Jump to content
BulForum.com

Google Chrome - web browser


en3rgy

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply
В операта има майнд джесчърс, само си помисляш и новия таб се е отворил, само мислиш и скролваш..и те така...:D

Те още с войс рекогнишъна са до никъде, камо ли някакви майнд джесчърс :) .

Освен да не се опитва да се прави на умен, и да предполага кога бих искал да се отвори таб и да го отваря, това би било досотойно за едно "браво"

Link to comment
Share on other sites

Open Link in New Tab = ctrl+click

За по-бързо и удобно пробвай middle button click - на моята като щракна със скрула надолу. Стига да си програмирал натискането надолу да симулира Middle button де. Доста е удобно. Действа безотказно и на линковете по bookmark bar-а :)

Link to comment
Share on other sites

Кой каквото иска да говори - браузър без mouse gestures не ползвам! Върнах се на FireFox, единствено, защото открих добавка, която ги прибавя. Гнус ме е да инсталирам допълнителен софтуер само заради жестовете, както и не смятам да отвиквам да ги ползвам. Никой не може да ме убеди, че е по-удобно веднъж ръката ми да търси Ctrl+T, друг път да търси alt+left arrow, трети път да местя мишката до подпрозореца, който ми трябва, после да се пресягам към escape, след това към F5, или да цъкам с мишката по сътответните бутони.

Вместо това, всичките тези команди ги изпълявам само с дясната си ръка и в частност - безименния пръст, докато лявата ми ръка е свободна за много по-важни неща, като например да подпира брадичката ми :D

Link to comment
Share on other sites

...Heller12a, малко се обърка за IE6 SP1 но няма да те поправям :) ...

давай смело

 

само да дам пример:

win+e->google.bg->ласи тъпото коли->enter->ctrl+n->ctrl+n->tab->d:->click->click->ctrl+c->alt+tab->tab->ftp://192.168.0.1->me4ka->tab->pe4ka->enter->click->ctrl+v->win+l :)

 

кво по-точно направих :D виждам как гугъл асоциира фразата след което копирам целия сериал на фтп-то, след което естествено отивам да пия кафе :tongue

и с кой друг браузър може да се направи ;)

 

click=double click :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кой каквото иска да говори - браузър без mouse gestures не ползвам! Върнах се на FireFox, единствено, защото открих добавка, която ги прибавя. Гнус ме е да инсталирам допълнителен софтуер само заради жестовете, както и не смятам да отвиквам да ги ползвам. Никой не може да ме убеди, че е по-удобно веднъж ръката ми да търси Ctrl+T, друг път да търси alt+left arrow, трети път да местя мишката до подпрозореца, който ми трябва, после да се пресягам към escape, след това към F5, или да цъкам с мишката по сътответните бутони.

Вместо това, всичките тези команди ги изпълявам само с дясната си ръка и в частност - безименния пръст, докато лявата ми ръка е свободна за много по-важни неща, като например да подпира брадичката ми :D

 

Ами това е щото лявата ти ръка не я ползваш по предназначение. Хайде сега се опитай да ползваш mouse gestures на лаптоп да видим няма ли да си промениш мнението кое е по-лесно?

 

Alt+left arrow - за къф чеп ще натискаш това след като имаш на мишката back / forward бутони? На мойта имам и търсене. Ако инсталирам и драйверите (нещо което не искам да правя защото не ми трябва толкова) мога и табовете да сменям.

 

И не стоя опънат на една страна защото си имам свестно бюро освен това ако стоиш полу-облегнат на едната страна с извит врат след време ще почне да ти се схваща гърба и врата, но ти си малък още та не знаеш. А като седя облегнат на стола и с едната ръка държа мишката а другата ми е облегната на подложката на клавиатурата (MS Natural 4000) не ми е никакъв ама НИКАКЪВ проблем да натисна с кутрето Ctrl или нещо друго. F5 пък е точно на края на групичката функционални бутони и изобщо не гледам като трябва да го натисна.

 

Та колко неудобно казваш ми е да ползвам клавиатурата и колко по-удобно ще ми е да натисна десниа бутон и после да рисувам фигурки по екрана за да презаредя страницата, да се върна назад или отворя линк в нова страница?

 

 

 

ПС: Не се заяждам лично с теб въпреки че в другата тема те заядох за вегетарианството, просто сме коренно различни като хора явно и гледаме под различен ъгъл на нещата но опитай се от моя гледна точка да видиш нещата и смятам ще можеш да ме разбереш.

 

 

Heller12a, IE6 специално FTPто му едвам го трая - по-бъгаво и тромаво нещо трудно може да има - всички по-сериозни FTP програми са невероятно по-удобни особено при трансфер на повече и по-големи файлове. Скоростта на рендиране на страница на IE6 също е по-ниска, отделно че когато рендира таблици чака да се зареди цялата таблица преди да я покаже на екрана докато по-новите IE-та го нямат този проблем, иначе първи Opera го направиха това и малко след тях и Mozilla направиха да се показват таблиците докато още се download-ва HTML-a (не съм 100% сигурен но мисля че Операта беше първата показваща таблици от полу-свалена страница). IE7 го пропуснах защото бъгваше нещо web projects на Visual Studio 2003 при мен и не можеха да се отварят и го деинсталирах почти моментално, направо на IE8 минах (при който този проблем липсва) и с малко настройки заприличва досущ на настройките ми за IE6 и също така и на chrome - 1 ред с меню и address bar, 1 ред с линкове и това е (а да на IE8 му изключих табовете за да се увеличат приликите с IE6 и за да не ми хаби вертикално пространство. На Chrome това не ми пречи толкова защото е в заглавната лента (пък и не може да се изключи май).

 

Между другото, Heller12a, защо при ставане от компютъра го заключваш? Любопитно ми стана? И защо копираш файловете на локално FTP? Или IP-то го измисли колкото за примера?

Link to comment
Share on other sites

1) Heller12a, IE6 специално FTPто му едвам го трая - по-бъгаво и тромаво нещо трудно може да има - всички по-сериозни FTP програми са невероятно по-удобни особено при трансфер на повече и по-големи файлове.

...

2) Между другото, Heller12a, защо при ставане от компютъра го заключваш?

3) И защо копираш файловете на локално FTP? Или IP-то го измисли колкото за примера?

1) ми работи достатъчно добре за мен за да предпочитам да не инсталирам допълнителен софтуер. по принцип гледам да имам възможно най-малко софтуер на компа ми, въпреки че след около година след кат си го инстална (ако не го сбозясам дотогава при тест на някой софтуер) адд/ремув програмс ми е около 3 екрана при фул скрийн на 1280х1024 :lol:

 

2) професионално изкривяване на мс ад домейн админ ;)

 

3) всяка прилика с реално съществуващи системи е случаен B)

Link to comment
Share on other sites

Не съм го счел за заяждане и наистина - за лаптоп със тъчпад - да, едва ли бих ги ползвал. (бих си взел USB мишка :D) Но работата ми е такава, че не се нуждая от лаптоп и никога не съм ползвал такъв. За схващане не ме мисли - правя си гимнастика сутрешно време :D И когато просто преглеждам, чета сайтове, когато дясната ми ръка е залепена за мишката - жестовете са ми удобство. Не отричам, че функционалните за браузъра клавиши са на удобни за намиране места, също не гледам в клавиатурата, но времето за пресягане, "намиране" и натискане на клавиша е повече от времето за изпълняване на жест.

 

A хромирания - седи ми инсталиран на служебния компютър (май не са пуснали версия за линукс още за вкъщи), но след изчитането на едно количество мнения за него - нещо ми се охлади ентусиазма относно употребата му. И продължава да ме дразни факта, че мога да настроя прекалено малко неща от работата с браузъра. Обичам да мога да персонализирам нещата, които ползвам, независимо дали е браузър, операционна система, графичен редактор или чат клиент...

Link to comment
Share on other sites

Сега си сложих portable-версията на лаптопа и останах неприятно изненадан, че вертикалния скрол с тъчпада работи само надолу и не може да връща нагоре :confused .

Link to comment
Share on other sites

Сега си сложих portable-версията на лаптопа и останах неприятно изненадан, че вертикалния скрол с тъчпада работи само надолу и не може да връща нагоре :confused .

ako ima6 Synaptics blah blah probvaj da gi razkara6

t.e da ostane samo koeto si slaga winxp kato drajveri - taka raboti :)

Link to comment
Share on other sites

en3rgy много е вероятно да си прав. Въпреки че това би трябвало да симулира въртенето на колелцето на мишката може и да правят други неща като нищо и затов да не работи. Видях и предния път подобно оплакване и изобщо не ми мина през ума (моя лаптоп няма подобно нещо и няма как да пробвам но бих заложил на въпросните драйвери и аз...

Link to comment
Share on other sites

Като фен на IE7 съм доста доволен от тоя browser.За сега единственият недостатък който МЕН ме изнервя и ме кара да се присягам излишно е това, че торент клиентът ми FlashGet /няма да го сменям/ не се интегрира вътре.Друго досадно нещо е ,че по време на самата инсталация програмката се досваля...

Не ми е ясно само за ква бързина говориха тия от google при положением че при 5-6 еднакви сайта отвоени в таблети и Chrome и IE заемат еднакво количество Random Access memmory :lol:

 

Като цяло 8:10 :punk

Link to comment
Share on other sites

Мен ме дразни забиването на места където има флаш. Ели пък плейър ако има. Зацепва като невидяло. Седиш си и го чакаш да зареди 1:42мин филмче и да се сети да спре да зацепва, че да го изгледаш.

Link to comment
Share on other sites

Не ми го е правило т`ва всяко видео от всякаде без проблеми.

 

Имал и начин да се интегрира някоя торент свалячка с тва ?

Link to comment
Share on other sites

Не ми го е правило т`ва всяко видео от всякаде без проблеми.

 

И при мен, даже го предпочитам за да пускам едни филмчета от youtube та малкия да гледа песните за влакчетата :)

 

 

Имал и начин да се интегрира някоя торент свалячка с тва ?

 

С copy на адреса става ако си пуснал на FlashGet-a clipboard monitoring обаче не е същото. Сигурно ще му направят скоро време плъгин или ад-он (каквото там са го кръстили). Тъй като не свалям чак толкова много не ми липсва обаче.

 

-------------

 

Между другото явно на любителите на IE този browser допада повече :)

Link to comment
Share on other sites

на този сайт http://livescore.com/ като натиснеш върху резултата нито на IE7 и 8, нито на Opera нито на Chrome излиза както трябва. Единствено на Firefox е наред. Това може ли да се оправи или си е проблем в сайта

80210747xl5.jpg43814796sp8.jpg42984725wr1.jpg23933316tn3.jpg

Link to comment
Share on other sites

По-рано някой го спомена... Плъгините или адоните (както ги кръстят :D)... има ли таквиз животни хромирания, или не? Питам по-запознатите, защото скептицизма нараства, а не ми остава време да се зачета...

Link to comment
Share on other sites

не излиза правилно. Иначе е по-добре от IE, щото поне се виждат всички голмайстори и минути, но не излиза правилно

43814796sp8.jpg

window.open e ko6mar da go nakara6 da raboti ednakwo s vsi4ki browsers ;) nali ima resize da si go raz6iri6 ...

Link to comment
Share on other sites

Обаче при някои браузъри не е само ресайза , а и не показва всичко при отделни случаи .

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...