Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Нещо повече... би било неразумно от негова страна ако не отиде.

Да сравним 2та отбора:

Челси - сравнително стар състав. Дрогба - 31 години е най-добрият стрелец на лондончани. 2рият им нападател е Никола Анелка 30 години. Най-добрият им халф е Франк Лампард - 31 години. Михаел Балак - скоро на 33 години.

В защита Ашли Коул прави все по-малко пробиви и все повече грешки. Босингва лесно получава контузии в следствие на слабата си физика.

Тренъора им е подчертано дефанзивен тактик, а такива в Англия не жънат успехи.

 

Ман Сити - отбор пълен с пари. На всеки пост имат поне по 2ма сносни играчи освен в защита. Тери ще стане скоро на 29 години, а 1 милион на месец ще гарантират старините му, които ще настъпят след 2-3 годинки.

Треньора е доказал, че в Англия с малко пари прави почти чудеса... остава да го видим какво може с много пари.

 

С оглед на това... по-перспективният и подходящ за Тери, в личен план, отбор са манчестърци.

Link to comment
Share on other sites

Треньора на Челси е с предпочитана дефанизвна тактика, но дотук в подготовката им той залга все на 2-ма нападатели и основно на тактика 4-4-2. Нов треньор, доказан, нови амбиции, с опит в ШЛ което си остава основан цел и желание на отбора и Абрамович. Този нов треньор се е заел да гради нов отбор, бяха привлечени няколко нови и малди футболисти и то англичани, има и привлечен един класен бек, който може да помага и много в нападение и да играе и като крило. Челси е все оше отбор с позиции и със солидно представяне. Може и треньори с подчертано дефанзивно мислене да нямат голему успехи в това първеснтво но Моуриньо постигна добри резултати и спечели няколко отличия на национално ниво. Един Бенитез, който въпреки че е доста неделоюбван от голямата част от критиците в Англия и някои журналисти, и който също залага на по-прагматични действия не могат да му се отрекат постигнатите добри резултати от както е в това първенство.

Челси е стабилен финансово, Тери и тук получава достъчно, добра, изгодна и вискока заплата. От дълго време е в отбора, града и е със стабилно представяне и е капитан. Евентуално ще отиде в отбо, който в момента си е тотален средняк въпреки футболистите които привлече и пъченето, което показва. Отбора е все още твърде непостоянен. Догодина ще играе само в Англия и никакви други европейски и престижни турнири. Дори и тези много и класи попълненя не гаранират от раз резултати сработване добра игра и веднага класиране в Топ 4, което за сега е доста солидно окупирано от обичайните заподозрени. Много е вероятно да се класират за ШЛ едва за по- следващия сезон. Отбора в момента е не достатъчно балансиран и разполага основно само с нападатели. Въпреки че прилякоха класни имена, се оказа че те са и голями мрънкачи и големи злтатотърсчи и някои от тях си тръгнаха със доста шум и скандали от предишните си клубове. Не се знае кога това ще окаже влияние и ще рефлектира. Така че не съм много съгласен, че по- доброто решение е ако премине в МанС.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, нямам нищо против той да си остане в Челси, така или иначе за мен е по-добре, тъй като в момента повече ме притесняват Сити отколкото Челси.. това като фен на друг отбор. Това за нападателите - халфова линия: крила - Петров / Райт-Филипс / Робинъо / Етуху вътрешни халфове - Елано, Стивън Айрланд, Гарет Бари, Джонсън. Така като ги гледаш тези играчи... кажи ми кой е слаб и не става. Щото примерно и Айрланд и Бари са национали на Иралндия и Англия, а Елано е на Бразилия. Петров, Райт-Филипс и Робиньо също са такива. А Етуху е младежки. Ти ако на това казваш, че нямат средна линия...

За защитата - вратаря е може би един от най-добре играещите вратари (като изключим тези от отборите в топ 4), Шей Гивън; Мика Ричърдс (младежки, а и не само национал на Англия), Уейн Бридж (отново национал на Англия), Ричард Дън (национал на Ейре), Онуоха (младежки национал на Англия... един от най-стабилните в тима до 21г).

Общо взето прави впечатление, че отбора е пълен с млади и перспективни играчи, които играят от известно време в Англия и които редуват слаби със силни игри. Реално миналият сезон голяма част от слабите им игри се дължаха на контузиите на нападатели - Божинов, Белами, Кайседо... предполагам и затова Хюз така се окопа за настоящият сезон имено за този пост.

 

Що се отнася до Анчелоти... като фен на бившият му отбор мога да кажа само... радвам се, че го напусна. Не знам кой толкова са взели Челси, но единственото свясно попълнение за сега е това на Жирков. Има само един проблем... по принцип Руснаците не се представят на особено високо ниво в Англия. Единственото изключение за последните 10 години... е може би... Аршавин, който беше номиниран 3 или 4 пъти като играч на месеца за Арсенал.

 

А иначе... Анчелоти е много далеч като идея за футбола от Моуриньо или Бенитез. Всъщност португалеца го направи смешен последните няколко сезона след като Интер безапелационно станаха шампиони. Опит може и да има в тези турнири, но не неговият опит успя да докара купата в на ШЛ в милано, а този на играчите му. Един Гуус Хидинк е в пъти по-подходящ от него.

Link to comment
Share on other sites

Айрлънд не е англичанин, а Елано миналия сезон голяма част от него го прекара на пейката. Не ми се струва че при положение че най- вероятните титуляри по крилата са Робиньо и Райт- Филипс Мартин ще стои и ще търка пейката, същото се отнася и за Елано, който още миналия сезон изяви желание да си тръне ако играе толкова рядко. От ук веднага можем да заключим и че халфовата линия отслабва донякъде. Ричърд Дън е веч е доста бавен и прави не рядко пъти грешки, изпуска си човека и нападателите лесно могат да го разминат. Освен тва много силно се говори че и самият отбор иск да го разкара. За другите млади играчи съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

Гол и три страхотни асистенции до 5тия гол. Двата гола на Giggsy не съм ги гледал още. Ама то си е контрола и то срещу слаб отбор, така че не се брои много.

Link to comment
Share on other sites

Гол и три страхотни асистенции до 5тия гол. Двата гола на Giggsy не съм ги гледал още. Ама то си е контрола и то срещу слаб отбор, така че не се брои много.

Абе важни са си тези мачове, защото трябва да се докаже като титуляр. Иначе както Оуен ги нижи всеки мач, Берб ще си остане резерва поне до края полусезона, с малки изключения...

Имаше и още 1 добро отиграване с глава в началото (мисля, че беше и гол), но беше в засада. В 70-тата го смени Гибсън.

Link to comment
Share on other sites

Че защо резерва? Барби отдавна не се води нападател в Юнайтед... без неговите асистенции Юнайтед би вкарвал доста по-рядко. Сравни колко често биеше във вратата в Тотнъм и сега в Юнайтед. Миналия сезон много трудно си позволяваше удари от далечна, че и близка дистанция. Но сега като го няма лакомията Роналдо това може и да се попромени.

Link to comment
Share on other sites

Личното ми мнение е че Бербо не правеше почти удъри не само заради по-различната му позиция в МанЮ, но и щото самия той може би не могъл все още да се отпусне да се реши да играе малко по-ундивидуално и така. Иначе да вярно че контрола и няма голямо значение, но и самия сайт наотбора са го засипали с похвали. Също така не вярвам Фъргюсън да е зел Оуен за да го гласи да измества Бербатов.

Link to comment
Share on other sites

Че защо резерва? Барби отдавна не се води нападател в Юнайтед... без неговите асистенции Юнайтед би вкарвал доста по-рядко. Сравни колко често биеше във вратата в Тотнъм и сега в Юнайтед. Миналия сезон много трудно си позволяваше удари от далечна, че и близка дистанция. Но сега като го няма лакомията Роналдо това може и да се попромени.

Зaсeгa нe сe пpомeня товa,зaщото пaк нe биe към вpaтaтa Зa дa сe нaложи в МЮ щe тpябвa дa сe нaгъpби и с товa и дa стaнe по-лaком,чe сeгa e жалко кaто винaги искa дa подaвa!И дa игpae кaто днeс пpeз сeзонa. ;)

Link to comment
Share on other sites

Има истина и в това, че отборът разчиташе много на Cristiano Ronaldo. Седмицата си вкарваше от всякакви положения и половината отбор не биеше, за да даде на него. Това, разбира се, беше оправдано, като се има предвид бройката на головете му в последните сезони. Иска се лакомия, за да вкарваш толкова много. И отборът печелеше от това. Сега трябва и другите да почнат да стрелят по-често. Но отново остава идеята, че е важното отборът да печели. И ако това значи да стрелят Nani, Roon или Owen, Бербо ще подава. В крайна сметка нека оставим фенските (или вестникарските) лафове и погледнем този, чието мнение има значение. Fergie продължава да смята, че нашето момче е основен играч. И как не - вкара няколко гола за победи с по 1:0 и завърши сезона втори по асистенции. Пък нека после бъде плют, че имал слаб сезон. Колкото до Owen, това може да се окаже най-големият трансферен удар. Никога не съм бил особен фен на Little Mickey, но е безспорен голмайстор и сега особено като има силен отбор зад себе си, ще вкарва. Взет е за трети нападател и според мен особено е взет да печели срещу слабите отбори. Винаги е бил много силен срещу по-малките отбори, а така се става шампион - с постоянство. Вземеш ли "лесните" мачове, си шампион. Та с една дума Fergie си знае работата и Бербо ще е титуляр. Дано това да е печелившо отново...

Link to comment
Share on other sites

Плюха го, защото дойде като нападател, но не играеше (точно) като такъв. А очакванията за голове си останаха и англичаните така и не разбраха, че позицията и играта му бяха различни от тези в Тотнъм. Нещо интересно: http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=83753

 

Мен малко ме съмнява да го оставят като централен нападател. Миналия сезон често полузащитата нямаше кой знае какви идеи и Бербатов спасяваше отбора в много случаи. Ако Кристиана Роналда я нямаше да вкара сигурно юнайтед биха били много зле.

 

Между другото може и да е вкарвала много Кристианка, но това не беше отборна игра за мен. Целия тим играеше за него, а това е странно за клуб, който твърди, че е по-голяма от всеки футболист. Но май Кристиана е първата, на която й се позволява такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

По скоро останалите играчи от клуба наистина играеха за клуба а той играеше за себе си.

Ако наистина стане така както твърди Фъргюсън в статията на Гонг тогава ще е интерсно, щото Бербо вкарваше много в Тотнъм с по-слабата халфова линия и също с бегачка до него, а тук с по-силната халфова линия трябва да е още по- подобре. Но аз си мсиля че може би този сезон Съра повече ще ротира позицията му и ще го пуска и достъчно време да си играе и забит таран и консуматор както и по-отзад.Само си се струва странно казаното от Фъргюсън, че миналия сезон не са знаели как да го използват, след като той през цялото време твърдеше че го е зел точно за подобна позиция и за такива функции- малко по-отзад и повече асистенции от него.

Link to comment
Share on other sites

Ти недей много гледа, какво пише в тая статия...половината е преведена грешно... Колкото до Ronaldo не бих се съгласил. Преди време същото беше и с van Nistelrooj, просто тогава отборът не беше толкова успешен и то главно заради защитата и вратарите. Никой не е по-голям от който и да е отбор, но като напипаш печеливша тактика, я ползваш, дори и да не ти е любимата...

Link to comment
Share on other sites

Мен малко ме съмнява да го оставят като централен нападател. Миналия сезон често полузащитата нямаше кой знае какви идеи и Бербатов спасяваше отбора в много случаи. Ако Кристиана Роналда я нямаше да вкара сигурно юнайтед биха били много зле.

 

Между другото може и да е вкарвала много Кристианка, но това не беше отборна игра за мен. Целия тим играеше за него, а това е странно за клуб, който твърди, че е по-голяма от всеки футболист. Но май Кристиана е първата, на която й се позволява такова нещо.

Дa пожeлaeм нa Бapби дa стaнe тaкъв eгоист кaто Pонaлдо и дa вкapa нaд 40 голa пpeз сeзонa и достa във вaжнитe мaчовe! Искpeно му го пожeлaвaм. Никогa нe съм му бил голям фeн(нa Pонaлдо),зapaди повeдeниeто му,но фaктитe сa фaкти и сaмо слeпeц би кaзaл,чe нe e бил с огpомeн пpинос зa успeхитe нa отбоpa в послeднитe години.Eстeствeно, чe тpябвa силeн и сплотeн колeктив,но също тpябвaт силни eдиници,които с мaнтaлитeтa и тaлaнтa си дa сa способни дa peшaт тpудeн и(или) вaжeн мaч в ползa нa отбоpa ...кaкъвто бeшe той бeз никaкво съмнeниe :excl:

Link to comment
Share on other sites

Аз не му го пожелавам, може да вкарва много, но така не се става отборен играч, нито се печели безрезервната любов на феновете in the long run. За мен Роналдо отиде в най-подходящия за такива като него отбор...

Link to comment
Share on other sites

Аз не му го пожелавам, може да вкарва много, но така не се става отборен играч, нито се печели безрезервната любов на феновете in the long run. За мен Роналдо отиде в най-подходящия за такива като него отбор...

 

Я кажу как се става отборен играч... та да се посмеем малко :D :D :D

 

За мен Роналдо отиде в най-подходящия за такива като него отбор...

 

За какви футболисти е подходящ Реал Мадрид ?

Link to comment
Share on other sites

Dreamer-е, принципно съм съгласен, само дето отборен играч ще да е някой, който е полезен за отбора, а понякога по-големите егоисти са по-полезни. Ако имаш друга дефиниция за "отборен играч", която се отнася до това колко си цъка със съотборниците, вече е друго...ама не виждам какво значение има такова определение за един играч. Иначе като фен съм напълно съгласен, че Ronaldo не е типичният любимец, който дава мило и драго за отбора си, а не гледа само себе си. В това спор трудно може да има.

 

Dunc, ето ти я логиката - преди известно време имало на земята разни въглеводородни организми - растения, животинки и друга паплач. Минало още време, споменатите организми приключили живота си и се превърнали в биомаса. Минало още време и арабите открили тая биомаса във вид на черно злато, което в тоя момент се котирало доста добре. Оттам нататък можеш да си направиш справка за заплатите на всички новопривлечени в City...един няма с нормална заплата, всички са над 100,000 паунда на седмица...

Link to comment
Share on other sites

По темата за дефиницията за отборен играч- ми според мен това е футболист, който в някои случаи вместо да изиграе сам дадена ситуация решава да подаде и който по принцип подава малко повече от колкото гледа собствения си интерес, а не броя на безмислените му разцъквания със съотборници около наказателното поле. Някой, който се отличава с по-голям брой асистенции от колкото безмислени шутове от сяква дистанция и и собствени безнадежни пробиви. Мисля че един Кака е такъв пример за наистина отборен играч, който е много по-комбинативен.

Link to comment
Share on other sites

Я кажу как се става отборен играч... та да се посмеем малко :D :D :D

 

 

 

За какви футболисти е подходящ Реал Мадрид ?

 

Реал Мадрид е подходящ за звезди във върха на формата си, които искат да станат медийни любимци, да взимат адски много пари, да се полигавят малко и да им се ебе мамата като футболисти... А който поради някакви причини не иска да е точно в Реал Мадрид вече има 2 подобни отбора Челси и Ман Сити...

Dreamer-е, принципно съм съгласен, само дето отборен играч ще да е някой, който е полезен за отбора, а понякога по-големите егоисти са по-полезни. Ако имаш друга дефиниция за "отборен играч", която се отнася до това колко си цъка със съотборниците, вече е друго...ама не виждам какво значение има такова определение за един играч. Иначе като фен съм напълно съгласен, че Ronaldo не е типичният любимец, който дава мило и драго за отбора си, а не гледа само себе си. В това спор трудно може да има.

 

Dunc, ето ти я логиката - преди известно време имало на земята разни въглеводородни организми - растения, животинки и друга паплач. Минало още време, споменатите организми приключили живота си и се превърнали в биомаса. Минало още време и арабите открили тая биомаса във вид на черно злато, което в тоя момент се котирало доста добре. Оттам нататък можеш да си направиш справка за заплатите на всички новопривлечени в City...един няма с нормална заплата, всички са над 100,000 паунда на седмица...

Според мен обаче, не са уцелили мястото за вложения и ще се увътрят яко, когато Сити се осерат следващите години :) Най-доброто което може и да постигнат според мен е място в четворката и то сезон 2010-2011 :)

Link to comment
Share on other sites

Реал Мадрид е подходящ за звезди във върха на формата си, които искат да станат медийни любимци, да взимат адски много пари, да се полигавят малко и да им се ебе мамата като футболисти... А който поради някакви причини не иска да е точно в Реал Мадрид вече има 2 подобни отбора Челси и Ман Сити...

 

ХА-ХА-ХА Я дай примери за такива футболисти ?

Link to comment
Share on other sites

ХА-ХА-ХА Я дай примери за такива футболисти ?

Бекъм, Оуен, Уудгейт - катастрофални провали на терена но пък маркетингови съкровища за пътуващата циркова трупа :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...