Jump to content
BulForum.com

За медиците ни в Либия


veseo

Recommended Posts

Чета какво сте изписали от последните 2-3 дни и не вярвам на очите си.. Толкова тесногръдие и дори злоба не съм виждала на едно място. Потресена съм.

 

Първо, както неколкократно се отбеляза, нито една от сестрите не е поискала и лев обезщетение все още, а вие вече ги разпънахте на кръст (сякаш има повече накъде)...

Самите медици не отправиха конкретни искания вчера. "Просто искам животът ми да бъде нормален. Не знам по какъв начин ще стане, кой какви усилия ще положи за това, просто искам животът ми да се върне в старото си русло", заяви Кристияна Вълчева. "В шок сме от свободата. Може би по-нататък ще разсъждаваме и по-трезво и за това", коментира Нася Ненова. "Сега е моментът да си починем след това, което преживяхме", каза д-р Ашраф. Само те тримата се явиха на обявената пресконференция, която беше неколкократно отлагана. Отсъствието на останалите трима беше обяснено с неразположение.

Засега медиците не желаят да коментират дали ще съдят държавата за престоя си в либийските затвори.

 

Второ, явно средната възраст на пишещите ги лишава от възможността поне да помислят над това, защо една медицинска сестра би отишла на работа в такава кошмарна страна като Либия, където всеки изработен лев е кървав. В онези години, съотношението между моята заплата на висшист на държавна работа и техните беше 3 към 1, а че висшистите на държавна заплата винаги са били държани полугладни, затова аз работех на 2 места, за да живея нормално. Една медицинска сестра не можеше да СЪЩЕСТВУВА, ако нямаше друг в семейството да изкарва повече пари. Или забравихте протестите им, за шествията по улиците - за достоен живот? Това е тъжната истина. Може би през 1999 някои от вас са били твърде заети да се учат да пишат преразказ с елементи на разсъждение, затова не си спомнят....

 

Ето малко съвременни данни за сравнение - и днес брутните им заплати са между 180 и 250 лева - колко очаквате да са били преди 8 години? "В България, която се присъедини към ЕС през януари 2 хил. медицински работници протестираха по улиците на столицата София заради ниските заплати - около 250-500 евро за докторите и 90-125 евро за медицинските сестри. "Искаме само това, което заслужаваме. Искаме реални заплати, а не минимални", заяви педиатърът Пламен Георгиев.

 

Във Великобритания например млада медицинска сестра получава около 1500 евро, а след повишаване на квалификацията може да заработва няколко пъти повече. Някои полски лекари редовно пътуват до Англия, където могат да вземат 2 хил. евро за две нощни смени."

Дано това изчиства въпроса защо са отишли в Либия и защо са останали. Всъщност останали са почти всички наши медици тогава, защото никой не е вярвал, че ще бъдат обвинени по такъв абсурден начин и пъхнати в затвора. Който ми говори за независим съд в Либия, значи не само няма представа какво е Либия на диктатора Кадафи, но дори и няма представа какъв беше съдът в България преди 10 ноември, как единствената мярка за справедливост беше политическата задача.... Кадафи нямаше как да си признае, че в държавата, на която той е такъв велик диктатор, хигиената в повечето болници е нула, защото няма достатъчно пари и воля да се погрижат за народа. Естествено, че трябваше да се намери някой не-либиец, който да е виновен, затова се измисли тази диверсионна истерия. А после - Кадафи е брилянтен търговец и ги изтъргува по най-добрия начин...

 

Другото, което ме кара да се потрисам от ужас, е абсолютната липса на способност да се разсъждава от гледната точка на човешките права у доста членове на форума. Гръмогласна липса, при това.

 

Значи, не осъждаме много Костов, за когото един български гражданин е виновен до доказване на противното. Тъй де, може пък и да са виновни... Нито Михайлова ни пречи чак толкова много - която ще мисли дали да спаси живота на тези, които са я избрали, след като се върне от почивка. Не гъкваме за българския посланик, който е живял доста добре в Либия, обаче е бил там точно, за да живее добре, а не за да си размърда задника и да направи нещо, което му влиза в служебните задължения, когато наистина се налага. Както направиха всички други посланици в Либия... Остана палестинецът, защото неговата страна не е точно страна и няма кой точно да се погрижи за него. И българите...

 

Когато 8 години по-късно ЕС се погрижи за българите, защото ги смята за човешки същества с човешки права, ние пак не сме доволни - много скъпо било. Ама парите не идвали от нашия джоб? Аааа, не може те да не ни ги вземат после - и други подобни глупости. Значи, ще мислим за човешките права, само ако не ни излиза много скъпо, така ли? Ако е скъпо, ще гледаме да видим дали пък да не ги изкараме виновни, че да можем да поспестим някой лев. Не наш лев, при това... Защо ли ми мирише на дисагите на Бай Ганьо тука?

 

И накрая - за компенсациите. Понеже за българина такова чудо като компенсации явно не е известно и да съдиш държавата е невиждано нахалство и ерес, да ви разкажа как е във Великобритания - а и в другите цивилизовани страни в Европа.

 

Във Великобритания всеки, който е жертва на криминално престъпление и е претърпял физическа увреда, има право на обезщетение. То се взима, като се подаде молба в съда и се отпуска от бюджета. Т.е., на практика се съди държавата. Който няма пари за адвокати, държавата му отпуска пари за "правна помощ", за да може да упражни човешките си права, без да плаща. Трябва да се докаже, че нямаш вина за нападението (ако си провокирал сбиване на улицата, например, не ти дават обезщетение) и че си сътрудничил, доколкото можеш, при издирването на извършителите. Един пример от преди 14 години (просто нямам по-пресен). При непровокирано нападение - на един паркинг, мъж, който е вбесен, че са заели мястото, което си е харесал да паркира, удря друг мъж в лицето 3 пъти с юмрук. Потърпевшият отива в болницата, преглеждат го, проследяват го за мозъчно сътресение (каквото се оказва, че няма); резултатите са насинено лице, очи и т.н, нищо счупено. "Криминалната компенсация" за това е в размер на 3000 британски лири. Да не говорим за случаи, в които някой е лежал в болница или е бил неработоспособен по-дълго време. И тя се отпуска, без да има някой да рипа, че са дали пари от "неговия" бюджет и кой какво заслужава. За всички е ясно, че човекът е пострадал несправедливо и трябва да бъде обезщетен за това. Може би, защото държавата не е направила достатъчно, за да може този човек да живее спокойно, без да бъде нападан по улиците. И че който и да пострада по същия начин, ще бъде обезщетен.

 

Ха сега да си помислим, за 8 години в либийски зандан, през които са ти пъхали клечки под ноктите и са ти пускали електрически ток, като не винаги са уцелвали силата на тока така, че да не те повредят окончателно, колко голямо трябва да е обезщетението.... Като ти си в тоя зандан, защото някои други са си гледали живота, а са получавали заплати точно, за да помагат на българи в беда – и заплатите им 8 години са от същия този бюджет, за който сега се загрижихме.

 

В България да искаш обезщетение се смята за невиждано нахалство. Във Великобритания е право, което не се обсъжда. Не ми казвайте, че всичко е въпрос на бедна и богата държава. Ако моралът ни е голям, колкото е голям джоба ни, кои сме ние?

 

Каквото и обезщетение да им дадат, не съм сигурна, че ще успеят да заживеят нормално отново. Както Сергей Антонов не успя, а прекара в затвор в Италия по-малко от 3 години. Който не знае кой е той – има Гугъл.

 

А техният кошмар не е свършил дори: http://www.darik.net/view_article.php?article_id=166373

 

И още:

Помилването на сестрите шокира семействата на заразените деца

Идрис Лага

 

Семействата на заразените със СПИН либийски деца рязко осъдиха вчера решението на българския президент Георги Първанов да помилва петте български медицински сестри и палестинския лекар с българско гражданство, предадоха Франс прес и БТА.

В комюнике семействата негодуват срещу "пренебрежението на българския президент към международното право и към кръвта на заразените деца". Те настояват медиците да бъдат арестувани, за да излежат присъдите си. Семействата отправят официално искане към либийското правителство да се обърне към Интерпол, за да бъдат задържани шестимата медици, както и да скъса дипломатическите отношения с България и да изгони българските граждани и фирми от либийска земя.

Веднага след помилването на медиците от българския президент говорителят на семействата на заразените деца Идрис Лага заяви, че освобождаването им е било очаквано. "За нас най-важното е здравето на децата. ЕС подписа споразумение, гарантиращо доживотно лечение на децата ни в Европа и модернизиране на болницата в Бенгази", каза говорителят, цитиран от АФП. Той добави, че парите от обезщетението са променили живота на много семейства. Някои от тях вече карат луксозни автомобили, а някои бащи са си взели втора съпруга, тъй като полигамията в Либия е разрешена. Част от семействата са направили дарения за построяване на педиатрична болница и джамия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply
Ич не си в час. Кадафи - твоят идоол нямаше за какво повече да ги използва...що не ги освободи преди 3-4 години когато се разкри, че всичко е една измислица, а доказателствата подправени ?

 

Ти дочете ли ми поста изобщо? Казвам, че това, което направи Първаное си беше инсценировка, точно да се направи на велик. Никой международен закон не му дава право той да помилва хора, пък било то и сънародници, осъдени от съда на чужда държава. Само чуждият съд, който е издал присъдите може да ги отмени. Медиците трябваше сега да лежат в сливенския затвор, не знам за кой път го повтарям това! Така прочети ми пак поста и го осмисли хубаво ;).

 

 

Според либийския официален представител в споразумението няма клауза, предвиждаща помилване на екстрадирани осъдени лица. В нотата се посочва още, че освобождаването на медиците е и "ясно нарушение на споразумението, подписано от двете страни на 23 юли", в навечерието на прехвърлянето им в България
Link to comment
Share on other sites

Никъде ни е и казано,че не може да има амнистия.Да беше вписано ясно и точно-или може,или не може... :excl:

 

Блиц,май много ти се иска сестрите да лежат в затвора,а???

Link to comment
Share on other sites

Никъде ни е и казано,че не може да има амнистия.Да беше вписано ясно и точно-или може,или не може... :excl:

 

Блиц,май много ти се иска сестрите да лежат в затвора,а???

 

Не, напротив. Радвам се, че са свободни, но просто в този процес се изпраха много пари, кампанията беше пълен фарс, репортерите се подиграха със съпричастността на хората и се нарушиха много закони и споразумения. Просто много хора напълниха гушите за сметка на медиците, а те искат да съдят България за това, което им е сторила Либия. Ако искат да съдят някой конкретен това е Костов и Надето Михайлова. Просто роялта на България в процеса и преди това при задържането се изчерпва с безхаберието на Костов и компания.

 

Сашо, това обяснявам, преди 20 и нз колко си години има споразумение между България и Либия. Една от клаузите е точно за екстрадираните лица. Сега ако пратим някой либиец да си излежава присъдата в Либия, спред споразумението само българският съд може да отмени присъдата.

 

Играта е много по-сложна отколкото я представяха 8 години медиите ни.

Link to comment
Share on other sites

В България да искаш обезщетение се смята за невиждано нахалство. Във Великобритания е право, което не се обсъжда. Не ми казвайте, че всичко е въпрос на бедна и богата държава. Ако моралът ни е голям, колкото е голям джоба ни, кои сме ние?

 

А включва ли обезщетението случаи, които са се случили извън Великобритания? Или ся ако съм англичанин и дойда на почивка в БГ, пречукам някой, вкарат ме в затвора, мога да се върна във Великобритания и да им искам обезщетение за нещо, което се е случило ИЗВЪН техните граници? Ебати, аз да кандидатствам за английско гражданство и да си живея тук, за всеки откраднат портфейл ще мога да съдя британците...

Link to comment
Share on other sites

А включва ли обезщетението случаи, които са се случили извън Великобритания? Или ся ако съм англичанин и дойда на почивка в БГ, пречукам някой, вкарат ме в затвора, мога да се върна във Великобритания и да им искам обезщетение за нещо, което се е случило ИЗВЪН техните граници? Ебати, аз да кандидатствам за английско гражданство и да си живея тук, за всеки откраднат портфейл ще мога да съдя британците...

Ти още малко и ще поискаш швепс на клечка :woot Неее, не може да стане така. :laughing: Първо, трябва да си на територията на Англия, Шотландия или Уелс, когато е станал инцидента. Второ, трябва да не си виновен - това го обяснявах и преди. Ако те вкарат в затвора, компенсация ще видиш през крив макарон :D Трето, за да кандидатстваш за английско гражданство, трябва да си живял във Великобритания поне 5 години, да знаеш езика, да минеш изпит по книгата Life in the UK, пък колко струва - да не ти разправям, че не знам добре ли си със сърцето. ;) Пък ако си криминално проявен - забравИ...

 

Сашо, това обяснявам, преди 20 и нз колко си години има споразумение между България и Либия. Една от клаузите е точно за екстрадираните лица. Сега ако пратим някой либиец да си излежава присъдата в Либия, спред споразумението само българският съд може да отмени присъдата.

 

Играта е много по-сложна отколкото я представяха 8 години медиите ни.

Питане: има ли клауза, която забранява помилването изрично? Или просто не се казва, че може....

Link to comment
Share on other sites

Не, напротив. Радвам се, че са свободни, но просто в този процес се изпраха много пари, кампанията беше пълен фарс, репортерите се подиграха със съпричастността на хората и се нарушиха много закони и споразумения.

Ти като един експерт по пране на пари би ли ни обяснил как точно са се изпрали тези пари ? Интересно ми е какво точно имаш в предвид.

Link to comment
Share on other sites

тия коментари с прането на пари са пълни измишльотини на болни мозъци.да се изперат пари значи да се покаже някаква печалба от дадена дейност, която всъщност се работи на загуба.по този начин им се плаща данъка и те вече са легални.интересно в тази ситуация как точно е станало това...стига тъпотии вече.нека се порадваме малко заедно със сетрите и това е.дали ша им дадат финансова подкрепа или не е без значение.те вече са медийн звезди.само от интервютата ще се осигурят предоволно.

Link to comment
Share on other sites

И накрая кфо се оказа-има вероятност да им дават по 490 лева на месец,което се явявало пенсия...егати пенсията :P ,НО пак казвам НО хубаво е,че хората са на свобода :) -да се радват на свободния живот в България и това е :)

Link to comment
Share on other sites

За онези, които обичат да си чешат клавиатурата по принцип и на гърба на сестрите - ето малко мнения на работила в Либия медицинска сестра.

Работех в болница в гр.Хомс в детска стая!

НИКОГА не сме имали недостиг на консумативи като спринцовки, игли и т.н.Единствената криза по едно време беше за ръкавици и карахме самите пациенти да си купуват и да носят!Казвам всичко това съвсем отговорно!

Когато се прелива кръв тя идва от кръвна банка.Сестрата просто отива и я взима от там с документ на който пише, че е тествана за определените болести като СПИН, хепатит, и пр. подобни.След като я взема, преди да се прелее на бебето бива изследвана от дежурния лекар екстемпоре (преди преливането) за съвместимост на кръвта от банката с тази на бебето, както и още веднъж се изследва кръвната група!

Но мога да разкажа, че на дежурство съм виждала плъх почти до лакътя ми (настръхам като се сетя).Че те по-големи от 900 грамовите бебета които гледах.

Или, че в самите кувьози имаше хлебарки и след наше настояване се дизинфекцираха и чистеха редовно.

Или пък факта, че се използваха шишета с биберон за хранене , които нямше къде да изваряваме, а миехме с вряла вода на чешмата.

Но спецаилано за спринцовки и игли, и тем подобни материали никога не е имало проблем - поне при нас.

А и честно да ви кажа, като си спомням на изпитите как ме скъсаха за това, че не забърсах ампулата със спирт след като я срязах с ножчето, не мога да си представя как някой би ме накарал да направя две манипулации с една и съща игла и спринцовка :blink:

 

Аз заминах края на 1999 година.ПО него време населенито на Либия като маса изобщо не знаеше, че има такъв случай, че са задържани българи и т.н.През 2001 година за ПЪРВИ път Кадафи пусна едно от делата по местната либийска телевизия и чак тогава там се зашумя.Естествено отношението към всички българи се промени.Не го показваха явно, но се усещаше...особено в банката като отидех да правя трансфер (като, че ли ми ги подаряваха...) .Започнаха да разпитват вярно ли е, какво точно е станало и т.н.

На мен самата щеше да ми се случи подобна случка и можеше да съм в някой либийски зандан, заради недоглеждането на един дежурен по администрация либиец.Още ми настръхва косата като се сетя. :wacko: Rolling Eyes Защото аз си знам как се чувствах когато ме извадиха след нощно дежурство да давам обяснения в полицията за изчезнал от моргата детски труп...(ние ги носехме в хладилниците при смъртен случай)

Не можете да си представите колко мога да разказвам....и наистина човек, който не е бил там не може да разбере.И аз самата бях чувала разни неща преди да замина и не вярвах, но след това разбрах!

Та мисълта ми е, че всичко това, целият този процес беше един политически фарс в който загубиха живота си (не буквално) тези няколко човека!

Та медали, апартаменти, пари...това са 8 години зад решетките ...

заминах на 24 години без изобщо да проумявам за каква държава иде реч и т.н. Тогава медиците ни са били вече задържани.Имах си проблеми в БГ и заминах, просто, защото ми се отвори парашута.

За заплащането...първата година трансферирах за месец толкова, колкото в БГ изкарвах като сестра за половин година.Отделно за там ми оставаха динарова част.

За мен беше много тогава.2002 като си тръгвах, толкова беше паднал трансфера, че като се прибрах и започнах да работя в Торакс, взимах толкова пари, колкото трансферирах последните месеци от Либия.

Но...(нали винаги има едно 'но :) Smile ) , аз бях с най-малък трудов стаж и съответно най-малката заплата от цялата болница.Там разликата в заплащането според стажа е ОГРОМНА.Ако аз получавах за 5 години стаж 2600 динара годишно, колежките ми с по 15 години взимаха с по 1000 - 1500 динара отгоре :rolleyes: P

Друга потребителка, живееща в Тунис:
има много неща, които бг няма да могат да разберат, ако не са там! ще кажа и още за хигиената, тя е относителна вели4ина! защо ли? при определени градуси вси4ко живо под земята излиза, гадини и тем подобни, и няма избиване, нищо не помага, това го казвам от ли4ен опит и споделено още по на юг е дале4 по трудно! хлебарки по 5 см, мравки, скорпиони,змии, има от вси4ко като напаст, няма вода, няма влага и нали се сещате къде са набезите! ве4е нищо не помага, тебешири, ддт, какви ли не пръскала тука ги хар4им 100 пъти пове4е от деодорантите! ако падне храна просто тя из4езва , троха минутка и е отнесена или нападната! условията са екстремални! живея при 55 гр , на слънце може да се опе4еш жив! та за да има елементарна хигиена там е ужасно и непрекъснато третиране и дезинфекция! винаги съм се питала как са смеели да играят по ръба на острието и да правят това, което са правили, без да си дават сметка за последствията при залавяне! повярвайте ми в4ера говорих с тунизийски депутат , той ме поздрави за освобождаването на нашите и сподели, 4е той никога не би тръгнал към либия, ако и да е за да я разгледа! жена му е ходила по конгреси и казва,4е има специална охрана за жените!и много го е страх до завръщането й!толкова са стриктни изизскванията на държавата да се спазват правилата и вси4ко ,което е според закона, 4е по добре да не се рискува!освен,ако не ти е мил задника и живота!особено на бяла сама жена-така ме посрешанаха първите думи за бг-а, българка, хубава курва!казах и пак казвам, много е мътно това, което се пише в пресата за хар4енето на парите и другите простотии, тъй като нищо не излиза или влиза като инфо, освен свободни съ4инения!филтрира се от кадафи и сие, ина4е как ще стои толкова години на4ело!
Link to comment
Share on other sites

От екипа на социалната министърка Емилия Масларова, която се срещна с медиците в първия ден, има идея да им бъде гласувана пожизнена пенсия, която да им осигури сигурен, макар и минимален месечен доход.
Обмислят да им бъде дадена пожизнена пенсия от 490 лв., тъй като психологическото им състояние не позволява да работят - те са в шок, трудно се концентрират и са изключително несигурни.

И аз съм в шок. Искам минимална пенсия от 490лв. Не мога да работя, адски съм разсеян и толкова несигурен, че чак не съм сигурен как се казвам.

 

Какъв ти минимален доход бе? Минималната пенсия знаете ли колко е? Повечето българи рабоят и не получават 490лв заплата! Безплатни жилища сега ще им правели някаква фирма (реклама, лошо няма)... ако сега променят и закона, за да могат да им опростят здравните осигуровки за последните 8 години направо ще се гръмна. Това не е държава.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм в шок. Искам минимална пенсия от 490лв. Не мога да работя, адски съм разсеян и толкова несигурен, че чак не съм сигурен как се казвам.

 

Какъв ти минимален доход бе? Минималната пенсия знаете ли колко е? Повечето българи рабоят и не получават 490лв заплата! Безплатни жилища сега ще им правели някаква фирма (реклама, лошо няма)... ако сега променят и закона, за да могат да им опростят здравните осигуровки за последните 8 години направо ще се гръмна. Това не е държава.

Явно си в шок. Според тебе, дължат здравни осигуровки за това, че либийски "лекари" са ги измъчвали с ток, вероятно... Я се освестете... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Когато не разбираш това, което четеш по-добре не го коментирай и още по-малко не коментирай отбрани изречения, които са ти удобни. Дължат каквото е по закон. Здравни ли са или каквото, щом ги нямат- трябва да се вложат. Има много хора, които по една ил идруга причина не могат да ги внесат, но тях никой не ги пита, нали? Стига с двойните стандарти!

Link to comment
Share on other sites

Когато не разбираш това, което четеш по-добре не го коментирай и още по-малко не коментирай отбрани изречения, които са ти удобни. Дължат каквото е по закон. Здравни ли са или каквото, щом ги нямат- трябва да се вложат. Има много хора, които по една ил идруга причина не могат да ги внесат, но тях никой не ги пита, нали? Стига с двойните стандарти!

Не знам защо си толкова сигурен, че не разбирам. Напротив, много добре разбирам - само че на тебе не ти е ясно как е уреден здравния им статус и предполагаш, че дължат пари. За сведение, не всеки, който е в чужбина, дължи. Прочети малко закони и тогава приказвай.

 

Отново само за сведение:

Имате ли право на финансова компенсация от страна на държавата?

 

Ако сте пострадал от:

 

* тежко умишлено престъпление срещу личността, което е довело до тежка телесна повреда;

 

* тероризъм;

 

* блудство или изнасилване, от които са настъпили тежки увреждания на здравето;

 

* трафик на хора;

 

* престъпление, извършено по поръчение или в изпълнение на решение на организирана престъпна група;

 

* или пък сте близък на пострадал от някое от гореизброените престъпления, който е починал в резултат на престъплението (дете, родител, съпруг или лице, с което починалият се е намирал във фактическо съжителство)

 

и ако:

 

* престъплението, от което сте пострадал е извършено след 30-ти юни 2005 г.;

 

* и не сте получавал обезщетение по друг начин,

 

Вие имате право да кандидатствате за финансова компенсация на причинените Ви материални щети от престъплението в размер от 250 до 5000 лв. пред Националния съвет за подпомагане и компенсация на пострадали от престъпления. Молбата може да подадете и чрез администрацията на областния управител във Вашата област.

Т.е. искам да кажа, че и в БГ вече се върви към международните стандарти... След 2005 година, обаче.

Link to comment
Share on other sites

Mila вземи си милосърдието и добротата и ги препсдаваи на някой с промит от медиите мозък. Можете да ми кажете, че сърцето ми е от камък, но не се обаждай след като не живееш тук. ТУК хората работят на 2 места и пак не вадят по 490 лв на месец. Това което искат просто е чиста наглост получиха свабодата си което е достатъчна награда за мен, получиха апартаменти и понеже явно не живееш тук искам да ти кажа че повечето хора с цял живот работа не могат да си купят апартамент освен всичка останало получиха и безплатна медицинска помош при най-добрите специалисти за разлика от повечето хора които като идат в аптеката купуват антибитика от 5 лв защото нямат пари за този от 32 лв.... Нагласт... Безочлива наглост... Дължат живота си на нас, да на нас обикновените хора не на политиците защото ние вдигнахме шум за да бъдат спесени. Направи добро за да ти се изс*рат на глават.

Link to comment
Share on other sites

завиждаш ли българино ?

Ти едва ли можеш да изтърпиш и 1/20 от това което те са изтърпяли. Какво са някакви 500 лв ако животът ти е болезнено 8 години по-къс ?

Какво са искали медиците ? Искам черно на бяло да ми покажеш къде са въпросните милиони които са изисквали да им се дадат...

Това което не одобрявам е прекаленото раздухване от страна на "политиците" и медиите...както и прекаленото "сваляне на гащи" пред либия (и пред кой ли не)

Link to comment
Share on other sites

Мила, за 4-ти път го казвам!

 

Според либийския официален представител в споразумението няма клауза, предвиждаща помилване на екстрадирани осъдени лица. В нотата се посочва още, че освобождаването на медиците е и "ясно нарушение на споразумението, подписано от двете страни на 23 юли", в навечерието на прехвърлянето им в България

 

Аз го написах, ама кой да види ;).

 

Thief, а тези лентички да не са ги направили от добра воля. Напълниха им гушите на тея дето ги печатаха. Просто пари могат да се спечелят от всичко.

 

Парите ги искат роднините, а медиците искат да съдят държавата. Ще бъде интересно ако осъдят държавата и все пак си приберат милиончетата. Няма да се учудя ако това стане. В България вече всичко е възможно. Дадохме 400 милиона, опростихме и дълг за над 10 млрд. ако не ме лъже паметта. Ебаси държавата!

 

Thief що не почнем да даваме на всек иизлязал от затвора пенсии по 500 лв, да не си мислиш, че в затвора в Сливен по цял ден щракат с пръсти, гледат телевизия и слушат музика. Наскоро, преди няколко месеца, точно БТВ направиха репортаж за извратениите, които стават в българките затвори и те са съизмерими с това, което са понесли медиците, повярвай ми! Карали са затворници да се правят на кучета и да се бият и хапят като кучета. И са ги записвали.

Link to comment
Share on other sites

Mila вземи си милосърдието и добротата и ги препсдаваи на някой с промит от медиите мозък. Можете да ми кажете, че сърцето ми е от камък, но не се обаждай след като не живееш тук. ТУК хората работят на 2 места и пак не вадят по 490 лв на месец. Това което искат просто е чиста наглост получиха свабодата си което е достатъчна награда за мен, получиха апартаменти и понеже явно не живееш тук искам да ти кажа че повечето хора с цял живот работа не могат да си купят апартамент освен всичка останало получиха и безплатна медицинска помош при най-добрите специалисти за разлика от повечето хора които като идат в аптеката купуват антибитика от 5 лв защото нямат пари за този от 32 лв.... Нагласт... Безочлива наглост... Дължат живота си на нас, да на нас обикновените хора не на политиците защото ние вдигнахме шум за да бъдат спесени. Направи добро за да ти се изс*рат на глават.
Раптор, не си позволявай да казваш на някого да не се обажда. Щом съм потребител в този форум, явно съм потребител на Евроком, така че имам същото право като теб да се обаждам. За твое сведение, до миналата година работих за 270 лева на месец на държавната си работа, така че не ми се дръж високомерно, много те моля.

 

Нямам намерение да преподавам нищо на никого. Изразих чувствата си. Разказах как е в другите страни. Оттам нататък - всеки си има глава на раменете да преценява. Съмнявам се, че медиците дължат живота си точно на тебе. Оставям на тебе да си прецениш какъв процент е точно твоята заслуга за освобождаването им. Аз моя си го знам.

Link to comment
Share on other sites

Мила, за 4-ти път го казвам!

Аз го написах, ама кой да види ;).

 

Thief, а тези лентички да не са ги направили от добра воля. Напълниха им гушите на тея дето ги печатаха. Просто пари могат да се спечелят от всичко.

 

Дадохме 400 милиона, опростихме и дълг за над 10 млрд. ако не ме лъже паметта. Ебаси държавата!

 

Лъже те само с 9.95 млрд. :)

Опростеният дълг е в размер на 56м.

 

Иначе за лентичките, вярно е, милионерите в бг станаха с 1 или няколко в повече, а мерцедес и бмв ще отчетат повече профит. Но тук не говорим за изпиране на пари, а за правене.

 

Blitz_krieg, тънката разлика е, че затвора в сливен се обитава от всякакви утрепки, което не може да се каже за 6мата.

Link to comment
Share on other sites

И кво пак намазаха 10 бона...

Да от джоба на дънакоплатеца ;) т.е. нас <>да имаше и намене кои да ми даде

Много ги обсъждате ве хора, нестига че насякъде от една година насам само медиците

наи-различни кампаний ами и пълните постове тука само да си чешете езиците.

Не смятам че има какво ново да се каже след толкова години дондуркане :angry:

Link to comment
Share on other sites

Мила, за 4-ти път го казвам!

Аз го написах, ама кой да види ;).

Според либийския официален представител в споразумението няма клауза, предвиждаща помилване на екстрадирани осъдени лица. В нотата се посочва още, че освобождаването на медиците е и "ясно нарушение на споразумението, подписано от двете страни на 23 юли", в навечерието на прехвърлянето им в България
Видяхме го от първия път, Blitz_krieg, обаче ти не виждаш нашите въпроси, та и аз ще повторя. За мен източникът "либийски официален представител" не е особено надежден. Ти видя ли това споразумение и има ли клауза, ЗАБРАНЯВАЩА помилването на екстрадирани осъдени лица? Щото в правото действа принципът "всичко, което не е забранено, е разрешено". Иначе либийската реакция е кристална - семействата се възмутили, официална Либия, за да им угоди, уж пратили протестна нота... И те си чешат езиците, като нас...

 

Парите ги искат роднините, а медиците искат да съдят държавата. Ще бъде интересно ако осъдят държавата и все пак си приберат милиончетата. Няма да се учудя ако това стане. В България вече всичко е възможно. Дадохме 400 милиона, опростихме и дълг за над 10 млрд. ако не ме лъже паметта. Ебаси държавата!
Ти наистина ли вярваш, че България е дала 400 милиона? Пак повтарям - имаш ли доказателства, че медиците искат да съдят държавата? Поне някое тяхно лично изказване? С линк, ако може? Роднините не са страна по конфликта, затова няма значение какво приказват. А напълно човешки е възможно да ги разбереш... Ако поискаш, де. :)

 

@Mila... не виждам голям смисъл да си правиш труда да обясняваш на децата. Изчакай да поотраснат малко ;)
Тук си много прав - то не че някои, като поотраснат, се променят... Нали виждаш, чеша си клавиатурата, като имам време, понякога ме доядява, че някой, който не е вкарал един лев в бюджета на държавата, първи се втурва да казва как не трябва да се разпределя.... Пък и чета разни работи, споделям ги с народа - който има очи - да види. :)
Link to comment
Share on other sites

Мила, щом не го разрешава, значи се следват международните закони, които ЗАБРАНЯВАТ това помилване. Присъдата е издадена от чужд съд и ние нямаме никакво право да си играем на велики и да не зачитаме присъдата. Али Агджа, който се опита да убие папата да не би да е свободен? Лежи си в Турция. И ще лежи до 2010г. Никой не го е помилвал него... Защото турците нямат право.

 

За 2-рото, аз за 15-ти път казвам, вече съм като счупена латерна. Тея 400 милиона няма да ги дадем ние, но и няма да се разминем без да ги върнем. Поразрови се из нета и виж, че роднините, а мисля че и някой от потребителите тук спомена, че и медиците искат да съдят държавата. Напиши в гугъл "Медиците искат да съдят държавата" и се запознай със случая :].

 

аз казах, че няма да пиша, но явно има и други хора, които мислят като мен. сега се връщам от бачкане и майка ми вика "тея искат да съдят държавата".

Явно майката на Стенли е гледала прескоференцията, на която са присъствали 2 от сестрите и Ашраф, аз не съм я гледал, ама смятам, че източникът е достатъчно достоверен ;].

 

ЕДИТ: Mila, питам пак! АЛИ АГДЖА СВОБОДЕН ЛИ Е!?

 

http://news.ibox.bg/material/id_158318607/fpage_7/

Link to comment
Share on other sites

Мила, щом не го разрешава, значи се следват международните закони, които ЗАБРАНЯВАТ това помилване. Присъдата е издадена от чужд съд и ние нямаме никакво право да си играем на велики и да не зачитаме присъдата. Али Агджа, който се опита да убие папата да не би да е свободен? Лежи си в Турция. И ще лежи до 2010г. Никой не го е помилвал него... Защото турците нямат право.

 

За 2-рото, аз за 15-ти път казвам, вече съм като счупена латерна. Тея 400 милиона няма да ги дадем ние, но и няма да се разминем без да ги върнем. Поразрови се из нета и виж, че роднините, а мисля че и някой от потребителите тук спомена, че и медиците искат да съдят държавата. Напиши в гугъл "Медиците искат да съдят държавата" и се запознай със случая :].

Явно майката на Стенли е гледала прескоференцията, на която са присъствали 2 от сестрите и Ашраф, аз не съм я гледал, ама смятам, че източникът е достатъчно достоверен ;].

Blitz_krieg_1941, ти сигурен ли си, че международните закони ЗАБРАНЯВАТ това? Имам предвид, това твое логическо разсъждение ли е, или имаш юридически познания? Питам съвсем добронамерено, за да си изясня на какво почива мнението ти.

 

За второто - ровя цял ден в интернета, няма нужда ти да ми обясняваш как да използвам гугъл. Ти напиши каквото искаш в гугъл и ми покажи линк от достоверен източник, където се казва, че сестрите искат да съдят някого. Твоите източниците са ми съмнителни. Или говориш, сякаш виждаш бъдещето като Ванга, или ми се позоваваш на либийски източник или нечия майка... ;) Ето ти материал за пресконференцията - и тук също - смяташ ли, че журналистите щяха да пропуснат, ако някоя от сестрите беше казала подобно нещо? Че те са по-големи хиени и от пишещите в този форум. Майката на Стенли ще ме прощава. И тя си наглася фактите според собствената си теория, явно....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...