Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Аз пък напоследък започвам да се учудвам на себе си, че започвам да реагирам доста спокойно на всичко. Миналата седмица ме удариха отзад, добре че беше леко и само номера ми е леко нагънат. И дори не успях да се ядосам, само слезнах да видя, че нищо й няма и за няма и минута си продължихме по пътя. И то защото спрях, заради една дето не знаеше да пресича ли да се връща ли. Накрая се чудих коя от жените е по-проста.

Като имат проблем всички с "младите шофьори" защо просто не направят глобите за тях да са в 2-ен размер.Същото да важи и за всеки с повече от 3 провинения в една календарна година?!?!?!?

Не виждам смисъл в това. Защо само на младите шофьори? Аз познавам хора, които са с доста повече години стаж от мен и правят повече грешки на пътя отколкото един млад шофьор би направил, други пък имат 3 катастрофи за една година, а трети карат така, че ако ги срещнете на пътя ще искате да им напукате канчето (като Audi-то при jozo). Виж при повече от 3 провинения по-има смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

За младите има смисъл, щото си мислят без опит зад волана, че всичко е лесно и всичко е простено.Да плати един път глоба, фиш и т.н. и да си помисли, втори път и вече на следващия ще е без книжка с опастност от затвор...така трябва да е според мен.Да имат малко страх.Акъл няма да им се налее ама страх може.Да имат елементарно уважение към другите ХОРА на пътя - били те пешеходци, велосипедисти, водачи на МПС и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не си особено прав защото много от младите шофьори са по-стриктни в спазването от другите. Има и такива и онакива. Санкциите са смешни а и никой не следи за спазването им (ужким следят ама с тиа "почерпки" нищо не става). Друго си е глобата да е минимум 200лв пък ти после черпи катаджията ако щеш и 50 кинта ама ще се замислиш нали? Пък ако се окаже запънат 200 кинта болят да ги даваш за глупости...

Link to comment
Share on other sites

вече на следващия ще е без книжка с опастност от затвор...така трябва да е според мен

абе ти да не си от някоя арабска държава. Какви са тея затвори за превишена скорост?

Link to comment
Share on other sites

А вие спирате ли на голямо кръстовище ако ви свети зелено и остават 6-7 сек от зеленото по брояча, няма пешеходци и други препятствия? :pirate :pirate

Link to comment
Share on other sites

Ако са 3 сек. винаги спирам дори на празно кръстовище вечер ако не съм със скорост която няма да ми позволи да не остана в кръстовището.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за кинти и почерпки ... просто предчуствах завчера , като спрях на тротоара до хотел Марица че ще ме дигнат , ама ся нали само за 5 минути .. що да дам левче за паркинг .. що да не дам направо 30 на общинска охрана ... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за кинти и почерпки ... просто предчуствах завчера , като спрях на тротоара до хотел Марица че ще ме дигнат , ама ся нали само за 5 минути .. що да дам левче за паркинг .. що да не дам направо 30 на общинска охрана ... :bgrin:

 

И какво ти пречеше да завъртиш отзад на паркинга на 1ва инвестиционна? Или викаш какъв гъзар ще си ако не се изплюшиш отпред на тротоара?

Link to comment
Share on other sites

А вие спирате ли на голямо кръстовище ако ви свети зелено и остават 6-7 сек от зеленото по брояча, няма пешеходци и други препятствия? :pirate :pirate

 

est. не 6-7, ама 3-5 да , дори и да съм със скорост(говорим вечер и рано сутрин) . Има ги всякакви , вчера отиваме за риба и минавам остават 2 сек.-инцидентно и с едно бмв- 20г "резачка" , за 15см да се срещнем по средата. Той ми показва среден пръст и някакви знаци, аз директно излезнах. това беше около 6часа и малко, за тва друг път и на 4 сек няма да минавам.Добре че спрях!!!!

(кат на видя 4 човека стана мн учтив и на бързо отрезня, да не говорим за у-тката с която беше и се опитваше да впечатли минавайки 4-6 сек на червено)

Link to comment
Share on other sites

преценяма разстоянието и времето и гледам да се измъкна на жълто поне . Иначе ако съм на 50 метра от светофара и имам 2-4 секунди - газ до ламарината ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

С риск форумните светии да ме насметете , няма начин да не се похвяла как малко по-рано тази вечер щях да направя верижна катастрофа с минимум 4ри коли ,

 

Аз тебе ще ти бия шамари зад врата, като те видя защото в предпоследния учебен ден преди ваканцията мина по Богомил след Душото надолу в комплект с още една барачка с около 50 км/ч, при положение, че там има паркирани коли, никаква видимост, 50 играещи първокласника, напълно видими на тротоара. По такива улици се кара макс с 20 км/ч !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз тебе ще ти бия шамари зад врата, като те видя защото в предпоследния учебен ден преди ваканцията мина по Богомил след Душото надолу в комплект с още една барачка с около 50 км/ч, при положение, че там има паркирани коли, никаква видимост, 50 играещи първокласника, напълно видими на тротоара. По такива улици се кара макс с 20 км/ч !!!

И какво очакваш.Да си вземе поука ли?Докато не направи някоя беля,няма да миряса.Не че му го пожелавам де,но...такива са фактите.

Link to comment
Share on other sites

в 2:42 през ноща (преди около час и 15 мин) пред Фламинго покрай мен,докато вървях на платното ,щот бях подгрял в 1 приятел след мача, профуча Червен Голф с 2 бели ленти,кво правеше та завиваше на червено надясно по Руски ....
Link to comment
Share on other sites

Абе прочетох някви тъпотии на предната страница че спирате на 5-6 секунди ЗЕЛЕНО ?

Само един въпрос имам към тия дето го правят това .... МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ ? От тва по-голяма предпоставка за ПТП не мога да се сетя от горе на всичкото този който ви "набие шиша" отзад ще отнесе акт заради тъпата ви предпазливост :wacko: :confused :confused :confused :wacko: :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

5-6 са си цифра, при положение че зеленото е понякога само 20 секунди... но ако виждам че остават 1-2 а съм на 10тина метра от светофара спирам... освен ако не съм се засилил понякога и на жълто ми се е случвало да минавам

Link to comment
Share on other sites

Днес на кръстовището "Гладстон"-"Руски" - 6 (шест) човека минаха един след друг на червено....

Добре ще е някой да издири тези смелчаци и да им връчи почетни грамоти. Може евентуално да се кандидатства и за книгата на рекордите на Гинес. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ежедневие е това. Същата работа е на Руски и 6ти септември.

 

Midex, завиващите подозирам са идвали по Руски в посока към гарата и са завивали към Гладстон, нали?

 

На същото крастовище бях свидетел как автобус от градския транспорт прави змиорки. Тогава втрещен се почудих на кой да споделя и се обадих на Psihara^^...

Link to comment
Share on other sites

Абе прочетох някви тъпотии на предната страница че спирате на 5-6 секунди ЗЕЛЕНО ?

Само един въпрос имам към тия дето го правят това .... МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ ? От тва по-голяма предпоставка за ПТП не мога да се сетя от горе на всичкото този който ви "набие шиша" отзад ще отнесе акт заради тъпата ви предпазливост :wacko: :confused :confused :confused :wacko: :blink: :wacko:

Абсолютно съгласен съм с теб. Ако остава 1-2 секунди ще спра евентуално. Зависи от ситуацията, но при 1-2 вече по - разумно звучи. 3 секунди са напълно достатъчни да се изнесеш преди да светне зелено на другите. Все пак светофарите са настроени да има интервал между червеното и зеленото. Зависи и на какво разстояние си от светофара.

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни на Руски и 6-ти септември правих ляв завой в посока от Герджика към Съединение и останах в кръстовището на червено, защото отпред автомобилите продължаваха да вървят. А БЯХ ПЪРВА КОЛА!!!

Link to comment
Share on other sites

Ежедневие е това. Същата работа е на Руски и 6ти септември.

 

Midex, завиващите подозирам са идвали по Руски в посока към гарата и са завивали към Гладстон, нали?

 

На същото крастовище бях свидетел как автобус от градския транспорт прави змиорки. Тогава втрещен се почудих на кой да споделя и се обадих на Psihara^^...

 

Ндаааа. И мен ме налази един рейс ония ден. И не само мен. Още две коли. Бях със 60....бах тоя рейс. Говорим за 9 вечерта и беше без хора

Link to comment
Share on other sites

Че те рейсовете постоянно налазват някого.Въобще не ги е еня за нещото наречено "Правилник за движение по пътищата".Правят каквото си искат и не им пука изобщо. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Абе имам следното въпрос!

Примерно ситуацията е следната!Кръстовището на Васил Априлов и 6-ти септември.Ти караш по Васил Априлов и правиш ляв,за да тръгнеш по 6-ти септември към гребната.През това време пешеходците пресичат(пак по 6-ти септември) ... та-длъжен ли си да изчакаш пешеходците да минат :blink: :blink: .

 

По принцип знам отговора на този въпрос и той е-ДА естествено...нали пешеходците си пресичат на зелено,но аз всеки ден пресичам това кръстовище и вече започвам да си мисля,че автомобила е с предимство ебаси.Кфи са тея наглеци :angry: .Що майки съм поздравил на тфа кръстовище не е истина.За къде бързат бе мама им стара.Аз като карам винаги спирам на пешеходни пътеки(ако имам възможност де...не винаги е подходящо да спреш) и пропускам пешеходците.Ебати малоумните шофЕори :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...