Jump to content
BulForum.com

Автомобилни новини


Светлия

Recommended Posts

Карате с 80 в града?!?! Вие сте един типичен пример тогава за съвременен бай Ганьо, за който правила не важат, но който има "права" да се възмущава когато някой изизква да се спазват.

Позволете си дори да ви нарека престъпник, че утре карайки си с 80 ей така в града, може да убиете човек, или сега ще ми кажете, че го правите само в 2:30 сутринта на празен булевард..(риторичен въпрос)

Заради това че, болшинството от хора са като Вас господине, състоянието на обществото в България е такова. Поради щото не всичко зависи от тези отгоре, законотворци, ама и от гражданското обещество. Извинен сте ако не знаете какво е това. Та Вие не искате един елементарен закон да спазите, а се възмущавате на Съдебна система, Изпълнителна власт и прочее.

Не бих питал дали Ви е срам, хора като Вас не знаят какво е това. 

Заради хора като Вас, които знаят способностите си и в секунда извършват повече изчисления от 8-ядрен процесор всеки ден загиват хора по пътищата на страната. Защото Вие и такива като Вас си казват "Ей тука кой е сложил това ограничение от 70 км/ч, аз ще карам със 100 км/ч защото колата ми може, и аз съм шАфьор от класа" и изведнъж бууууум първа страница "Челен сблъсък бла-бла н- на брой загинали, причината несъобразена скорост"

Обвинявахте навремето едно лице, причинило смъртта на други лица на бул. Руски, и скачахте как карал толквоа бързо, е Вие може да не сте убил човек, но си приличате, явно мислите по същия начин "Аз мога"

Простете, че Ви го казвам, дори без да Ви познавам лично, срам ме е че има хора като вас, които живеят в България, срам ме е, че от такива хора зависи бъдещето на държавата ни.
Не желая детето ми да расте в град, държава, населена предимно с хора като Вас, за които едно просто правило като спазване на ограничение на скорост на движение не може да бъде спазвано, защото просто Вие така искате.

Виждам, че сте баща, как ще сте почувствате ако някой не спазил ограничние причини катастрофа и детето Ви е неволен участник и потърпевш от нея?

Не желая да ми отговаряте, нито да бъдете на моето мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

 

Каква цел какви пет лева, като тези ограничения ги слагат бавноразвиващи?! В малките квартални улички, където често няма видимост от спрели коли и други обекти ограничението е 50 където трябва да е 40 или 30, същевременно на трилентови булеварди с разделителна мантинела ораничението е пак 50!? Кое му е съобразеното не говори глупости! Ето в случая в Своге, бтв направили експеримент и с автобус няма как да вземеш завоя с 40 без да навлезеш в насрещното! Съобразено било! Колкото са съобразени и зелените вълни на светофарите нали. С 80 в града, даже и с 75 гориш и в момента! Говорим за глоби от типа 55км/ч, които едно че са малоумни, второ че яката им система услужливо забравя и може да си платил глобички преди 2-3-4 години и изведнъж като те спрат да ти кажат имаш неплатени глоби ще ти сваляме номерата, ако не дай си платежните бележки от преди няколко години  :blink: На двама приятели вече им се случи, единия поне се оправи като им показа, че си е подновил книжката преди месец, което няма как да стане без да си платил всичко дължимо, но други изгоря да ги плаща втори път! Но казваш това се прави за наше добро нали и е съобразено и добре измислено... 

Стига да искат могат да решат проблема с бързото каране в града по елементарен начин, ама явно не искат! Няма нужда да измислят нищо, а просто да го вземат от други хора, при които вече действа: Първо оправят ограниченията да са адекватни на пътищата, на които са сложени, второ слагат навсякъде стойки за камери за скорост и просто въртят наличните камери всеки ден на различни места. В Холандия е така и работи!

Link to comment
Share on other sites

Нео, аз като бях в чужбина буквално не ми се налагаше да гледам знаците... Някак си всичко е толкова смислено и логично, че не е нужно. Само в банановите републики с ТОТАЛНО малоумни чукундури на кормилото стават дебилистични тъпотии. Справка - обърнете внимание на всяко едно интервю с шеф на КАТ или РПУ - за какви кретени си говорим! И такива ми списват ЗДП и Правилника. Ами яжте ми исика дето се вика... 

Един от топ примерите за мегадебилизъм, който ми изскача в момента - входа на София - трилентова магистрала - три пешеходни пътеки през нея с ограничение 50! Е няма такива тъпаци!!! И разбира се - вечна хранилка! Вчера някой ме пита за Мюнхен - пресдставете си там са 7 ленти и нагоре и да се чучне една пешеходна пътека... В кралството на малоумието и имбецилизма, за може би 15 път ще кажа как карам аз: 1. Пазя се от всички и всичко на пътя; 2. Пазя всички на пътя. Всичко тдруго са ТОТАЛНИ тъпотии. И като почне някой да ми се превзема прекратявам разговора, щото няма смисъл да си губя времето с глупости...  

Link to comment
Share on other sites

Вчера се прибирах от Карлово. Карах с 90. Всички ме изпреварваха все едно е магистрала. Даже имаше едни бургазлии с кемпери, и те се напъваха да ме изпреварят, но имаше доста движение....

Link to comment
Share on other sites

Вчера се прибирах от Карлово. Карах с 90. Всички ме изпреварваха все едно е магистрала. Даже имаше едни бургазлии с кемпери, и те се напъваха да ме изпреварят, но имаше доста движение....

 

Аз да не ти разправям на отиване и връщане от Девин какви неща видях... И стабилната класика ТИР ти излиза челно с метър в твоето платно от остър завой... Интересно си помислих какво става ако и аз съм с ТИР или рейс... Челен удар е неизбежен. И понеже коментираме пътя-убиец на Трейс - покрай яз. Въча на високото има цяла плеяда уникални завои без грам табела и мантинела, от които каквото и когато да падне ще стане на ваденка надолу по скалите... Просто капани за мишки... 

Link to comment
Share on other sites

Тоя път съм го минавал доста пъти. За Девин имам предвид. Трябва да се шофира внимателно, особено в кофти време...и да се гледа нагоре....има доста падащи камъни...

Link to comment
Share on other sites

О, това го пропуснах. Огромни камари правят на места движението еднопосочно, няма никаква видимост, нито пък боковите хрантутници отиват да ги приберат! Скоро идва есен и зима, няма кой да прати хора да приберат скалите от платното. Сега след проливните дъждове на слизане имаше сума ти места с много нови нападали камъни по платното - опасни, остри, ръбести... Някак си съм убеден, че пътя е в пъти по-опасен от калпаво ремонтирания дето е по вестниците от няколко дни. И е въпрос на време там да стане страхотна беля. Едно че ПИМК и други подобни наемат куцо и сакато, което е по-страшно - стабилно малоумно,  да кара тежки коли и второ, че пътя е абсолютно необезопасен в може би най-опасната си зона. 

Link to comment
Share on other sites

Малко са ви камерите. :))

Мен полицаи са ме спирали тук с 60 на 50 ограничение и си ме глобиха от раз :))

Глобявали са ме за изпреварване на магистралата без мигач, за спиране в аварийната лента на междуградски път без причина (снимах :)) )

Link to comment
Share on other sites

Мен са ме удряли в движение камъни на този път. И то сериозни размери. Два пъти. Добре, че не уцелиха нито веднъж стъклото. Единия път ме лепна на предна дясна греда точно....Ако не запазиш самообладание и спокойствие директно се мяташ в пропастта или правиш челен удар. Да, има мрежи, но никак не са достатъчни....

Link to comment
Share on other sites

Преди Михалково на практика няма никакво обезопасяване! Наличните ръждави мрежи са стари и изпоразкъсани. Имаше паднали скали по кубик, дето и ТИР могат да запратят в пропастта... Въобще трасето между Кричим и Михалково е някакъв ад!

Link to comment
Share on other sites

А колко е глобата над 20км/ч в град?

$140. Ако обаче е в училищна зона или в ремонтна такава, глобата се удвоява автоматично. Това е за превишение до 40 км/ч. Над това вече нормалната глоба скача на $370 (плюс още много при рецидив), като полицията може да ти прибере возилото от седмица до към 30-60 дни в зависимост от ситуацията и рецидива. :)

Link to comment
Share on other sites

$140. Ако обаче е в училищна зона или в ремонтна такава, глобата се удвоява автоматично. Това е за превишение до 40 км/ч. Над това вече нормалната глоба скача на $370 (плюс още много при рецидив), като полицията може да ти прибере возилото от седмица до към 30-60 дни в зависимост от ситуацията и рецидива. :)

 

Как е решен въпроса със събирането на тия глоби,ако си чужденец с кола под наем примерно?Тук това е голям проблем-един бивш колега отиде да живее в Канада,като си идва кара с тамошния лиценз,тук го гледат като голям камък,директно се отказват да пишат каквото и да е...

Link to comment
Share on other sites

Чужденците тук редовно въртят такива номера, като се почва винаги с "не разбира"...  :laughing1: 

Пичове, спамим здраво в темата за новини  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Как е решен въпроса със събирането на тия глоби,ако си чужденец с кола под наем примерно?...

Никакъв проблем. Нормалният път е полицията да изпрати документите към фирмата, която отдава под наем, а тя после ги удържа от кредитната карта.

Link to comment
Share on other sites

Да видим дали ще се вдигнат или ще паднат данъците за стари автомобили

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Skachat-danucite-na-starite-koli-padat-na-novite-812773

Само не мога да си намеря логично обяснение защо чисто нова кола има такъв данък спрямо 18 годишен кадилник без катализатор филтър и т.н

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да се очаква new level на катастрофи... Да не говорим, че много вода има да тече още - не виждам къде ще си сложа чадъра, палатката и багажите на трите жени дето мъкна с мен...  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Хубавото нещо е, че пернишките и монтанските рацери няма да я подкарат в близките 20 години :lol:

Щото до момента родните "терористи" се блъскат в спирки, пешеходци, вече ще могат и в "небостъргачи" да се забиват...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Тоя не ти ли  е от аверите, дет все са свестни момци и им се е случила случката, щото Козирог им е бил в противовес на Лъв, а Марс е бил в емнайсти дом. И микро метеорит е плеснал зад врата шуринайката на 4-тия бра`чед на тъщата на втория кум на баджанака на 2-рия му бра`чед?

Link to comment
Share on other sites

Тоя не ти ли  е от аверите, дет все са свестни момци и им се е случила случката, щото Козирог им е бил в противовес на Лъв, а Марс е бил в емнайсти дом. И микро метеорит е плеснал зад врата шуринайката на 4-тия бра`чед на тъщата на втория кум на баджанака на 2-рия му бра`чед?

Хъ-хъ-хъ много смешно - нещо много се превъзбуди с това 142! Само да знаеш, че моето е 143, та патката ти не е по-голяма!

Link to comment
Share on other sites

Хъ-хъ-хъ много смешно - нещо много се превъзбуди с това 142! Само да знаеш, че моето е 143, та патката ти не е по-голяма!

За коя от трите ми говориш? Щот и преди съм споменавал, че имам три и всяка една е по-голяма от другата  ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...