Jump to content
BulForum.com

Google Chrome - web browser


en3rgy

Recommended Posts

От днес ново 20 - chrome почна да блокира де що javascript свари по страниците... и то навсякъде. Няма изключения няма нищо. Каквото и да го правиш той си го блокира. Да не би да е някой dev плъгин при мен и аз да съм цъкнал нещо shortcut ли какво... но горе в адреса виждам че ми го блокира, давам му да разреши и не се маха иконката...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Еми престани да бъдеш такъв мазохист и спри да го използваш! :laughing:

 

То те т'ва вече не е браузър. for real

Link to comment
Share on other sites

Ми за пореден път се удивлявам какво човек вижда в това подобие на софтуер, наричащо себе си браузър :lol: .

Нищо, ама нищо в тва чудо не би могло дори да ми привлече погледа, камо ли да ми стане основен, пу пу :) .

Гугъл най-добре ще направят да го зарежат, както набързо се усетиха с онова Wave.

Link to comment
Share on other sites

Не си особено прав. На мен ми се налага да се съобразявам с всеки възможен браузър включително IE6, да включително IE6 трябва да работи с един мой сайт и ща не ща се боря с всичките тях. Поне с дизайна нямам грижи - т.е. там грижата я има друг. Обаче за JS топката е в мен.

 

И друго интересно - на жена ми на компютъра няма такива грижи същия браузър (Win7 обаче не 2008 R2 х64)... спрях всички extension-и но пак ми блокира JS а при нея не... а сега де

 

Освен да сваля последната бета...

 

 

Edit: някой от extension-ите явно беше прее**л някакви централни настройки. Свалих бетата - греда. Деинсталирах browsera, инсталирах го наново и се оправи. Сега ми е на български менюто му но ще го преживея някак засега

 

 

Edit2: разбра се къде е бил проблема - стандартната тема на chrome беше една синя, после я направиха неприятно сива. Има някаква тема която ужким я оправя - като я инсталирам нея и почва да се получава този ефект.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

От няколко дена без видима причина началната страница на wrzru не ми се обновява с новите теми от форума.Някой може ли да каже как да го оправя това ?

Link to comment
Share on other sites

наскоро установих, че google chrome имат вече доста приставки подобни на тези в mozilla firefox, та лека по лека мисля да мигрирам. все още обаче някои от разширенията на мозилата май ги няма за хром, а аз съм свикнал с тях. та, в тази връзка да попитам - нещо подобно на flashgot? не директно да свалям, а да ми дава опция да го "отворя" с определена програма, защото примерно като си свалям някакви малки файлове, които са в архив, предпочитам да задам направо да се отвори с winrar и след това да си го drag-на на desktop-a.

също така май няма и bbcode(използва се за форматиране на съобщения във форуми) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
не директно да свалям, а да ми дава опция да го "отворя" с определена програма

 

Има го някъде защото ме дразнеше торентите всеки да го цъкам след като се свали и някак съм успял да го настроя направо да пуска uTorrent като се свали малкото файлче.

Link to comment
Share on other sites

Единственото нещо, което ме спира е че следят всеки твой посещаван адрес.

+1. И ако сложиш бисквитките на избирателно приемане, половината функции на Google не искат да работят. Кой знае какви проследяващи бисквитки ползват...

Link to comment
Share on other sites

Мен лично би ме дразнило това... да ползвам браузър от компания, която има толкова агресивно участие в даден онлайн бизнес и където интересите ѝ да са тясно обвързани с тоя браузър и изкушението да се възползват (без никакво съмнение го правят) - може би това е една от двете причини, поради които скоро няма да го ползвам тоя браузър.

Мозила нямат такъв онлайн бизнес, търсачки и т.н. за който обикновения човек да знае, Микрософт също (имат един Bing да кажем, но друг сериозен онлайн бизнес не ми е известен (Гугъл стана всьо и вся)), но така или иначе ИЕ е в ОС-а, макар и него да не го ползвам за основен (и по някои други причини).

Та така, не искам да си слагам смотан браузър (па макар и да се води най-бърз в бенчове) за да участвам в (сигурен съм) "мръсните" планове на някаква голяма глобална компания, след като има алтернативи, които не щат хляб и свикване и нищо, а и са по-добри :) (тук flame-a за Вин вс. Лин няма почва).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chrome не отваря нищо.Kакво да направя :confused

 

Изчисти му кеша.

 

 

Мен много сериозно започна да ме дразни тоя Хром. Ще пробвам новата Опера. Намерих как да оправя нещото, което най-много ме дразнеше и ще и дам шанс като основен браузър.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Свършило ти е мястото на диска?

По дефолт Опера е настроена на 20 или 50 МБ кеш. Не ми се вярва да седи с 50 МБ свободно място на диска :) . Всъщност Опера нямаше ли някакъв бъг с леак на кеша... ако не е спирана известно време, или нещо такова..

Link to comment
Share on other sites

По дефолт Опера е настроена на 20 или 50 МБ кеш. Не ми се вярва да седи с 50 МБ свободно място на диска :) . Всъщност Опера нямаше ли някакъв бъг с леак на кеша... ако не е спирана известно време, или нещо такова..

 

За Chrome говорим тук. Каква ти опера? Кеш-а можеш да си го настройваш дали да е 20-50-400МБ.

Link to comment
Share on other sites

Свършило ти е мястото на диска?

Да дядо напълнил съм 640gb :lol:

Изтрих всичко от chrome.History,пароли абе кakвото се сетиш :)

Link to comment
Share on other sites

По дефолт Опера е настроена на 20 или 50 МБ кеш. Не ми се вярва да седи с 50 МБ свободно място на диска :) . Всъщност Опера нямаше ли някакъв бъг с леак на кеша... ако не е спирана известно време, или нещо такова..

Има страшен memory leak с кеша...Пише и пише на swap-а...Без включена Opera swap-а ми е 135MB, с включена Opera е стигал до 630МB при 55таба и 220MB физическа памет.

Принудих се да спра кеша въобще, защото постоянно чете и пише нещо по харда, а моят по принцип си е бавен(лаптопски 4200оборота/мин)

И въпреки някоито проблеми, при моите тестове Opera се представя най-добре като бързина на рендване на страници.

Link to comment
Share on other sites

Има страшен memory leak с кеша...Пише и пише на swap-а...Без включена Opera swap-а ми е 135MB, с включена Opera е стигал до 630МB при 55таба и 220MB физическа памет.

Принудих се да спра кеша въобще, защото постоянно чете и пише нещо по харда, а моят по принцип си е бавен(лаптопски 4200оборота/мин)

И въпреки някоито проблеми, при моите тестове Opera се представя най-добре като бързина на рендване на страници.

 

Здравей! Аз съм с Windows 7 и как мога да проверя, колко swap ми заема Opera? Принципно имам 4GB RAM и не ми е проблем, колко RAM заема, нали затова се купува.;-)

Link to comment
Share on other sites

Аз знам за проблем със самия кеш, не с суапа на Виндовс.

Ако всичко друго е наред, за да започне да бара суапа, трябва програмата да глътне много РАМ, до максимума, и да почне да се суапва. Това мисля няма как да стане при 4+ГБ РАМ, още повече Опера е 32 бит и повече от 2ГБ в нормална ситуация не може да вземе.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...