Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Съпоставката с Италия въобще не е обективна, защото от Италия си тръгнаха Кака и Ибрахимович, които определено бяха двама от най-силните футболисти в първенството, да не кажа двамата. А Италия последната година-две е на ужасяващо ниско ниво. Така че, не мисля, че ще подмине Английското първенство.

 

Но всичко това ще се разбере в европейските турнири, а не с амортизация на клавиатури по форумите.

 

А за Англия си мисля, че на Манчестър ще им трябва време, за да могат да "пренастроят" играта си към липсата на Роналдо. Като техен фен се надявам това време да не им коства прекалено много точки. Но за разлика от миналата година, за тази не съм толкова убеден, че ще спечелят титлата. Даже по-скоро се съмнявам.

Приятната изненада за мен са Тотнъм. Доста приятна игра демонстрираха и си пролича класата на Хари Реднап като треньор. Мисля си, че и други грандове, освен Ливърпул, може да си тръгнат с празни ръце и пълна кошница от Уайт Харт Лейн. Очаквам доста изненади от тях. Също очаквам сериозен спад в играта и представянето на Евертън и Астън Вила. И двата отбора се представиха силно миналата година, което води до по-сериозни очаквания от тях, което води до по-голямо напрежение върху футболисти и треньори, а не видях да правят сериозни трансфери. Аз бих сложил Сити в четворката тази година. Мисля, че вече разполагат с необходимото да гонят челните места и медалите.

Link to comment
Share on other sites

Ако Оуен и Бербатов не се заиграят малко повече и не почнат да вкарват, Манчестър няма как да стане шампион и тази година. Аз- като пристрастен фен стискам палци на Арсенал, и след тази убедителна победа като гост виждам малко светлина в края на тунела. Ако играят винаги така може и да имат шанс за титлата.Но според мен, тази година фаворит за нея е Челси. Без Тевез и Роналдо, на Манчестър Юнайтед ще им е адско трудно. Нооо, ще видим какво ще стане.Нищо не се знае.Затова е толкова интересна Висшата Лига на Англия. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako Arsenal играят винаги така, няма кой да ги спре. Ама няма как да се играе така 38 мача, а досега винаги това е бил проблемът на малките - непостоянство. Аз за United не се притеснявам. Tevez беше важен само първата година, миналата беше второстепен нападател. Little Mickey може да върши това без особено затруднение (въпреки че трябваше да вкара при дебюта). Ronaldo е друга бира и ще трябва време да се свикне без него, но Roon и някои от другите могат да запълнят дупката. За мен Chelsea са фаворити, но и те направиха слаб първи мач. Pool изглеждат доста зле, но пък имаха най-трудния мач от всички топ отбори, така че всичко предстои да се види. Честно казано всички топ отбори са леко отслабени. United без Ronaldo, Pool без Xabi, Arsenal без Adebayor и Kolo, Chelsea все по-стари и по-стари. Шансовете на City се увеличават... Ама да видим.

Link to comment
Share on other sites

НЯма да се учудя, ако gunners до зимата са начело и след това да има голям спад в играт им... няма да им е за първи път :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Сър или Фърги? Едното е излишно

 

Или как шотландецът стигна до извода, че играчите убиват играта

Чудновати са правилата на играта в съвременния свят (на футбола). Това, което се случва пред очите, приема различни, понякога коренно противоположни форми в зависимост от установените предварително в ума рамки/схеми/решетки/системи/комбинации/машинации/манипулации. Навремето при коравия и суховат шотландец Джордж Греъм Арсенал печелеше редовно мачовете си с 1:0. Резултатът? Всички говореха за "скучния" Арсенал.

Ман Юнайтед, воден от не по-малко коравия, но в същото време далеч по-буен и колоритен шотландец Алекс Фъргюсън (него го направиха "сър", за разлика от Греъм, уличен в трансферни далавери) от доста време открито се пести в големите мачове. Миналата година Юнайтед страдаше съвсем неприкрито срещу класни съперници, но стана шампион благодарение на 10 победи с класическия италиански резултат "едно на мъка" срещу т. нар. "аутсайдери". Така почнаха Червените дяволи и новия сезон (идва наум онова изречение за деня, който се познавал от сутринта).

В. "Гардиън" наскоро констатира, че в един идеален свят най-новата версия на Юнайтед можеше да има само един мениджър - въпросния Джордж Греъм. Но хората гледат и виждат нещо съвсем различно. Те отдавна са лепнали етикетите и никак не са склонни да преразгледат шаблоните. Когато биеше с по 1:0 Арсенал на Греъм, беше "скучен" (за разлика от този на Венгер, който държи на "естетиката"). А Юнайтед с 10-те победи с по 1:0 - той е "твърд и непоклатим". И "винаги атакува".

Юнайтед атакува. Винаги. Наистина. Така е, стига да се върнем 10 г. назад. Тогава Юнайтед атакуваше (хаотично, отчаяно, отчайващо и безразборно), за да спечели с 2:1 финала за КЕШ. Онзи Юнайтед (с Бекъм, Скоулс, Гигс, Коул, Йорк, Шерингам, Солскяр) беше може би най-атакуващият отбор в историята. Но успехът срещу Байерн в споменатия финал не беше заслуга на Червените дяволи. Не, тогава боговете просто искаха да кажат нещо на Матеус, Кан, Баслер и Ефенберг, на треньора им Хицфелд, на Байерн, а може би на немския футбол като цяло.

Така или иначе, през 1999 г. Юнайтед атакуваше. И играеше футбол заради самия футбол. Но човек остарява, годините не прощават никому. Дори на велик треньор като сър Фъргюсън. От един момент, особено в Европа, шотландецът спря да играе заради футбола. Почна да играе в името на победата. От безнадежден, макар и очукан от живота романтик, взе да се превръща в свадлив, алчен пенсионер.

Човек е склонен да се самозабравя. Особено когато е постигнал куп успехи като сър Фъргюсън. Малко преди старта на новия сезон в Англия заядливият шотландец представи на света едно озадачаващо и крайно тревожно прозрение: "Играчите убиват играта. Техният непрофесионализъм убива играта." Причината за вулканичното изригване на сър Алекс? Футболистите симулирали, падайки по тревата, за да принудят съперник да изчисти топката в тъч и така да провалят коварно контраатаката на врага.

Един въпрос: Защо това да е НЕпрофесионализъм? Целта на футбола-бизнес е само една. Тя не е игра в името на играта. Не, тя е победа, на всяка цена. На това футболистите бяха научени от треньори като сър Фърги, ненаситни за нови и нови дрънкулки от всякакъв сорт. Фъргюсън - той в никакъв случай не дели футболистите на високоморални създания и безнадеждни негодници. Не, не, не - за него играчите са или свои, или чужди. Също като за всеки друг треньор. Помним как Сърът от "Олд Трафорд" защитаваше флиртуващия постоянно със земното притегляне Кристиано Роналдо. Интересно, какво би казал Фърги, ако съдбата се пошегува и го прати на бой с Реал (Мадрид), а "неговият" Роналдо направи показно за дузпа в пеналта на Юнайтед. Дали тогава физиономията на футболния благородник (от работнически произход) няма да посинее от гняв...

Сър или Фърги, това е въпросът. Едното е излишно. Сами преценете кое.

 

PS - Всъщност ние отдалеч сме склонни да приемаме "сър" като благородническа титла, която логично предполага известно ... благородство у носителя си. В действителност Короната е награждавала с въпросната титла и свирепи пирати. "Сър" е бил например Френсис Дрейк, който освен знаменит мореплавател и политик, е бил също така пират и робовладелец.

 

 

Арам Потурлян

 

в. 7 дни спорт

Link to comment
Share on other sites

Манчестъромразци бол, нищо ново не казва с тази статия тоя смешник... А короната е награждавала пиратите със такива звания по различни причини, които по всяка вероятност са далеч от интелигентността на Потурлян :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Вие пък видите ли статия за Фъргюсън или Маню веднага надавате вой. Щом е критика всичко е боклук и авторите са тъпанари или някви хейтъри.

Link to comment
Share on other sites

Не, аз визирам друго - журналистите обикновено плюят по големите. Плюнки по адрес на Мауриньо, Бенитес, Венгер, Фъргюсън, а пропускат хората пратили отбори като Нюкасъл в Чемпиъншип...

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв е този арменец и какво толкова му обсъждаме некадърната статия, ама като ги гледах Манчестър Юн. тази вечер срещу 'колоса' Бърнли и се притесних да не изпаднат и те като Нюкасъл с този бивш голмайстор Майкъл Оуен като титуляр. Че те и в Нюкасъл го пускаха титуляр миналата година и той им се 'отблагодари'") Няма да има по-голямо разочарование от него в Премиършип тази година. Въпреки че играе в отбор, който създава доста голови положения, човекът просто е забравил как се вкарва. Меко казано странен избор на Фърги. Истинска сензация ще е, ако до края на трансферния прозорец, не купят поне още един класен нападател, защото само с Бербатов, Рууни, Оуен и Македа и без Роналдо няма как да реализират достатъчно и няма да спечелят нищо тази година. Което ще ме зарадва всъщност де:)

Link to comment
Share on other sites

По логиката, че Карик е един от 3та които бият дузпите в твоят отбор. Срам е, че не го знаеш... титулярният изпълнител беше Роналдо. Познай кой наследява тази задача. А и според Фърги, Карик си е достатъчно добър и стабилен за целта.

Link to comment
Share on other sites

Бръквам в торбата с оправдания и...

 

"На момчетата им липсваше самочувствие"

 

Това се падна. Колкото и да се плюнча, няма по-малко да ни е бил световно неизвестен отбор. С подобна игра ще е постижение Лига Европа догодина... Не казвам, че отбора е лош. Казвам, че не могат да свикнат да играят без Роналдо.

Link to comment
Share on other sites

Кво толкова като Бърнли са ни победили?!Всеки отбор си има слаби моменти,а Юнайтед обикновено започват слабо сезона.А относно печеленето на трофеи тази година,има още мнооого време... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Така става когато един отбор остане без лидер - някой който има и уменията и психиката да изнесе мача на гърба си.

Същото се получи когато Бекъм (колкото и да го плюят) отиде в Реал.

Link to comment
Share on other sites

Честито на Burnley. Това беше голям ден за тях и вероятно го заслужават. Колкото до дяволите, аз не съм особено притеснен, колкото и да ми е неприятна загубата. Истина е, че винаги започват слабо сезона и достигат връх във формата си между март и май, когато е най-важно. Освен това който е гледал мача, не може да отрече, че United имаха много положения и както загубиха, така можеха и да бият с 2-3 гола разлика. Има лоши дни, както има и страхотни дни. Jensen извади билетчето със страхотния ден и според мен почти еднолично даде победата на отбора си. Но нека...да им е честито завръщането в голямата лига.

Link to comment
Share on other sites

Изключително изнервящо първо полувреме, но през второто...

 

Няколко прекрасни неща се случиха за феновете на "Червените Дяволи". Бербо вкара. Бербо показа, че може да организира атаки. Руни вкара отново. Оуен вкара. Нани вкара. Нани показа, че има нелош заместник на Роналдо при статичните положения. Валенсия направи доста силен мач, както в организирането на атаки, така и в спирането им. Фостър показа, че Фъргюсън има защо да му се доверява. Дано този прогрес продължи.

 

 

 

Мача на Сити  не го гледах, но при няколкото превключвания видях няколко уникални пропуска на "Вълците".

Link to comment
Share on other sites

Абе, няма да се види следващия кръг. Ще се види по Коледа. Иначе голът на Бербо беше страхотен. Scholesy отново направи страхотна комбинация. Малко ме е яд, че Owen и Nani вкараха такива класически изпълнения за 4 и 5 на 0. Дано да могат да го правят и при по-трудни ситуации. Но иначе и двамата показаха класа, особено при атаката за 4тия гол. Ама да видим...време много. Arsenal започват много силно. Man City пък не играят нищо особено, но печелят, което може би показва израстването им от средняшки отбор с добри играчи към истински претендент за 4ката.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...