Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Слушат ми се теории на конспирацията, така че давайте. Междувременно няма шанс някой да спомене, че Chelsea спечелиха срещу Stoke с голове в двете продължения (първото беше 8мин, второто - 5). Мачът беше страхотен. Добро начало за United, но бърз отговор и по-добро полувреме за City. Второто полувреме имаше само един отбор и мога само да кажа - There's Only One United! Пък който иска, да злобее...

 

П.С. Най-веселото е, че победния гол го вкара Little Mickey...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply
Не мога да разбера всички кво толкова ревнаха...Money City откровено играха за равен мач,първият и третият им гол бяха абсолютно от нищото и в един период от второто полувреме не можеха да минат центъра,камо ли да направят нещо друго.Истината е,че Сити не заслужаваха точки от този мач. ;)

Не заслужаваха, но си ги бяха постигнали, а след това им ги отнеха грубо.

Link to comment
Share on other sites

Не заслужаваха, но си ги бяха постигнали, а след това им ги отнеха грубо.

 

 

Гол в продължението от един невероятен играч,който винаги съм уважавал.

За едни-грубо,за други-красиво.Това е футбола. :)

Link to comment
Share on other sites

При 3 минутно продължение, юнайтед вкарват в 96 минута и 30 секунда, а след гола на Оуен, фергюсън се майтапи със съдията точно пред погледа на Хюз. Това са фактите, моят личен коментар ще си го спестя за да няма дрязги..

Link to comment
Share on other sites

Невероятен мач! Колкото повече такива - толкова по-добре!

Glory Glory Man Uniteeeeed... :)

+1

Link to comment
Share on other sites

Гледайте BBC Match of the Day 2. Правят много весело изчисление - показват 4 минути продължение, но после Bellamy вкарва и прегръдките траят почти минута, има смяна, за която се дава половин минута допълнително по правилник и в крайна сметка продължението става 5:26, а голът на Owen идва в 5:27 на продължението. За тая една секунда голяма врява ще се вдигне...

Link to comment
Share on other sites

Защо съдията все пак реши дербито на Манчестър

 

Казват, че даден човек никога не влизал в една и съща река, но понякога се случва обратното - много хора да се потапят в една и съща. Някои неща просто не се променят с времето, поне не към по-добре. Вижте например неделното дерби на Манчестър между Юнайтед и Сити, в което непредубеденият наблюдател на английския клубен футбол видя поредното доказателство на тезата, че "червените дяволи" са съдийският галеник на отрочето на "Скай Спортс" Премиър лийг.

 

Само ден след като "гражданите" бяха отрязани на "Олд Трафърд", както всеки сезон се случва на поне четири-пет гостуващи тук отбора в първенството, от всякакви съдийски и медийни капацитети започнаха да се сипят купчина възможни обяснения защо реферът на сблъсъка Мартин Аткинсън бил позволил на домакините да се вкара гол в шестата минута на добавеното време при определени само четири. Ще разгледам един по един опитите за обяснения:

 

1. Стриктност по часовник: додаденото над четирите минути време е заради радостта от гола на Белами за 3:3 и смяната Карик за Андерсон

 

Радостта от прословутия споменат гол на Белами трае точно 56 секунди и четвъртият рефер Алън Уайли е казал на мениджъра на Сити Марк Хюз, че това време било добавено към четирите. Смяната на Юнайтед обаче бе извършена скоропостижно за 18 секунди, така че общото време от тези два инцидента е 1,14 минути. Това значи 95,14, ако съдията реши да е стриктен до край, както се обяснява бригадата му. Голът пада в 95,27 мин., т.е. 13 секунди след наддаденото време.

 

Да, Юнайтед изпълни фаул, след който обаче топката бе изчистена надалеч към центъра, при това не един, а ЦЕЛИ ДВА ПЪТИ, но явно и още десет пъти поред да беше отразена, арбитърът нямаше да се трогне и да тръгне да свири край на двубоя. Иначе Аткинсън щеше да продължи да е обективно стриктен и след радостта на домакините след попадението на Оуен (продължила рекордно може би не само за този мач време - 1,19 мин.) щеше да удължи мача до 97,57 минути. Само че арбитърът едва изтрая Сити да бие центъра и остави само 15 секунди продължение, след което вдиша дълбоко и въздъхна с облекчение. Дотук с тезата за стриктното отброяване...

 

2. Наредбите на ФИФА за добавеното време

 

Съдията на даден двубой обявява при изтичането на всяко полувреме добавеното време, като за смяна и отбелязан гол трябва да даде по 30 секунди плюс отделно по своя преценка за извънредни спирания на играта в полувремето. Ако погледнем събитията на терена през второто полувреме на "Олд Трафърд", Аткинсън определено се е водел от тези норми, когато е обявил добавеното време: три смени (две за домакините и една за гостите) плюс четири гола до 90-ата минута, т.е. 3,30 минути плюс още половин минута бонус "от ръкава" за закръгляване до четири. Кое обаче накара рефера да промени този си критерий в крайна сметка?

 

Моят отговор е изравняването от страна на Сити. Защото как иначе да си обясним стриктно точното измерване на радостта от гола на Белами от една страна, а от друга - удобното връщане към нормите за смяната на Юнайтед в добавеното време и недобавянето на 1,19 минути заради радостта след попадението на Оуен!? Реферите в оправданията си нарекоха празнуването на уелсеца и тима му "прекомерно", но колко мислите празнува Флетчър със своя отбор след 3:2?! Не се изненадвайте - също толкова, т.е. 56 секунди. Радостта при 2:1 пък продължи 52 секунди, а при 2:2 след първия гол на Белами - "само" 48 секунди. Това прави общо 1,06 минути повече от регламентираните само за тези три попадения, а с гола за 3:3 - общо 1,32 минути над регламентираните.

 

И все пак, с 3,32 минути празнуване на головете и по норматив 1,30 минути за трите смени (т.е. общо над 5 минути), как така Аткинсън дава само 4 минути добавено време?! Върти оттук и суче оттам, но ясен критерий няма. Ясно е обаче едно: няма как да е включил към добавеното време горницата над 30-ата секунда на всяко празнувано попадение (припомням, непревъзхождащи с нищо съществено източника на спора - гола след 3:3), но когато е удобно за каузата му, сменя аршина. Правилото на Театъра на мечтите отдавна е "един закон за едните, друг за другите". Просто никой съдия не смее да разгневи "червените дяволи" и Алекс Фъргюсън, особено пък на тяхна почва.

 

Аткинсън веднъж вече го стори, като сътвори непростимия грях да даде кристално ясна дузпа за Портсмут за крайното 0:1 на този стадион в един мач за Купата на ФА миналата година. Резервният рефер Уайли (който се прегръщаше усмихнат с шотландеца край тъчлинията, преди Сити да е бил последния си център в мача!!!), пък нямаше как да подмине дузпа за Ливърпул и червен картон в полза на "червените" през пролетта тук за разгрома 1:4. Днес двамата дишат по-спокойно, бъдете сигурни! Голата истина е, че когато Юнайтед изпитва затруднения на "Олд Трафърд" в Премиър лийг и има шанс да загуби точки (или, пази Боже, мач!), мъжете в черно с готовност подават пръстче на иначе големия отбор, за да отхапе той ръката на съперника до рамото.

 

Всъщност, спомням си и може би най-решаващия за титлата миналия сезон мач с Астън Вила на Театъра на мечтите. Тогава за общо три смени и три гола през втората част днешният съдийски бос в Англия и вечен фаворит на Батков и Фърги - Майк Райли, даде пет минути (!!!) добавено време при 2:2 в 90-ата минута. Юнайтед, длъжен съм да отбележа, вкара чрез Македа още в третата от тези пет минути, макар това да стана след несъществуващ фаул на Агбонлахор около центъра по десния фланг (някой да вижда паралела с "нарушението" на Тевес в 96-ата минута в неделя?). И това обаче не оборва тезата ми и на йота, тъй като акцентът пада върху готовността на съдиите да бутнат рамо на нуждаещия се Юнайтед. Както написа днес бившият водещ английски арбитър Греъм Пол, Фърги посреща реферите на свой терен така: "В дома на Манчестър Юнайтед се играе до негова победа."

 

Какво се получава реално? Арсенал те надиграва - нищо, ще получиш дузпа десет пъти по-нечиста от недадена за съперника, за да изравниш и да вземеш контрола над мача; Ман Сити ти изравнява в 90-ата минута - спокойно, ще играеш до гол; титлата ти се изплъзва след 2:2 с Вила - пак до гол; титлата все още може да ти се изплъзне след 0:2 с Тотнъм - няма страшно, вземи "Олд Трафордка" (цитат по класика Венгер) да се върнеш в мача. Да се обръщаме към незачетения гол на "шпорите" с топка метър и половина зад голлинията или към "дузпата" за края на серията на Непобедимите от Арсенал, или към куп други не по-малко скандални, но по-малко важни моменти няма смисъл. Времето лети...

 

Ако е вярна тезата, че се случва и много хора да влизат в една и съща река, колкото един човек никога да не се потапя в една и съща, на "Олд Трафърд" реката става все по-черна и по-черна, а мръсотията - дори повече отколкото в свещената за индийците Ганг. Някои неща все пак се променят, па макар и за съжаление само към по-зле.

 

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Аз, като фен на Милан, мисля скоро да почна да пиша подобни коментари за Интер. Баси измекярите. Тях само съдиите ги правят сто пъти поред шампиони. И на дербито само се чудят как да прецакат Милан. И как да спъват останалите отбори. Ай сиктир!

 

Горенаписаното е 100% ирония. Ако си се вързал и си започнал да се заяждаш - доказваш себе си като идиот :]

Link to comment
Share on other sites

Да всеки който пише против Юнайтед е помияр, измекяр, най-големият хейтър, трябва да се осъди на смърт, видиш ли че човека е прав никой нищо не казва, нали е против ''богопомазаните'' :angry: Още колко хора трябва да се оплачат от шибаното съдийство на Олд Трафорд,за да си признаете , от кога не се е свирила дузпа срещу Юнайтед там ? Началото на първенството мина, а вече втори мач съдията носи победата на Юнайтед ( и 2 та мача срещу конкуренти, това са 4 точки ) Тези четири точки са ви разликата с Челси последните 2 години ! Сега знам че Едуардо е симулант, а свети Рууни не е , само че като гледам отново повторенията от срамните им дузпи ми прави само едно нещо впечатление, бразилеца не умее да симулира, затова падането му беше толкова смешно и театрално, за разлика от него ирландкият добитък приличащ на анимационен герой от култовата приказка Шрек си е роден симулант, търсеше допир и го намери, останало е плод на неговото майсторство, перфекетно изиграна ситуация, все пак си е специалист по тези неща (да не забравяме кой развали серията ни от 49 мача без загуба)

 

Като оставим тези неща настрана, ние и без това ситуацията с дузпата я преговорихме по нагоре в темата искам да попитам само едно нещо феновете на Юнайтед тука .. Кога са ощетявали любимият ви отбор, говоря за съдийско решение от което зависи целият мач, не за някъв фал, тъч или дузпа при резултат 3-0..

 

За да бъда по ясен ще ви дам примери

дузпата на Бабел срещу Арсенал преди 2 години в лигата

симулацията на Рууни която прекъсна 49 мача без загуба на Арсенал

несвирените дузпи на Челси срещу Барса които ги лишиха от финал

отмененият гол на Челси срещу Ливърпул преди 3 години на 1/2 в лигата след като се видя че топката е минала голлинията

Несвирената 200 %-ва дузпа за Ливърпул срещу Бенфика която ги лиши от 1/4 финал

 

Кво излиза че топ 4 в Англия ги подкрепят често, естествено Юнайтед в най-напечените мачове, ( казах по горе едно е да ти бутнат дузпа при протоколен реванш срещу Селтик, друго си е да спечелиш 2 мача срещу преки конкуренти със съдийски произвол ) , но стане ли въпрос за ощетяване веднага топ 4 се превръща топ 3 !

Link to comment
Share on other sites

Както каза някой по-горе:сега за тези 13 секунди в повече ще се изсипе 100 тона помия против Юнайтед...

Странно как никой не споменава за головете на Челси в продълженията на двете полувремена на ЕДИН И СЪЩ МАЧ!!!Странно как никой не споменава за наказанията миналия сезон:Лампард и Джерърд наказани за по 4-5 мача,но след това наказанията са отменени,а на Рууни наказанието от 4 мача стои и още няколко такива случая за наказания на дадени футболисти.И миналия сезон в полуфинала за ФА Къп само да ми припомниш кой отбор беше ощетен,ама така ощетен,че му костваше целия мач и самата Купа. :)

А за Рууни-нито е ирландец,нито е симулант... ;) Симулантите са в един друг отбор. :)

 

Айде със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

Нарекох го ирландско добиче, щото има ирландски корени. В кой друг отбор са тия симуланти ? За Ван Нистелрой ли говориш или за Роналдо ? Кво за Челси викаш ? Еми да и на тях дадоха много време продължения и за тях са свирили съмнителни дузпи, но също така са били зверски ощетявани, така както и ние сме били, както и Ливърпул също. При вас нещо тц, не мога да се сетя, обаче повдигне ли въпроса някой за съдийството в полза на Юнайтед веднага става хейтър и стига с тия секунди в статията е описано, края трябваше да бъде свирен още при първото изчистване към центъра !

 

Наблегни и на частта

 

''Иначе Аткинсън щеше да продължи да е обективно стриктен и след радостта на домакините след попадението на Оуен (продължила рекордно може би не само за този мач време - 1,19 мин.) щеше да удължи мача до 97,57 минути. Само че арбитърът едва изтрая Сити да бие центъра и остави само 15 секунди продължение''

 

със здраве и на теб

Link to comment
Share on other sites

Човекът ти го казва в прав текст и ти пак повтаряш, че не можеш да се сетиш за подобни случаи. Кофти работа е фенството. И ти ще си мислиш, че има конспирация и всички ги бутат и аз ще си мисля, че United никога не ги подкрепят съдиите. И двамата ще сме в грешка...

 

Никой нищо не казва за Bellamy the Thug. На мен лично ще ми е забавно, ако отнесе 3 мача наказание и City останат без нападатели, след като купиха такива на килограм през лятото...

 

Допълнение: По повода, ето нещо от пичовете от Studs-Up

2009-09-22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Манчестър Юнайтед винаги са били подрепяни и бутани от съдийте и тва са го признали и го казват и други хора независмо фенове или не на отбора, казват го и в самата Англия и сумати коментатори и анализатори, обаче само тука се твърди напълно обратното и се отрича до дупка и се носи вода от девет кладенеца само и само по някъв начин да се обори иначе очеибийна тенденция от сумати време насам. Тука във форума тва се е превърнало едва ли не във фанатизъм и някой види ли нещо такова написано или казано за отбора не зависмо от кой, веднага се почват едни неща от рода на " тия са хейтъри, тия мразят отбора, тия са големи глупаци, измекяри, тия само плюят ей така да се намират на работа, тия не знаят кво приказват, МанЮ винаги е бил най-мразеният отбор и т.н и т.н" . Абе хора спокойно дори и да се съгласите с фактите пак ще останете привърженици на отбора, никой няма да ви се разсърди. Добре тези които плюят и само гледат да очернят отбора няма да са прави, ще прувеличават и ще търсят конспирации и под вола теле един път, два пъти ама пък всички да приписват несъществуващи неща постоянно и без изключение, едва ли . Аз лично съм наясно че големите отбори винаги се подпрепят от съдийте и им е помагано, обаче в доста от случайте на МанН тва нещо е правено по твърде явен, очевиден и бих казал новобрански начин- все едно го прави някой български съдя. За тва оновно стават толкова големи полемики.

П.П Тука половината фенове веднага се обадиха що никой нещо не казва за головете на Челси в големите продължения. Ами аз миналия път едиснтвен се обадих по тоя повод и направих коментар, но никой друг не се обади по случая и думичка не каза. Обаче ся като трябва да се защитава МанЮ и да се отклонява вниманието от тях всички към тва нещо се обърнаха.

Link to comment
Share on other sites

Манчестър Юнайтед винаги са били подрепяни и бутани от съдийте и тва са го признали и го казват и други хора независмо фенове или не на отбора, казват го и в самата Англия и сумати коментатори и анализатори, обаче само тука се твърди напълно обратното и се отрича до дупка и се носи вода от девет кладенеца само и само по някъв начин да се обори иначе очеибийна тенденция от сумати време насам. Тука във форума тва се е превърнало едва ли не във фанатизъм и някой види ли нещо такова написано или казано за отбора не зависмо от кой, веднага се почват едни неща от рода на " тия са хейтъри, тия мразят отбора, тия са големи глупаци, измекяри, тия само плюят ей така да се намират на работа, тия не знаят кво приказват, МанЮ винаги е бил най-мразеният отбор и т.н и т.н" . Абе хора спокойно дори и да се съгласите с фактите пак ще останете привърженици на отбора, никой няма да ви се разсърди. Добре тези които плюят и само гледат да очернят отбора няма да са прави, ще прувеличават и ще търсят конспирации и под вола теле един път, два пъти ама пък всички да приписват несъществуващи неща постоянно и без изключение, едва ли . Аз лично съм наясно че големите отбори винаги се подпрепят от съдийте и им е помагано, обаче в доста от случайте на МанН тва нещо е правено по твърде явен, очевиден и бих казал новобрански начин- все едно го прави някой български съдя. За тва оновно стават толкова големи полемики.

П.П Тука половината фенове веднага се обадиха що никой нещо не казва за головете на Челси в големите продължения. Ами аз миналия път едиснтвен се обадих по тоя повод и направих коментар, но никой друг не се обади по случая и думичка не каза. Обаче ся като трябва да се защитава МанЮ и да се отклонява вниманието от тях всички към тва нещо се обърнаха.

Хм добре, съгласи се ти с твърдението, че Реал Мадрид са банда префърцунени манекенчета, които стават само да им бръснат дупенцата и да ги показват по реклами, но не и да играят футбол, и аз ще се съглася с твърдението, че МанЮ са винаги подкрепяни от съдиите

Link to comment
Share on other sites

Ще се съглася с твойто твърдение, но частично и ще кажа това: До някъде съм съгласен с тебе, но не всички футболисти от отбора(не зависмо дали от "Галактико 1", "Галактико 2" или извън тея два отбора) се вписват под тоя знаменател, освен тва аз никога не съм харесвал нито Перез нито грандоманските му изпълнения да купува само звезди, половината от които наистина манекени и то почти изцяло само атакуващи футболисти. Обаче пък за мен неуспорим факт е, че всичките тия събрани разглезени манекекенчета при първия направен такъв заезден отбор имаше един голям перид от време, в който играеха невероятен футбол, който беше супер радваш и даващ голяма наслада на всеки футболен фен и съм почти убеден, че когато мине известно време и със сегашния отбор ще стане същото. И когато го има тва нещо съм склонен да преглътна и да не мисля за това кой какъв манекен е и дали е метеросексуален, гей, с кой спи и т.н и т.н. И накрая нещо свързано с твоя любим отбор и с твойто изказване- един от тези префърцунени манекени до съвсем скоро играеше в "твоя отбор".

Link to comment
Share on other sites

Dunc, не е точно така тая работа, както ти я представяш. И точно там е проблемата. Истината е, че всички големи отбори са подкрепяни от съдиите. И това не е наредба на FA, а просто резултат от доста фактори. Когато 80 хиляди на Trafford ревнат срещу съдията, колкото и да е неправилно, някои съдии се плашат. Същото е и на Bernabeu, Alianz Arena, San Siro и така нататък. Проблемът за мен е, че от известно време се говори (в тоя форум...другаде не) единствено за United. Нека погледнем Chelsea - миналия кръг бият с два гола в двете продължения, като и двете бяха изключително дълги (никой разбира се не се сеща да види защо...може пък да има смисъл), а тая им спестиха дузпа за Tottenham при 1:0. Веднага след това милионерите вкарват за 2:0 и мачът заспива. И всеки подминава ситуацията. И честно казано така и трябва. Грешки стават - голямо чудо. Обаче за едната секунда в повече на манчестърското дерби ще се вдигне много шум. Да, за една секунда си говорим. Съдията даде 4 минути продължение преди гола на Bellamy. Празненствата около тоя гол отнеха точно 56 секунди. Беше направена смяна, за която по правилник се дават 30 секунди отгоре. 90:00 + 4:00 + 0:56 + 0:30 = 95:26. Голът на Owen e в 95:27. Никой няма да каже нищо за това, че United заслужаваха победата. Лафът ще е, че това няма значение. Междувременно, фактът, че Arsenal заслужаваха победата на Trafford, беше лайт мотив...може би и с право. С една дума прекалено много неща стават избираеми все против един отбор. И когато феновете на тоя отбор усетят, че работата става много тенденциозна, се защитават по най-глупав и фенски начин и наричат всеки hater...и вероятно имат право... Системата е работела преди и за други отбори. Не бих твърдял, че United (или който и да е друг голям отбор) не са получавали подаръци от съдиите, но да се твърди, че това е в основата на успехите им и да се търсят генерални конспирации е просто смехотворно. В крайна сметка кофтито е, че не се получава диалог, а само безсмислено плямпане в двете посоки. Затова ми е кеф да споря с Митака - щото може и да не съм съгласен, но поне го виждам, че гледа нещата възможно най-безпристрастно. Това се отнася за не повече от 2-3ма от участниците наоколо (а те не са толкова малко).

 

Като допълнение си мисля аз да си направя една конспираторска теория. Като знам възрастта на повечето хора, които пишат тук (а за някои съм и сигурен, че са фенове на Arsenal), много ми се струва вероятно да са започнали да гледат футбол някъде около 96-87-98ма, когато борбата в Англия беше изключително между Arsenal и United. И ако са били "пичове" и не са си избрали доминиращия до този момент отбор, трябва да са за артилеристите. И проблемата сега е, че gooners са на 15 и им излизат младежки пъпки, докато момчетата на Fergie продължават да са основен фактор в борбата за титлата. И тъй като Chelsea, Liverpool и другите не са били големи врагове на Arsenal в тия последни години, злобата пада върху единствения възможен отбор. Мда, безумно ли звучи? Номерът е, че и в това има някаква истина, но не е цялата истина. Нека този пример ви послужи за една евтина проба конспирация, за да видите и моята гледна точка за целия спор напоследък. Със здраве...

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е колко от тия фенове на Арсенал(Боре, ти си трай, за теб знам) помнят Wright, Adams, Winterburn, Plat...

 

Също съм съгласен, че големите отбори са подпирани от съдиите. Примери бол. И определено е в интерес на FIFA/UEFA напред в турнирите да продължават големите. Щото кой в Азия и Америките ще се интересува да гледа мач на Дебрецен, а Ливърпул? Челси? Реал? Барса? Миналата година цял свят мечтаеше да се играе финал Манчестър срещу Барса и съответно Челси бяха престъпно порязани на полуфиналите. Подобни примери бол. Футбола е индустрия. Точно по тази причина милионерите от Челси са фактор, а тези от Шити тепърва ще станат.

 

Е, догодина сигурно по същия начин ще плюем по $ity, как ги подпирал съдията, как им дал продължение и как едикакво си... Само да си създадат име и да съберат зрителски интерес, подобен на този на сегашните грандове (а това става с турнета тук-таме) и те ще влезнат в списъка на подпираните...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...