Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Аз съм страшно учуден от това, че има толкова малко спорове за дузпата на Рууни. За мен това не е никаква дузпа. Той наистина стигна пръв до топката, но след това нямаше шанс да я достигне, много лошо си я поведе, ако трябва да сме честни той си я ритна в аут и впоследствие Алмуния го фаулира. По правилник щом играчът няма шанс да достигне до топката, то няма фаул. Манчестър бяха бутнати от Алън Уайли много жестоко и аз лично съм крайно разочарован от това, защото от 10 години насам по-слаб отбор сър Алекс не е имал. Днес минават между капките, но за напред малките отбори ще ги изядат с играчи като Фостър, Флечър, Гигс и Валенсия(и четиримата нямат място в титулярния състав на сър Алекс, поне според мен). Тежък сезон за отбора на Бербатов!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply
Аз съм страшно учуден от това, че има толкова малко спорове за дузпата на Рууни. За мен това не е никаква дузпа. Той наистина стигна пръв до топката, но след това нямаше шанс да я достигне, много лошо си я поведе, ако трябва да сме честни той си я ритна в аут и впоследствие Алмуния го фаулира. По правилник щом играчът няма шанс да достигне до топката, то няма фаул. Манчестър бяха бутнати от Алън Уайли много жестоко и аз лично съм крайно разочарован от това, защото от 10 години насам по-слаб отбор сър Алекс не е имал. Днес минават между капките, но за напред малките отбори ще ги изядат с играчи като Фостър, Флечър, Гигс и Валенсия(и четиримата нямат място в титулярния състав на сър Алекс, поне според мен). Тежък сезон за отбора на Бербатов!

 

Евала разбирач най-слабия отбор бил... Гигс нямал място в титулярния състав... За дузпата както ти казаха по рано щом като вратар не играе с топката, а само бутне играч дузпата си я има

Link to comment
Share on other sites

Ами Маню шак бяха яко бутнаи от съдята. Кой къде щом не им върви играта и хоп някой съдя изниква. Миналата година при обрата им над Тотнъм тогава изядоха всички в Аглия Хауърд Уеб за една несъществуваща дузпа. Тва положение тогава го гледах на повторение поне 5-6 пъти и както и да го гледах тогава за мен много повече имаше дузпа наистина и не можешще да се говори за несправедливо отсъждане и не мислех че всички тея хули по адрес на съдията са осноеателни. Сега много ясн оси се вижда как Алмуния като вижда че не може да хване топката си сваля ръцете и ги долепя до земята, а наш Руни като вижда кво прави вратаря още преди даже да има някво съприкосновение с вртаря си се хвърля и пада и си личи много ясно. Освен тва той нито е в няква много чиста и добра позиция и си повежда топката една към гьотере. И не виждам кво тука половината се опитвате да оправдаете тоя Флетчер, като той се хвърля едва ли не на еленски на аршавин и много мошно си се засилва и си го подича. Тва е ебахти и играта с топката, сигурно я е пернал с някой пръст на кръка и вече играл с топката. Като съдята е такъв рентген и видя че няма дупза при тва хамалско изпълнение как тогвава не видя и пльосването на Руни.

На мен като неотрален зрител на мача ми стана тъпо и жал за Арсенал че паднаха така нелепо щото играха добре имаха по-добрите положения бяха и ощетени, ама тоя мал шанс с авто гола им дойде в повече.

Link to comment
Share on other sites

Гледах репортаж на мача и наистина Флечър докосва топката. Друг е въпросът дали начинът, по който се хвърли в краката на Аршавин, може да се счита за безопасен.

Приятелю, влезни в zamunda и си изтегли репортажите на BBC.Хвърли един хубав поглед върху ситуацията.Аршавин бутва топката надясно, Флечър хвърчи към него и с двата крака се заби в руснака.След това цъкна топката... А за дуспата на Рууни няма да коментирам, Алмуния даже не го докосва.Имаше лек допир, но той беше, когато Рууни падаше, все едно е бил избутан отзад от няколко горили :wacko: Искрено пожелавам тази година титлата да НЕ отиде в Ман Юнайтед, много съм възмутен :angry:

 

Евала разбирач най-слабия отбор бил... Гигс нямал място в титулярния състав... За дузпата както ти казаха по рано щом като вратар не играе с топката, а само бутне играч дузпата си я има

Ти фен на Юнайтед ли си? Алмуния скочи за топката и "удари" тревата.Рууни вече падаше, преди Алмуния да го, както ти казваш "БУТНЕ".КУПЕТЕ СИ ОЧИЛА !

Единственото, което искам е Арсенал да бъдат над Юнайтед в крайното класиране.Да покажат, че не само с пари става игра.

Link to comment
Share on other sites

А за дуспата на Рууни няма да коментирам, Алмуния даже не го докосва.
:rofl: :rofl: :rofl:

Комедиант. Има разлика между бутане и подкосяване. Научи я. И си преговори законите на физиката. Когато бягаш и някой ти спре и двата крака - падаш. Във футбола това се класифицира като фал, ако съборилия те не е играл с топката преди това. Независимо, че топката отлиташе в аут - това е фал, и то в наказателното поле. Свири се дуЗпа. Доста подобни ситуации сме гледали.

Link to comment
Share on other sites

:rofl: :rofl: :rofl:

Комедиант. Има разлика между бутане и подкосяване. Научи я. И си преговори законите на физиката. Когато бягаш и някой ти спре и двата крака - падаш. Във футбола това се класифицира като фал, ако съборилия те не е играл с топката преди това. Независимо, че топката отлиташе в аут - това е фал, и то в наказателното поле. Свири се дуЗпа. Доста подобни ситуации сме гледали.

 

Пак ще повторя - падането на Рууни започна още преди да бъде докостнат от Алмуня, намери си клипчето и виж лявото краче на дебеланкото, кога се сурна и кога беше контакта с вратаря! Точно затова и се разразиха такива епични спорове, цяла Англия призна факта само болните фенове в Bulforum продължават с ината си :wacko: Ама то тва малко като пролетта преди финала с Барса, какви ли не статистики извадих, за да ви покажа, че отборчето ви няма особено големи шансове, освен ако не играе като Челси, след което последваха подобни докачливи коментари как Чък Норис щял да си купи фанелка на Барса - е, тогава ако не си е купил след финала със сигурност го е направил :lol:

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, влезни в zamunda и си изтегли репортажите на BBC.Хвърли един хубав поглед върху ситуацията.Аршавин бутва топката надясно, Флечър хвърчи към него и с двата крака се заби в руснака.След това цъкна топката... А за дуспата на Рууни няма да коментирам, Алмуния даже не го докосва.Имаше лек допир, но той беше, когато Рууни падаше, все едно е бил избутан отзад от няколко горили :wacko: Искрено пожелавам тази година титлата да НЕ отиде в Ман Юнайтед, много съм възмутен :angry:

 

 

Ти фен на Юнайтед ли си? Алмуния скочи за топката и "удари" тревата.Рууни вече падаше, преди Алмуния да го, както ти казваш "БУТНЕ".КУПЕТЕ СИ ОЧИЛА !

Единственото, което искам е Арсенал да бъдат над Юнайтед в крайното класиране.Да покажат, че не само с пари става игра.

 

Не фен на Берое 2000 съм :wacko: Какво ще рече че не само с пари става игра? Намекваш че Юнайтед са хвърлили адски много пари за звездни трансфери ли :blink:

Link to comment
Share on other sites

Пак ще повторя - падането на Рууни започна още преди да бъде докостнат от Алмуня, намери си клипчето и виж лявото краче на дебеланкото, кога се сурна и кога беше контакта с вратаря! Точно затова и се разразиха такива епични спорове, цяла Англия призна факта само болните фенове в Bulforum продължават с ината си :wacko: Ама то тва малко като пролетта преди финала с Барса, какви ли не статистики извадих, за да ви покажа, че отборчето ви няма особено големи шансове, освен ако не играе като Челси, след което последваха подобни докачливи коментари как Чък Норис щял да си купи фанелка на Барса - е, тогава ако не си е купил след финала със сигурност го е направил :lol:

Какво да се направи, не може да преглътне факта, че нямаше никаква дуСпа за Юнайтед. ДУСПА се пише приятелю.

NEO_DDT не колкото Манчестър Сити, но и за Юнайтед не може да се отрече, че са давали по 30 млн. паунда само за един играч? Рууни, Бербатов, Фърдинанд са най-добрите примери.И Верон, но той беше провал :tongue

Викайте си glory mlory, аз ще се наслаждавам на играта, защото я обичам откакто се помня.Дори и да нямаме титли в близките години, пак ще подкрепям отбора и ще му се радвам, стига да играе по този начин.WE TRUST IN ARSENE WENGER !

Досега не съм бил толкова ядосан за футболен мач :angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Какво да се направи, не може да преглътне факта, че нямаше никаква дуСпа за Юнайтед. ДУСПА се пише приятелю.

БЪРКАШ!

Link to comment
Share on other sites

Ох, това няма никакво значение.Все пак отворете речниците.

На моите е изписано дуСпа :) Ся няма да правя снимки за да показвам... както и на преводачите ми е приемало само дуспа.Но не за това става дума като цяло, а за мача...

Link to comment
Share on other sites

Отворихме тълковния речник:

 

Дузпа - мн. дузпи. Във футбола - единайсетметров наказателен удар, който се изпълнява от един състезател, застанал сам срещу вратаря на противниковия отбор

Link to comment
Share on other sites

пак ще подкрепям

Аве, ше подкрепяш... с чипс пред телевизора. Стига само сте се джафкали за чужди отбори, тях ги гледаме за да ни носят кеф от играта. А Арсенал - Ман.Ю. не ни донесе кеф от играта, защото приличаше на мачовете на Левски.

Link to comment
Share on other sites

...
Само ще те помоля да не ме слагаш наравно с фанатиците. Нееднократно съм признавал загубите, признавал съм, когато отбора е бил надигран, без да търся оправдания стил "Супер Марио Батков". Самия ти си го признавал!

 

А за дузпата - да, игра за дузпа. Да, тръгна да пада преди контакта. Но независимо дали тръгна за симулация или не - вратаря го подкоси. За това смятам, че дузпа имаше. Но независимо какво мислим аз или ти, независимо кой прав, кой крив - съдията коли и беси. И да, определено с късмет взеха победата, няма да го отрека.

ДУСПА се пише приятелю.
Хем неграмотен, хем пък и спори... що е то - див високопланински селскостопански труженик...

Пример1, Пример2, Пример3, Пример4. Или викаш всичките изброени журналисти са неграмотни, а ти и забавния ти речник сте грамотни. Можеш да пробваш да напишеш "penalty" в eurodict.

А смехотворното ти мнение - просто no comment - поне си избърши лигите от монитора...

Link to comment
Share on other sites

Дузпа "Олд Трафордка" ли? Венгер просто подценява

 

Удивителният английски език на Арсен Венгер, на който могат да завидят мнозинството местни за Премиър лийг футболисти, роди нов термин за дузпа след сблъсъка между Арсенал и Манчестър Юнайтед в събота - "Олд Трафордка". Поводът за това умотворение бе ситуацията в началото на второто полувреме, при която Уейн Рууни и вратарят на "топчиите" Мануел Алмуниа влязоха в единоборство, след което нападателят на "червените дяволи" се строполи на терена и съдията Майк Дийн посочи бялата точка. Рууни вкара, след това и Абу Диаби (в грешната врата), и накрая шампионите взеха своето в класическия си стил - обрат без блясък в двубой, в който дори са надиграни като цяло.

 

Мосю Венгер обаче не е прав в конкретната ситуация и сигурно сам съзнава това, като се имат предвид думите му колко много харесва хитрите футболисти в противниковото наказателно поле. Във футбола има много начини да покажеш, че си по-добър от противника - да си по-силен, по-ловък, по-техничен, по-грамотен тактически, по-здрав психически. Често пъти обаче се забравя един твърде съществен компонент - да бъдеш по-хитър.

 

Именно на него се опря Уейн Рууни в конкретното положение в сблъсъка в събота. Виждаш засилката на твоя съперник, осъзнаваш, че ще стигнеш до топката преди него и че той няма да може да спре инерцията си; тогава ти се засилваш още повече, чукваш топката под носа му и предизвикваш нарушение. На всяка друга точка от терена ще бъде отсъден фаул на момента и никой непредубеден зрител няма да ти се разсърди за подобен прийом. Позволиш ли си да го направиш обаче в наказателното поле, си обречен да чуваш блеенето на стадото.

 

Никой не караше с пистолет до главата Алмуниа да излиза толкова яростно за топката в така безобидната ситуация. Никой не караше и сънародникът му Пепе Рейна да прави прецедент пролетта в сблъсъка Юнайтед - Ливърпул, когато събори Парк в още по-идиотска зона. Никой не пречеше на Мариано Перниа да изчисти топката в 94-тата минута на мача от Шампионската лига между Атлетико Мадрид и Ливърпул на "Анфийлд". Само че Стивън Джерард показа, че е по-умен от съперника си; прецени, че при подценената от бранителя ситуация ще стигне първи до топката и ще последва контакт. Парк показа същата бърза преценка, както и Рууни в събота. Когато си по-умен от противника и можеш да използваш това си предимство, използвай го, какъв е проблемът тук?!

 

Проблем, при това със значително по-големи мащаби, излиза на бял свят, когато даден анализатор излезе от конкретната ситуация и разсъди в контекста на цялостното събитие. Тогава ще видиш как Дийн се покрива като къртица при далеч по-ясно положение за дузпа преди почивката (изключвам намесата на съдбата с моменталния гол на съсечения от Флетчър Аршавин), а след това въобще не го жегва чувството за несправедливо ощетяване на единия отбор и с готовност и облекчение посочва бялата точка едва ли не преди Рууни да започне да пада след единоборството с Алмуниа (тук пък изключвам факта, че падането започна преди контакта).

 

Ще видиш как футболистите на домакинстващия отбор преминават границата на позволеното в единоборствата, но фаулове не следват, камо ли жълти, не дай Боже червени картони. Ще видиш как при твои коректни влизания, веднага се дават нарушения. Ще видиш как твой тъч изведнъж не е вече твой. Ще видиш как при дилема дали да се даде тъч или ъглов удар срещу теб, се посочва флагчето за изпълнение на корнър. Ще видиш как за да получиш дузпа срещу този домакинстващ отбор, трябва небето да се снесе, но в твоето наказателно поле се свири с нетърпение. Ще видиш как при лош развой в първото полувреме за домакинстващия отбор неговият мениджър и хора от щаба му ще заградят съдийската бригада с гневни жестикулации и викове...

 

Проблемът обаче не е от днес или вчера. След скандалната "дузпа" на Еурельо Гомеш срещу Карик, дала началото на обрата срещу Тотнъм пролетта от 0:2 до 5:2 и до известна степен решила окончателно спора за титлата, английската преса се надпреварваше да пуска очерци за скандалните казуси около положения за 11-метрови наказателни удари на "Олд Трафърд". "Дейли Мейл" дори направи списък на 10-те най-скандални решения, три от които (!!!) бяха от миналия сезон (Болтън, Блекбърн и споменатият Тотнъм).

 

Да се върнем обаче на темата "Рууни". Лично за мен основният казус не е това дали нападателят е паднал преди съприкосновението си с Алмуниа. Главният проблем е в средата, създадена и поддържана на Театъра на мечтите - там едва ли не ти е забранено да си тръгнеш с резултат в шампионата. Юнайтед днес е твърде далеч от отбора от 2007/08 г., много далеч е дори и от по-слабия през 2008/09 г., но дори и в този си невпечатляващ вариант си остава голям отбор. А големите отбори се нуждаят само от това да им подадеш пръстче, за да ти отхапят ръката до рамото. Съдиите в Англия пък като цяло дават мило и драго за шанс съперникът на "червените дяволи" да подаде не пръст, а дори само върха на нокътя си, за да го завлекат надолу към Ада.

 

Дали ще се казва Майк Райли (спрял великата серия без загуба на Непобедимите от Арсенал след едно залитване точно на Рууни), Роб Стайлс, Майк Дийн или дори соченият за най-добър в страната Хауърд Уеб, всеки английски рефер трепери да не наруши душевния комфорт на Фъргюсън. Същият този титан на професията, който дори и след онова влизане на Флетчър срещу Аршавин успя да види чисто отнемане на топката.

 

Шотландецът трябва да бъде признат с купищата си постижения, титли и съградени големи отбори. Не по-назад в списъка на градежите му обаче трябва да стои една паралелна вселена, която изсмуква всяко желание на дори и най-авторитетния английски рефер да свири честно и джентълменски. Венгер бърка основни положения: "Олд Трафордка" не е термин за определен вид дузпа, а за душевно състояние на съдия, излизащ през тунела към терена на онзи стадион, който има претенциите да се нарича Театър на мечтите.

 

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Kраси, къде я видя тая цяла Англия бе? Аз само гледах BBC Match of the Day и четох разни работи в интернет (4thegame, BBC, Sky Sports) и всички са единодушни, че дузпата е безспорна. Пак да повторя, ако не се е разбрало. И аз не си падам по подобни ситуации. Roon очевидно падна за дузпа и почна да пада предварително. Но има ли контакт в така ситуация (а контакт имаше и с двете ръце и с дясното рамо на Almunia не знам как някои фенове могат да кажат, че не го е подсякъл), дузпата е 100%-ова. Честно казано напълно разбираемо е толкова да ги е яд феновете на Arsenal. Мачът беше в най-добрия случай за равен. Но в случая бих казал, че United спечелиха повече с късмет, отколкото с помощта на съдията. Така или иначе животът продължава...

 

Между другото препоръчвам на всички да гледат MOTD2 от тая неделя. Gordon Strachan дублира разговора между Wenger, Dean и Probert. Голям е смях.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, да, залъгвай се, че са били с късмет. От известно време почнаха и те да бият, както Левски бият тука и това много почва да ме дразни. Тази година естествено, ник'ва ШЛ няма да видят, защото са Левски 2.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, да, залъгвай се, че са били с късмет. От известно време почнаха и те да бият, както Левски бият тука и това много почва да ме дразни. Тази година естествено, ник'ва ШЛ няма да видят, защото са Левски 2.

 

Да бе да залъгвай се ти отбора който мразиш бие така :wacko: А сравнявайки го с Левски е меко казано смешно...

Link to comment
Share on other sites

Само ще те помоля да не ме слагаш наравно с фанатиците. Нееднократно съм признавал загубите, признавал съм, когато отбора е бил надигран, без да търся оправдания стил "Супер Марио Батков". Самия ти си го признавал!

 

А за дузпата - да, игра за дузпа. Да, тръгна да пада преди контакта. Но независимо дали тръгна за симулация или не - вратаря го подкоси. За това смятам, че дузпа имаше. Но независимо какво мислим аз или ти, независимо кой прав, кой крив - съдията коли и беси. И да, определено с късмет взеха победата, няма да го отрека.

Хем неграмотен, хем пък и спори... що е то - див високопланински селскостопански труженик...

Пример1, Пример2, Пример3, Пример4. Или викаш всичките изброени журналисти са неграмотни, а ти и забавния ти речник сте грамотни. Можеш да пробваш да напишеш "penalty" в eurodict.

А смехотворното ти мнение - просто no comment - поне си избърши лигите от монитора...

Олигофрен грозен, ще ми говориш така, когато имаш правото.Точно за тази ДУСПА ИЛИ ДУЗПА, едно време съм се чудил как се пише и като нормален човек съм отворил речника да проверя... И ЯСНО МИ Е НАПИСАНО ДУСПА, аз какво да направя, че така го пише в речника бе, келеш ? Живей си в форума, наливай, излей си гнева, хич не ме интересува.Колкото до бърсането на лигите по монитора - като гледам ти не излизаш от тук.Айде кравар, почвай с наливките към някой друг, па може да ти стане по-добре :pirate Такива като теб ги има много, но ти си един от малкото в този форум. Вземи се стегни малко. Защо NEO или някой друг не се заяжда като гадно копеле, както ти?

А ЗА ДУЗПАТА - ТРЯБВАШЕ ДА ИМА ЖЪЛТ КАРТОН ЗА СИМУЛАЦИЯ !

edit: Четох, че на Едуардо ще му лепнат наказание за симулация.Рууни няма ли да го санкционират по подобен начин?

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш, какво става тука?!

 

@AlekS, не знам кой набор си ама такива приказки...леко инфантилна история.Да беше написал кой е речника, коя година, кое издание и кой колектив.

 

Уверен съм, че се пише дузпа според моментния стандарт ;) Иначе и аз имам речник на чуждиците от 1994г. според който от френски е с двойна форма дуСпа и дуЗпа. Сега обаче вече не е така - някой от филолозите да ме поправи.

 

_______________________

 

Ами те и на Едуардо му свириха дузпичка, ти как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

edit: Четох, че на Едуардо ще му лепнат наказание за симулация.Рууни няма ли да го санкционират по подобен начин?

след като е свирена дузпа как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

Да бе да залъгвай се ти отбора който мразиш бие така :wacko: А сравнявайки го с Левски е меко казано смешно...

Не ги мразя, обичах играта им до времето, когато дойде Роналдо. Тогава малко ме налегна двоуменето. Сега няма двоумене. Сравнението с Левски е добро, и доказателство за това е миналото издание на ШЛ.

Link to comment
Share on other sites

Няма да са шампиони без съдии. Това са ми доводите. Миналата година си спомням мача на Олд Трафорд с Тотнъм. Не, по-миналата. Бербо беше още в Тотнъм и такива престъпления имаше срещу него, че направо... Най-малкото веднага ми изниква, че Уес Браун игра с ръка в наказателното. А всичко се подсилва от спукването на балона в ШЛ, тая година. Въпреки, че 2008 я взеха ей така на късмет. Както и да е де, не има се кефя в момента защото са отвратително недодялан отбор и въпреки всичко няма да паднат под 4 място, заради съдии, късмет и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...