, актьорска игра, режисьорско майсторство, 300 милиона долара и т.н. и т.н. и поне доколкото до момента е видно - ШЕД6ОВЪР.

И сега, за да не става цялата ти работа за смях, не ни казвай как ти би се справил по-добре.

 

Все още не разбирам какво интересно намирате в сюжета на филма. 90% от коментарите за филма, които прочетох я споменават като повърхностна и едва ли не ненужна.

 

Ясно поне откъде ти е достоверната информация. :lol: Чети по-внимателно !

 

А някой хора пък заговориха за цифри вече, а той даже уикенда още не е свършил. Нека да поизчакаме, и числа ще има.

 

P.S. Между другото един бърз поглед в imdb дава някаква представа за оценката на хората. AVATAR => 8,9 - засега.

 

Може би трябва да си погледнеш къде ги четеш тия твоите 90% :lol: , щото ако са от http://www.мрънкалник.com или от http://www.дасенамираменаприказка.bg... ми няма смисъл да коментираме.

Link to comment
Share on other sites

Много щуротии написани за кратко време. Както споменах по-рано ще изразя ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ относно филма АВАТАР.

Нека първо обаче разтоваря нерви, сипвайки качествено на бездарния киносалон в бездарния ни мол, който няма да посетя отново най-вероятно. Правя веднага бързо сравнение с една АРЕНА в София, защото само 2 седмици преди това гледах 2012 там. НЕ на 3D, а Digital Cinema с THX sound. Признавам, че тук ми беше първия 3D филм и имах големи надежди да му се израдвам. Какво дефакто се случи - наглед добре оформения салон с добра стъпка между редовете се оказа параван за поредния провинциален резил. Срам ме от това, защото си мислех че Пловдив има хубаво кино - дудук. След началото на филма забелязах, че нещо не е наред, а именно - не виждах добре. До момента нямам регистрирани проблеми с очите. Няколко пъти се мъчих да позабърша привидно хубавите очила, но чак след 20-на минути и сериозно пристъргване с вълнен пуловер осъзнах, че в тях е проблема. Да кажем нагласих ги, късайки си нервите. Вероятно се сещате, че някак си човек, който не вижда добре филм като АВАТАР, "леко" се изнервя. Още от самото начало друга некадърност ми направи впечатление - звука. В Арена в София подскачах от седалката на 2012. Тук бяхме отстреляни с един фронтален саунд без каквато и да е дълбочина и липса на добър бас. Со кратце това говори за спестени пари баш където не трябва - още един резил. Да не коментирам елементарни неща като пропускането през една врата на стотици хора и прочее. И сега големия шамар. В един момент и аз, и Гено до мен буквално започнахме да се задушаваме. Обърнах разбира се внимание и на бременната си жена до мен, която осевен че се свиваше от нормалните за състоянието й спазми взе да пърха. Очилата ни буквално взеха да се изпотяват от задуха в салона. Пестим от вентилация - ужас и безумие! Сигурно над 300 човека си обмениха уригните и пръдните по време на филма, като след 2 часа вече не беше останал кислород. СРАМ И РЕЗИЛ. Не ми се е случвало да ходя на кино и след това да излезна мокър от салона. Колко и какви поздрави отправих към отговорните знаят Ванчо, Чистачите и компания. Факт е, че като се прибрах хвърлих всичко отсебе си мокро и потно в пералнята. РЕЗИЛ РЕЗИЛ РЕЗИЛ. Срамувам се от тая простотия, която не бях очаквал. Отделно че в една АРЕНА имая повече разнообразие на храна и напитки отколкото в целия коптор, претендиращ за титла мол в Пловдив. РЕЗИЛ.

Сега относно АВАТАР като филм. Естествено много от нещата ще са в черно и ще ги четат вече гледалите филма. Останалите да четат след като го изгледат.

 

Много глупости изчетох тук по повод АВАТАР. Да повторя - МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ споделям. Не се учудвам на откровено неадекватни рецензии, особено след като видях какво нахълта в салона да гледа по време на прожекцията, на която присъствах. Трудно ми е с думи да опиша разпищолените малолетни девойки и откровено кухите лейки, които ги съпровождаха. Все едно бях на кастинг на Пайнер. Засрамих се от младите хора там, сещайки се какво представляваха младите хора само преди 10-на години. Ужас и безумие. Което е по-лошо - безсрамие и самочувствие, което по-добре биха оправдали всички видове кокошки.

И в този ред на мислли да поговорим за АВАТАР. Какво знаем предварително за филма? Сценарист и режисьор ДЖЕЙМС КАМЕРЪН. Кой е той? Какво е сътворил? Бърза и кратка справка показва това :

James Francis Cameron[1] (born August 16, 1954) is a Canadian film director, producer, screenwriter and film inventor. His writing and directing work include The Terminator (1984), Aliens (1986), Terminator 2: Judgment Day (1991), Titanic (1997)

По-подробна справка:

3.1 The Terminator (1984)

3.2 Rambo: First Blood Part II (1985)

3.3 Aliens (1986)

3.4 The Abyss (1989)

3.5 Terminator 2: Judgment Day (1991)

3.6 True Lies (1994)

3.7 Titanic (1997)

3.8 Spider-Man and Dark Angel (2000–2002)

3.9 Documentaries (2002–2009)

3.10 Avatar and Battle Angel (2009-present)

3.11 Future projects

Погледнете за 3 години (1984-1986) какво е сътворил като СЦЕНАРИСТ и режисьор този човек. Обръщам внимание в момента предимно на младите критици, които са били мокри блянове в нечии слипове по това време. Да са живи и здрави разбира се. Но с какво око посрещат те АВАТАР? Какво значи за тях факта, че един Джордж Лукас поздрави Камерън и му пожела успех в съзадаването на нов свят след неговите Междузвездни войни? Продукция, която доживях да видя оплюта. От същите тия реално безхаберни чалга фенове. Едно откровено срамно явление. И докато колегата Godfather се опитва да ви обясни защо аджеба постно изглеждащите днес STAR WARS обърнаха света навремето старателно го нападате. И защо Лукас е милиардер. Защото той беше първи. Защото той направи това, което никой никога не беше правил. И успя да го направи без днешната техника и без днешните еврейски трикове. И тогава и малки и големи блееха буквално пред екрана в киното. Защото нямаше големи телевизори и нямаше интернет. И всичко беше истинско. Камерън сега се "бори" с много по-заситена и бих казал нагла аудитория. И аз разбирам защо 12 години е правил АВАТАР.

Сега имаме една ужасна пренаситеност с филми и игри. Като почнем от успешната поредица на Уашовски и стигнем до поредицата на Финална Фантазия. Много са хубави - не отричам, ама колко от вас тук са гледали NEVERENDING STORY на кино? Колко от вас - откровено ще ви нарека - мъмреци? Сега сте с изисквания преди да влезнете в залата още. И то без да отдадете грам мисъл на факта кой и как е ИЗМИСЛИЛ и СЪЗДАЛ това, което виждате там на екрана. Като изключим очевадния безсрамен егоизъм на пренаситения консуматор какво точно бихте предложили и на какво бихте се зарадвали? Отивате да гледате филм на Камерън - очевидно повечето сте твърде малки да оцените постиженията му в миналото - какво очаквате? С каква нагласа влизате в салона след като сте гледали и трейлъри и чудо? Какъв филм е предложен? Някой мисли ли по въпроса?!?!? Някой мисли ли???? Какво очаквате да видите? Заливане с ефекти, каквито в АВАТАР са си уникални, но вас не ви впечатляват? Какъв филм? Якшан? Гейска комедия от тип Гейски пай? Трилър? Хорър? Какво ще ви задоволи? Комбинация от всичките? Камерън не го е мислил така! И не е крил човека че не го е мислил така. Напротив - понеже сте роби на презалятия от евреите пазар на филми знаете какво ще да видите още след трейлъра.

НО! Винаги има едно НО, навремето даже имаше един велик човек, наречен Петко Бочаров, който каза по друг повод Е ДА - АМА НЕ! Разбира се той не е от Димитровград и не спонсорира частни клиники, помпащи курви до умопомрачение.

Клиширана история казват някои - не - актуални проблеми, пресъздадени в един нов свят, който обаче бидейки фантастичен е правен от човеци и е свързан с човешките проблеми. Проблеми, които са извън обсега на Азис и Ивана, проблеми нарочно намекнати и бих казал натъртени от Камерън в АВАТАР. Не напразно местните жители напомнят до болка изпилените от лицето на Земята индианци и африканци, все заради реално никому ненужни блага, прицуцани от примерно 0,5% от ходещите по планетата ни. Камерън нежно напомня за връзката ни с биологията, това, което е сега супер модерно по целия свят. 12 години е мислил и е работил. И откровено казано СПОРЕД МЕН е надминал себе си.

Веднага ще попитате защо. След като изгледах, макар и мокър и задушаващ се, АВАТАР мога да кажа ЛИЧНО АЗ - шапки долу за Джеймс Камерън. Ефектите са си ефекти, но те са налице за да пресъздадат нещо. И феерията, създадена от този екип е невероятна. Отвсякъде личи, че много сърце е вложено в света на Пандора. Сравнението му с отвратително грозния комикс WoW e най-малкото обидно за авторите. Нека разграничим некадърната шарения с добър геймплей от величието на АВАТАР. Защото си е откровено смешно да ги сравняваме. Обиждаме Камерън. И 12 години труд, който ни показва нещо съвсем друго.

Светът на Аватар....тука поне 5 заклети геймъри ще скочат да намерят прилики, разлики и несъответствия. Нека грубо ви секна - пикайте си в гъза - Пандора е невероятна и още отгоре - хиляди хора са вложили своето въображение там. Атмосферата в АВАТАР грабва още от вратата. НЕ - това не е WoW, Lineage, AION, това не е правено с тази цел и слава богу. Всеки детайл си личи че е пипнат с любов и въобажение. И можем само да свалим шапки на хората, вложили толкова труд и любов в този проект. Защото ефекта е поразителен и резултата надминава всички визуални фeерии.

АВАТАР е начало на един нов период в киното, обременено с толкова много технологии днес. Едно чудесно начало, елиминиращо глупавите клишета (смислено) и съчетало всички възможни аспекти на новата технология, насочени не към чистата печалба, а към всички зрители и тяхното съзнание. Не се изненадвам, че разумните стават на крака и аплодират. В Пловдив обаче чалга феновете се кискаха както малоумници точно където им прилягаше и оставиха боклука след себе си между редовете. Откровеното неразбиране, НЕвникване и безхаберие относно посланието на един велик филм. В момента си мечтая да имам времето по празниците да гледам АВАТАР отново на IMAX.

 

Link to comment
Share on other sites

Раптора каза точно тва дето и аз го мислех ,само че ме мързеше да пиша толкова много. Винаги ще има хейтъри (Ачо не говоря за теб конкретно не ми се засягай) дето се гордеят с това че са различни по мнение с останалите. Обаче нещо като е красиво няма как пикаеш срещу вятъра и да си мислиш че ще направиш нещо.

Link to comment
Share on other sites

w00x всичко, което пишеш е колкото да не заспиш. Ако създадеш дискусия и то интересна ще е хубаво, но не правиш това. От филмите, които си изброил не съм гледал всички, но в повечето от тях, както и във всички други въобще, има две основни категории: любовта (преди всичко) и борбата на доброто със злото - поднесени по милиони начини, но погледнато по-мащабно в крайна сметка са те.

Те Библията я обвиняват в плагиатство, ти ми говориш тук за филм.

И най-интересното е, че всичко това няма значение, защото важното е какво се е получило от сюжет, фантазия, грандиозна визия, актьорска игра, режисьорско майсторство, 300 милиона долара и т.н. и т.н. и поне доколкото до момента е видно - ШЕД6ОВЪР.

И сега, за да не става цялата ти работа за смях, не ни казвай как ти би се справил по-добре.

 

 

 

Ясно поне откъде ти е достоверната информация. :lol: Чети по-внимателно !

 

А някой хора пък заговориха за цифри вече, а той даже уикенда още не е свършил. Нека да поизчакаме, и числа ще има.

 

P.S. Между другото един бърз поглед в imdb дава някаква представа за оценката на хората. AVATAR => 8,9 - засега.

 

Може би трябва да си погледнеш къде ги четеш тия твоите 90% :lol: , щото ако са от http://www.мрънкалник.com или от http://www.дасенамираменаприказка.bg... ми няма смисъл да коментираме.

 

Можеби ти трябва да погледнеш по-добре преди да си говориш на изуст и най-вече тези които коментираш - моите. Ти както си го подкарал с генералните идеи - всичките филми са еднакви защото се разказват за човечеството. Не коментирай повече ако обичаш. От началото един аргумент не си дал. Реално даже не знаем какво е твоето мнение по въпроса.

 

Именно в IMDB коментарите са:

Филма като сюжет е плосък и не струва, но останалото е еди-си-какво.

В RottenTomatoes също.

В отделни блогове също.

 

@RaptoR: Тъй като аз съм единственият в тази тема, който говори до някаква степен негативно, да разбирам ли коментара ти като изцяло насочен към мен или ти просто принципно си говореше?

 

Сложете си ръката на сърцето и кажете: "Ако АВАТАР беше книга, реакцията ми и мнението ми щяха да са същите като след филма." Надали ще можете.

Link to comment
Share on other sites

..От началото един аргумент не си дал. Реално даже не знаем какво е твоето мнение по въпроса...

 

Сложете си ръката на сърцето и кажете: "Ако АВАТАР беше книга, реакцията ми и мнението ми щяха да са същите като след филма." Надали ще можете.

 

Той не е дал щото не е гледал филма още до колкото разбрах ?

 

Ако Аватар беше и на книга и тя беше излезнала преди филма щеше да е още по красиво и добро.

Link to comment
Share on other sites

Сложете си ръката на сърцето и кажете: "Ако АВАТАР беше книга, реакцията ми и мнението ми щяха да са същите като след филма." Надали ще можете.

 

След този ти коментар се отказвам да коментирам каквото и да било казано от теб за филма просто...ако бил книга.

Успех...

Link to comment
Share on other sites

Друга работа си нямате, та ми спорите за някакъв филм тука :) Като го изгледам филма ще кажа и аз какво мисля, но няма да съм много положителен това е сигурно от сега. Предвид цялата бясна рекламна атака, да ми сервират тая история и тая графика, някак не върви. Изгледах маса снимки, трейлъри и т.н. и т.н. и не виждам кое му е уникалното на тоя свят. Пак казвам, това е без да съм гледал филма. Но гаранция, това не е революция. Това е още от същото. Добре направено, но още от същото. По-шарено, повече пиксели, повече каквото се сетиш там, не ми се изброява. За да е революция един филм, не стига само графика. Така е и с игрите, така е с всичко. Един филм не го прави само графиката, нали ? Или луд на шаренко се радва :)

 

w00x, за Близард и анимацията няма да говорим. Не говорим за игрите, говоря за анимациите към тях. Никой досега не е успял да постигне това което те са постигнали в този жанр. Все още не съм наясно защо не са решили да направят още някой друг милиард от компютърна анимация.

 

П.С. Забравих да спомена, че актьорския състав е жалък, колкото и да не е чак толкова важно в тоя филм :)

Link to comment
Share on other sites

И на мене филма не ми хареса ама хич...

Аз по принцип не си и падам по такива Ски-Фи тъпотии ама да не бъда много прям ще сигурно ще ме вкарате и мене в няква графа.

 

И само м/у другото някой по-горе спомена че сме заляти от какви ли не продукции... да така е , точно заради това АВАТАР трябваше да е нещо супер грандиозно и различно а то определено не беше , просто филм с голяма реклама , бил го правил Камеран и какво от това ?! Кой точно каза че всичко негово задължително трябва да е супер добро и едва ли не да излезна надървен от прожекцията щото разбираш ли това било ТИТАНИК на извънземните гейски сини животинчета които освен че изглеждат нелепо както целият филм бяха изиграни от най-некадърните актьори по света.

 

И неее не съм хейтър аз харесвам киното , ходя поне 2 пъти седмично на кино гледам всякакви видове филми ама само защото всички го харесват тия които не го харесваме да си мълчим ли ... не мисля.

 

С 300 000 000 за реклама и лайното да си снимам 20минути пак ще е голям хит.

 

 

 

 

ПС : Иначе и аз определено съжалявам че отидох толкова рано в МОЛ-а , при моята прожекция пак същите проблеми замазани очила , вентилация няма , климатиците на 1231231-923019423 градуса. Обстановката беше същата 15 годишни мръхли с жалките си гей-подобни приятели , ама нали е МОЛ-а трябва да си облечем новите дрешки да ни видат всички , все пак сега в ТЕра нова за 25лв се обличат от глава до пети.....Принципно ме кефи да гледам цици и задници ама тоя път даже ми беше леко гадно , не щото бяха лоши , като за по 1 свирка повечето ставаха , дразнеше ме самочувствието им....

Link to comment
Share on other sites

След този ти коментар се отказвам да коментирам каквото и да било казано от теб за филма просто...ако бил книга.

Успех...

 

Нали това се опитвам да кажа от самото начало бе човек. Че филма като филм става, но не е грандиозното творение с уникална никога не виждана преди история. И именно ако това е представено в книга, отзивите ще са съвсем различни.

 

Дали ако си свалите CAM на филма ей сега и го гледате на компютъра, ще ви направи такова впечатление?

 

ZGAN, хората гледат 40 минути документални филми на IMAX и излизат настъхнали, а какво остава за близо 3 часова продукция.

Link to comment
Share on other sites

Леле майко, що глупости се изломотиха тук :lol: Чак не мога да повярвам. Не съм го гледала още, но определено ще отида да го гледам заради 2 неща - ефекти и Sam Worthington. (Кефи ме пича, ко да напраяя :love ) Хич не ми се мисли какво щяло да бъде, ако бил книга, пък айде да си представим, че еди коя си книга беше само филм и въобще айде да си представяме, че музиката е архитектура, а картините са цирк. Малко ми е глупашко това мислене. Тя ако трябваше да е книга щеше да бъде книга. Обаче е филм и ще си го гледам като филм - с всичките му ефекти, пиксели, сини човечета и да си дойдем на думата - Sam Worthington ( :love ). Ами това мисля по въпроса. Като го гледам пак ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...