Jump to content
BulForum.com

AVATAR


Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
Ако някой не ме изпревари утре ще разчистя малко.

 

Междо другото така и не разбрах кой е филма които отговаря на зададените от мен критери.

Матрицата мисля,че не е най-подходящият пример.

Аз не съм казал, че Матрицата е като този. Казах, че и двата филма според мен са първите, които предоставят новото ниво ефекти в киното, след които ще почнат да излизат филми на килограм, възползващи се от разработените технологии, но с доста по-глупави сценарии.

Link to comment
Share on other sites

гледах филма хубав е заради ефектите реално е доста смотан просто щото е 3д и постоянно ти фърчи нещо е яко ама пък това не е достатъчно

 

само не разбрах каква е тази нова технология където толкова я хвалят 3д има отдавна анимирани хора също аниминирани тревички въобще нищо ново не видях

 

и красива приказка бил кое му е приказното ? иначе е красив да ама за толкова пари пък остава и едни ефекти да не могат да направят 

Link to comment
Share on other sites

гледах филма хубав е заради ефектите реално е доста смотан просто щото е 3д и постоянно ти фърчи нещо е яко ама пък това не е достатъчно

 

само не разбрах каква е тази нова технология където толкова я хвалят 3д има отдавна анимирани хора също аниминирани тревички въобще нищо ново не видях

 

и красива приказка бил кое му е приказното ? иначе е красив да ама за толкова пари пък остава и едни ефекти да не могат да направят

 

 

Много добро показно как се пише на български! Евала! Хахах... Под "ефекти" никой не визира 3Д киното :) Ох, не мога, хах, ще си го копирам тва мнение :)

 

Иначе си прав, нищо ново не виждам аз във този филм. Всеки ден го виждам под различни форми в разни други филми: Дързост и Красота, Перла, Здрач...

Link to comment
Share on other sites

Иначе си прав, нищо ново не виждам аз във този филм. Всеки ден го виждам под различни форми в разни други филми: Дързост и Красота, Перла, Здрач...

 

Който и анимационен канал да си пуснеш ще видиш по реални и по ЖИВИ герои

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е време модовете да се намесят... и да поразчистят темата от ненужния спам.

И кое по-точно? Той ZGAN изтри една част, ако аз тръгна да трия това по-нагоре, от темата няма да остане много...

Link to comment
Share on other sites

Темата е за затваряне според мене. Даже ще я затворя направо, че много пилета се премериха, а реално нищо смислесно. Всеки гледа да се изсере на другия на главата, не да каже нещо дето го е помислил.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Отварям отново темата с надеждата,че не правя огромна грешка...и,че в този форум има няколко останали човека с които може да се води ДИСКУСИЯ и СПОР по нормален начин.

Всякакви такива изцепки които доведоха до затварянето на темата ще покажат на всички,че пишещият ги е с ниско ниво на култура.

Приканвам тези, които са хареса филма и тези които не са .не ги е изкефил, струва им се познат, банален , тъп, прост, краден, плагиатстван не знам си к`ъв да не прекрачват граница- критика - обида !!! Или като зрели хора ще покажем,че можем да водим дискусия в рамките ИЗЦЯЛО на ДОБРИЯТ ТОН и ще спрем да си СЕРЕМ НА ГЛАВИТЕ...или тема няма да има като това последното важи с пълна сила за всички останали теми както предполагате.

Ще помоля също така да няма коментари относно този ми пост.

Благодаря.

 

http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide

 

Rank Title Worldwide Box Office

1. Titanic (1997) $1,835,300,000

2. Avatar (2009) $1,135,245,852

 

Густо по всичко личи,че ще гледаме още един аватар.

 

Но филма спада по вот на потребителите в момента е на #32....което за мен лично нищо не означава.

Link to comment
Share on other sites

Но филма спада по вот на потребителите в момента е на #32....което за мен лично нищо не означава.

 

Спада защото все повече хора гласуват. В първите дни, The Dark Knight беше на чело, но като събра 400 000 гласа започна да падна и там си и остана. Аватар според мен ще падне още.

Link to comment
Share on other sites

...Густо по всичко личи,че ще гледаме още един аватар.

Но филма спада по вот на потребителите в момента е на #32....което за мен лично нищо не означава.

 

Ако първата част "извади" 3-4 милиарда, не виждам кой ще откаже още поне толкова, а в повечето случаи, като продължение, доста повече. За мен е 100% сигурно, че ще има, киното е и бизнес - все пак.

А що се отнася за вота, където и да отиде - дори и да изпадне - не виждам за кой ще има разлика. От моите топ 10 примерно K-PAX, въобще не е в тази класация ! Е и ?

Показателното за мен в случая, е че Камерън е направил филм, който харесва на всички групи и слоеве в обществото. Имам предвид, че вота е много равномерно разпределен, почти колкото никой друг филм...

Link to comment
Share on other sites

:) Е..х това "шаренко" дето вади милиарди. Ами дай двамата с теб да намацаме нещо шаренко и да извадим някой и друг милиард - веднага загърбвам всички спорове с теб.

С подобни максимално опростени определения, нищо реално не казваш... "шаренко" :lol:

 

 

 

 

С теб предвид, всички глупости и обиди, които написа и ти изтриха - не мисля, че имаме какво да си кажем. В потвърждение на предното виждам, че "разпределение на вота" не ти говори нищо, а още по-малко знаеш къде да го видиш...

 

Тва с приходите не спряхте да го изтъквате, ама така ли не разбра че не приходите го правят филма уникален/феноменален/(и тем подобни)... Филма имаше много успешен маркетинг + това филма е 3Д => билетите му навсякъде са по-скъпи от обикновените...

Link to comment
Share on other sites

. Отивам аз, взимам още 1 човек поне, да не ми е скучно сам. Това са 2 билета. Даже и да не ми хареса, аз парите съм ги дал. Тоя дето е бил с мен също. Представете си го това сега в грандиозен мащаб.

Приходите на филма са основно от това наистина, но пък това се гради на ГИГАНТСКАТА реклама на филма

Според мен ,едно 40% от приходите се дължат на както казах огромната реклама,20-30 % на това че филма е 3Д и видиш ли даи да видим какво е това чудо/много хора отидоха именно за пръв път на 3д кино,да не говорим и че 50% зрителите от страните от 3-я свят като бг отидоха изобщо на кино :laughing: първо защото нелегалното сваляне на филми е издигнато в култ едва ли не и второ цената от 12 лв е сравнително не по джоба на всеки пъпчив тийн/ ...... и останалите 20% го отдавам на това че филма беше пуснат много хитро точно преди коледните и новогодишни празници когато хората са свободни !!!

Да не говорим и че цените за 3д и особедно IMAX-а са по скъпички

Със сигурност приходите сега ще почнат да му намалявам и според мен едва ли ще стигне Титаник ,но и да го стигне все тая .Приходите не правят един филм хубав !!!!

 

Колкото за темата да, тя бе много правилно затворена понеже дискусия нямаше а имаше единствено хвалби на филма и основно спам от автора на темата и много сериозна критика от 2-3 човека тва е.5 човека на кръст

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам какво не му харесвате на филма :D Току що се върнах от киното и филмчето си беше много добро. Ефекти много, добра история (макар че малко наподобяваше Покахонтас :D ) и добра продължителност. :) Гласувам с 2 ръце за него.

Link to comment
Share on other sites

Филма от към история е много зле, наистина, ама не го прави лош филм, на мен много ми хареса, защото съм фен на фантастиката. И нещата, които най-много ме раздразниха във филма са този лейтънант, който му е направил героя е много голям идиот, някакъв селяндурин от гъза на САЩ, който не може да говори правилно и освен това е много прост. И другото е това че в бъдещето е ясно, че единствената страна на земята е САЩ или сигурно само те имат толкова умни хора да измислят космически кораби, абе пълен тъпизъм. А и най-голямата простотия е как някакви индианци избиха "небесните хора" с копия и лъкове и летящи гущери. Това лично много странно ми се стори.

Link to comment
Share on other sites

Ако в едно заведение ходят хубави лесни жени, но като цяло това е единственото нещо, което ти харесва в това заведение. Факта, че ти си редовен посетител прави ли заведението хубаво? Прави му оборот, но прави ли го хубаво?

 

:) Ами естествено, че го прави хубаво. Щом има нещо, което те привлича, има нещо заради което си редовен клиент и нещо заради което се връщаш, какво друго да е освен хубаво.

 

...А и най-голямата простотия е как някакви индианци избиха "небесните хора" с копия и лъкове и летящи гущери. Това лично много странно ми се стори.

 

Не си обърнал достатъчно внимание. Не индианците победиха небесните, Пандора ги победи.

Link to comment
Share on other sites

Някой ако ми каже как се казваха драконите дето ги яздеха аватарите ще съм му много благодарен. :D Името на големия дракон също ме интересува много :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой ако ми каже как се казваха драконите дето ги яздеха аватарите ще съм му много благодарен. :D Името на големия дракон също ме интересува много :confused

 

Икран и Торук май бяха.

 

едит: без Макту (проверих)

Link to comment
Share on other sites

Светлият и w00x / и останалите/ ако се наложи да изтрия още един залп от 20 поста глупости - 30 дни почивка и за двама ви.

Срам ме е,че отворих темата.

Едит: Няма "ама"

Link to comment
Share on other sites

Вие какво искате от към история ве от кога има кино немислите ли че каквото и да се направи ще ви се стори изтъркано!

Фимчето е много красиво направено и е голям плюс че обхваща всяка аудитория

като бях на кино до мен имаше една жена която постоянно четеше на детето си ма кво да се прави !

лично на мен ми е интересно какво ще сътворят от продължението което чувам че ще е факт, не вярвам да е лошо все пак филмът вече има име, а и Камерън си разбира от работата определено !

Link to comment
Share on other sites

Вие какво искате от към история ве от кога има кино немислите ли че каквото и да се направи ще ви се стори изтъркано!

 

Ей такива изказвания са ми супер любими.

 

От кога има човечество?

Защо са нямали самолети и 4GHz процесори в началото?

Защо са нямали и моторни лодки, които да се движат със 100км/ч египтяните?

И какво им е толкова странното на пирамидите и Стоунхейндж с големите камъни, при положение, че сега строят по 700м небостъргачи с доста по-тежки плочи?

 

Погледни напред в темата. Изброил съм поне 5 филма с уникален сюжет. Омръзва да пиша по 3 страници аргументи и накрая да се появи някой и да ме върне в първи клас, защото е решил да не прочете.

Link to comment
Share on other sites

Прекалявате вече, честно.

 

На всички ни стана ясно, че това е просто добър филм с неприлично много пари зад него. Толкоз.

 

_________________

 

А да, разбирам w00x - и мен ме дразни обиденото отношение на авторите към публиката - тип естрадно величие в посткумунистическа държавица - , че трябва да им целувам ч*па, че мога да си платя да им гледам продукцията.

 

Такова отношение не трая и аз.

 

_________________

 

За poll-a аз лично мисля, че е безмислено. Много ясно, че на всички ни е харесало какво сме видели. Проблема е, че авторите сякаш натояват (и PR-и и т.н.), че не просто ни е харесало ами направо ... не знам. Не е било от тоя свят.

Link to comment
Share on other sites

А някой в крайна сметка ,чел ли е въпросната книга на братята руснаци Стругацки ? Да даде по явна престава кво е откраднато от там ?

 

Или камеран е крал всеки кадър на филма от някъде филм / книга /игра/ или просто толкова добре е напаснал всичко , че просто на нас тези моменти ни се асоциират с вече познати пеизажи.Да вземем да пуснем един пул към темата "Харесали ви филма" с възмони отговори "да" и "не" ?

 

EDIT: Не е книга а: цикъла романи „Мир полудня”

 

http://kanew.wordpress.com/2010/01/04/763/

Link to comment
Share on other sites

Да вземем да пуснем един пул към темата "Харесали ви филма" с възмони отговори "да" и "не" ?

 

А защо не вземем да пуснем и един пол с въпроси като :

 

-Това ли е наи-добрия филм на всички времена?

-Оригинален или краден е сюжета ?

-Може ли Джеймс Камерън да направи филм и да не плагиатства?

-Актъорската игра беше ли на ниво за такъв филм?

-Детски /анимационен/ли е филма?

-Ако не беше гиганстската реклама и това че филма е 3д щеше ли да се запомни с нещо?

-Това ли е филма с наи -добри визуални ефекти/особедно пък и за толкова похарчени пари/ ?

подточка тук:

-това ли бяха наи-реалните и истински животни които сме виждали във анимационен филм?

-Може ли да се сравнява с Междузвезни воини,Властелина,Отмъщението Шоушенк,Godfather и т.н филми даже и по един показател?

 

 

И въпроси от тоя сорт

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...