Jump to content
BulForum.com

За медиците ни в Либия


veseo

Recommended Posts

Изобщо не им завиждам...

 

Просто ми се струва адски некоректно и непочтенно и неморално от тяхна страна да искат пари от тези които реално ги подкрепяха през цялото време. Да не мислиш, че обезщетенията ще ги плати Иван Костов или Надежда Михайлова?! Предпочиташ да обезщетят с парите ти медиците, вместо да отидат в обръчи - а не предпочиташ ли парите да отидат за "Пирогов" или за която и да е друга болница? Падали се стотинки - и какво от това? Не е въпроса в стотинките. Накрая какво ще се получи? Кадафи ги бил изтъргувал? И те да не останат по-назад от него - бързат да се изтъргуват сами...

 

Една от сестрите е била арестувана и освободена през декември едикоясигодина.. Да не мислите, че е побързала да напусне Либия? Неее... Останала е да печели - до февруари следващатагодина когато пак я прибират. И после ние скачаме и пеем да я освободят и плащаме адвокати и билети на роднините им да щъкат из Европа... И после, когато я освобождават тя решава че ние трябва да й платим обезщетение... Да й платим за какво? За собствената й глупост и алчност? Ми няма морал в това, каквото и да ми обясняваш... Да съдят Костов, Михайлова и посланика дето ги заебаха там. Защо трябва народа да ги обезщетява?!

 

Абсолютно! Никой не ги е накарал с пистолет в главата да ходят да работят в Либия. Сега вместо близките им да целуват ръце искат пари. Може да прозвучи гадно, но от самото начало не бях съгласен държавата да хвърля толкова пари за тези медици. Нищо лично към никой от тях, но всеки ден по пътищата, от глад, от немотия и т.н. в България умират много хора. С парите, които са дадени за тяхната защита можеше да се направят други неща. А сега имат наглостта да казват, че държавата нищо не е направила - ами като не е направила защо реваха? А сега какво - дай да съдим, че и ние да изкярим нещо. Ай сиктир. Добре е, че се върнаха. Сега да благодарят и да си налягат парцалите. Ако ще съдят някой да се занимават с Надка Михайлова и с Костов, макар, че вината е нейна, защото когато всички посолства и министри на останалите задържани заедно с нашите медици, се втурнаха и за няколко дни ги пуснаха, Надка беше някъде на почивка или нещо такова /просто в момента не мога да си спомня/ каза по телефона в интервю за някоя медия:"Като дойда ще мислим"...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

естествено че не е нито нормално, нито имат право да искат пари за това, което са преживяли.ако имат някакъм проблем-има си международен съд, да съдят либийците.но да искат България да им дава пари, това е все едно за всяка катострофа да се дават пари на пострадалите, а малките деца дето си обелили коляното в дестката градина да искат после една седмица да ядат само шоколад и сладолед :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре де аз не мога да разбера защо толкова не можете да допуснете че тези пари които евентуално могат да бъдат предоставени на медиците ни... или каквато и да е помощ... в намирането им на нова работа... в осигуряването им на спокоен живот... във възтановяването на нормалното им психическо състояние след... 9 години брутален и извратен MINDFUCK....

 

... биха могли да им бъдат предоставени безвъзмездно само от човешката добрина на много хора които подкрепят здравия разум ?!

 

Защо всичко веднага го обръщате на пари и сакън някой да не изкяри преди вас!! Някой едва ли не се извиняват с пенсионерите за да защитят мързела... чакайки да падне отгоре... типична българска завист.

 

Като нищо не можаме да направим за тях през годините... ето сега ви се отдава възможност да покажете че сте хора.. и не сте за някакви хипотетични 50 стотинки. Един малък дюнер ... направен със скоростта на светлината от някой майстор-дюнерджия... струва по-малко :)

 

Но да спрем с математиката... видях че ина по-добри математици от мен в предните няколко post-a ;)

 

Мисълта ми е че това са морални обезщетения за изгубените 8 години от животите им... от колкото че едва ли не ние сме ги вкарали по затворите и сега им изплащаме .. и други подобни глупости. Така де... пропуснали са да видят как растат децата им или това ви се струва малко.

 

мхм... :)

Link to comment
Share on other sites

А някой да се сети че всички тея пари дето пръснахме за либийските деца и тея дето ще пръснем за медиците можеха да отидат другаде? За Дарина например, ако изобщо я помните. Значи държавата има 400 милиона за либийските деца, няма 100 000 за едно българско дете. Бахти тъпата държава.

Link to comment
Share on other sites

А някой да се сети че всички тея пари дето пръснахме за либийските деца и тея дето ще пръснем за медиците можеха да отидат другаде? За Дарина например, ако изобщо я помните. Значи държавата има 400 милиона за либийските деца, няма 100 000 за едно българско дете. Бахти тъпата държава.

Че държавата ни е кочина е ясно.... съгласен съм и с написаното... тези 400 милиона май няма да ги платим ние а ще опростим дълга на Либия за толкова... те да се оправят.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! Никой не ги е накарал с пистолет в главата да ходят да работят в Либия.

Утре ако тре гръмнат на улицата...трябва ли да ти се каже...еми не сме те карали да стоиш тука...да си се изнесъл навреме :) Същата логика...щото и бг си е кочина ама малко по-малка

Link to comment
Share on other sites

Грях ми на душа... Но представете си и за секунда, че те са виновни..? В последните 2 месеца доста често ми хрумва, когато ги дадът по телевизията... Just imagine...

Link to comment
Share on other sites

Така е. Но ето в това е наглото, разбираш ли? Вместо да се насладят на втория живот, който живеят с роднините и близките си, да се опитат поне (щото е невъзможно) да наваксат това което им е отнето през тия 8 години - едно от първите неща които правят е да поискат пари и то от хората, които най-малко са им длъжни... Веднага заговориха за пари - още преди да са кацнали ебати... Кажете ми, че имат право и е нормално...

 

Напълно съгласен с това изказване!

 

Нямам против да бъдат подпомогнати изстрадалите душици, но нека "компенсацията" платят Костовите мръсни некадърни мекерета, които ги оставиха там тогава! От тях да излезе сега парата, не е като да я нямат. Как не ги беше срам, всички други засегнати от случая бяха извозени на секундата с първите самолети към страните си, а нашите докато си драпаха мъдете позволиха да арестуват тия хора, даже и не бяха май разбрали какво точно стана. Както винаги се случва в български вариант. И после взеха че направиха този световен панаир. Ясно беше че либийците няма да ги обесят, през цялото време се преговаряше за откупа, който не стига че пак е "народна пара" (дали Либия някога ще ни върне нещо от парите, които ни дължи мили милосърдни деца?) ами сега и компенсации да плащаме от хазната... Защо? Ние ли ги пратихме там да робуват? Ние ли ги пратихме в затвора? Компенсации обикновено плащат виновниците за дадено събитие - само това да ви припомня, вие си мислете нататък.

 

И още нещо за самаряните - не си мислете че тия жени са светици, мноооого сте сбъркали. Че не са заразили деца - не са в никакъв случай. Но че са участвали в типичните за Либия шмекерии, в които участват 95% от българите там - участвали са. Така че по-полека с тия изказвания...

 

Сега ще стане така, че 8-9 годишните терзания на тези хора ще се окажат много доходни за тях. По на три места да работеха за 10 години не могат спечели толкова пари в Либия. Това иска да ви намекне Овърман и с право - че вместо да се радват на спасението си, което струва прескъпо на България (повтарям виновни са Костовите тотални некадърници, които трябва да бъдат наказани жестоко), да прекарат щастливи мигове със семействата си и т.н. тези хорица зеха още преди да са тръгнали за пари да говорят. Ето това е грозното. Почти сигурно е че някой им е дал този акъл с цел и собствена облага, но дори и това не прави нещата по-малко грозни.

Link to comment
Share on other sites

Утре ако тре гръмнат на улицата...трябва ли да ти се каже...еми не сме те карали да стоиш тука...да си се изнесъл навреме :) Същата логика...щото и бг си е кочина ама малко по-малка

 

Двете неща нямат нищо общо ;)

Link to comment
Share on other sites

Не напразно с терористи не се преговаря. Едни като видят, че им изпълняваш исканията и като се започне... нали всякакви обезщетения биха били признание на вина? Какво стана? Няма да се изненадам ако в близкото бъдеще се появи друга подобна ситуация в друга държава.

 

Айде тогава като сте толкова добри нека дадем обезщетения на всички сираци в страната. И без това получават мизерни пари, нека им дадем шанс за достоен живот и без това са изгубили или пък никога не са познавали близките си. Хайде от чиста добрина да дадем пари на всеки родител пропуснал да види как детето му израства и каквито и да е причини и т.н.

 

Аз, ние, не сме виновни с нищо, че те са нарушили закони в страна, където тези нарушения се наказват с 1) доживотен затвор и 2)смърт. Да, не бяха виновни за СПИН скандала, но по другите си нарушения заслужават точно това. Другото им го преписаха просто- политика. Вместо да се радват, че получават вече втори шанс да изживеят живота си те още преди да са пристигнали тънко подхвърлят темата за парите. Ние не сме им виновни. Отишли са не от добри намерения, а за да печелят пари. Когато не искаш да ти резнат главата не отиваш в Ирак. Сами са преценили рисковете и печалбите, а това, че са нарушавали законите там си е просто игра с огъня, за която само те са си виновни.

 

Единственото обезщетение, което имат право да изискват (и би трябвало да го направят) е от Либия и с международен съд или каквито там мерки се взимат в такива случаи да преследват целите си.

Link to comment
Share on other sites

Грях ми на душа... Но представете си и за секунда, че те са виновни..? В последните 2 месеца доста често ми хрумва, когато ги дадът по телевизията... Just imagine...

Интересно??? Как ще са виновни като епидемията възниква, преди те да идат в Либия... немога да си представя... слабо ми е въображението... още нямаме способността да се транспортираме през времето и пространството. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Невинни са за СПИН-а - не искам да вярвам, че наши са способни на такова нещо. Не вярвам въобще хора да са способни на такова нещо... Още повече, че епидемията не е предизвикана умишлено, а от немърливост, никаква хигиена и пълна липса на дисциплина...

 

Но има други интересни моменти - една от сестрите в интервю обяснява как "тя е виждала други от персонала на болницата да използват еднократни спринцовки на повече от един пациент, но тя самата никога не била постъпвала така"... ето това не мога да разбера... като ги виждаше, защо мълча?! Защо не реагира, както се очаква един медицински работник да реагира? Ако си реагирала, и нищо не се е променило от това, то защо остана и продължи да работиш с тези хора?! Не е ли премълчаването равнозначно на извършването в тази ситуация?! Интерсни морални дилеми...

 

Отделно - че са му били отпуснали края там, били са - всички имаме познати, работили в Либия и знаем с какво се занимават там българите... Така че не е много ясно дали не са дали основания за останалите обвинения...

 

Но каквото и да са направили - платиха си скъпо и прескъпо през тези осем години. И да са имали някаква вина - изкупена е. Не е там въпроса. Никой не отрича, че са изстрадали много, прекалено много... Но някакси да държат отговорни за това българите в родината си и да изискват обезщетения от тях... не. Не може по никой начин да ме убедите, че имат право на такова...

Link to comment
Share on other sites

Значи държавата има 400 милиона за либийските деца, няма 100 000 за едно българско дете. Бахти тъпата държава.

Ето,че пак говориш глупости!Тези 400 милиона долара се дават от Международния фонд :excl:

 

Слава Богу,че сме в ЕС и НАТО иначе не ми си мисли...

Link to comment
Share on other sites

Кви 50 стотинки на човек ми говорите, че всеки трябва да отдели за да им се платят компенсации. Тея нагляри искат по 1 милион долара за всяка година прекарана в затвора, което прави по 9 милиона на човек - общо 54 милиона долара, което е около 100 млн лева, което си е около 15 лева от човек. Аз нямам намерение да правя някой, който съм му спасил живота милионер. А да не говорим и че не са толкова невинни, колкото ги изкарват. Те там са продавали алкохол, което е напълно незаконно и се равнява на продаването на кокаин в Българиа. Също много ми бяха смешни всички журналисти днеска, бахти аматьорите още малко ще се разциврят като че ли са има некви роднини, чак искат и от всички хора да циврят. Как беше тази фраза : "смъртта на един трагедиа, смъртта на хиляди - статистика"

Link to comment
Share on other sites

Ето,че пак говориш глупости!Тези 400 милиона долара се дават от Международния фонд :excl:

 

Слава Богу,че сме в ЕС и НАТО иначе не ми си мисли...

А е всеизвестен факт, че в международните фондове парите растат от самосебе си...

Не ми се мисли колко нормални живота можеха да се спасят с 400 милиона долара, десетки хиляди. За болни деца пускаме смс-и месеци, за да съберем 200 хиляди долара, помислете...

Все си мисля, че са си престъпници по доста параграфи в Либия и не бива да се изкарват мъченици. В никакъв случай не съм подкрепял смъртното наказание, но един престъпник си е престъпник и в България, и в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

К'во се карате? Всичко е политически интереси. Лошо, само че страдат невинни хора. Либийците са решили, че трябва да си подобрят отношенията с цивилизования свят и станала тя, каквато станала.

Link to comment
Share on other sites

Аз си мислех, че се шегувате, че тия искат пари. Чак ся го видях... Бог да ни е на помощ! Ако това не е наглост, не знам кое е. Мисля, че е време за нови лозунги и тн. Предлагам да започнем с:

Връщане на медиците в Либия. (продава се в кърваво червено)

Вземете си парите от алкохола, който се продали. (цялата гама от цветове)

Алчност над човешко достойнство. (розова рокля, носена от Мария)

Link to comment
Share on other sites

К'во се карате? Всичко е политически интереси. Лошо, само че страдат невинни хора. Либийците са решили, че трябва да си подобрят отношенията с цивилизования свят и станала тя, каквато станала.

Добре че влезнахме в ЕС та те ги измъкнаха-ако не бяхме в ЕС мислите ли,че някой щеше да ги погледне...толкова колкото ги бяха погледнали и в 2004-2005 примерно :) .А иначе парите за обещетенията на семействата на децата ги е дало ЕС-ние не сме дали и 1 стотинка от тези обещетения.От къде мислите ще измъкнем толкова пари-да продадем София на частници освен :) .Таа не се косете-вижте,че някои мислят да съдят държавата,други не-ми аз като се позамисля са в правото си-ако правителството са беше намесило още когато ги арестуваха нямаше да има такива сценарий обаче оня мангал Костов дори е отказал да отиде да ги измъкне...абе глупава работа.Добре,че е ЕС и по-специално Франция та хората вече са си у дома :) :punk

Link to comment
Share on other sites

E гати и негативизма строи тука. :blink: И сега като гледам толкова много страници изписани за деня, си викам, че сега ще има сумати хора дето да се радват, че медиците най-сетне са се прибрали и са свободни, пък то как един подхвана темата за парите и айдееее лавина.Още малко и ще ги изкарате виновни по всички обвинения, пък може и някое друго да им измислите. Като че ли ще дойдат да ви опишат апартаментите, за да им платят компенсации, заради некадърността на управляващите, които едно време всички вие (и родителите на непълнолетните тук) са ги избирали.

То това си е България и май, такава ще си остане, благодарение на всички. После се учудвайте, защо вадят статистики, че Българина е най-скептичния човек.

 

Лично аз се радвам за тях и като гледам, как се радва цяла България по новините ми идва на ум, че интернет обществото е време да иде на кръчма. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Радваме се разбира се... но няма да ме видиш да изпадна в овчедушно умиление до степен на умопомрачение - всяко преиграване ми е мнооого чуждо. Човек трябва никога да не губи връзка с действителността, не живеем в "Докато свят светува" или в "Дързост и красота", уви... А темата за парите, батка, си я подхванаха и повдигнаха самите мъченици - при това преди дори още да са излетели от Триполи...

 

За описване на апартаменти не ми говори - не сме малоумни. Омаломажаването не прави грозната постъпка по-малко грозна. Стига сте ми обяснявали как като го разделиш на осем милиона щяло да се падне по педесет стотинки... Това е тъпо оправдание.

 

Преди мен писаха - спомни си дечицата, за които интернет обществото събира пари месеци наред. Не заслужават ли те парите, които искат тези? Не са ли със 1000% по-невинни от тях?! Не сме черни или скептици, не ни плаши, че ще дадем пари - давали сме, даваме и ще даваме... Но постъпки като тази тяхната е способна да ни направи скептици и мизантропи...

Link to comment
Share on other sites

ебати фурнаджииските лопати сте,направо ме отвращавате.

то бива бива цинизъм за да се правите на елитни по форумите,ама направо прекалявате :sick

Link to comment
Share on other sites

То и вий сте си прави, ама и вий горе долу. ;)

Ама по-скоро ги хулите до степен на умопомрачение, отколкото да се радвате, вместо да е обратното, или поне на равно. Нещо не ви вярвам след всичките тия постове и линкове към други негативни мнения от разни непознати до сега блогове. Не че и искам да ме убеждавате де.

А за апартаментите, просто дадох пример като какви се държите всички тук. не съм тръгнал да правя сметки. Но ако някой чак толкова желае, мога да му спретна някоя формула за разпределението (или по-точно изземването) на парите от всеки. По желание на клиента, ще вмъкна и интеграли, диференциали и логаритми. :)

Не се нахвърляйте на една реплика, казана веднъж от някой, който е бил в състояние на ярост, безсилие или каквото и друго чувство да го е мъчило. Дори не се знае дали ще се стигне до там. Просто си го игнорирайте това от алчните глави и не гледайте в канчетата на другия.

 

Еййй, алчността е голяма работа!

Link to comment
Share on other sites

Ама по-скоро ги хулите до степен на умопомрачение, отколкото да се радвате

На какво да се радвам?Да се радват медиците и близките им.Аз не печеля нищо от това,нито губя нещо(или може би 50 стотинки).Честно казано изобщо не ме засяга дали ще са тук или в някой либийски затвор,както и на тях или на който и да е който не ме познава му пука аз къде съм.

Тая пропаганда май наистина ви е размътила мозъците и ви е насадила някакво фалшиво чувство на състрадателност.Сега някои ще се тупат в гърдите "спасихме ги",а вие ще им се радвате.Е радвайте се!Аз не се радвам.Все едно ми е.

 

50 стотинки е един хляб.Питайте едно сумалийско дете колко е един хляб.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...