Jump to content
BulForum.com

Google Chrome - web browser


en3rgy

Recommended Posts

Аз пък искам да ги питам дали смятат да пускат версия за мобилни устройства ,

da dori cqla OS

 

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.27 Safari/525.13
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Мен пък ме дразни, че ми сваля българската версия след като изрично съм сменил езика.

Това, че отваря нов таб за browse и download history и с шорткъта за тях не се затваря (както при ФФ), дразни ме че няма един бутон за затваряне на табове, а всеки си има отделен. Download manager-а и той не ми допада на първо време. Не виждам бутон за home page, а тъпия бутон за буукмаркване е просто ненужен там. Няма списък с всички отворени табове, така за да отида до последния трябва да цъкам като луд, вместо да натисна върху дропдаун меню и с 2 кликвания да съм където искам.

Липсата на вградени жестове с мишката не знам как го оправдават, аз не бих ползвал браузър без тази функция. Също така няма и RSS съвместимост на този етап. Също така не се държи добре с логин полето по форуми, пиша първата буква и я трие автоматично. Task Manager-а на табовете не подрежда процесите по зададените параметри (като цъкнеш на Памет, Процесор и т.н.). А, да. Табовете са прекалено малки и в тъпа, неефективна форма.

Начинът, по който се държи URL box-а ме дразни и смятам, че е много непрактичен.

 

Не плейва добре клипчета в тубата. След 3-4 секунди спират, нямат звук и т.н.

Бърз е, това е което мога да кажа хубаво за него на този етап.

Link to comment
Share on other sites

Ще го бъде този браузър. Един home бутон да сложат, златни ще са. До тогава ще мъчим с alt+home.

Иначе бързо зарежда страници. Не мога да преценя дали е по-бързо от Опера, но е задоволително. На някои страници се появяват едни странни правоъгълници (мисля, че трябва да има празно място вместо тях, защото под IE се изобразяват просто като празно място, а Опера пък не ги зачита :)) Скролването трябва се поомекоти малко. Има голяма разлика между това в Опера и в Chrome. В опера е гладко, докато в Chrome ми се стори доста накъсно, в стил IE. Не ми хареса, че като отвориш нов таб, там дето са ти най-посещаваните сайтове, не можеш сам да си нагласяш кои да са (както speed dial-a на опера - това е много ценна за мен функция). Има твърде малко настройки според мен. Но все пак това е бета и ще има да добавят куп работи. А проблемът с Тубата не е от браузъра, а от флаш плеъра. При опера от време на време става съвсем същото и иска просто един рестарт на браузъра и всичко е ОК.

Въпреки всичко, първото ми впечатление като цяло е добро.

Link to comment
Share on other sites

Абе пичове има Home бутон, отивате на настройките горе вдясно -> Опции -> Начална страница и давате отметка на 'Показване на бутона "Начало" в лентата с инструменти'. Иначе и аз правех безсмислени опити да си сваля английска версия на програмата, ама нейсе :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чуден браузър си е. Най-много ми хареса опцията inspect element.

 

А колкото до езика - сменя се лесно на английски и заспива просто :)

 

Комикса си беше хубав според мен - изчетох го с интерес. Малко елементарно обаче ми беше кеф.

 

Относно home page - не мога да го разбера това аз. Мразя да ми отваря винаги една и съща страница. Има поне 10тина различни неща които искам да гледам, защо ми е да ми отваря винаги нещо. Винаги съм се чудил защо не е по default настройката да е празна началната страница и кому е нужно да има такава.

Link to comment
Share on other sites

Относно home page - не мога да го разбера това аз. ....защо ми е да ми отваря винаги нещо.

Защото не си верен на форума... :P

Ако беше фен, нямаше да те питам коя щеше да ти е началната. :D

 

А що се отнася до гугълския браузер...ще почакам малко да излезе финалната версия и със сигурност ще си я инсталирам, понеже откак пуснаха търсачката съм ги признал отвсякъде. :punk

Link to comment
Share on other sites

по-бърз е от мозила и опера :punk

да, само че къде са фаворитите и също така как да го направя на английски щото така е доста зор по менютата

Link to comment
Share on other sites

да, само че къде са фаворитите и също така как да го направя на английски щото така е доста зор по менютата

фаворитите си имат едно бутонче - натискаш и от там вече се правиш папки и си ги слагаш...не съм изпробвал щото трябваше да излизам и не съм много наясно като наплякаш 10-20 сайта как ще изглежда тва меню. иначе може да си импортнеш фаворитите и ти се появяват точно от другата страна - в дясно ;)

Link to comment
Share on other sites

Ctrl+B -> Other bookmarks

 

Тук точно повече ми харесва подхода на Apple. Отваря се цяла дървовидна структура със страниците, като може да ТЪРСИШ във текста на всяка една посетена страница. Проблема обаче е, че много забавя браузъра при първото му стартиране. Пишенето на първия URL отнема няколко секунди, защото при изписването на първата буква, курсора замръзва. Явно сканира цялата база с History-to.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесва - няма никакви проблеми с настройките, всичко си е много добре като за бета.Само цвета малко дразни в началото.

Link to comment
Share on other sites

Чуден браузър си е. Най-много ми хареса опцията inspect element.

 

А колкото до езика - сменя се лесно на английски и заспива просто :)

 

Комикса си беше хубав според мен - изчетох го с интерес. Малко елементарно обаче ми беше кеф.

 

Относно home page - не мога да го разбера това аз. Мразя да ми отваря винаги една и съща страница. Има поне 10тина различни неща които искам да гледам, защо ми е да ми отваря винаги нещо. Винаги съм се чудил защо не е по default настройката да е празна началната страница и кому е нужно да има такава.

А аз не мога да разбера как има хора без homepage :lol: Например аз съм си направил за мен си една страничка, без която не мога и никога не бих се разделил с нея. Ето и шот: http://play.evrocom.net:4/incoming/+JadeN/homepage.jpg

Иначе и аз по-късно видях от къде се извиква home бутона :)

Link to comment
Share on other sites

Защото не си верен на форума... :P

Ако беше фен, нямаше да те питам коя щеше да ти е началната. :D

 

А що се отнася до гугълския браузер...ще почакам малко да излезе финалната версия и със сигурност ще си я инсталирам, понеже откак пуснаха търсачката съм ги признал отвсякъде. :punk

 

Имам си бутонче да отворя форума, не искам home page!!! Когато реша че ще гледам форума е на 1 цъкане разстояние :)

 

На мен ми харесва - няма никакви проблеми с настройките, всичко си е много добре като за бета.Само цвета малко дразни в началото.

 

Специално пък цвета ми харесва най-много на мен :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно, като е бета каква точно информация събира за моите навици в интернет. Дали да очаквам като отворя сайт съдържащ реклами на гугъл, да почне да изкарва информация относно това, което съм посещавал.

Link to comment
Share on other sites

Леко ме смущава липсата на статус бар, чисто визуално. Виждам, че изскача някаква полупрозрачна лента долу, но съм свикнал страницата да не ми свършва директно в таскбара.

 

Иначе е много свежо, приятно и мазничко. За бързини не мога да преценя, 0.25 секунда разлика не ми е жизнеопределяща в избора на браузър.

Link to comment
Share on other sites

Цвета е добре, само малко ме дразни леко плоския изглед. Особено на бутоните за bookamrk-овете

И това, че като затворя последния таб - вместо да направи нов празен затваря всичко. Или аз не съм догледал някоя настройка.

 

Нях нях нях :ph34r:

Функционирането на cookie в броузера Ви е изключено. Моля включете го. [?]
това в сайта на гугъл групите.

И като дам на питанката за повече инфо - дава за Mozilla, Safari i IE :):) А в браузъра ми е пуснат на всички бисквити.

Link to comment
Share on other sites

Може да си свалите версията на английски , поне така мисля .

Иначе в настройките (които са толкова елементарни) на вторият таб си има шрифтове и езици за да се сменя от там всичко .

И според мен това е първият браузър с хубав Български превод .

п.п. Ето ви линк с картинка ... има си всичко .

81167e12494330.gif

Как да си буукмаркна хисторито за да не ми се налага да цъкам контрол и х всеки път .
Изобщо не търсите и не се мъчите , а само плюете какво няма .
Еми просто отворих хисторито и го затворих .
В последно затворени табове ми го показа .
След това копирах линка .
chrome-nativeui://history/ - за далнлоадс е chrome-nativeui://downloads/
И направих нов буукмарк с име Хистори като посочих този линк .
Вече не цъкам комбинации с клавишите .
Сега си го имам на бутонче .

:)

Link to comment
Share on other sites

Тотален кеф ми е да си цъкам с него!

 

А относно синия цвят в комикса и във всичко останало...

Не мога да си представя Гугъл без него... :bgrin:

 

Обичам ги тия от Гугъл беееееееееее :wub:

Link to comment
Share on other sites

Има интересни неща. Но за момента ще изчакам да видя дали ще пооправят малко по нещата които писах. Най-малкото затварянето на приложението при затваряне на последния таб.

А ако си го оправят да работи и с техните сайтове ще е супер :lol:

Link to comment
Share on other sites

При мене се получи интересен проблем - като му кажа да не ми запазва паролата за даден сайт/щото съм си параноик/ след това отказва да ме логне. Някой да има подобен проблем?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...