Jump to content
BulForum.com

AVATAR


Recommended Posts

Леле майко, що глупости се изломотиха тук :lol: Чак не мога да повярвам. Не съм го гледала още, но определено ще отида да го гледам заради 2 неща - ефекти и Sam Worthington. (Кефи ме пича, ко да напраяя :love ) Хич не ми се мисли какво щяло да бъде, ако бил книга, пък айде да си представим, че еди коя си книга беше само филм и въобще айде да си представяме, че музиката е архитектура, а картините са цирк. Малко ми е глупашко това мислене. Тя ако трябваше да е книга щеше да бъде книга. Обаче е филм и ще си го гледам като филм - с всичките му ефекти, пиксели, сини човечета и да си дойдем на думата - Sam Worthington ( :love ). Ами това мисля по въпроса. Като го гледам пак ще пиша.

 

Нещо не си разбрала ми се струва.

 

Книгата я дадох за пример само и единствено, за да покажа това, което се опитвам да кажа от самото начало. Че филма като сюжет не струва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply
@RaptoR: Тъй като аз съм единственият в тази тема, който говори до някаква степен негативно, да разбирам ли коментара ти като изцяло насочен към мен или ти просто принципно си говореше?

 

Съвсем не е насочен към теб, като изключим момента със сравнението с бездарния комикс на Близард. Да се сравнява АВАТАР с некадърната очеизбождаща с електрикови цветове визия на WOW e чиста проба обида към авторите. Заедно гледахме филма - видя ефектите и света на Пандора, знаеш за какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не си разбрала ми се струва.

 

Книгата я дадох за пример само и единствено, за да покажа това, което се опитвам да кажа от самото начало. Че филма като сюжет не струва.

Когато един филм не струва като сюжет казваш "сюжета на филма не струва" и се обосноваваш, а не бълваш смотани сравнения в литературата, където правилата и изразните средства са бая различни.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не си разбрала ми се струва.

 

Книгата я дадох за пример само и единствено, за да покажа това, което се опитвам да кажа от самото начало. Че филма като сюжет не струва.

 

Незнам какъв сюжет сте очаквали толкова...война,любов,добри и лоши,както винаги горе-долу,просто тук е представено по един по-различен и красив начин.

 

P.S Щом толкова време си изгубихте в спорове...не е просто един от многото филми :P

Link to comment
Share on other sites

Когато един филм не струва като сюжет казваш "сюжета на филма не струва" и се обосноваваш, а не бълваш смотани сравнения в литературата, където правилата и изразните средства са бая различни.

 

Снежи, някои хора все още не правят разлика между това да гледаш и да виждаш. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Когато един филм не струва като сюжет казваш "сюжета на филма не струва" и се обосноваваш, а не бълваш смотани сравнения в литературата, където правилата и изразните средства са бая различни.

 

Казах го няколко пъти. Просто тук винаги се налага да се използват сравнения, хипотези и илюстрации, за да се докаже идея.

 

Може да погледнеш предните ми мнения, и главно тези в които изобилства черния фон.

Link to comment
Share on other sites

Казах го няколко пъти. Просто тук винаги се налага да се използват сравнения, хипотези и илюстрации, за да се докаже идея.

 

Може да погледнеш предните ми мнения, и главно тези в които изобилства черния фон.

Е, все още не съм гледала филма затова не посягам към черния фон, колкото и да се изкушавам, така че извинявай, ако съм те "почернила" излишно :rolleyes:

 

P.S Щом толкова време си изгубихте в спорове...не е просто един от многото филми :P

Еййй колко си прав самооо... чак се почувствах като попаднала в капан изведнъж :lol: Мамка му, Видене, ти си виновен да не искам да ходя да го гледам в Мола, егати оплюването избълва... сега ще трябва да чакам да оредеят опашките и тогава да се наредя. Безобразие.

 

П.С. Това май ми е втори пореден пост, голямо извинете за което...

П.П.С. Я, не е ;)

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: Джеймс Камерън си е Джеймс Камерън.

 

Рядко се случва 3 часа филм да не го усетя изобщо. КРАСОТА, вътрешна и външна. Разкошен филм ! Браво !

 

И мога да си призная, че просто не ми се излизаше от атмосферата и СВЕТА, който е СЪЗДАЛ Джеймс Камерън. Това ако не е брутален успех !

 

P.S. Кара човек да се замисли, дали не се отдалечаваме много от природата наистина и дали няма точно като Пандора нашата планета да ни изрита в един прекрасен миг...

 

"... Avatar's worldwide opening was $232.2 million, the ninth highest-grossing of all time and the biggest for a non-sequel. "

 

The BIGGEST for a non-sequel. ;) Извинете !

 

Това последното е за любителите на чилсата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дъхат се за трилогия !!! Култуво от сега точа лиги знаеики,че ще има поне 5 години да го правят.

 

Свалих си ТС-то и ми прави яко впечетление изразителноста на емоциите върху лицата - уникално.Отностно графиката актьорите си правят всички движения, скоци бягания и всичко а не само дублаж.Тва също е уникално.Определено някои моменти изглеждат кофти на 2д но кво да се праи ще дебнем за 3д очила.

 

Номинации

Link to comment
Share on other sites

Отностно графиката актьорите си правят всички движения, скоци бягания и всичко а не само дублаж.

 

Е това не беше ли ясно? Всяка успешна игра в днешно време се прави по този начин и беше въпрос на време да го сложат и във филм. И до сега го е имало, но не е било на изцяло CGI герои.

Link to comment
Share on other sites

w00x понеже специално ме обвиняваш в безочливост и не знам какво още... едит:

:) другото ма ПМ, че се разводнява малко

 

По темата: Сложих една 10/10 в IMDB да знам, че и аз имам участие в щурмуването на върха на класацията.

w00x докъде смяташ, че ще стигне ? Сега е N 21. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хаха, половината от тук не са го гледали и коментират все едно, че са. И многото реклама на филм по някаква причина дразни булфорумци. Колкото по неизвестен и с по-малко пари - толкова по-добре...Алеко много добре го е описал в едно свое произведение...

Link to comment
Share on other sites

По темата: Сложих една 10/10 в IMDB да знам, че и аз имам участие в щурмуването на върха на класацията.

w00x докъде смяташ, че ще стигне ? Сега е N 21. :rolleyes:

 

Мисля, че ще падне до 50.

 

И многото реклама на филм по някаква причина дразни булфорумци. Колкото по неизвестен и с по-малко пари - толкова по-добре...Алеко много добре го е описал в едно свое произведение...

 

Многото неоправдана реклама, а не просто рекламата като цяло.

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка до какво заключение стигнахте за филма ... че не е нищо ново така ли да разбирам ?

 

Не си вади заключения от написаното тука - иди го гледаи и си направи сам и зводите.Може на теб да ти запирлича на пародия на пепелашка знам ли :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах го и аз снощи. Като изключим последните 30-40 мин., проблеми с вентилацията в киносалона нямаше :D.

Сега за филма. Хареса ми, светът, който Камерън показва на зрителя, е интересен, но не и нов. Личи си, че е взел частичка от една негова стара и уникална лента, а именно - "Бездната". Също голяма част от нещата, показани в "Аватар" се препокриват с анимацията "Furngully".

Най-важното за мен е, че като цяло гусин 'Жеймс успя да ме "вкара във филма", за което съм доволен. :)

Лична оценка 7/10

Link to comment
Share on other sites

Филма е уникален. Гледах го на АйМакс-а в София и просто, направо все едно бях във филма. Не ми се искаше да свършва тоя филм. 2 часа и половина минаха без да усетя напрежение или слаби моменти или нещо, което да не ми хареса. Гледам наблягат на историята, някои от булфорумците. Но какво очаквате? Не е ли малко това да покажат, една планета, като нашата и какво може да и сторим?! Някак си те кара да се замислиш, за тая шепа хора, които унищожават хубавото за пари, без значение, какво причиняват на останалите. Филма е красив и уникален, не толкова заради историята, а заради начина, как поднасят историята, заради красотата, която успяват да покажат - нито прекалено много цветове, нито прекалено постна. И да държи интереса на човек през цялото време - това е рядко срещано за филми над час и половина. Който иска да усети филма истински, нека да отиде да го гледа в София, ако има възможност на IMAX. Няма да сгрешите за дадените пари :tongue

Link to comment
Share on other sites

Нищо особедно не е Аватар, 3 часа 3д компютърна анимация и то не кои знае колко добра.

Всичко което беше направено като компютърна анимация си личеше че е някакси изкуствено,няма живец в него.

Животните абсолютно дървени,смешни и грозни ,историята яко клиширана като сценария е краден от няколко филма/Танцуващия с вълци и т.н..

Нищо ново и революционо не видях аз.Има поне 500 филма къде къде по добри от този.

Отделно е разпънат в 3 часа като преспокоино можеше да се събере в 1.30 мин. 3 или 4 пъти си поглеждах часовника кога ще свърши

Филма е типичен блокбъстър ,подкрепен с много солидна реклама с една единствена цел да спечели колкото се може повече пари нищо повече

Много може още да се пише но не си струва,наи обикновен анимационен филм за мен

6/10

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече се рекламира един филм и се говори за него - толкова повече негативно настроени зрители има.

 

Аз лично нямам намерения да го гледам скоро, тъй като всеки говори колко било яко. Знам, че като ида на кино ще имам големи очаквания за него, които най-вероятно няма да бъдат оправдани. Т.е. така става винаги когато за някой филм се говори, че е супер як.

Link to comment
Share on other sites

Мненията не са 50:50, просто някои хора смятат, че като филма не им харесал изключително много, колкото на други, трябва да го покажат по най-позьорския начин.

 

В смисъл, ако избереш 100 човека, които реално да харесат нещо(без значение какво) и ги попиташ харесват ли го, още 10тия ще ти каже "НЕ! Супер тъпо е!" само и само, за да се отличава от останалите. А няма смисъл да спорим колко по-лесно е да се критикува нещо, отколкото обратното.

България е пълна с хора, които търсят грешни начини да бъдат оригинални или забелязани. Моля, никой да не се обижда, дори не съм чел темата в дълбочина. Ако толкова пък не ви е харесал филма и реално сте скучали в кино салона, пропуснете това мнение, то не се отнася за вас :)

 

Една поправка. Мненията са 50:50 като бройка мнения, но не и като бройка хора, ако преброиш колко за + и колко -, ще видиш, че доста повече са тези, които го харесват.

Не знам за вас, аз нямам време да обмислям дотолкова в детайли кое било копирано и кое не, на мен филма ми хареса докато го гледах :) Ако намеря време и прежаля още 10 лв ще го гледам пак.

 

Едит: имаше един лаф: "няма лоша реклама, има само реклама".

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече се рекламира един филм и се говори за него - толкова повече негативно настроени зрители има.

 

Аз лично нямам намерения да го гледам скоро, тъй като всеки говори колко било яко. Знам, че като ида на кино ще имам големи очаквания за него, които най-вероятно няма да бъдат оправдани. Т.е. така става винаги когато за някой филм се говори, че е супер як.

BTW аз искам да ти кажа , че имах супер огромни очаквания за филма и ме притесняваше точно това , че може да е поредната високобюджетна боза. Обаче този филм не само че ми оправда очакванията , но дори ги надхвърли. И не само с мен е така , защото през последните години не е излизал филм , който да ти се запечата трайно в паметта, докато Аватар беше нещо съвсем различно , колкото и да го оспорват някои хора.

 

P.S. Също така по-нагоре бях прочел някъде , че филма бил направен единствено заради парите от приходи и едва ли не историята не струва :) Според мен да използваш съвсем нова технология в киното , да се занимаваш 5 години и кусур , да изпипваш сюжета от 12 години.. и накрая всичко само и единствено заради парите... нищо че 90% от хората , които вече са го гледали го нареждат в челните места за всички времена..

Link to comment
Share on other sites

Това е моят сигнал...

 

Ние това го разбрахме, приемаме го и обещаваме да се скараме на Камерън.

 

Но пък и той има право на гледна точка нали ? :rolleyes:

 

А ако се заемат и с трилогия наистина. Ще намеря начин да почерпя. ;)

 

П.П. KnoppiX казал си го много добре. Поздравления за точния изказ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...