Jump to content
BulForum.com

Google Chrome - web browser


en3rgy

Recommended Posts

Любопитно ми е ти с какви бъгове се сблъска, защото аз досега и 1 не успях да хвана... Не казвам че няма просто искам да видя нещо по-конкретно. Вчера един от нашите филипинци ми вика че на един сайт не работил чата с live support-a, отварям аз да видя какво се случва и за моя изненада всичко си бачкаше перфектно... та затова питам, искам да го видя как се бъгва!

По-горе дадох линкче за някви джава хави, дето директно сваля, без да те пита. Все ще има и други подобни :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply
Любопитно ми е ти с какви бъгове се сблъска, защото аз досега и 1 не успях да хвана... Не казвам че няма просто искам да видя нещо по-конкретно. Вчера един от нашите филипинци ми вика че на един сайт не работил чата с live support-a, отварям аз да видя какво се случва и за моя изненада всичко си бачкаше перфектно... та затова питам, искам да го видя как се бъгва!

 

Най-съществен за мен, е че не ми отваря CMS -a на сайта, пробвах дори и браузъри които не ползвам - отварят го без проблем, а в момента ползвам Лисицата, където естествено също няма проблем. Друго което видях - не ме логва автоматично - примерно във форума, въпреки че помни и юзъра и паса, трето във формите които попълвам в административна система (не моя сайт) това което го пиша за втори път не ми го изкарва автоматично (макар че това може и да е настройка някаква) ... това имам предвид като казвам "бъгавичък", ама е бета все пак.

Link to comment
Share on other sites

По-горе дадох линкче за някви джава хави, дето директно сваля, без да те пита. Все ще има и други подобни :).

 

Това са сериозни неща, които хора с доста подготовка са ги направили познавайки кода на браузъра.

 

 

Най-съществен за мен, е че не ми отваря CMS -a на сайта, пробвах дори и браузъри които не ползвам - отварят го без проблем, а в момента ползвам Лисицата, където естествено също няма проблем. Друго което видях - не ме логва автоматично - примерно във форума, въпреки че помни и юзъра и паса, трето във формите които попълвам в административна система (не моя сайт) това което го пиша за втори път не ми го изкарва автоматично (макар че това може и да е настройка някаква) ... това имам предвид като казвам "бъгавичък", ама е бета все пак.

 

Във форума мен ме логва автоматично. FF и IE и при мен работят без проблем с 99.99% от сайтовете а опера по-често има проблеми, виж Safari от днес имам и все още нямам впечатления от него...

 

Пак от любопитство - на CMS-a ти какво не му се отваря? Т.е. нещо layout-a, проблем с JS или друго?

 

Гледам на форума полето където се пише е леееко по-широко отколкото трябва (всъщност juji ми обърна внимание на това, на мен не ми беше направило впечатление), но пък при лисицата е леееко по-тясно от това при IE (където е просто перфектно)...

Link to comment
Share on other sites

Това са сериозни неща, които хора с доста подготовка са ги направили познавайки кода на браузъра.

Във форума мен ме логва автоматично. FF и IE и при мен работят без проблем с 99.99% от сайтовете а опера по-често има проблеми, виж Safari от днес имам и все още нямам впечатления от него...

 

Пак от любопитство - на CMS-a ти какво не му се отваря? Т.е. нещо layout-a, проблем с JS или друго?

 

Гледам на форума полето където се пише е леееко по-широко отколкото трябва (всъщност juji ми обърна внимание на това, на мен не ми беше направило впечатление), но пък при лисицата е леееко по-тясно от това при IE (където е просто перфектно)...

 

Ами просто не се отваря. Логвам се с юзър и пасс и като дам Enter прсото изчиства полетата за юзър и пасс и си стои така :), демек отказва да влезе...

Link to comment
Share on other sites

Любопитно ми е ти с какви бъгове се сблъска, защото аз досега и 1 не успях да хвана... Не казвам че няма просто искам да видя нещо по-конкретно. Вчера един от нашите филипинци ми вика че на един сайт не работил чата с live support-a, отварям аз да видя какво се случва и за моя изненада всичко си бачкаше перфектно... та затова питам, искам да го видя как се бъгва!

 

Аз ще ти кажа един много интересен. Одеве спря да отваря страници :D По-голям бъг от това - здраве му кажи. Просто ей така. СПРЯ си. Ще ти кажа и процедурата.

 

Браузъра беше отворен.

гледах филм и се опитвах да свалям нещо с uTorrent

паузирах филма, спрях торента

отворих Chrome да погледна една страница и тя просто реши, че не трябва да ми се зарежда. imdb.com беше.

Пробвах отново. Отворих нов таб, но пак ми седеше на Connecting. Погледнах модема, на скайп получих съобщение. Погледнах пак модема. Написах друг сайт в друг таб. Рефрешнах отворените табове. Всичките си седяха на Connecting.

Отворих друг браузър и веднага ми отвори страницата.

Изключих Chrome, включих го пак и страниците се отвориха.

 

Бахти бъга, а? :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблеми все още, но и наистина си е доста по бърз. Може и защото Операта да ми е натъпкана с разните му там неща, но като се опитам да отворя 20 пъти един и същ сайт - заедно, операта ми заема 350-400 К памет, а гооглето - 150 К и ги зарежда може би двойно по бързо. Аз съм със скромен процесор и рам 2.4 Гхц и 768 рам. И като пообикалям сайтовете, направо се учудвам от скоростта на зареждането им, при мойта слаба машинка :lol: :punk

 

П.С. Не със всичко се справя така бързо, но като цяло е доста добър, поне като за първи път и като за бета, неможе да се оплаквате от бъгове. Всеки знае началото на ИЕ или Лисицата, на никой не е блестящо, да не говорим че ИЕ става все по тежко и тежко, само за да ровиш с ИЕ в нета ти трябва мощен компютър, а хората създават слаби малки "лаптопчета" само за интернет - надали тия малки ПЦ-та ползват ИЕ :)

 

Хм, немога да мърдам маркера на ляво и дясно със скрула на мишката :(

Link to comment
Share on other sites

w00x, това вече е интересно. Ще следя и аз за подобни :)

 

Аз нямам проблеми все още, но и наистина си е доста по бърз.......

 

Е колко по-бърз може да е? :) Бързината на самия браузър се усеща при показване на страница с поне 2MB HTML и маса JS, другото е въпрос на връзка и време от денонощието когато сървърите са по-малко натоварени...

 

 

 

150 К и ги зарежда може би двойно по бързо.

 

Чак пък двойно... това е по-скоро от времето в денонощието ако е чак двойно по-бързо...

 

 

Аз съм със скромен процесор и рам 2.4 Гхц и 768 рам. И като пообикалям сайтовете, направо се учудвам от скоростта на зареждането им, при мойта слаба машинка :lol: :punk

 

За браузър това е повече от достатъчно. Не говорим за играене на Crysis, говорим за показване на HTML страници, JS, CSS, Flash, такива работи. Слабо би било примерно Pentium/266Mhz примерно. Рам-а верно не ти е много но за браузър си е достатъчно.

 

Хм, немога да мърдам маркера на ляво и дясно със скрула на мишката :(

 

Кой маркер?

 

 

П.С. Не със всичко се справя така бързо, но като цяло е доста добър, поне като за първи път и като за бета, неможе да се оплаквате от бъгове. Всеки знае началото на ИЕ или Лисицата

 

Абе лисицата си беше много добре, IE 3 и 4 си ги спомням смътно и нямам много наблюдения за бъгове, обаче NetScape 4.7 е браузъра който ми е изпилил най-много нервите...

 

да не говорим че ИЕ става все по тежко и тежко, само за да ровиш с ИЕ в нета ти трябва мощен компютър, а хората създават слаби малки "лаптопчета" само за интернет - надали тия малки ПЦ-та ползват ИЕ :)

 

Ъъъъъ това го прочете някъде или от собствен опит си говориш? Защото конкретно за IE ми се струва че говориш наизуст леко? При мен доскоро IЕ се отваряше по-бързо от FF. Чак при FF3 се промени разликата при първото пускане да не е ЧАК ТОЛКОВА ЧУВСТВИТЕЛНА. Говоря за първото пускане. После малко по-различно става, но последно IE8 се държи по-стабилно с паметта при по-продължителна работа от FF3.

Link to comment
Share on other sites

w00x, това вече е интересно. Ще следя и аз за подобни :)

Е колко по-бърз може да е? :) Бързината на самия браузър се усеща при показване на страница с поне 2MB HTML и маса JS, другото е въпрос на връзка и време от денонощието когато сървърите са по-малко натоварени...

Абе лисицата си беше много добре, IE 3 и 4 си ги спомням смътно и нямам много наблюдения за бъгове, обаче NetScape 4.7 е браузъра който ми е изпилил най-много нервите...

Ъъъъъ това го прочете някъде или от собствен опит си говориш? Защото конкретно за IE ми се струва че говориш наизуст леко? При мен доскоро IЕ се отваряше по-бързо от FF. Чак при FF3 се промени разликата при първото пускане да не е ЧАК ТОЛКОВА ЧУВСТВИТЕЛНА. Говоря за първото пускане. После малко по-различно става, но последно IE8 се държи по-стабилно с паметта при по-продължителна работа от FF3.

 

А ти ква машина имаш? Не говоря за тва колко бързо ти се отваря, като работиш с него, как ти се движат процесите и използваната памет. Кво ми пука че ще стартира 3 сек, ако после е супер бърз с табовете? :unsure: :sick

 

Ммм да, говоря на изуст(почти), просто защото от 3-4 години не съм ползвал ИЕ. А и на работното място съм с ИЕ 7 или 8, а там машините са като моята и не се справя със супер просто приложения, без "яви" и т.н.

Link to comment
Share on other sites

А ти ква машина имаш? Не говоря за тва колко бързо ти се отваря, като работиш с него, как ти се движат процесите и използваната памет. Кво ми пука че ще стартира 3 сек, ако после е супер бърз с табовете? :unsure: :sick

 

Относно машината ми - моя лаптоп е Celeron / 1.6 Ghz с 512мб рам и се справя доволно добре с всички браузъри. Особено четейки форуми, търсене с google или yahoo, гледане на пощата ми и т.н. Не говоря за играене на flash игрички или java applets, защото това има малко общо с browser-a който просто показва в себе си въпросния плъгин.

 

 

 

Ммм да, говоря на изуст(почти), просто защото от 3-4 години не съм ползвал ИЕ. А и на работното място съм с ИЕ 7 или 8, а там машините са като моята и не се справя със супер просто приложения, без "яви" и т.н.

 

Я поясни малко какво значи да не се справя с приложението че се заинтригувах?

 

 

------------------

 

Някой каза google да си оправят браузъра да работи с техните сайтове... това се оказа че важи и за Microsoft - току-що установих че layout-a на WindowsUpdate е счупен с IE8 (който още е бета но все пак)

Link to comment
Share on other sites

Вече откриха сериозна уязвимост в браузърчето. На феновете честито. То и аз искам да си направя мой собствен браузър ама...

Link to comment
Share on other sites

Вече откриха сериозна уязвимост в браузърчето. На феновете честито. То и аз искам да си направя мой собствен браузър ама...

 

За тази с Java-та ли става дума или още нещо има?

Link to comment
Share on other sites

"Чрез линк за даунлоудване недобронамерен човек може да проникне в почти всеки файл на компютъра ви, казва Раф пред TG Daily."

 

За java за пръв път чувам. Тоест не е само 1 ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Чрез линк за даунлоудване недобронамерен човек може да проникне в почти всеки файл на компютъра ви, казва Раф пред TG Daily."

 

За java за пръв път чувам. Тоест не е само 1 ? :rolleyes:

 

Ставаше дума за това: http://www.tomshardware.com/news/Google-Br...ox-IE,6317.html

 

Чакай да проверя това с download-a дали е същото или друго...

 

Мда, същото е... и нищо чак толкова ново, това е от WebToolkit-a като google chrome са ползвали по-стара версия, а в Safari вече е фикснато. Май Chrome и Safari ще рендират нещата по почти същия начин - олекна ми че няма да нагласям страниците за 5 различни браузъра а само за 4 :)

 

 

Между другото - ползвах IE6 от маса време и с много малко донастройки въпреки многобройните му "пробиви" които постоянно биваха намирани без да съм пипнал някоя "срамна болест"... верно не ходя да търся кракове нито по разни други "съмнителни" сайтове с "интересно" съдържание, но е факт че ей така случайно не съм пипнал нищо с години а хората от всевъзможни места се оплакват че са хванали това или онова пък ползват мега-надеждния FireFox или последната версия на IE7 и пак успяват да прихванат нещо...

Link to comment
Share on other sites

Между другото - ползвах IE6 от маса време и с много малко донастройки въпреки многобройните му "пробиви" които постоянно биваха намирани без да съм пипнал някоя "срамна болест"... верно не ходя да търся кракове нито по разни други "съмнителни" сайтове с "интересно" съдържание, но е факт че ей така случайно не съм пипнал нищо с години а хората от всевъзможни места се оплакват че са хванали това или онова пък ползват мега-надеждния FireFox или последната версия на IE7 и пак успяват да прихванат нещо...

Най-добрата антивирусна защита си е предмониторното устройство. Вирус сам не може да ти влезе в компютъра. Само веднъж досега съм си скапвал щайгата с вирус и знам точно как съм си го причинил ;)

Link to comment
Share on other sites

Верно не работи с флашове много добре

http://www.starcraft2.com/ - отворен с chrome и ФФ3 (с адони теми и т.н). ФФ ми използва 80 рам и 16-25 процесор.

А туй чудо изяде към 100мв раб и процесор между 55-70%

Чакаме оптимизацийте :)

Link to comment
Share on other sites

Верно не работи с флашове много добре

http://www.starcraft2.com/ - отворен с chrome и ФФ3 (с адони теми и т.н). ФФ ми използва 80 рам и 16-25 процесор.

А туй чудо изяде към 100мв раб и процесор между 55-70%

Чакаме оптимизацийте :)

Чета ли чета, и не мога да разбера едно. Какъв е този нездрав интерес към този браузър, който е толкова бета колко аз съм трамвай. Очевидно е някаква пре-алфа, то за Google друг релийз тип освен бета не съществува, по-добре изобщо да не си хабят тия 4 букви по сайта. Всичко е някаква бета, имам чувството, че просто не искат никаква отговорност да поемат, нещо което други поемат с релийзи като alpha, pre-alpha, final, sp и т.н.

Google почват да ме дразнят с тая си политика вече. Не стига, че повечето им програмки не стават за нищо (дори за gtalk ползвам миранда), ами ся и тоя измислен браузър. Не изглежда зле, даже ми хареса на пръв поглед, но дотам, пробвах го, видях че не става за ежедневно ползване, даже хич, поне за мен. Липсва една камара елементарни възможности, а като имаме предвид Google как развиват програмките си с времето, за мен Chrome си остава поредния Google-shit, който само отметнах като пробван.

 

И всичко това на фона на FF3, който е толкова по-развит и очевидно почти във всичко по-добър и ползваем.

 

Но аз разбирам, като нещо новичко, Chrome привлича погледи, предимно защото Google го лансират. Но нищо повече. Google в каквото са добри, са добри, търсачка, maps (и май дотук се изчерпват), но явно им куцат другите неща. Пуснаха няколко софтуерчета дето за нищо почти не стават (освен gtalk донякъде), ще ме извинявате. То хубаво опростеност на интерфейсите, но те пък отидоха в другата крайност. Както и да е.

 

За мен Chrome изобщо не е фактор в каквото и да е, нито да го ползвам, нито по някакъв начин да се съобразявам с него.

Абсолютно никаква конкуренция на FF не може да е.

И от Google го махнаха като линк от търсачката съвсем скоро, и отиде в девета глуха в страницата с инструментите и услугите им.

 

P.S. между другото се пише "оптимизациите", явно и теб те държи модата "батерий" :) .

Точно тази грешка седи доста грозно според мен :)

 

Най-добрата антивирусна защита си е предмониторното устройство. Вирус сам не може да ти влезе в компютъра. Само веднъж досега съм си скапвал щайгата с вирус и знам точно как съм си го причинил ;)

И аз не съм съвсем съгласен. Има прекалено много неща, които могат да се случат само като си седиш в нета. Принципно. Тук обаче пак е до човека как ще настрои нещата, и пак е зависим от степента на сигурност на софтуера. Съгласен съм, че при разумно ползване, почти нищо не те заплашва, поне ако не става дума за някакви хакерски атаки по мрежата, но добър файруол е едно от решенията.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрата антивирусна защита си е предмониторното устройство. Вирус сам не може да ти влезе в компютъра. Само веднъж досега съм си скапвал щайгата с вирус и знам точно как съм си го причинил ;)

 

Аааа. Не съм съгласен.

 

Като ме нямаше за 4 месеца, майка ми и баща ми ползваха компютъра. Като се прибрах всичко беше компот. Tе не са ползвали кой знае колко, затова се чудех какво може да е станало.

 

Инсталирах си Уиндоуса, сложих скайпа и след 2 минути вируса беше на лице. Нищо не го оправя освен преинсталация. Не помня точно симптомите, но присъстваше често рестартиране и неработене на голяма част от софтуера.

 

Преинсталирах, сложих всичките пачове и SP-та и тогава сложих чак Skype. Skype е най-големия вирус, даже не знам как успява при положение, че на нищо не съм се съгласил и с никой не съм чатил. Даже страници не бях отварял.

Link to comment
Share on other sites

Липсва една камара елементарни възможности, а като имаме предвид Google как развиват програмките си с времето, за мен Chrome си остава поредния Google-shit, който само отметнах като пробван.

P.S. между другото се пише "оптимизациите", явно и теб те държи модата "батерий" :) .

Точно тази грешка седи доста грозно според мен :)

Абе те ако искат да им го ползват хората при наличие на доста силни алтернативи, тука трябва да не се мандахерцат с по една година за новите неща и фиксове(ала М$ стил), а бързо да поправят, добаят и вадят версиИ

 

Това за "ии"-то за думи в женски род го знам :blush:, ама пусто като пиша не се усещам.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрата антивирусна защита си е предмониторното устройство. Вирус сам не може да ти влезе в компютъра. Само веднъж досега съм си скапвал щайгата с вирус и знам точно как съм си го причинил ;)

 

Абе не че преди време SQL Slammer не ми отнесе един сървър... но тогава не бяха нагласени firewall и не бях инсталирал всички updates и service packs и на ОС-а и на самия SQL Server.

 

 

 

 

Всичко е някаква бета, имам чувството, че просто не искат никаква отговорност да поемат, нещо което други поемат с релийзи като alpha, pre-alpha, final, sp и т.н.

 

Е то повечето open-source неща са така.

 

 

За мен Chrome изобщо не е фактор в каквото и да е, нито да го ползвам, нито по някакъв начин да се съобразявам с него.

 

Ей тука малко се обърка - за съжаление ще ни се наложи да се съобразяваме с него. Всъщност и със Safari а като гледам 2те са почти едно и също :) w00x ме светна че има Safari за Windows - доскоро си мислех че е само за Apple. Ако намеря и Konqueror ще съм на 7мото небе от щастие (не ми се инсталира Linux или BSD само заради него)

 

 

 

Съгласен съм, че при разумно ползване, почти нищо не те заплашва, поне ако не става дума за някакви хакерски атаки по мрежата, но добър файруол е едно от решенията.

 

Именно именно. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...