Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

С нетърпение чакам манчестърското дерби другата седмица. Този сезон май ще е по-значимо от предходните. Колкото повече-толкова повече:)

Link to comment
Share on other sites

Дербито наистина се очертава да е интересно. И двата отбора се представят доста добре напоследък. Мисля си само, дали ще се намери някой от тия, дето разправяха миналата седмица, че United ги подпират съдиите да коментира червения картон на Scholesy днес...

Link to comment
Share on other sites

Дербито наистина се очертава да е интересно. И двата отбора се представят доста добре напоследък. Мисля си само, дали ще се намери някой от тия, дето разправяха миналата седмица, че United ги подпират съдиите да коментира червения картон на Scholesy днес...

 

Изгониха го за натрупване на поредица от съмнителни нарушения. Всъщност трябваше да го изгонят още пo-рано. Ако трябва да сме честни, той е играч който играе на прага на допустимото и ако на съдиите им стиска на всеки 3-4 мача в 1 ще го гонят.

Иначе да, самото нарушение не бе такова, че да заслужава 2ри жълт картон и респективно червен. Можеше да се размине само с устна забележка. Само дето той не спря да рита играчите на Тотнъм и съвсем заслужено си го изгониха. Даже много се застоя.

http://footballblips.dailyradar.com/video/...ester-united-3/ Виж само как влиза в краката на играч на Тотнъм при атаката им (пада се след 1:05 от клипчето). 100% жълт с предупреждение за червен (влизане в краката на съперника без да играе с топката), но съдията пусна авантаж и после "забрави" да го накаже. Така че трябва да си доволен, че изобщо се застоя и до тази минута на терена.

Аз не знам тоя коментатор по диемата какво го хвалеше тоя Кудичини като му вкараха смешни голове. Прекият беше във вратарският ъгъл - резил за вратаря; 2рият гол не беше пласиран като хората и реакцията му беше точно никаква; 3тият даже не се опита да се хвърли към Рууни ами го остави да му я провре през крачола. Да не говорим, колко удари, които би следвало да задържи той изби в корнери. Имайки предвид, че Бен Фостър хич не може да се квалифицира като надежден вратар, той обаче в този мач бе класа над Кудичини. Не знам поради каква причина на вратата не бе Аурелио Гомеш. Евала на Гигс, който на тия години показа, че все още е най-добрият в отбора и може да го мъкне на гърба си.

Link to comment
Share on other sites

Дербито наистина се очертава да е интересно. И двата отбора се представят доста добре напоследък. Мисля си само, дали ще се намери някой от тия, дето разправяха миналата седмица, че United ги подпират съдиите да коментира червения картон на Scholesy днес...

 

Жоро, тоя Скоулс е такъв селяндур и ръгач, че няма на къде повече. Какво толкова има да му се коментира, миналата година във финала на ШЛ също трябваше да бъде изгонен след 2-3 типично селски изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

червения картон на Scholesy днес...
Жоро, тоя Скоулс е такъв селяндур и ръгач, че няма на къде повече. Какво толкова има да му се коментира, миналата година във финала на ШЛ също трябваше да бъде изгонен след 2-3 типично селски изпълнения.
Тоя индивид е същия като Гатузо. Ако можеха - съдиите сигурно още при първия съдийски сигнал биха му давали един жълт картон само заради грозната мутра. Това е тип играч, който всеки един съдия го знае, че играе мръсно, да провокира с подли номерца противниците, да спре някоя-друга атака с умишлен фал и съдиите тенденциозно ги картонират такива. Щото иначе могат да им се качат на главите. И да съсипят един мач. Да, като фен на Юнайтед и Милан донякъде недоволствам, че ги гонят често, но като неутрален почитател на футбола са ми ужасно противни такива унищожители на играта...
Link to comment
Share on other sites

Пак се почна:Кудичини бил виновен за головете,не играл нищо и дрън-дрън...Толкова ли е трудно да се признае,че Юнайтед въпреки че свършиха мача с човек по-малко,надиграха 100% отбора на Хари Реднап и дори им изнесоха урок как се играе!Да,ама не!!!!Пак се плюят разни като Кудичини,Скоулс,съдията и т.н.

 

Наздраве на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

Да взенеш да си изпиеш валерияна ли не знам? Ти какво... ще ми казваш какво да мисля ли? Като не ти харесва какво мислят хората какво правиш ти тук, може би... едвали не, а?

Никой не отрича, че Юнайтед си спечелиха мача, макар и с недорам впечатляваща игра, но това не значи, че са били феноменални и играта така им е споряла, че само съдията, разбираш ли, е провалил пълният купон с тоя червен картон.

Link to comment
Share on other sites

Да взенеш да си изпиеш валерияна ли не знам? Ти какво... ще ми казваш какво да мисля ли? Като не ти харесва какво мислят хората какво правиш ти тук, може би... едвали не, а?

Никой не отрича, че Юнайтед си спечелиха мача, макар и с недорам впечатляваща игра, но това не значи, че са били феноменални и играта така им е споряла, че само съдията, разбираш ли, е провалил пълният купон с тоя червен картон.

 

Хайде малко по-спокойно. ;) Май ти трябва да пиеш валериан,а? :) Всеки мисли квото си иска,аз просто изразявам мнение.Като не ти харесва мнението ми,нали знаеш,едва ли не,а??? :)

Link to comment
Share on other sites

Какво точно е направил Адебайор с ританетата и как се е израдвал ?

При един чист щагат на Ван Перси срещу него Адебайор си засили крака и го удари много здраво в лицето, по-точно в бузата малко под окото и му остави здрави следи и го разкаървави, освен тва в много други ситуации гледаше къде и как да ритне като кон кяой от Арсенал, а при гола си пробяга целия терен за отиде от едната на другара врата при феновете на Арсенал и там пред тях да се израдва на гола си .

Link to comment
Share on other sites

Щом Красьо започна да ръси простотии, работата не е на добре... Scholesy беше изгонен точно заради репутация - точно това, за което говорят всички тук. Сравнението с Gattuso е още по-смехотворно, та няма и да коментирам. Единствено Митака даде някакво нормално обяснение, но и това не е точно така, ако си гледал мача. Съдията започна да дава картони чак в края на първото полувреме. Дотогава имаше поне 3-4 картона за показване (поне 1-2 за всеки отбор), но той предпочете да си говори с тях. Scholes получи два картона за 8 минути за две нарушения, докато Wilson Palacios получи жълт за 5 (всичките груби) през първото полувреме. Аз трябвало да съм доволен, че не било по-рано... И в крайна сметка пак нямаше значение за мача, защото United си направиха мача. Чудно ми е как Alan Hansen (който не бих казал, че е сред най-безпристрастните) може да каже добри думи за всички отбори, които играят добре, въпреки че вярвам обича Pool повече от всеки обикновен фен, но не и хората тук. И това е от скоро. Има нещо гнило в Дания...

 

Колкото до Adebayor - грозна картинка... Но поне имаше доблестта да се извини и то точно след края на мача. Всеки е правил глупости в момент на еуфория и е разбираемо. Само дето говоря за това, че претича целия терен, за да се звери на феновете. Ритането на van Persie не е разбираемо. Заслужава си глоба и някакво сериозно наказание за това...плюс глоба за инцидента след гола му...

Link to comment
Share on other sites

Жоре, прав си... съдията наистина не даде явни картони, което за мен лично си е предпоставка да изпусне мача и да се получи сериозна контузия за някой играч. Лошото при Скоулс е, че е играч с опит и пак прави глупави фалове, които понякога са и опасни за здравето на съперника (не говоря за този мач). Че Хансен не може да каже на черното бяло... игра ли Гигс... игра. Човека си даваше повече зор от други дето бяха с по 10 години по-млади от него. Евала му правя за това. Винаги съм му се възхищавал, макар и да играе в отбор, който не обичам. Като цяло Юнайтед си играха по идеята на Сър-а, вкараха си положенията и заслужено си биха. То друго няма какво да се коментира.

 

Но7, с пубертети нямам време да се занимавам... като пораснеш може да се чуем пак.

Link to comment
Share on other sites

Но7, с пубертети нямам време да се занимавам... като пораснеш може да се чуем пак.

 

Ох,дано да бях пубертет,ми то... :)

Link to comment
Share on other sites

Колкото до Adebayor - грозна картинка... Но поне имаше доблестта да се извини и то точно след края на мача. Всеки е правил глупости в момент на еуфория и е разбираемо. Само дето говоря за това, че претича целия терен, за да се звери на феновете. Ритането на van Persie не е разбираемо. Заслужава си глоба и някакво сериозно наказание за това...плюс глоба за инцидента след гола му...

Аз до колкото четох той наказанието ще си го отнесе и то се измерва в 3 мача. Само че и тва му е малко, след тва умищлено зверско настъпване. Аз ако бях на мястото на ван Перси след такова нещо бих станал и такъв бой бих му теглил, ако ще и после да отнеса наказание за цял сезон и да ме мъмри цялата общественост. Щото тука той съвсем сериозно можеше да си го настъпи в окото, беше въпрос на сантиметри. И не става въпрос за няква таква "закачка" между двамата по време на мача, както се изразяват коментаторите и Адебайор да иска да си му върне.

Link to comment
Share on other sites

Адебайор си спомням, че имаше първоначално сериозни проблеми с феновете. Помня исказвания на Венгер към феновете "дайте шанс на Адебайор"... Възможно е и в отбора да е имало търкане. Малко по малко се оформя като една примадона, жаден за внимание и челно място и нищо чудно да таи стари негативи към бившите си съотборници, желание да им покаже колко над тях е всъщност. Но ритането на ван Перси не мога да го коментирам. Това е престъпен акт, ако му беше извадил окото можеше да прекрати кариерата му, а ван Перси определено е страшно талантлив играч и би било страшно жалко. Дано се вразуми малко, защото никой не обича такива <цензура>.

Link to comment
Share on other sites

Изцепките на Адебайор нямат край, грози го наказание от три мача

 

Нападателят на Манчестър Сити Емануел Адебайор, който вчера се превърна в основно действащо лице по време на дербито с бившия си отбор Арсенал, е застрашен от наказание за три мача заради умишлено настъпване на Ван Перси. Холандецът сподели, че е разочарован от постъпката на бившия си съотборник, като е уверен, че той е действал съвсем умишлено с единствената цел да контузи съперника си. Адебайор показа тотална липса на уважение към доскорошните си съотборници и техните фенове, като на няколко пъти влизаше доста грубо в единоборствата, а след като отбеляза гола, пробяга целия терен, за да подразни гостуващата агитка.

 

"Разочарован съм от бившия си съотборник Емануел Адебайор, който ме настъпи по много глупав и злобен начин. И двамата сме професионални футболисти и знам, че тази игра е изпълнена с физически сблъсъци. Аз никога не съм имал намерение да нараня опонентите си. Адебайор обаче целеше точно това, защото той промени ъгъла на своето тяло, за да предизвика контакт с мен. Чувствам се късметлия, че успях да избегна по-сериозна травма, тъй като полученият удар бе само на сантиметри от окото ми", сподели разочарованият Ван Перси.

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Вчера чуковете направиха много приятен мач. Или поне първо полувреме. Показаха дух, но срещу него Ливърпул показа класа... Интересен мач, страхотен Торес. И с интерес очакваме дербито :)

Link to comment
Share on other sites

Е то дали ще е някоя дузпичка, или продължение така 10-15мин все пак за Манчестър говорим трябва да се бутат :lol: Сега чакаме феновете да почнат да обясняват как продължения от по 6-7мин са нормални и се случват почти всеки мач :D

 

Хубавото в цялата работа е, че Марто направи асистенция след влизането си и ще започне да се налага :>

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера всички кво толкова ревнаха...Money City откровено играха за равен мач,първият и третият им гол бяха абсолютно от нищото и в един период от второто полувреме не можеха да минат центъра,камо ли да направят нещо друго.Истината е,че Сити не заслужаваха точки от този мач. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...