Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Алекс, душко, отдавна сме го обсъдили този момент в тия теми. Без обиди и простотии моля. Думата е дузпа и идва от дузина, тъй като се изпълнява на 12 ярда от голлинията. Толкова по този въпрос. Въпросът ти за наказание на Roon е напълно безумен. Дузпата е очевидна за всички освен за феновете на Arsenal явно. При такива ситуации има ли докосване, има и дузпа. Не може да се говори за симулация въобще, въпреки че Roon вече падаше, когато беше подсечен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply
Не ги мразя, обичах играта им до времето, когато дойде Роналдо. Тогава малко ме налегна двоуменето. Сега няма двоумене. Сравнението с Левски е добро, и доказателство за това е миналото издание на ШЛ.

 

Значи загуба на финал на ШЛ е провал равен на тоя на Левски :blink: :confused

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш, какво става тука?!

 

@AlekS, не знам кой набор си ама такива приказки...леко инфантилна история.Да беше написал кой е речника, коя година, кое издание и кой колектив.

 

Уверен съм, че се пише дузпа според моментния стандарт ;) Иначе и аз имам речник на чуждиците от 1994г. според който от френски е с двойна форма дуСпа и дуЗпа. Сега обаче вече не е така - някой от филолозите да ме поправи.

 

_______________________

 

Ами те и на Едуардо му свириха дузпичка, ти как мислиш?

Приказките са си съвсем на място.Такива като него, където ми говорят наизуст, са ми напълно ясни.Думите му излизат извън всякаква мярка.Писна ми от такива типове...

Иначе за дуЗпата вече ми стана ясно, от поста на георгик... има смисъл.Ядоса ме най-вече това, че тоя ме псува за нещо, което съм го прочел в речник много отдавна и съм го запомнил.Ама нека си говори.Да му олеква.

Link to comment
Share on other sites

Значи загуба на финал на ШЛ е провал равен на тоя на Левски :blink: :confused

Разбира се, че не е равен. Не съм и казал, че е равен. Просто и двата отбора са първенци в родните си първенства, благодарение на съдии, а в Европа не струват. Имат по 3-4 мача на сезон, които са крайно издънващи, но все пак спасени от спорни отсъждания.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че не е равен. Не съм и казал, че е равен. Просто и двата отбора са първенци в родните си първенства, благодарение на съдии, а в Европа не струват. Имат по 3-4 мача на сезон, които са крайно издънващи, но все пак спасени от спорни отсъждания.

 

И все пак спечелиха ШЛ 2008 и бяха на финал 2009 така че всякакви твърдение че не струват в Европа и аналогии с Левски са абсурдни

Link to comment
Share on other sites

Приказките са си съвсем на място.Такива като него, където ми говорят наизуст, са ми напълно ясни.Думите му излизат извън всякаква мярка.Писна ми от такива типове...

Иначе за дуЗпата вече ми стана ясно, от поста на георгик... има смисъл.Ядоса ме най-вече това, че тоя ме псува за нещо, което съм го прочел в речник много отдавна и съм го запомнил.Ама нека си говори.Да му олеква.

Дечко, псуващия си ти, дай да не бъркаме термините. Селянията, дето изля по мой адрес доста повече може да се класифицира като псуване, отколкото коментара ми относно грамотността ти. А за това кой излезнал извън всякакви мярки си просто комичен. Уви, вероятно мозъчното ти съдържание не ти позволява да се видиш що за карикатура си отстрани.

 

@earache, не мога да се съглася, че в Европа са ги подпирали съдиите. Като съдийско подпиране може да се класифицират по-скоро отсъжданията на съдията в мача реванш Челси-Барселона.

Link to comment
Share on other sites

Приказките са си съвсем на място.

 

Не приказките, а водопада простотии не си е на място - 20% за това. Следващите подобни излияния ще ти докарат отпуска около 30 дни, примерно!

 

Напомням изрично, че футболната секция не е арена на обиди и простотии и се наблюдава стриктно!

Link to comment
Share on other sites

Човек никога не знае, кога ще му се случи такова нещо като на мене сега... Благодаря, другарю Raptor, за подкрепата.

 

Междувременно бих желал да споделя една статия на Danny Murphy (който сега играе за Fulham, но който отдавна обяви, че е фен на Arsenal) за Eurosport. Мисля, че момчето казва доста истини по правилния начин, та си струва да се прочете. ТУК!

Link to comment
Share on other sites

angaki.gif

Вижте му левия крак ;) Ако Алмуния беше успял да си сгъне ръцете щеше да се строполи без никакъв контакт и да се направи за смях. В случая, уви, вината е негова (на Алмуния, че не успя)

Link to comment
Share on other sites

Дечко, псуващия си ти, дай да не бъркаме термините. Селянията, дето изля по мой адрес доста повече може да се класифицира като псуване, отколкото коментара ми относно грамотността ти. А за това кой излезнал извън всякакви мярки си просто комичен. Уви, вероятно мозъчното ти съдържание не ти позволява да се видиш що за карикатура си отстрани.

 

@earache, не мога да се съглася, че в Европа са ги подпирали съдиите. Като съдийско подпиране може да се класифицират по-скоро отсъжданията на съдията в мача реванш Челси-Барселона.

Изливай гнева в интернет, че ако правиш така и в истинския живот, ще те бият много :) Хубаво правиш :) Говори си наизуст, хич не ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Вижте му левия крак ;) Ако Алмуния беше успял да си сгъне ръцете щеше да се строполи без никакъв контакт и да се направи за смях. В случая, уви, вината е негова (на Алмуния, че не успя)

няма значение какво и как е щяло да стане. вижда се прекрасно каква е хавата. бЕлата точка в наказателното поле и топката на нея :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами тука няма никаква дузпа ... Това е като положението на Едуардо срещу Селтик само където има контакт между нападателя и ръцете на вратаря след като топката е почти излезнала в аут на 6-7 метра извън обсега на нападателя.

Сега пристрастията ви към Ман Юн. може да ви заслепяват, но това е чиста симулация. Спорна топка, двамата се хвърлят за нея нападателя я изритва на майната си и ляга на земята с умисъла да го направи още когато е тръгнал за топката.

Вижда се, че тръгва да ляга и да свива коленете още преди да има контакт с Алмуня...

Въпреки това нещата се случват бързо и съдията не гледа повторение, тъй че нищо чудно, че я е свирил. Добра симулация на Рууни. За Оскар е.

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха само където имало контакт ама било същото хахахаха. И аз вчера паднах същото като един път като играх мач, само дето тогава ме спънаха...

Link to comment
Share on other sites

Абе ако ще и да излиза от наказателното поле в посока собствената си врата, чистейки топката с трета селска в ниска земна орбита - топката в игрището ли е - в игрището е, има ли контакт - има, в наказателното поле ли е - в наказателното поле е. Индзаги пада още по лесно, достатъчно е да има минимален контакт с противников футболист - на земята е. И му дават дузпа. Защото такива са правилата.

В случая е очевидно, че контакт има, при това достатъчен да повали и средностатистически участник от WWF. Това, че Рууни игра за тази дузпа е безкрайно очевидно. Просто надхитри хАлмуня. И к'во? В рамките на правилата е. Дали е честно или не е смешно да се говори. Всеки съвременен футболист би се възползвал от подобна ситуация.

Спомням си за Роби Фаулър, който в един мач, след фал в наказателното поле срещу него започна да спори със съдята, че не е имало контакт и няма дузпа, и след като такава все пак беше свирена - би дузпата в аут. Такива неща от морална гледна точка са достойни за поклон, но в съвременния футбол целта е победа, а не чест.

 

А и тая дузпа я обсъждате, сякаш с тоя мач Манчо са станали шампиони, а Арсанал са изпаднали в конференциите...

Link to comment
Share on other sites

Дузпата за която говориш е срещу Арсенал 1:2 97ма година. И Фаулър не би в аут, а във вратаря, който изби топката, но Д. МакКатиър вкара с добавка за 0:2. Що се отнася до феърплей в днешно време:

Моето мнение е, че това е 100% симулация от страна на Руни, но така изиграна, че да доведе до ситуация, в която всеки уважаван съдия би свирил дузпа. Явно Рууни наистина ще ивземе функциите на Роналдо http://www.youtube.com/watch?v=miIf-FshnqM ... хахаха. А хората предполагам обсъждат тази дузпа, защото с такива дузпи стават манчовци шампиони. Примери безброй от миналият сезон... Болтън, Тотнъм, Евъртън...

Link to comment
Share on other sites

Голям смях са групата хейтъри, що глупости изписаха за тази дузпа... Е поне е весело :laughing:

 

Не стана ясно за какво да хейтваме - може би за грозната игра :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Не стана ясно за какво да хейтваме - може би за грозната игра :unsure:

За грозна и за красива игра - титли не раздават ;). В никой спорт при тва.

 

Много ми е интересно ВИЕ на мястото на Рууни какво щяхте да направите? Да се прекръстите и да кажете: "язе съм Жентълмен и няма да я бием тЪз дуспа".

Link to comment
Share on other sites

Още ли Рууни е "честен играч"?

 

След вчерашната победа на Англия над Словения с 2:1 пресата на Острова си зададе въпроса дали Уейн Рууни продължава да се счита за "честен играч". Поводът за това бе поредната дузпа, отсъдена след падане на нападателя, благодарение на която неговия отбор отбелязва гол, който в случая бе първия за "трите лъва" в контролата срещу Словения.

 

Както е известно, темата за симулациите в наказателното поле, наричани в Англия "гмуркане" (diving), e особено актуална, след като Едуардо получи наказание от два мача заради симулацията си срещу Селтик, а падането на Рууни срещу Арсенал се превърна в ключов момент за обрата, до който стигнаха "червените дяволи" в домакинството срещу Арсенал от последния кръг в Премиър лийг. Именно това положение предизвика критики срещу Рууни, на които той отговори с твърдението: "Аз съм честен играч".

 

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Според кой, теб ли ? Рууни е абсолютен симулант, падаше още когато бутна топката т.е имаше умисъл в това което прави, само дето успя да се закачи за ръцете на Алмуня, Едуардо направи същото, но при него нямаше допир, пък и да не напомням кой спря серията преди години от 49 мача без загуба с невероятно комичното падане в наказателното поле..Рууни > симулант от Едуардо !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...