Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

Отпред а4 на 2 сезона... лееко изтърва при по-сериозно спиране на сухо. На мокро и студено (сутрин около и под 5гр) изключително добре държи - сравнявам с sls america зимни на Волво еС 40 (предно).

 

Задните са ultra grip 7, много като се напънат даже на 3та се чува свирене (2ра към 3та). Но не съм и очаквал да държат повече.

 

Размерите и на предни, и задни е 195/65/15. Предните предават леко на странични натоварвания - прогресивни завои с над 90, но нищо притеснително и всичко е очаквано.

 

Като цяло Мишлена много тих го дава. Грип-а не дотам. Освен тях съм карал и конти ts790... по-слаби на сухо от грип-a, но като цяло отлично ми служиха.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Зимните гуми са предвидени за използване на температури по - ниски от 7 градуса. Нормално е да не държат при топло време. Самата смеска е такава.

Link to comment
Share on other sites

Зимните гуми са предвидени за използване на температури по - ниски от 7 градуса. Нормално е да не държат при топло време. Самата смеска е такава.

 

Прав си за температурата, ама за смеските за мен не е така. Зимната гума е с по-мек каучук за да може като е студен асфалта да хващат здраво. При топло време се размеква каучука още повече и за това се износват повече. Ако смеската е твърда навън като е -10 да речем съвсем няма да спират. Както във Ф1 меките гуми дават по-добро сцепление от там и по-добри времена, но по-бързо се износват.

 

Друг е въпроса с каналите и нарезите на зимни и летни. Зимните са с по-широки канали и доста на брой да хвърлят сняг и киша, а самата плочка на грайфера има напречни нарези. На лятната не са такива каналите и площа, на която стъпва гумата е по-голяма и от там на сухо държат повече.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...