Jump to content
BulForum.com

За медиците ни в Либия


veseo

Recommended Posts

Така не падаме ли на тяхното ниво?

 

Щото ние сме мнооооооого високо над тяхното ниво и сме някви супер морални та да паднем на тяхното ниво. Ебати цървулската държава, честно. Цялата работа е в мангизите. В Либия каквото каже Кадафито , това се пише по вестниците и това е общественото мнение. Кадафито обаче не му се връщат паричките и прави тоя целия цирк. Няма да се учудя ако те самите са заразили децата. Щото точно пък хора като Кадафи им е през центъра на гащите за някакви си деца там. Нещо като по-извратена и садистична версия на нашите политици. Само дето нашите политици тука ще наведат дупета в една такава ситуация и ще пуснат мангалите, а в затвора ще вкарат българи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply
Ако имахме хубава армия, аз съм за присъединяване на Либия към България.

хахаха странно обаче вчера като гледах новините си мислех може ли държавите по пътя до либия да ни придоставят път за преминаване и да ги атакуваме :devil

Link to comment
Share on other sites

Oколо 80% от 20те% от нещата които прочетох по-горе са си чиста проба лицемерие , показност и празни приказки : " бла голямата работа , бла бла национализъм , бла бла бла колко им съчувствам " и след една седмица : " лелеее колко е яка новата песен на Ивана , аре да ходим да се разбием на нея в кварталната кръчма " и дори факта , че тия седем или колкота са там типа в Либия съществуват няма да ви фигурира в главите . Хах , ако щете вярайте , ама тия съчувствени ташаци ме дразнят 3х спрямо случващото се в Либия .

 

Не ми дреме , нищо не мога да направя по въпроса и съответно нищо не говоря и нищо не правя . Повечето от изказванията горе са бегъл опит за подражание на един висок гологлав катил чието име няма да споменавам и който когато го отстреляш все е късно , щото и на него му дреме на .!. , ама нали го показват по ТВто , тря се направи на голям човек и ителектуалец .

 

А btw да не забравяме като цяло , че изобщо няма да ги убият . Това ще бъде сага тип дързост и красота . Ако преброите колко пъто до сега Рич или Брук или Стефани са били на косъм аха да умрат и после аре още 1000 епизода сълзи драма и емоции ...

 

Сега чакам някой или да ме линчува или да ме убие , надъхан от разчувстващите патриотично ориентирани речи на споменатия в по-горния текст гологлав катил .

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с горното мнение!

Из Скайп се появи съобщение в знак на протест.Всеки праща а никой не се сеща,че нищо няма да промени с това.Хората имат нужда от помощ,не от съпричастност!Включих се в една подписка,макар да знам,че и тя с нищо янам да помогне.Но [V] в знак на съпричастност и всякакви лицемерщини и позьорщини(щото за мен са точно това) не ми се нравят.Ако някой има идея как да помогне ще се радвам да предложи.Който иска да е съпричастен-да сяда в ъгъла на стаята и да реве,не да говори празни приказки,и да си слага разни знаци пред ника си в скайп и в следващия момент да се смее на глупости.

Ако наистина сте толквоа съпричастни преминете в активни действия,а не говорете празни приказки във форумите.Всички знаем,че е лесно!

 

И аман от национализъм!Ако бяхте от другата страна на нещата какво щяте да говорите тогава?Гледна точка.....Тоя национализъм заличава мисловните ви възможности!Нито българина е най-хубавия,нито най-умния,нито България е най-красивата страна.

 

Повече действие,по-малко приказки.

 

И да не остане някой с грешно впечетление-и на мен не ми харесва,че ще умрат тези хора,но не защото са българи,а защото вярвям,че са невинни.Също не ми харесва и че ще умрят и толкова заразени деца.Но какво мога да направя,така че да променя нещо?

 

А последните няколко поста са направо смехотворни.Айде да видим колко човека реално ще се включат във войната с Либия.Замисляли ли сте се струва ли си заради 7 човека да умрят 700 000?

Link to comment
Share on other sites

Runner, подобен военен конфликт е нещо, което целия арабски свят иска. Защото като скочим ние (хипотетично разбира се, това няма да се случи) евентуално и НАТО ще се включи и гледай нова световна война. Това е искрата, която трябва в това буре с барут "близкия изток", за да избухне мащабна война. Тази искра чакат и американците :) Само че ми се струва, че при такъв конфликт ние може да сме Японията, която да обере ядрения демидж...

Link to comment
Share on other sites

Споко, имаме Сайънс весели и ще засечем евентуален ядрен удар...

 

Шегата настрана. Истината е, че ние в каквито и подписки и протести да се включваме, нищо няма да се промени. Да се надяваме, че тъпите ни политици могат да направят нещо, макар че аз лично се съмнявам и те да допринесат с нещо...

Link to comment
Share on other sites

Абе кои бяха сайтовете за даване на глас за медиците? Тази вечер не бях пред телевизора, но дочух от съседната стая по новините ги казаха....не че в Либия ще се стреснат от бройката гласове...ама като не може с друго да помогнем... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Абе кои бяха сайтовете за даване на глас за медиците? Тази вечер не бях пред телевизора, но дочух от съседната стая по новините ги казаха....не че в Либия ще се стреснат от бройката гласове...ама като не може с друго да помогнем... :unsure:

Мисля , че става въпрос за този тукне съм гледал новините не съм сигурен .

Link to comment
Share on other sites

Oколо 80% от 20те% от нещата които прочетох по-горе са си чиста проба лицемерие , показност и празни приказки : " бла голямата работа , бла бла национализъм , бла бла бла колко им съчувствам " и след една седмица : " лелеее колко е яка новата песен на Ивана , аре да ходим да се разбием на нея в кварталната кръчма " и дори факта , че тия седем или колкота са там типа в Либия съществуват няма да ви фигурира в главите . Хах , ако щете вярайте , ама тия съчувствени ташаци ме дразнят 3х спрямо случващото се в Либия .

 

Не ми дреме , нищо не мога да направя по въпроса и съответно нищо не говоря и нищо не правя . Повечето от изказванията горе са бегъл опит за подражание на един висок гологлав катил чието име няма да споменавам и който когато го отстреляш все е късно , щото и на него му дреме на .!. , ама нали го показват по ТВто , тря се направи на голям човек и ителектуалец .

 

А btw да не забравяме като цяло , че изобщо няма да ги убият . Това ще бъде сага тип дързост и красота . Ако преброите колко пъто до сега Рич или Брук или Стефани са били на косъм аха да умрат и после аре още 1000 епизода сълзи драма и емоции ...

 

Сега чакам някой или да ме линчува или да ме убие , надъхан от разчувстващите патриотично ориентирани речи на споменатия в по-горния текст гологлав катил .

 

Еваларката :)

Всъщност истината си е точно такава, колкото и да си саркастичен. Димо Гяуров тази сутрин даде много добро интервю на Коритаров. Хем нищо не каза, хем всичко си каза. В случая дипломацията е безпомощна, минетите... упс (метаните беше думата), дето Соломон и колежката му преди това, ги правиха, само са показали колко немощна и некоординирана е държавата България (има се предвид координация между разузнаване и държавната власт (каквото и да значи това). Именно затова и ни избраха корбан да ни правят преди 8 години, само дето бащицата Кадафи (а и кой да се сети) не предположи, че ще влезем в НАТО и ЕС. Сега мъдрия бащица Кадафи ще трябва да ги помилва, щото иначе му се пише много лошо. Така хем либийския народ удовлетворен за мъст, хем бащицата е благороден.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

днеска по вестниците пише,че либийците са повдигнали ново обвинение срещу сестрите-клевета за мъченията,които са им нанесли...да са зимат в ръце тия така наречени български управници и да прават нещо вече,стига тиха политика,тряа да се дигне малко олелия и докато не стане нещо положително да не се спира

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ако стане най-лошото (чукайте на дърво да не става), правителството е свършено...

А и ръбавият циганин няма да го допусне. Всичко си е една игра, в която целта на мангала е да прибере пари...

Link to comment
Share on other sites

ако стане най-лошото (чукайте на дърво да не става), правителството е свършено...

А и ръбавият циганин няма да го допусне. Всичко си е една игра, в която целта на мангала е да прибере пари...

арабите може да са сякви, но не са цигани. ние сме в пъти повече цигани от тях (особенно след като съществува мега-звездата азиз)

 

за кво става въпрос може да видите няколко страници по-назад. ако се замислите ще разберете защо и двете страни протакат работата

Link to comment
Share on other sites

Напълно наясно съм с въпроса (причини, възможни последици и т.н) Темата е последното място от което ще се информирам. Имах в предвид, че поведението на Либия е меко казано циганско. Ще ги мотаят до последно, но до необратими смъртни присъди няма да се стигне.

Link to comment
Share on other sites

Напълно наясно съм с въпроса (причини, възможни последици и т.н) Темата е последното място от което ще се информирам. Имах в предвид, че поведението на Либия е меко казано циганско. Ще ги мотаят до последно, но до необратими смъртни присъди няма да се стигне.

 

Ти да си си наясно, аз да си обясня. Значи, защо според вас напират да освободят оня от Локърби? Защото е брат на шефа на тайната либийска полиция. А ако шефа каже Кадафи може да падне от власт за по-малко от 24 часа. Отделно от това искат пари.

Освободят ли оня от Локърби, проблеми няма, пускат и нашите.

Link to comment
Share on other sites

Освободят ли оня от Локърби, проблеми няма, пускат и нашите.

Сигурен ли си в това? По думите на баща ми, (той летя няколко години в североизточна Африка) всичките жители на този район, потомци на арабите от халифата, се приучават от най ранна възраст да гледат на друговерците като на роби които са длъжни да слушкат, и безропотно да изпълняват. Единственото което ги възпира е грубата и безцеремонна сила, прилагането на която обаче е в остро противоречие с нашия морал и модел на мислене. Разбира се управляващите в страните от северна Африка са добре запознати с разбиранията на европейците , защото иначе просто не могат водят външната политика на страните си, но и те са в капна на средновековното и робовладелско мислене на народите си. Според това мислене нито думата на друговереца, нито реалните факти имат някава сила когато срещу тях е изправена думата на правоверния мюсулманин. И за да не съм голословен ще опиша случка с баща ми и негов колега в Судан:

 

Пилот от лагера управляван от баща ми убил местен човек. Това се случило абсолютно случайно - като пръскали памука срещу вредители, местния бил легнал в една нива между два реда храсти, въпреки че всички били предупредени да не излизат от селищата и района бил заобиколен с охранители които трябвало да спират заблудилите се. Местния, като чул мотора на самолета, се надигнал да погледне, и в този момент колесника на машината му отнесъл главата. В 15-тонния АН2 не се усетило абсолютно нищо - пилотите често късали с машините далекопроводи и клони от дървета и храсти без последствия за самолетите. Когато пилота се прибрал от полето, в лагера вече го чакал началника на местната полиция, който обяснил на баща ми че се налага незабавно да извадат пилота от страната. Властите не го обвинявали в нищо, но знаели че местните ще поискат смърт за смърт, без да се интересуват кой е виновен, и тогава вече нищо не можело да се направи. Колегата на татко го докараха само са 2 дни до България с помощта на суданската полиция и военните , и повече никога не го пуснаха да лети над арабска страна.

Link to comment
Share on other sites

... Темата е последното място от което ще се информирам...

и тогава за кво изобщо си цъкнал линка? чудел си се къв виц ша пише тука и кат не си го намерил си решил да изкажеш крайно елементарното си мнение за тва кой къв бил?

кат немаш никва идея за кво иде реч и единственото място от където си се информирал по въпроса са пенсионерите на пейката пред блока по-добре не изказвай крайно компетентни коментари по темата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм ти благодарен че обогати темата с още едно от гениалните ти постове и се напъна да се направиш на компетентен пред хората тук и най-вече пред мен (не се отдава на всеки). Личи си че твоите източници са форумите по които философстваш 24/7.

Link to comment
Share on other sites

Вече ми писна от тази игра, за това почти не ме интересува какво ще стане. Всичко е политика и нищо друго /+спам в нета :)/.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Идват си :woot :punk Най-накрая. http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6912965.stm

Тъпи либийци,тъпи,тъпи. :angry:

 

Да ! Тази сутрин като ми каза баща ми не можех да повярвам но и аз прочетох в BBC. Ей мислих, че ще си ги убият тези хорица... Много се радвам за тях ! Всепак платиха доста тежка цена за нещо което дори не са извършили ;)

Link to comment
Share on other sites

свърши ли цирка най-накрая :confused

 

Не е свършил цирка - продължава... С риск да ми скочат сега всички, но не съм човека дето няма да си каже мнението - вижте ей това:

 

http://dnes.dir.bg/2007/07/22/news1916303.html

 

Роднини на медиците ни в Либия искат обезщетение

22 юли 2007 / News.dir. bg

Медиците ни заслужават компенсации, не се ангажираме с конкретна сума, но при всички случаи българските медицински сестри и семействата им трябва да бъдат обезщетени.

Това казаха роднините на осъдените в Либия български медицински сестри, цитирани от Дарик. Никога не сме говорили за конкретна сума, самите ние не сме обсъждали този въпрос, обясниха роднините на осъдените и добавиха, че тези обезщетения трябва да са съизмерими с компенсациите, които са получили фамилиите на заразените със СПИН деца в Бенгази. Хората, които са виновни за това, което се случи с майка ми, трябва да си понесат отговорността, заяви Гергана Узунова. През миналата седмица семействата на заразените със СПИН либийски деца получиха по един милион долара обезщетение.

 

Колко справедливо, нали? Само на пръв поглед... Защото на втори сметката излиза малко крива - обезщетенията дето ги искат (съизмерими с обезщетенията дето са получили либийците - по милион долара на калпак) ще ги платим аз, ти, той, всички ние... Веднъж ще платим на либийците, после ще обезщетим и медицинските сестри... Според мен това е нагло. Подкрепяхме, скачахме, пяхме... сега и да им платим... Извинете. Аз ли ги пратих в Либия?!

 

http://blog.doncho.net/?p=556

 

Горния пост в блога на Дончо покрива изцяло мнението ми по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...