Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Само едно нещо да те питам, душко - защо се ебаваш с мен, че пиша имената на хората на латиница, като сега преписваш от мен? А бе, Пешо, що? Да не говорим, че David Platt няма да е никак доволен, че си му объркал името, a Lee Dixon и Martin Keown ще писнат, че не си ги сложил при другарчетата им в голямата защитна 4ка на gooners oт 90те.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply
Грешки стават - голямо чудо. Обаче за едната секунда в повече на манчестърското дерби ще се вдигне много шум. Да, за една секунда си говорим. Съдията даде 4 минути продължение преди гола на Bellamy. Празненствата около тоя гол отнеха точно 56 секунди. Беше направена смяна, за която по правилник се дават 30 секунди отгоре. 90:00 + 4:00 + 0:56 + 0:30 = 95:26. Голът на Owen e в 95:27. Никой няма да каже нищо за това, че United заслужаваха победата.

Определено МанЮ заслужаваха победата, но не и по тоя начин....

Щото няма логика на 45 мин. (когато се случва какво ли не) да дадеш 4 мин. продължение, а на 4 мин. още 2..

И аз съм фен на МанЮ, мача беше прекрасен, но накрая ми остана лека горчилка.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо не въведат спиране на часовника като при хокея. При всяко излизане на топката се удря една пауза - така няма да има нужда от продължения. Виждал съм статистики за притежание на топката и излиза, че почти половината от тези 90 минути се губи в неигра. Вероятно по този начин ще им дойде много зор на манекенчетата по терена, което може да се реши с намаляване на времето на 30 минути.

Много неща могат да се измислят. Тези дни четох, че в Лига Европа вече щели да пускат по двама нови съдии, които да следят само наказателните полета с цел да се обезкуражат всички "гмуркачи". Ако проработи, ще се въведе и в ШЛ. На теория звучи добре, но на практика пак ще се разчита на човешко решение в реално време. Толкова по-лесно ще е с използване на повторения. Чак ме хваща яд :)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо не въведат спиране на часовника като при хокея. При всяко излизане на топката се удря една пауза - така няма да има нужда от продължения. Виждал съм статистики за притежание на топката и излиза, че почти половината от тези 90 минути се губи в неигра. Вероятно по този начин ще им дойде много зор на манекенчетата по терена, което може да се реши с намаляване на времето на 30 минути.

Много неща могат да се измислят. Тези дни четох, че в Лига Европа вече щели да пускат по двама нови съдии, които да следят само наказателните полета с цел да се обезкуражат всички "гмуркачи". Ако проработи, ще се въведе и в ШЛ. На теория звучи добре, но на практика пак ще се разчита на човешко решение в реално време. Толкова по-лесно ще е с използване на повторения. Чак ме хваща яд :)

А не мислиш ли, че нарочно не се въвеждат тези повторения и други подобни методи именно, за да се подкрепят големи отбори? Сега си имат оправдание.

Link to comment
Share on other sites

Според мен и така си е добре, няма нужда от нови правила, особено за отсъждане след повторение.

Аз лично много се изнервих на този случай! Кой и каквото да ми говори, съдията 100% беше играл мача 1-ца :D

Нормално е да се правят грешки, само да не са системни... А с Ман Ю, май точно така става.

Много ги мразя като отбор , но не мога да отрека силата им и хубавата и надъхана игра. Всеки си е фен на неговия си отбор, така че мир няма да има. :D

 

Не се ядосвайте! Те взимат милиони и не им пука, та аз ще си хабя нервите! Айде....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм твърдо ЗА въвеждане на повторение. Ама ако си спомняте, един съдия го беше използвал и после го изядоха. Ако го няма това правило, съдиите могат да дирижират мачовете в полза на определени институции. А именно - пари. Защото всеки предпочита по-известните отбори (респективно - носещи по-сериозни приходи от зрителски интерес) да играят повече мачове, тоест да продължават напред в турнирите.

Link to comment
Share on other sites

Факт: Юнайтед получава повече добавено време при нужда

 

Сър Алекс Фъргюсън обича да тръби, че неговият Манчестър Юнайтед вкарва повече късни голове от всеки друг отбор на света. Други спорят, че "червените дяволи" получават мъничко допълнителна помощ от съдиите. Сега се оказа, че шампионите на Премиър лийг наистина, както се подозираше, се ползват от дисбаланс, що се отнася до количеството добавено време в техните мачове.

 

След дискусиите около победния гол на Майкъл Оуен в неделното дерби на Манчестър вестник "Гардиан" разгледа всички мачове на Юнайтед за първенство от старта на сезон 2006/07 г. насам. Фактите гласят, че средно тимът има над минута повече добавено от реферите време, когато не води в резултата след 90 минути, отколкото когато има преднина. В 48-те срещи, в които Юнайтед е водел, средното добавено време е 191.35 секунди, а в 12-те, в които резултатът е бил равен или загуба в 90-ата минута - 257.17 секунди.

 

Средното количество добавено време на "Олд Трафърд" във въпросния период (205 секунди) е под това на "Анфийлд" (210), "Емиратс" (224) и "Стамфорд Бридж" (229). Съществува обаче и доказателство в подкрепа на подозренията на мнозина мениджъри, играчи и привърженици, че Юнайтед получава преференциално отношение у дома си.

 

Когато Оуен направи резултата 4:3 в неделя, хронометърът показваше 5,27 изтекли минути в добавеното време. Общо съдията Мартин Аткинсън позволи почти седем минути след 90-ата, макар четвъртият арбитър да бе показал минимум от четири. Мениджърът на Сити Марк Хюз заяви, че се е почувствал "ограбен", а усещането му за измама няма да е подпомогнато, ако анализира последните три сезона.

 

През 2006/07 г. например Юнайтед влизаха в добавеното време 15 пъти като победители и съдиите додаваха средно 194.53 секунди. В четирите мача, в които тимът нямаше преднина, додаваха средно 217.25 секунди. Следващия сезон неравенството бе дори по-голямо. Цифрите на Опта показват средно 178.29 секунди добавено време при преднина на Юнайтед и 254.5 секунди при липса на аванс. Миналия сезон средните показатели пък са съответно 187.71 срещу 258.6 секунди.

 

Тенденцията продължава и в първите три двубоя на "Олд Трафърд" този сезон. В двата мача, в които Юнайтед водеше в 90-ата минута (като единият от тях - срещу Арсенал, бе удължен допълнително заради изгонването на Венгер при протест за отменен гол на Ван Перси), имаше средно 304 секунди добавено време срещу 415 секунди в неделното дерби на Манчестър. "Гардиан" пусна анкета и към читателите си с въпрос "Прекомерно ли бе удължено добавеното време на дербито?" и 57.1% отговориха утвърдително.

 

Дейниъл Тейлър, вестник "Гардиан"

 

Само ще кажа - английски автор, английска статия, английски вестник, направено изследване с обоснвани и проверени факти и направена тамошна анкета.

Link to comment
Share on other sites

Само ще кажа - английски автор, английска статия, английски вестник, направено изследване с обоснвани и проверени факти и направена тамошна анкета.

Има световна конспирация,според която Манчестър трябва да заграбят всички възможни титли в следващите 10 години,а накрая ще изиграят мач дори с извънземните,който според заговора също трябва да бъде спечелен от Ман.

Информацията е от най-висшите кръгове!Вервайте ми!!!

Link to comment
Share on other sites

И кво като е английски вестник и английска статия???Да не мислиш.че там са 100% обективни?

Живях в Англия известно време и съм наясно:непрекъснато се коментират отсъжданията САМО в мачовете на Юнайтед(поне в повечето медии),освен това има много,ама страшно много журналисти,мразещи и пишещи против този отбор. :) И сега за този мач ще се коментира още поне 3 месеца,но какво от това? :) Юнайтед си заслужиха победата,а Money City ще си ближат раните. :)

 

Приятна вечер на всички :)

Link to comment
Share on other sites

Има световна конспирация,според която Манчестър трябва да заграбят всички възможни титли в следващите 10 години,а накрая ще изиграят мач дори с извънземните,който според заговора също трябва да бъде спечелен от Ман.

Информацията е от най-висшите кръгове!Вервайте ми!!!

Ех, Къции къв си остроумен.

Link to comment
Share on other sites

Има един цитат, който много ми допада на мен (като някой, който трябва да се занимава със статистика) и който е много подходящ в случая:

 

Benjamin Disraeli: There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics.

 

Изключително лесно е да хванеш някаква статистика и да си я префасонираш, така че да ти свърши работа, като не взимаш под внимание всички останали фактори, които я определят. В случая - не се взима под внимание, че вероятно когато някой малък отбор може да вземе точки, се губи много време и съответно се дава по-голямо продължение. Да не говорим, че статистика със средни стойности на нещо, което зависи от толкова много различни фактори във всеки отделен мач, е просто смехотворно. Поне да бяха пуснали един χ2 тест, колкото да покажат, че разбират малко от тая работа...и пак нямаше да се обясни нищо с това. Пък ако ще и не от Англия, ами от Луната да идва статията...

Link to comment
Share on other sites

Нещо тези, които плюеха против ЦСКА след равния с Фулъм, "проспаха" равния на Фулъм с титулярите на Сити. Или викате щом не е жълто(бяло)-черно ще се плюе?

Link to comment
Share on other sites

1. Мач с мач не си приличат

2. Мотивацията на Фулъм в Премиършип е много по-голяма

3. Фулъм излезнаха с резервите в София

 

Не знам как изобщо сравняваш нещата.

Link to comment
Share on other sites

1. Мач с мач не си приличат

2. Мотивацията на Фулъм в Премиършип е много по-голяма

3. Фулъм излезнаха с резервите в София

 

Не знам как изобщо сравняваш нещата.

А ти изобщо знаеш ли за кой мач става въпрос?

 

Играха за Карлинг къп, не в Премиер лигата. Там мотивацията определено е по-малка от Лига Европа.

Фулъм играха точно със състава от мача с ЦСКА.

В редовното време резервите на Фулъм завършиха 1:1 с титулярите на Ман Сити.

Май само, който не вижда по - далеч от носа си отрича, че ЦСКА направи страхотен мач тогава, срещу достоен съперник. Нали именно за това, че не успели да бият резервите ставаше въпрос?

 

 

Просто ми се вижда тъпо някой от нашите отбори, като играе добре, да се чудят за какво да се захванат, за да се умаловажи.

Link to comment
Share on other sites

Много добри Wigan. Поне това, което показаха през второто полувреме (от тогава хванах мача) доста израдва.

А на тая победа на Манчестър какво не ви хареса? С какво съдията подкрепи отбора този път?

 

Ред:

Както виждаш, никой не казал нещо подобно. Коментираме, когато наистина е имало подпиране.
Доста пъти е търсене на теле под вола...
Link to comment
Share on other sites

Мартин Петров направи много добър мач снощи.Асистенция и гол, да не броим и добрите подавания, и погледа върху играта.Време е си мисля, Хюз да разбере, че Петров трябва да е титуляр всеки мач.

Link to comment
Share on other sites

Още повече, че вече от няколко мача Робиньо е контузен и ще е контузен още ивестно време, но той пак получава трудно доверие за жалост.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...