Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

Какво ви е мнението за гумите Корморан (румъски Мишлен), които се продават в МЕТРО? Трябват ми за стар автомобил, който се кара рядко. Струва ли си да харча пари за тях, че нещо не хващам вяра на мамалигари?

Брат ми на Полото беше сложил зимата такива, нямаше проблеми изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Какво ви е мнението за гумите Корморан (румъски Мишлен), които се продават в МЕТРО? Трябват ми за стар автомобил, който се кара рядко. Струва ли си да харча пари за тях, че нещо не хващам вяра на мамалигари?

Аз имах Корморан на старият голф преди години, доста добре се справиха през зимата като си спомням че тогава имаше сняг. Имат сравнително дълъг живот и съотношението цена качество спред мен е повече от добро. Относно всесезонни гуми наистина за мокро и студено време не отстъпват дори са по добри от зимните но ако има повече от 10 см сняг стават не особенно ефективни недай си боже се заледи просто си оставяш на място. Аз на шкодата съм и сложил отред зимни отзад всесезонни така сменям само на предната ос гуми. Излиза сравнително по евтино 3-ти сезон почват всесезоните и мисля че до лятото ще изкарат.

Link to comment
Share on other sites

Като примерен водач в началото на ноември смених летните гуми с 4 бр. нови Sava Eskimo S3, но съм разочарован от поведението им на сухо - особено при по-рязко изтегляне на някое кръстовище въртят, та се късат. :( Ще видя как ще се държат на сняг (ако изобщо завали тая година, че като гледам времето навън...). Всъщност част от превъртанията може да са заради това, че като за зимни гуми предпочетох да са по-тесни и по-високи от оригиналните, с които си върви колата (225Х50Х16) и поради това ги монтирах не на алуминиеви, а на железни джанти (пак заради зимния период), а гумите са 195Х65Х15.

 

П.П. Поне возията стана по-мека. :P Sava_Eskimo.jpg

 

100% съгласен с Midex. Аз за зимата сложих също Sava Eskimo S3 205/55/R16 и наблюдението ми за 2000 км е че на сухо превъртат (мига яко тракшъна) а на мокро се пързалят. Някой ми спомена че проблема е в мен, че карам малко по твърдо но разликата с летните е осезаема...

 

Миналата зима на мондеото изкарах с нови Debica Frigo 2 185/60/R14 зимни и съм възхитен. Прекрасна зимна гума, даже и на сухо бяха сравнително добре (естествено има леко "кълчене" по завоите).

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за гумите Корморан (румъски Мишлен), които се продават в МЕТРО? Трябват ми за стар автомобил, който се кара рядко. Струва ли си да харча пари за тях, че нещо не хващам вяра на мамалигари?

 

И аз бях днес в Метро да ги гледам,вече 2-ма приятели си купиха такива,но до момента не беше падал сняг за да си кажат мнението.Сега гледам тука колегите ги плюят та и аз се чудя...

Link to comment
Share on other sites

И аз бях днес в Метро да ги гледам,вече 2-ма приятели си купиха такива,но до момента не беше падал сняг за да си кажат мнението.Сега гледам тука колегите ги плюят та и аз се чудя...

Не ми се е налагало да карам с Корморан, но доколкото съм чел отзиви - основно критикуват летните им гуми, а от зимните нямат кой знае какви оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз ли съм карък или Фулда не издържат на българските пътища? 2007ма купих 4 зимни гуми, и в момента съм с 2 зимни гуми от 2007, една от декемрви 2008 и една от януари 2009... сега е на път да има още една от декември 2009 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някакви отзиви за Yokohama?

Не са много производителите, които правят 215/45/17 зимни, а на мен ми трябват точно такива.

Цената ми е ясна, че е убийствена, но ще ми дойде по-евтино, отколкото да купувам по-малки джанти с гуми.

Link to comment
Share on other sites

Не са много производителите, които правят 215/45/17 зимни, а на мен ми трябват точно такива.

Цената ми е ясна, че е убийствена, но ще ми дойде по-евтино, отколкото да купувам по-малки джанти с гуми.

 

Offtopic:

Bridgestone Blizzak LM-60, Dunlop SP Winter Sport M3,Michelin Primacy Alpin PA3, Pirelli Winter 210 Sottozero Serie II, Michelin X-Ice Xi2 все ги има в размер 215/45/17

 

 

А цени...

 

215/45/17 nokian wr g2 xl 207

dunlop sp winter sport m3 ms xl 324

goodyear ultra grip performance 336

bs lm25 362

nokian hakkapeliita 409

Link to comment
Share on other sites

Някакви отзиви за Yokohama?

Не са много производителите, които правят 215/45/17 зимни, а на мен ми трябват точно такива.

Цената ми е ясна, че е убийствена, но ще ми дойде по-евтино, отколкото да купувам по-малки джанти с гуми.

Аз съм с Йокохама W.DriveV902. Нямам много база за сравнение, но гледайки другите коли по пътя съм доста доволен от поведението на моята.

Link to comment
Share on other sites

Имах възможност да покарам в снега с моите SAVA ESKIMO S3 - много добре се държат и сцеплението е над очакванията ми. За съжаление на сухо, че и само на мокро, впечатленията ми не са толкова добри.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Препоръчайте ми откъде да си купя зимни гуми на добри цени в Пловдив. Мисля да взема висок клас - Мишлен, Гудиър и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми откъде да си купя зимни гуми на добри цени в Пловдив. Мисля да взема висок клас - Мишлен, Гудиър и т.н.

Принципно в момента е време да се мисли за летни гуми ;).

Link to comment
Share on other sites

Диана и Фулда България...Така или иначе всички гумаджии в Пловдив зареждат от тях.

Така и предполагах, исках просто да се убедя smile.gif

 

В Дианката моем да ти напрайм неква отстъпчица... :)

 

В неделя ще се обсъди тоя въпрос, не забравяй.

 

Принципно в момента е време да се мисли за летни гуми ;).

 

Принципно трябва да съм много зле да мисля за летни гуми, когато цената им хвръква нагоре ( да не говорим, че си имам). В момента цените на зимни са най-изгодни и сега е времето да се купуват.

Link to comment
Share on other sites

Принципно трябва да съм много зле да мисля за летни гуми, когато цената им хвръква нагоре ( да не говорим, че си имам). В момента цените на зимни са най-изгодни и сега е времето да се купуват.

Материалът на гумите започва да старае веднага след вулканизацията. Не е много добро решение да си купуваш зимни гуми в момента.

 

Зимата си купих мойте летни от avtogumi.bg, за първи път ми се случва да си купя гуми от България с ДОТ, който е 1-2 месеца преди покупката на гумите.

Аз никога не съм си купувал гуми с ДОТ повече от 1-2 месеца назад. Специално предупреждавам на местата от които купувам и до момента винаги са ми намирали такива.

Това лято отново мисля да заложа на Bridgestone Potenza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Зимата наближава и аз вече се обзаведох с 4 чисто нови Gislaved Euro Frost 5. Пишат, за сняг и лед че са уникални да видим.

Link to comment
Share on other sites

Къде в момента има добри оферти за зимни гуми? Трябват ми 195/65/15, като се чудя дали няма да може и 185 :confused

 

Според мен най-изгодно е през интернет. Аз ги взех от Диана, но там ползвам отстъпка иначе, цената е доста по-висока от тая, на която аз ги купих. В тея центрове като цяло ми се струват надути цените.

 

П.П. Ако не е реклама мога да пусна 2 сайта, които са най-изгодно според мен.

Link to comment
Share on other sites

Дай де, ако искаш на ЛС.

Сега се сещам, че имам някъде някаква карта, която има отстъпки точно в тези центрове, но трябва да видя къде е и каква е...

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-изгодно е през интернет. Аз ги взех от Диана, но там ползвам отстъпка иначе, цената е доста по-висока от тая, на която аз ги купих. В тея центрове като цяло ми се струват надути цените.

 

П.П. Ако не е реклама мога да пусна 2 сайта, които са най-изгодно според мен.

 

Е пусни де, щом са два различни, едва ли е чак толкова насочена реклама.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...