Jump to content
BulForum.com

За медиците ни в Либия


veseo

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Само на мен ли вече не ми дреме за медиците? Ся ще има разни паради-маради, концерти "Добре дошли у дома", ордени "Стара планина", които грижливият ни президент раздава от 5 години като солети... В Славито ще гостуват, по сутрешни блокове, ще им платим обезщетенията, ще напишат нова песен, може и филм да направят... и кво? К*р, с извинение... Пак обикновените данъкоплатци са прецакани. Добре че ги освободиха сега, иначе новата глупост, плакатите 'НЕВИННИ!" щяха да наберат скорост и тогава съвсем щях да се отчая.

 

Пак добре, че е Саркузи, той да ни оправи работите. Те нашите управляващи са толкова смотани, че просто няма накъде...

Link to comment
Share on other sites

Преди малко по бТВ даваха как кацат , вече са си в България :)

Link to comment
Share on other sites

Да така е...И сега агент Гоце и цялото ни смотано правителсвто ще се бие в гърдите-"ето видяхте ли,по време на нашия мандат сестрите бяха освободени,за разлика от другите правителства".Сега ще печелят девиденти.А всъщност нашите нямат грам заслуга,само разходи на разни адвокатчета дето отиваха и се връщаха без успех.Пак добре,че Франция беше.

Аз не съм съгласен да ни зимат от джоба за разни обещетения,щото нашата държава от другаде не може да плати.

Link to comment
Share on other sites

Не е свършил цирка - продължава... С риск да ми скочат сега всички, но не съм човека дето няма да си каже мнението - вижте ей това:

 

http://dnes.dir.bg/2007/07/22/news1916303.html

Колко справедливо, нали? Само на пръв поглед... Защото на втори сметката излиза малко крива - обезщетенията дето ги искат (съизмерими с обезщетенията дето са получили либийците - по милион долара на калпак) ще ги платим аз, ти, той, всички ние...

 

И аз да бях и аз щях да искам компенсация затова, че големите патриоти реално нищо не направиха.

Големи приказки се изприказваха но Гоцето само врътна 1 телефон на Саркози за да проведе "продължителен" разговор с него....СМЯХ.

Под правене нямам предвид пряк натиск върху кадафи, а косвен, чрез ЕС.

Ситият за гладния не мисли. Предпочитам медиците да бъдат компенсирани за адската некадърност на политиците ни отколкото парите да се изливат в обръчите от фирми на плешивия фес от ДПС.

Не че нещо ама като ти чета пост-а сигурно би завидял ако им дадат пари. Но все пак сме българи, да не забравяме този факт. Ако го реазделиш на 8 милиона се падат стотинки...

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не им завиждам...

 

Просто ми се струва адски некоректно и непочтенно и неморално от тяхна страна да искат пари от тези които реално ги подкрепяха през цялото време. Да не мислиш, че обезщетенията ще ги плати Иван Костов или Надежда Михайлова?! Предпочиташ да обезщетят с парите ти медиците, вместо да отидат в обръчи - а не предпочиташ ли парите да отидат за "Пирогов" или за която и да е друга болница? Падали се стотинки - и какво от това? Не е въпроса в стотинките. Накрая какво ще се получи? Кадафи ги бил изтъргувал? И те да не останат по-назад от него - бързат да се изтъргуват сами...

 

Една от сестрите е била арестувана и освободена през декември едикоясигодина.. Да не мислите, че е побързала да напусне Либия? Неее... Останала е да печели - до февруари следващатагодина когато пак я прибират. И после ние скачаме и пеем да я освободят и плащаме адвокати и билети на роднините им да щъкат из Европа... И после, когато я освобождават тя решава че ние трябва да й платим обезщетение... Да й платим за какво? За собствената й глупост и алчност? Ми няма морал в това, каквото и да ми обясняваш... Да съдят Костов, Михайлова и посланика дето ги заебаха там. Защо трябва народа да ги обезщетява?!

Link to comment
Share on other sites

Най-после ги освободиха :woot :woot :woot евала.... обаче ся ще има да ги разпитват журналистите сякакви тъпи въпроси и няма да ги оставят да си починат поне малко след тези 8 години престой в Либия :angry1 :angry:

Link to comment
Share on other sites

чисто политически - мръсна история, чисто човешки - трогателна.типичен сюжет за холивудски филм, какъвто и без това май ще има.

много двустранни са нещата, от една страна всичко, което каза ov3rm4n е и мое мнение, от друга си мисля за тези жени...как са ги изнасилвали с кучета, пускали са им ток и са ги мъчили.

в крайна сметка естествно политически интереси има, но има и една човешка трагедия, с която ние като българи, като хора изобсщо трябва да бъдем съпричастни.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не им завиждам...

 

Просто ми се струва адски некоректно и непочтенно и неморално от тяхна страна да искат пари от тези които реално ги подкрепяха през цялото време. Да не мислиш, че обезщетенията ще ги плати Иван Костов или Надежда Михайлова?! Предпочиташ да обезщетят с парите ти медиците, вместо да отидат в обръчи - а не предпочиташ ли парите да отидат за "Пирогов" или за която и да е друга болница? Падали се стотинки - и какво от това? Не е въпроса в стотинките. Накрая какво ще се получи? Кадафи ги бил изтъргувал? И те да не останат по-назад от него - бързат да се изтъргуват сами...

 

Една от сестрите е била арестувана и освободена през декември едикоясигодина.. Да не мислите, че е побързала да напусне Либия? Неее... Останала е да печели - до февруари следващатагодина когато пак я прибират. И после ние скачаме и пеем да я освободят и плащаме адвокати и билети на роднините им да щъкат из Европа... И после, когато я освобождават тя решава че ние трябва да й платим обезщетение... Да й платим за какво? За собствената й глупост и алчност? Ми няма морал в това, каквото и да ми обясняваш... Да съдят Костов, Михайлова и посланика дето ги заебаха там. Защо трябва народа да ги обезщетява?!

Аз не бях се замислял над гледната точка на Овермана обаче си много прав според мен :) .Не е никак морално медиците и те да искат обезщетение от държавата!Целия свят се впрегна да ги освобождава и на тях не им стигна,че отърваха бесилото(в буквалния смисъл) ами сега и пари искат-чиста проява на алчност...Незнам-да се спасяат медиците.Наречете ме какъвто искате аз не бях особено заинтересован от случея просто,защото знаехме какво ще стане-баба ми и дядо ми са били в Либия 10 ли 15 години и много точно го казваха-ще ги държат,ще ги осъдят на смърт,на доживотен...и ще ги освободят-няма къде да ходят ;)

Link to comment
Share on other sites

Ох,хора,хора.Като гледам някои от вас как се изказват,вместо да се радвате и да изпитвате малко симпатии и радост,вие се задълбочавате в ГЛУПОСТИ.

Blitz_krieg_1941 .... например,от твоето изказване си личи какъв човек си.Не че ти го пожелавам,ама да ти се случи на теб такова нещастие,пък тогава да видиш. :angry:

Пуста му работа.

Работата сега не е да се клевети и да се почват тук спорове и обиди кой е прав,кой е крив.Иска се човещинка по дяволите. :angry:

Всичко хубаво. :huh: :closedeyes: :heart:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се. И докато всички сме заети да се радваме за тях, те изпозлват ситуацията да ги обезщетяват за ГЛУПОСТИ (защото няма нито една причина да бъдат допълнително обезщетени). Тихомълком да грабнат и те някой лев покрай цялата ситуация ;)

Link to comment
Share on other sites

Blitz_krieg_1941,ако на теб и твоето семейство се случи подобно нещо и такива мъчения,ще те видя дали ще издържиш и какво ще говориш(ако си в състояние въобще),смешнико :angry:

Link to comment
Share on other sites

Целия свят се впрегна да ги освобождава и на тях не им стигна,че отърваха бесилото(в буквалния смисъл) ами сега и пари искат-чиста проява на алчност...

Знам че правилата изключват директни саркастични забележки към други потребители.... но просто няма как да не кажа че ставаш за смях.. и показваш колко си ограничен с това си изказване. Докато ти спа на топличко в последните 8 години... даже май не си спомняш първите 3-4 щото предполагам това са думи на някой 14 годишен мамин златен...

 

Изклюително много се радвам тъй като мисля че този случай обедини цяла Европа вкл и България (с някои изключения които се срещат само и изключително тук... балкански синдром...) и показа на цял свят правилния дипломатически подход за решаването на кризи. Нека това да послужи като образец. Lybia sucks big cock!

 

По скоро изобщо не ме е*е за псевдо-заразените либииски деца.. то не беше театър от страна на родителите им.. досущ като нашите мангали... имат по 20 деца за които им е през оная работа и се чудят как могат да изкарат по някой кинт на гърба на другите. Либия както Столипиново официално се превърна в един обществен паразит и оттук на сетне всеки сам ще си чука главата ... отивайки да работи там.. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам intense и sashto_1989 какво са направили по въпроса. Така яростно защитавате... А вие носихте ли лентички? Бяхте ли по центъра да раздавате? Бяхте ли по разните митинзи и стачки и обиколки на ляво на дясно. Нещо не си ви спомням. Ако греша - извинете ме. Но... Рядко греша. Не е лична нападка, просто приемате страна, която сте пазили тихомълком. Направете го и сега така.

Link to comment
Share on other sites

Не,не грешиш рядко.Често грешиш. :rolleyes: И да не съм направила кой знае какво,аз в случая драги ми мили мой прекрасен,не говорих за ДЕЙСТВИЯ,а за ЧУВСТВА. Не си разбрал.

Link to comment
Share on other sites

Blitz_krieg_1941,ако на теб и твоето семейство се случи подобно нещо и такива мъчения,ще те видя дали ще издържиш и какво ще говориш(ако си в състояние въобще),смешнико :angry:

 

 

Ако... Ако замина в зачуканата Либия да работя... Ако ме арестуват... ако... Знаеш ли какво казваше един познат - ако беше баба ми мъжка, щеше да има дръжка и дядо ми да мушка...

 

Ако се случи на мен - ще си нося отговорността и последствията от собственото си решение да отида да работя в Либия за много пари при мангали. За кое да ги обезщети България тия сестри? За това, че Кадафи е решил да ги затвори?!? Да търсят обезщетение от него... Не сме ги пратили ние в Либия, нито сме ги затворили и съдили ние, за да им плащаме обезщетения... Напротив - цял народ пя и носи ленти... Но не. Народа е виновен, че тях са ги съдили в Либия - трябва да им плати по милион в зелено... Колко справедливо и хуманно! Айде бегайте от тука, патриоти...

 

Още не мога да се начудя на репликата по-горе - ако ги разделим на 8 милиона тия пари щели да се паднат стотинки, ко толкова... Ебати генианалната мисъл... Иди при един пенсионер от тези 8 милиона и му кажи дай 50 стотинки за медиците... Тия педесет стотинки за него са кофичката гадно, нискокачествено, разводнено и обезмаслено кисело мляко дето ще си купи в понеделник и ще го ближе до неделя... стотинки били...

Link to comment
Share on other sites

Още не мога да се начудя на репликата по-горе - ако ги разделим на 8 милиона тия пари щели да се паднат стотинки, ко толкова... Ебати генианалната мисъл... Иди при един пенсионер от тези 8 милиона и му кажи дай 50 стотинки за медиците... Тия педесет стотинки за него са кофичката гадно, нискокачествено, разводнено и обезмаслено кисело мляко дето ще си купи в понеделник и ще го ближе до неделя... стотинки били...

Нещо не си на ти с математиката. Никъде не е става въпрос за милиони левове обезщтетение, а за някаква сума с която да започнат живота си отначало. Малко е нагло да го изискват под формата на обезщтетение, но всеки си е прав за себе си. Факт е че нашите политици са политици колкото аз съм космонафт.

Айде вземи калкулатора, раздели 6 милиона лева на 8 милиона (ако всеки да речем получи 1 милион но както казах по-горе и съвсем по малки суми са достатъчни) и виж колко ще получиш...

Link to comment
Share on other sites

Ох,хора,хора.Като гледам някои от вас как се изказват,вместо да се радвате и да изпитвате малко симпатии и радост,вие се задълбочавате в ГЛУПОСТИ.

Blitz_krieg_1941 .... например,от твоето изказване си личи какъв човек си.Не че ти го пожелавам,ама да ти се случи на теб такова нещастие,пък тогава да видиш. :angry:

Пуста му работа.

Работата сега не е да се клевети и да се почват тук спорове и обиди кой е прав,кой е крив.Иска се човещинка по дяволите. :angry:

Всичко хубаво. :huh: :closedeyes: :heart:

 

 

Intense, да ти кажа ли кога спря да ми пука. Спря да ми пука преди няколко месеца. Изведнъж след 8 години мъчения политиците се сетиха, че в Либия има наши сестри. И хоп, започнаха да се изкарват пари на техния гръб. 1-во, с тея ленти не помагам, кво КАдафи ще ме види с лента и ще се трогне. С лентите само напълниха гушите на тея дето ги печатат. После песните, демонстрациите. Всичко се превърна в цирк, всеки иска да покаже колко сме съпричастни, вместо това показахме колко сме СЛАБИ! Не можем НИЩО да направим сами. Можем само да се правим на съпричастни. Ама някой хубаво си беше сложил в подписа 'Прост народ - слаба държава". Ами... това сме ние. Пак чужди хора ни оправиха лайнортиите. Спря да ми пука, когато вече започнаха да се изкарват пари на гърба на медиците. Кво като си носил лента и си ходил при -10 на митинг. Помогнали сте точно, колкото аз съм помогнал.

Аз поне няма да съм някакъв наглец, на който ЦЕЛИЯТ СВЯТ ЩЕ ПОМАГА и после да искам още, най-малкото отсега нататък щях да живея с едно наум какво дължа на света и как съм точно НИКОЙ, но те са се впрегнал ида помагат на мен. А те искат ОЩЕ пари. 1 милионче ще им влезе много хубаво. Така че спря да ми пука след като видях как от чуждото нещастие се изкарват пари и всичко се превърна в едно голямо пране на пари. Всеки си направи реклама: "Кампанията на БТВ, ДАРИК радио и в-к Стандарт" Ай сектир оттука с вашите кампании. Просто в момента, в който се заговори за пари стана ясно, че е въпрос на време. Либия има огромен външен дълг към нас.

 

Сашо, смешник ще викаш на този, който ти дава пари за закуска, не на мен.

 

Само да припомня, че като са ги задържали са задържали 30-40 човека. Имал ое всякакви - поляци, малайци, индонезийци... Ама само българите са останали...

 

 

Една от сестрите е била арестувана и освободена през декември едикоясигодина.. Да не мислите, че е побързала да напусне Либия? Неее... Останала е да печели - до февруари следващатагодина когато пак я прибират. И после ние скачаме и пеем да я освободят и плащаме адвокати и билети на роднините им да щъкат из Европа...

 

Мисля, че с това изказване темата се изчерпва ;).

Link to comment
Share on other sites

Thief, не ми говори за аритметики - виждаш, че не си прав и се хващаш за глупости... шест милиона на осем милиона... your grandma bushes... говорят за обезщетения "съизмерими с получените от либийците" - да ти казвам ли какви получиха либийците? Дали в лева или в долари?! Осем милона - къде ги намери осем милиона?! Пари да започнели живота си отначало?!? Знаеш ли колко хора се нуждаят от пари да започнат живота си отначало?! Далеч не всички обаче обвиняват съгражданите си за сполетялото ги и не искат обезщетение от тях... пак да уточня - стотинки, половин стотинки, четвърт стотинки да са - нямат морално право да ги искат от българите. Като говорим за морал, какво значение има дали е стотинка или хилядинка... някои неща не се мерят в пари.

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам всеки един от вас да ходи в парламента.Готови сте за депутатитатитати. С две ръце,гласувам за вас.Супер сте.Хуманни въпроси обръщате на "ама те искат пари", "Ама не е честно" и да,може да не е честно,може въпросът да е искал само време,парички,глупости...ама все пак....абе аз друго исках да кажа с моите постове в тази тема и то беше - Хубаво за семействата на тези хора.Сега поне могат да компенсират 8-те години изгубено щастие с липсващите им майки и сестри.Внуци.И каквито и да са там други роднински връзки...

Blitz_krieg_1941 - ти не ми говори,че съм повърхностна.Като ме опознаеш,ако това се случи някой ден,тогава ми говори.Докато ен дойде този ден,не излизай с тези нападки.ок?Моля? :)

Link to comment
Share on other sites

Хареса ми краткото изявление на палестинско-българския лекар Ашраф цитирам по памет : "Радвам се че кацнах във Велика България." :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Сега поне могат да компенсират 8-те години изгубено щастие с липсващите им майки и сестри.Внуци.И каквито и да са там други роднински връзки...

 

Изключително повърхностто мислиш... Парите няма да върнат времето назад, нито ще компенсират нещо... Спокойно те пак ще си ги изкарат от гостувания и други глупости. НИЩО не е в състояние да върне щастието, изгубено през тези 8 години, най-малко парите. Парите свършват. Рано или късно...

 

И да не съм направила кой знае какво,аз в случая драги ми мили мой прекрасен,не говорих за ДЕЙСТВИЯ,а за ЧУВСТВА.

 

T_T

Link to comment
Share on other sites

Хуманни въпроси обръщате на "ама те искат пари"

Я прочети пак статията и помисли над въпроса "Кой обръща въпроса на пари?"

Link to comment
Share on other sites

Сега поне могат да компенсират 8-те години изгубено щастие с липсващите им майки и сестри.Внуци.И каквито и да са там други роднински връзки...

 

Така е. Но ето в това е наглото, разбираш ли? Вместо да се насладят на втория живот, който живеят с роднините и близките си, да се опитат поне (щото е невъзможно) да наваксат това което им е отнето през тия 8 години - едно от първите неща които правят е да поискат пари и то от хората, които най-малко са им длъжни... Веднага заговориха за пари - още преди да са кацнали ебати... Кажете ми, че имат право и е нормално...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...