Jump to content
BulForum.com

Google Chrome - web browser


en3rgy

Recommended Posts

При мене се получи интересен проблем - като му кажа да не ми запазва паролата за даден сайт/щото съм си параноик/ след това отказва да ме логне. Някой да има подобен проблем?

 

Не.

 

 

Много често взе да забива тоя браузър. Oтварям малко повече табове и почва да се тътри докато превключвам от един на друг. Oсобено ако има малко повечко Флаш. При затварянето на таб, проблема е същия. Ако е таб с повечко информация на него, има 2-3 секунди забиване след затварянето на таба. Нищо в браузъра не работи и после се оправя. Дразнещо, много.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

А уж идеята му е нещо като лагва да не пречи на другите :lol: :lol:

Аз намерих друго - като отвориш 15-20 таба :rolleyes: и почнеш да ги затваряш от ляво т.е от първия не променя размера на останалите отворени табове, и се получава 2 таба дето и една букв от името им не се вижда :lol:

 

Раничко ми е за тоя браузър. Още много билдове трябва да направят да почна да го използвам.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък много ми харесва. Верно че имам 4гб рам и това 20-50мб някоя програма да глътне нищо не са (в случая даже не програма ами таб) но при мен е доста пъргаво. Един приятел се оплаква че не му работи колелцето на мишката а аз нямам такъв проблем.

 

Между другото скина на форума много добре се слива със синята тема на браузърчето. Много съм изкефен.

 

 

Единствения проблем е че layout-ите ще трябва да ги съобразяваме с още 1 браузър но това което проверих от моите web applications - всичко си беше наред с едно много дребно изключение но там наистина страницата е доста сложна а и точно размазаните работи са ги барали колегите а някои не са особено наясно дали CSS има почва у нас и за какво точно да го ползваме :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то за хубаво - хубаво изглежда. Явно и в повечето време върви. Като прочетох комикса - идеите, които имат и са заложили са доста добри. Просто трябва да се изчистят неща по интерфейса, някой други проблеми като описания от w00x.

Все пак е от 10 дена пуснато на свобода, така, че ще почакаме малко.

Link to comment
Share on other sites

Tочно пък зареждането и подреждането на страниците е взето от Firefox или IE. Аз съм почти сигурен в това.

 

И не е въпроса на рам, защото при 2ГБ пак забива за моменти.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам предвид идеите относно разделянето на отделните табове един от друг като отделни процеси, както и работата на плъгините в тях, това което са направили по работата с JS.

За интерфейса не говорим - няма какво толкова ново и революционно да предложат от вече съществуващите - освен първи да предложат някакви 3Д хави.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам предвид идеите относно разделянето на отделните табове един от друг като отделни процеси, както и работата на плъгините в тях, това което са направили по работата с JS.

За интерфейса не говорим - няма какво толкова ново и революционно да предложат от вече съществуващите - освен първи да предложат някакви 3Д хави.

 

Аз пък имах на предвид layout-ите които споменава djadomraz

Link to comment
Share on other sites

То май в комиска пишеше какъв им е енджина, така че ако има друг браузър със същия, то трябва страницата да се изобразява почти еднакво. Обаче на бая сайтове ми ги показва тези правоългълници, които всъщност не трябва да се виждат. Но пък няма да ги виня google, все пак това е от ранните билдове ;)

Link to comment
Share on other sites

същия като на Safari е: WebKit бил мн бърз ала-бала

само дето там е по нова версия :lol:

 

и наистина има някакав досаден проблем с флаша от който заспива всичко за известно време на някой сайтове с флаш :cry

Link to comment
Share on other sites

Прочетете "EULA" -та на браузъра , няма да останете очаровани :)

BTW , бъдещето е в AJAX-a , точно нататък води този браузър , както и прекрасния Google Web Toolkit , пробвайте ги ;)

Link to comment
Share on other sites

Tочно пък зареждането и подреждането на страниците е взето от Firefox или IE. Аз съм почти сигурен в това.

 

И не е въпроса на рам, защото при 2ГБ пак забива за моменти.

 

 

Гаранция че не е защото имам един intranet app който се показва идеално на IE и FF, на опера не дотам обаче на Chrome имам 2 табчета които са още по-намазани отколкото в Опера.

 

 

Прочетете "EULA" -та на браузъра , няма да останете очаровани

 

Мързи ме... я сподели какво не ти хареса в EULA-та?

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми насичаше , пък си имам 1 гб рам и като си го барнах , както горе се оплакваха хората , че нямало бутон за хоум , пък за хистори и далнлоадс намерих цака ... за другото всичко си е в настройките на броузъра вече .

:)

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми насичаше , пък си имам 1 гб рам и като си го барнах , както горе се оплакваха хората , че нямало бутон за хоум , пък за хистори и далнлоадс намерих цака ... за другото всичко си е в настройките на броузъра вече .

:)

 

 

E това пък за history-то и за downloads изобщо не можах да го разбера - защо трябва да слагам нещо на бутонче - и без това е кът мястото там, при това нещо за което има даже shortcut с клавиатурата да се показва, даже и да няма те са на 1 меню разстояние. Отделно че на мен history ми трябгва да гледам 1 път в годината и само при 5% от подобни случаи успявам да намеря каквото търся (т.е. нещо което съм гледал преди 10тина дена.. евентуално 20...), но това е друга тема, ако е от вчера много вероятно но пък аз тъй или иначе си bookmark-вам като намеря нещо интересно. Както и да е, нито downloads ги гледам всеки ден нито history. Home page пък хептен - това вече го споделих :)

 

lil_stenly - изоставаш, аз скоро на 8GB рам мисля да минавам ти още с 1 се моташ :D

Link to comment
Share on other sites

Абе пичове, вие кво искате от браузъра все пак е бета. Изобщо не съм се надявал, че ще е перфектен и завършен, ще има още какво да се изглади до финалната версия, но все пак ми харесва заради бързината си и най-вече google идеята, ако мога така да се изразя :lol:

 

едит: djadomraz, пак ние двамата спамим по ранните часове :laughing: :

едит2: а тея 4гб засича ли ти ги уиндоуса, че и аз мисля да слагам още 2 и на какъв виндоус си, ако си на виндоус де :>

Link to comment
Share on other sites

Абе пичове, вие кво искате от браузъра все пак е бета. Изобщо не съм се надявал, че ще е перфектен и завършен, ще има още какво да се изглади до финалната версия,

Чакай от Гугъл финална версия :) Само на бети ще седим от тях.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/news/Google-Br...ox-IE,6317.html

С тея EULA и запътващи се бъгове и пропуски в сигурността... Google fanboys да не се изненадат ако по някое време ПЦто им започне да се държи странно :д. Сложих го за 10-20мин, маха се вече, стига му. Несериозно е да ползвате толкова ранна версия (дори за бета) сериозно. Виж, след 5-6 месеца може да става за ползване, но към този момент... Все повече пропуски ще му се откриват, това като го добавим към липсата на почти всякакви features не е на добре.

Link to comment
Share on other sites

Мързи ме... я сподели какво не ти хареса в EULA-та?

Google Chrome EULA Claims Ownership of Everything You Create on Chrome, From Blog Posts to Emails

chromeeula.png

:lol:

uninstall

 

ще си ползвам ФФ3 докато не си оправят проблема с флаша (вече официялно признат) при който целия браузър забива когато се скролира страница с флаш и докато не излезнат адони най вече ад блок ;) също и да не яде толкова памет - 10мб хтмл: ИЕ най бързо и най малко памет 70мб, след това ФФ, Google Chrome доста по бавно и 250мб :sick , и да има повече опциики

 

вярно че доста бързо рендира страниците а javascript-a е супер бърз

но в крайна сметка на кого му е необходим 10х javascript ... също смятам че с този опростен до крайност интерфейс сгрешиха - трябва да си въртя главата че табовете ми са на висико и хаиде сега няма един статус бар да се вижда как зарежда поне

 

струва ми се че това е един набързо скълъпен браузър нещо като ответен удар за ИЕ8 тъй като се говори че ще предлага лесен начин за блокиране на рекламите на гугала - но дано да греша и с времето Google Chrome да стане по добрия браузър а не поредната бета на гугала

 

някой каза че бъдещето било на AJAX, javascript да но обикновенно те не товарят а флаша товари много и както се видя прави проблеми а има неща които стават само и единствено с флаш !

точно за това може да мина дори на ИЕ

 

в крайна сметка времето ще покаже - все пак първия ФФ е бил по бъгав и от това

Link to comment
Share on other sites

Отделно че на мен history ми трябгва да гледам 1 път в годината и само при 5% от подобни случаи успявам да намеря каквото търся (т.е. нещо което съм гледал преди 10тина дена.. евентуално 20...)

 

За този ти проблем, отново мога да препоръчам Safari. (Chrome наистина е на Safari основа, но не вади CSS-а толкова добре колкото продукта на Apple.)

 

В сафари отваряш хисторито и всяка една страница, която си посещавал е индексирана. Пускаш търсене за дума, която се сещаш, че си срещнал на страницата, която търсиш и то ти я изкарва. Супер удобно, но като станат повече страници в хистори, започва да се бави при стартиране.

 

Chrome е удобен и опростен, но има някои генерални бъгове, които много ме дразнят. Ще го ползвам още малко и ще се върна на Safari, ако ме дразни много. Дано изкарат пач, за да си оправят и там дразнещите неща, главно при Download и затварянето на браузъра след като е седял отворен доста време без да се прави нищо по него (отнема много време!).

Link to comment
Share on other sites

едит: djadomraz, пак ние двамата спамим по ранните часове :laughing: :

едит2: а тея 4гб засича ли ти ги уиндоуса, че и аз мисля да слагам още 2 и на какъв виндоус си, ако си на виндоус де :>

 

<offtopic>

А мани... аз имах работа инак щях да продължа със спама но какво да се прави :)

 

4тe GB си ги засича но х64 - може и XP може и 2003 srv... трябва и 2008 srv да пробвам - теди даде добри отзиви за него. Иначе засичаше 3.5GB заради PCI-E шината... т.е. дъното ги познаваше всичките но после не могат да се ползват нещо.

</offtopic>

 

 

 

 

 

 

Google Chrome EULA Claims Ownership of Everything You Create on Chrome, From Blog Posts to Emails

chromeeula.png

:lol:

uninstall

 

Поправиха се - някой амбициозен адвокат се е престарал очевидно и си отнесе шамарите а google срама :)

 

http://gizmodo.com/5045050/google-updating...-be-less-creepy

 

Google has responded with haste to the huge outcry about a section in Chrome's EULA that gives Google "a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license" to do all kinds of dirty stuff—in public no less—to content you post through Chrome. Rebecca Ward, Senior Product Counsel for Google Chrome, told Ars that it's actually an oopsie from basically copying and pasting the same EULA it uses in other products, and that they're updating it as fast as they can to remove the ridiculous terms.

 

 

 

А въпросния бъг от WebToolkit-a или както беше там може да се очаква до ден-два и него да оправят.

 

Като за нещо пуснато току-що си е направо без бъгове.

 

 

 

w00x, срам и позор... отивам да се напия от мъка... не бях си сложил Safari! А ужким съм web developer или освен всичко друго и това, а да нямам толкова основен browser инсталиран на машината. Срам срам... край отивам да се напия... но преди това ще сваля сафарито...

 

 

 

 

PS: Не знам защо се оплаквате че бавно се затваряли табове и т.н. - аз не съм забелязал нищо подобно. Я дайте пример какво да се опитам да направя - т.е. какво да отворя, едно друго че да видя как ще е при мен. Да не би нещо memory management-a на 2003 server x64 да е по-добър и затова да се държи по-добре при мен?

Link to comment
Share on other sites

Импортна ми bookmarks-ите от фирефокс.

И дясно горе са папката с боокмаркс , как да я изтрия !? Само тя няма делете.

 

17429505gy3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Бъгавичък е на този етап. Ще се поизчака явно, макар че има много хубави идеи.

 

Любопитно ми е ти с какви бъгове се сблъска, защото аз досега и 1 не успях да хвана... Не казвам че няма просто искам да видя нещо по-конкретно. Вчера един от нашите филипинци ми вика че на един сайт не работил чата с live support-a, отварям аз да видя какво се случва и за моя изненада всичко си бачкаше перфектно... та затова питам, искам да го видя как се бъгва!

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е , защо при някои хора все нещо не работи ... при мен си е на 10 всичко и до сега не съм се срещнал с нещо по-така стряскащо освен "лошият" интърфейс на програмата .

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...